V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

Sutiman

Atmosféra amerického juhu na mňa pôsobí vždy. K tomu spotené blues, geniálny Samuel L. Jackson a Christina Ricci v reťaziach a nohavičkách. A zopár scén, ktoré musia byť kultové už teraz... ()

RoninNiro

Mladučkú nymfomanku Rae z južanského malomesta opúšťa jej priateľ, aby narukoval do armády. Rae tak stráca jedinú oporu vo svojom živote. S matkou nevychádza a všetky pokusy zmeniť to stroskotajú. Raeina povoľnosť ovláda jej život a stáva sa jej prekliatim. Nakoniec Rae leží zbitá na ceste blízko Lazarusovho domu. Biblické meno Lazar nieje náhodou a verne zobrazuje povahu čestného a bohabojného černocha. Pokojný život rozvedeného farmára tak zasiahne tornádo v podobe roztúženej Rae a Lazarus má tak pred sebou neľahkú úlohu priviesť Rae na správnu cestu, ako aj odolať pokušeniu, ktoré priam srší z mladučkej Christiny Ricci. Reťaze v ktorých sa Rae v Lazarusovom dome ocitne nebudú len pomyselné. Výsledok tohto boja už musí posúdiť divák sám... ()

Jarduk03

Moooc pěkně natočená dvouhodinová nuda. Ricci vypadá jak ufon, stále jí svrbí a její boyfriend odjede pod jižanskou vlajkou nakopat někomu prdel. Ohromnej problém, kterej musí vyřešit banda černochů někde v Alabamě. Za vším samozřejmě hledej víru, takže všechno dobře dopadne, láska zvítězí nad lží a nenávistí, puritánství nad nymfomanii a na americkém jihu se bude dál pěstovat obilí a oslavovat Bush. ()

Mistr_Moon

Nebýt S.L. Jacksona a Christiny Ricci, asi by to taková pecka nebyla. Každopádně se jedná o velmi pomalý film, s několika vypjatými scénami a parádním blues v podání SLJ. "hey man, don't you know who I am? ()

warhammer

Z počátku to vypadalo na velice zajímavý film a celkem dobře jsem se bavil. Bohužel ale jen tak do půlky. Pak mě to začalo těžce nudit a do samotného konce se to nezměnilo. Čekal jsem od toho daleko víc. ()

Tominni

Příběh o tom, jak se Lazarus rozhodne spoutat mladou dívku, která má problémy se svou vášní - aby umlčel všechny její démony.......Není to špatný příběh, ale jsou zde drobnosti, které film postupně trochu sráží. První část je velmi dobrá, ale pak se více a více blíží klasickému hollywoodskému filmu, konec pak už je bez komentáře. Škoda, protože S.L.Jacksonovi a Ch.Ricci nelze nic vytknout, stejně tak blues, který celý film prolíná. ()

Hawaj

Vykonstruovaná hříčka poslepovaná z řečí o bohu, masívním řetězem spoutaný polonahý běhny, zklamanýho černýho strejdy a jakoby toho správnýho přístupu k životu a jeho hodnotám. Tak to vám teda sousedi povídám, že vůbec nic z toho na mě nefunguje, natož aby mě to vzalo za srdce jak si zřejmě rejža přál. Von se nás snaží takovejma těma americkejma kecama poučit vo tom co je dobré a co ne, ale účinek to má asi jako ty trapný kidy Jessiky Párker v Sexu ve městě. Filmově to není špatný, ale nestačí to, natož aby se tam dostala pravá filmová magie. ()

subic

Velmi citlivý až bolestivý a zároveň pro mě tak trochu těžkopádný film, kde si příště rozmyslím, jestli se na to budu chtít dívat znovu. Vynikající Samuel L. Jackson táhne celý film v podstatě sám, na něm to bohužel celé stojí a padá. 50% ()

marek29

Zvláštní. Hodně zvláštní. Nicméně já a můj vkus bychom zvládli klidně víc erotična a fantazie pracovala při pohledu na ten řetěz a to tělo. Silnej příběh. Zajímavá forma nápravy a konec už už se zdál, že bude tragickej, ale víte co, pusťte si to! Tohle je treva do černýho :D a chybu neuděláte 4,4 z 5 :) ()

sinom

blues is the cure for everything:) jedine co mi trochu vadilo,bol timberlake, a poslednych 15 minut od jeho prichodu do domu. inak vyborna kamera a blues...je proste blues motherfucker ()

Miloško

Veľmi zaujímavý film so zaujímavou južanskou atmosférou, a originálnym scénarom. vynikli tu aj bluesová hudba,a spevacko-gitarové scény S.L.Jacksona. Ch.Ricci bola neskutočne sexi. Až na ten zvláštny záver,ktorý si mohli tvorcovia odpustiť. ()

JasonV

Aj keď tieto existencionálne báchorky nie sú moje kafe asi kvôli dosť netradičnému námetu sa mi to páčilo :) ()

Tichoza

Supr atmosféra, supr hudba, zajímavý příběh, jediný co mi moc nesedlo je tak trochu uštípnutej konec...ale každopádně moc dobrá podívaná. ()

Weirdman

7/10... Príbeh je podľa šablóny, a teda je aj ľahko odhadnuteľný a neprekvapivý, ale prostredie, do ktorého je zasadený je tak originálne, že príbeh sa stáva druhoradý a mal som pocit, že s jeho priehľadnosťou aj režisér rátal a občas to aj využil... Príjemná indie jednohubka.,.. ()

pasqviL

Nic nového pod sluncem se nekoná. Film který je dobrý na to aby se jednou zhlídnul a nechal v zapomnění. Za zmínku ale stojí výborná hudba, která dotváří skvělou atmosféru. ()

Josse1

Uáááá!!! No tak to byl nářez. Něco opravdu pro mě. Něčekal jsem takovej nářez. Opravdu skvělí herecký výkon překonává druhý a obráceně. Samuel L. Jackson a Christina Ricci jsou výborní. Pro mě asi jeden z největších filmových zážitků který můžu všem doporučit. Osobně mě nejvíc dostala ta scéna s el. kytarou a bouřkou a písní o nářku černého hada. PLUS + Herecké výkony, příběh, zajímavé postavy, HUDBA, atmosféra, kamera. MINUS - asi nic - trochu slabší Justin Timberlake ()