V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

ZkuKol

Skvěle vystihlá atmosféra maloměsta na americkým jihu + skvělej Blues + super herci v čele s hlavním párem + jednoduchej, ale silnej příběh = fakt dobrej film ()

Heraldika

Tak konec trochu ujel, ale jinak to je skvělá náladovka. Výborná hudba, božský Jackson a Ricci na zabití (v pozitivním slova smyslu, vzhledem k roli). Moc jsem od filmu nečekala, ale dostal mě. Pokud možno, je lépe vidět v originále. ()

sedm.1

No,pěkné překvapení.A hlavně milé překvapení.Velmi milé překvapení.Těžko se dá dopředu od tohoto filmu něco očekávat,neboť prostě je a divák ho už jen pak musí pochválit nebo pohanit a já patřím určitě mezi příznivce Black Snake Moan.Chvilkama mi hodně připadal natočen stylem exploitation filmů,jen se zde nešlo až tak tvrdě na věc,ale nádech těchto "z řetězu utržených filmů :)" to určitě mělo,na mysli mám především pak námět,ten je fakt šíleně originální a právověrně thrashový.Navíc blues mám také docela rád a zde bylo předvedeno v naprosto vrcholné formě a právě i ona hudba pozvedá film též o dost výš.Samuel L.Jackson zde opět zahrál jako bůh a od Alpha Dog mám rád docela i Timberlaka.Bohužel,mám velký osobní problém s Christinou Ricci,ikdyž přiznám že dost ujetej problém.Christina totiž pro mě navždy zůstane tou drobonkou Wednesday z Addams Family a jako nymfomanská kurvička mě prostě sere,protože tohle nemá zapotřebí.Ale to je skutečně jen můj osobní úlet,jinak je to šmrncovní kotě,které se nemá zač stydět.I závěr mohl mít sice tragičtější vyustění,ale i tato pointa byla skvělá a vlastně i korespondovala s předchozím děním.V řetězech není zkrátka film pro každého,nicméně je natolik jiný a výjmečný,že by ho vidět měl každý filmový fanda. ()

Houda666

Zazujímavý príbeh nimfomanky (ktorá ešte k tomu zažíva spontánne samovoľné orgazmy) a černošského postaršieho farmára, ktorý sa ju posnaží "vyliečiť". Úspešne? Pozrite si film :). A Christina Ricci ... OMG! - tomu sa hovorí "sexy thing" :). Moje hodnotenie: 80% ()

LadyVader

Ten prvek řetězu se mi líbil hodně, bohužel už to nemůžu říct o zbytku filmu. Po dokoukání o pul jedné ráno jsem dala čtyři hvězdy, po tom co se mi to rozleželo v hlavě dávám tři. Bohužel, příběh nymfomanky "vyléčené" podivínským chlápkem kterýmu utekla žena mě přišel docela přitaženej za vlasy. Ikdyž Christina Ricci vypadala dobře, její chování mi šlo spíš na nervy, než abych byla dojatá výslednou "změnou". ()

lskala

Boží láskou politý Samuel L. Jackson, nadržená a psychicky narušená Christina Ricci, vypatlaný a labilní Justin Timberlake (který by měl radši zůstat u zpívání). Myslím, že z tohoto tématu šlo dostat mnohem víc kvality, než jsem viděl. Takhle jsem viděl průměrný film, kde se chvíli střídal žánr a komedie a thriller. 60% - 3*** ()

Maynard.

