V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

chalp

Podľa obalu dvd som čakal niejaký psycho thriller možno horor kde bude Samuel Jackson zrejme mučiť tínedžerov takže očakávania najvačšie neboli, ale čo už mal som voľný večer tak som sa do toho pustil.Lenže ako pozerám jediná tínedžerka čo tam je je štetka, zrejme nymfomanka(neskor pochopíte), ktorej odchádza chlapec na vojnu a celá vytešená sa nemože dočkať mrd párty, ktorá ju čaká.Potom tu máme životom unudeného bluesmana, ktorého opustila žena a začala si to rozdávať s jeho najlepším kamošom.Takže žiadny horor sa zrejme nekoná a s nadšením pozerám ďalej.Zhodou okolností sa títo dvaja stretnú aj keď nie za možno najlepších okolností, nakoľko Sam si zaumieni, že túto diablom posadnutú nymfu zmení.Ale tu sa už blížim k spolierovaniu takže v najlepšom treba prestať ;)Veľmi zaujímavý a netradičný film, ktorý ma po dlhšej dobe veľmi príjemne prekvapil skvelými hercami(teda až na Justina, sorry holky), rozhodne zaujímavým scenárom a perfektným soundtrackom, z ktorého polovicu hraje a spieva Samuel, ktorého fakt žeriem.Takže v plnom hodnotení mi nič nebráni...a odporúčam! ()

Carodej_pes

Rezavý řetěz blondýnu kolem pasu nesvědí, navíc chce neustále šoustat, je ji jedno s kým. Hodně hloupé, ale první dvě třetiny filmu jsou i přesto docela zábavné a originální. Bohužel, finále je nudné a vyznívá přesně tak, jak jsem si (díky nalazení mě samotného na určitou notu z prvních dvou třetin) nepředstavoval. Dávám dvě a půl hvězdy. A možná, že kdybych měl rád blues, tak bych dal tři, jenže já nemám. ()

Nekgro

Rozdavačka Ricci, silnej katolík Samuel a blues. Tohle sjednocení naprosto funguje. Blues, který je vlastně vnitřní zpovědí člověka a je většinou smutného rázu, je hlavní dějovou linií a na něj se navazují osudy našich dvou hrdinů, kteří nemaj jednoduchej život a dohromady nesnáze překonají. Good job... ()

(Z)denny

Čtyři dlouhé roky jsem se odhodlával ke shlédnutí tohoto snímku. Až včera konečně nastala ta správná konstalace, a já si vychutnal ten skvělý bluesový koncert v podání Samuela L. Jacksona a Christiny Ricci.. Co jsem si z tohoto snímku odnesl? Že život je blues a blues je život.. ()

panmroz

i přes použití výrazných a sympatických "motivů", tj. řetěz, radiátor, blues a Ch. Ricciová, promenádující se převážnou část filmu v gaťkách a s jakýmsi hadrem přes prsa na mě film působil vykonstruovaným, neuvěřitelným a splácaným dojmem. Film se odehrává po scénách, které na sebe sice navazují postavama a dějem, ale vůbec ne stylem a dramatičností - klidně je můžete všechny poházet, a vznikne obdobná splácanina. Samuel L. je cool, J. Timberlake je strašnej a Ch. Ricci ve mě svým projevem neustále evokovala možnost českého remakeu s Luckou Vondráčkovou. ()

Blue.Shark

Zajímavý film, který se mi líbil i přestože tenhle druh filmů opravdu nemusím. Co mi nejvíc uvázlo v paměti, to je hudba, kterou S. L. Jackson loudí ze své kytary...ta je prostě parádní. Myslím, že V řetězech se určitě dá hodnotit jako nenáročný nadprůměr. ()

Jaroslaf

Skvělej, docela nedoceněnej film. Teskné Blues, Samuel L. Jackson, a příšerně sexy, téměř celou dobu polonahá Kristýna z toho dělají naprostý skvost. ()

arcticsky

Film se Samuelem L. Jacksonem, který je jako vždy excelentní a také film, ve kterém konečně něco hraje i jindy prkenný Žastyn Timbrstejk. A pochvalné komentáře ohledně skvělé hudby mohu jen potvrdit. ()

Kerbello

Rozhodně zajímavý a působivý film, který zanechá dojem. Trošku jsem nečekal ten happy end, ale oproti jiným komentům tady mi to nepřišlo až tolik přitažené za vlasy a každá postava tam celkem měla své místo. Jenom když se Jackson trochu rozpovídal o Ježíšovi, nebylo mu to až tolik věřit, ale co, ta pasáž byla krátká. Prostě taková americká přehlídka posraných životů se špicí, na které stojí pomyslné dobro v každém případě. ()

Flopik

A to som si na začiatku myslel že to bude nudná blbosť... Nakoniec z toho vyšiel naozaj zaujímavý film.Nebudem písať čo je na ňom také dobré, treba ho proste vydieť u mňa za 4*. ()

Ulrich

Ač se po přečtení toho, o čem film je, může zdát, jako provokativní soft eroťák, tak jde překvapivě o celkem banální příběh tří lidí, z nichž každý je nějakým způsobem poznamenaný. Nelogičnost z toho čouhá jak sláma z bot - Jackson, když najde zmlácenou holku, tak místo aby ji dovezl do nemocnice, jde do lékárny, aby jí sehnal lék na kašel (!). Poté se jde optat o koho je a z vyprávění dealera drog (!!) usoudí, že ji přiváže řetězem ke kamnům. A podobných zkratů v chování postav se najde více. To co ale film povznáší nad průměr je skvělý zvuk a výborná hudba - při scéně kdy Jackson hraje a zpívá titulní Black Snake Moan mi běhal mráz po zádech... A závěrem: Ano, Christina Ricci je má fakt pěkné :)) ()

Jeremiah

Herecký koncert obou hlavních představitelů a nádherná ukázka lidskosti od životem otlučeného černošského blues-kytaristy. Zoufalí lidé činící zoufalé činy, kde jejich správnost bude možné posoudit až časem. Možná mohlo být trochu podrobněji ukázáno, jak se vyvíjel vztah mezi hudebníkem a mladou dívčinou, co se týče jejího pochopení, proč a z jakého důvodu byla vlastně připoutána. Hezký film - slabší 4. ()

Luqi

Blues a svadba? To teda moc nejde dokopy.............. A taký dobrý film to mohol byť. Ak to mal byť happyend, budiš. Ale tento trápny záver zaklinovaný svadbou sa k tomu skvelému zbytku filmu fakt nehodí. Jackson i Ricci boli dobrý a malo to aj presvedčivú atmosféru ............. Keby som zaspal 10. minút pred koncom, tak možno by som uvažoval aj o 5. Takto ani omylom............. ()

Brusíček

Tak tohle byla jedním slovem paráda. Tenhle film mi potvrdil že z každé situace vede cesta, když se dáš dobrým směrem... Takhle promakaný příběh s dobrým koncem jsem nečekal, nevím jestli to bylo podle skutečné události, potom by to bylo za 5 hvězd, takhle dávám 4*, 85% ()

Joll

Tak vysoký hodnocení co tu dáváte mi hlava prostě nebere.Nebudu dávat filmu plno hvězd jen proto, že v něm hraje pěkný Blues, ani proto, že christina zvládla roli coury dokonale.Film byl prostě slabeja já jsem si myslel, že bude i syrovější a opravdovější jako třeba Crash a ne že se z toho ke konci stane trapnej slaďák.Pro mne prostě zklamání, které ani moji dva oblíbení herci nevytáhli z hlubin průměru a ještě k tomu Justin, kterýmu nevěřím jeho hraní ani za mák. ()