Mezi nebem a zemí

• USA Conversations with God (více)
všechny plakáty

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. (oficiální text distributora)

kisha

film za tři, anžto je na mě příliš patetický...však dávám čtyři za sílu životního příběhu, jestli je to vážně podle skutečné události ()

janesX

Niekedy musí človek padnúť na samé dno, aby sa mal odkiaľ odraziť. Kto nezažije, nevie. Neal Walsch si to vyskúšal. Potom, čo si po autonehode nemohol nájsť prácu, na nejaký čas skončil medzi bezdomovcami a nakoniec o tomto dobrodružstve napísal knihu za účelom zisku, preslávenia sa a (akože) potrebe stať sa vzorom pre iných. Walschov pád je oproti iným pádom presladený desaťkrát vylúhovaný čajíček a tento film ho ešte preslaďuje. Neviem ako dlho bol tento človek na ulici, z filmu som mal pocit, že asi tri týždne. Sympatické je, že Walsch nepil alkohol, no to ma zároveň ešte viac uisťuje, že na tej ulici vážne viac ako tri týždne nebol (v pohode, možno sa mýlim). Ale aj tak je to príšerne pomalý, rozťahaný gýč. Celú dobu som ho chcel vypnúť, nakoniec sa mi to podarilo pätnásť minút pred koncom. Moja mama by asi povedala, že celkom pekný film. Ja dávam odpad (teda ak sa nezľutujem a nedám jednu hviezdu). A samozrejme nehodnotím človeka, ani jeho príbeh, ale tento film. ()

HonzaSim

Když jsem si přečetl, že tento příběh inspiroval a změnil miliony životů, čekal jsem bombu, ta se ale nekonala. Můžu říct, že jsem si myslel, že film bude o člověku, který byl smrti na vlásku a dostal se do prostoru, kde začal mluvit s Bohem. Nakonec se z toho vyklubal nepříliš záživný příběh o člověku, ze kterého se ze dne na den stal bezdomovec a život se mu otočil. To zásadní přišlo až ve druhé hodině. Vyřčená slova Boha jsou určitě k zamyšlení, ale nemyslím si, že se zmínilo něco převratného. (SPOILER: Více mě fascinovala cesta, na které se z bezdomovce stal bohatý spisovatel a inspirace, že ke zbohatnutí stačí mít dobrý nápad.) Závěr mi trochu připadal jako reklama na náboženství, ale chápu, že to k filmu patřilo. 65% ()

zahadum

Kocháte sa božsky krásnou blondínkou chvíľka nepozornosti a váš život sa radikálne zmení. Nie som veriaci človek to priznám hned na začiatku ale tento film nie je prázdna agitácia alebo kázanie v štýle bu bu bu....každý si v príbehu Neala Walscha nájde toho svojho boha..ja som si svojho našiel a " porozprával " som sa s ním. ()

dawe787

Dojemny příběh, jenž končí šťastně pro našeho hrdinu, inu vše zlé je pro něco dobré. Není to film pro každého. ()

siloalampa

Ten chlapík (Neale Donald Walsch) ma ožobráčil o pár miliónov dolárov. Tiež za mnou Boh často chodí a šepká mi, čo je správne, dokonca takisto odo mňa žiada, aby som o ňom napísal knihu. Ja ho však často neposlúchnem, spoľahnem sa iba na svoje múdrosti a potom kŕkam iba od výplaty k výplate.(pokiaľ nejaká je) Rozhovory s Bohom je pekný film. Nie dokonalý, ale zostalo mi po ňom tak príjemne na duši, že plné hodnotenie mu dať rozhodne musím. (a nechcem znova tiež zbytočne nasierať môjho Boha) ()

Tosinek

Utahané až běda. První hodinu a půl se nic pořádného neděje, abych pak nestíhal vstřebávat slova jeho pětiminutového rozhovoru... Knížku chci přesto přečíst, film ale doporučit nemůžu. ()

AxelWers

Film by bol asi za 3*, možno za 4*, ale keďže bol inšpirovaný skutočnými udalosťami a Neale Donald Walsch mi nie je neznámy ako autor rovnomennej knižnej trilógie, tak som tie 4* bez rozmýšľania dal. Myslím, že dielo by mohlo byť inšpiráciou pre mnohých, ktorí padli až na dno. Milióny predaných kníh tomu nasvedčujú. Chválim za výber hlavnej postavy, Henry Czerny sa na Walscha celkom podobá. ()

marshall

Pro mě osobně je hodnocení tohoto snímku záhadou jako film sám. Drtivá většina dramatu se vyznačuje stísněnou a jednoznačně pesimisticky laděnou atmosférou, kdy nemilosrdný osud servíruje hlavnímu představiteli jeden bolestivý políček za druhým, zanechávajíc na pochybách veškeré naděje v dosažení vlastních snů a tužeb a uvádějíc v nejistotu víru ve štastnou budoucnost. Bůh promlouvá ústy člověka, pronásledovaného životními pohromami, jehož tím tak přívádí v nemilost, a káže o odpuštění a lásce, dvou nejdůležitějších aspektech života každého z nás a poselství tohoto snímku ()