Pokud máš rád Samuela, blues a nymfomanky, tak se ti tohle zajisté líbit bude :o). Velmi netradiční příběh z americkýho jihu, kde už sice nevládne taková rasová nesnášenlivost, ale vládnou tady podivní démoni. Ti mají v hrsti mladou dívčinu, která se díky nim stává sexuálně posedlou a "bere" uplně všecko, co jí skříží cestu. Ať už mladý, starý nebo pitomý :o). No a tyhle démony se z ní snaží snaží Samuel vyhnat tím, že jí drží doma pěkně na řetězu. To vše podkresleno stylovou bluesovou hudbou, místama i živou. Celkově mě film ale nijak zvlášť nechytnul. Ten happyend tomuhle vyloženě nesvědčil. ()

vaja

I když by se dalo polemizovat nad poněkud kýčovitým a nezvládnutým závěrem, což přecházím významným odkašláním... kde jinde uvidíte Samuela (s brutálníma kotletama) řídit takový zánovní traktor?! K tomu tu máme dosti psychicky rozhozenou Christinu Ricci, která si spolu s počestností někde zapomněla i gaťky a evidentně jí to vůbec nevadí. Trauma, pot, blues, razantní převýchova aneb Příhody z amerického jihu. ()

Lukoboss

Docela zajímavé drama, kde hrají dobře v podstatě všichni (dokonce i Timberlake), moralizující prvky zde jsou podávány ne tak násilně, takže to působí pohodově. Prvek řetězu je dobrej, i když se ve filmu objeví jen na chvíli, ale to nevadí, svůj účel to splní. Konec tradičně po americku, ale stejně nechám ty 4/5. PS: jinak teda Timberlake a Ricci jsou dvojka jak prase. On je šílenej nervák, kterej se hned sesype, a ona roztahuje nohy na potkání. Ale co už... ()

darwin

"Everything is hotter down South." Craig Brewer natočil další film se slušnou atmosférou. Tentokrát se jedná o celkem komorní snímek z prostředí venkova v Tennessee. Všichni herci hrají přesvědčivě, dokonce i ta padavka Timberlake. Celou atmosféru nakonec dobarvuje teskná bluesová hudba. ()

Maark

Z ošklivého kačátka sexy provokatérkou...se stala v tomhle filmu Christina Ricci. K tomu bluesový Samuel L. Jackson a je z toho zajímavá podívaná..Těm dvou to prostě věříte, protože to ani nemusí díky svý minulosti hrát. ()

Loki_Six

"Why you old men gotta talk so much? You gotta talk yourself into fucking me? Like little boys. It's okay. I'm grown, I know. We can go slow. You gonna give me another bath?" ()

KoRner

Aj keď sa to tvári drsne a je to plné nadávok, šukania a perfektných kôz Christiny Ricci, tak nakoniec je aj tak z toho feel-good film o láske blížneho a náprave nenapraviteľných. Vidlácke prostredie amerického juhu, dobrí herci a klasický bluesový soundtrack to jemne povyšujú aj na opakované pozretie. ()

Ripley

Výborný nepříliš známý autorský filmeček,který v poslední třetině malinko ztrácí to skvělé čím byl nabit do té doby,než se vrátil Ronnie(Timberlake).A ta svatba...jej!Do té doby za 100%.Hlavně za vynikajícího Sama L. Jacksona,sexy Christinu,kterou bych raději viděl jako brunetu,skvělou režii,scénář a soundtrack. ()

baXter

Dobrej film, o tom jak se starší černoch snaží výlečit nymfu a ku*vu z její posedlosti a nebojí se ani řetězů. Srandovní byly scény s řetězy. Timberlake brečící jako malej kluk, když na něj někdo začne mluvit nahlas a nebo je kolem velký rámus, taky není k zahození :) Fajn film plný blues a sprostého slangu, který byl umravněn českými titulky na DVD. ()

Mafian

Lazarus je starý černoch se zlomeným srdcem, Rae je mladá běloška pronásledovaná děsivou minulostí, která u dívky vyvolala nymfomanii. Shodou okolností se tito dva dají dohromady. Pěkný, ač dost předvídatelný, snímek, jehož trailery a plakáty jsou trochu zavádějící (člověk by podle nich nečekal "srdceryvné" osobní drama). A když Samuel nahodí ten svůj face, jde z něj strach... ()