Mr. Kodama

Upřímě, nějak jsem ten film nepobral. Nazval bych to raději "Million dollar homeless". Takový utopický návod, jak se ze dna dostat na vrchol. Každopádně mě překvapilo zjištění, že se jedná o příběh natočený podle skutečné události. I přes potenciál námětu mi ve filmu vadily klišé o smyslech života podbarvené přehnaně gradovanou hudbou. Scénář tohoto díla by se mohl frekvecí slova "Love" směle zařadit do té nejčervenější knihovny. Prostě mi ten film nějak nesedl. ()

namathur

tak ja teda nevim. chtelo se mi zvracet, chtelo se mi spat, smycce lkaly, padal dest, potom znovu a znovu. vsechno spatne, padaly otazky, jez napadaji i me, padal dest, pani, divky, ba i smycce lkaly, nakonec pomohl panak lihu, ale jen na chvili, neb pan prekladatel si neodpustil svuj prispevek "pozor, az dobehnou titulky, prijde jeste jedna krasne dojemna scena". Ta skoncila a bylo to na vytreni pokoje, po kolena rosoloviteho patosu. Ja teda nevim. Pribeh realny, uveritelny (vcetne B-ha), ale to zpracovani - SCHRECKLICH!!! Vim, nejsem z cilove skupiny a lituju, ze jsem se na film podival, byt jen zbezne, ale i prosty pochybujici si mozna zaslouzi trochu mene repetic, deste a lkani. Za ***, ale za tu poznamku o dojemne scene (vim, problem prekladatele, ale ja nechci byt objektivni) jednu dolu. V prubehu psani komentare se ze srazu nevrhlo ani jedno stado svini. ()

jafuska

realita jak se stát ze slušného člověka najednou bezdomovcem, ztratit práci, přátelé, najednou žít mezi ostatními bezdomovci, to určitě nemůže být jednoduché, odstrašující příběh, kdy si každý pomyslí takhle nikdy neskončit, je to opravdu drama sledovat, jestli se hlavnímu hrdinovi podaří najít cestu zpět do normálního života ()

Buford_TJ

Natočeno citlivě, krásně, čistě a bez zbytečného patosu. Ke konci filmu došlo i na mrazení v zádech, takže jasných 5 hvězd. Knihy Neala Donalda Walche jsem četl a je v nich skutečně veliká moudrost. Nevím kolik se jich prodalo výtisků, ale jsem si jist, že čtenáři dokážou změnit život. Moje nahlížení na svět a život ovlivnily a mohu řici, že jen pozitivně. Četl jsem již hodně duchovní literatury, ale jen málo z ní se odvážím někomu doporučit pro její občas těžkou stravitelnost. Knihy od N.D.Walsche ale mohu s klidným srdcem doporučit každému. Jsou psány čtenářky přívětivou a nenucenou formou. Doporučuji komentáře: Cappuccino ()

Sharleen

Je mi ľúto, ale tento film ma vôbec neoslovil. Samotné myšlienky sú dobré, no v tomto podaní mi však nesadli. Knihy som zatiaľ nečítala, ale mám také tušenie, že budú oveľa lepšie ako filmové spracovanie. Navyše hlavný hrdina, respektíve herec, ktorý ho hral, mi bol dosť nesympatický. ()

tucnakova

Tak rovnou můžu říct, že kniha, kterou jsem nečetla, jistojistě lepší filmu. Přesto snahu beru. A Henry promiň, ale tys děsně nesympatickej chlapík, ne ? ()

petulik

Ako životopis je to fajn. Ale hĺbka knihy siaha ďalej ako film. Napriek tomu, že sa autor v niektorých veciach mýli. To, že nás Boh stvoril, neznamená, že sme ním. Aj keď tvoríme všetko navôkol. ()

fafejt001

TĚM , kteří Něco v životě zažili , film DOPORUČUJI . Ale i těm ostatním . Je spousta takových Nealů na světě . Každý si občas klade otázku - proč právě mně , se stalo tohle nebo tohle . Možná , že i v tomto filmu je na jejich otázky , odpovědˇ . ()

dextrush

Pekne spracovaný príbeh človeka. Ja som si ho rozdelil do dvoch častí. Prvá - reálny osud človeka, ktorý je vykresľovaný v prvej polovici filmu - smutný, miestami stiesnený ale dokonale vystihuje situáciu z každého časového obdobia novodobých dejín. Môže sa stať komukoľvek z nás (odhľadiac od spôsobu života a ekonomiky v USA). Druhá - samotou a životom ubitý človek začína písať knihu "Conversations With God", ktorá je vlastne rozhovorom seba samého so svojím podvedomím, vnútorným hlasom a pocitmi. Táto časť je obohatená o spirituálnu úroveň. Celé to do seba zapadá a tvorí kompaktný celok, bez ohľadu na náboženské presvedčenie diváka. ()

deac

Po zhlédnutí tohohle snímku jsem pochopil, proč jsem se tak zoufale po celý život vyhýbal knižní předloze. Už sám odpuzující název knihy je dostatečně výmluvný. A popravdě hledat transcendentno, či nějaký pocit sounáležitosti s ostatními hledajícími hovádky na podobných show, jaká byla v tomto filmu zpodobněna, mě docela děsí. ()