poster

Přiznání policejního komisaře prokurátorovi republiky

 • Itálie

  Confessione di un commissario di polizia al procuratore della repubblica

 • Slovensko

  Priznanie policajného komisára prokurátorovi republiky

 • USA

  Confessions of a Police Captain

Akční / Krimi / Drama

Itálie, 1971, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  OBSAHUJE VULGARISMY: Ano, bez koření to tentokrát zase nepůjde. Damianiho střelba do vlastních řad je totiž kurevsky povedená a chčije do tváře prohnilé (státní) moci naprosto nadčasově a nadnárodně. Politická moc omrdávaná šedými eminencemi tzv. podnikatelské sféry a se spravedlností si vytíráme prdel. Fakt, který je méně či více viditelný, ale je tu stále už od dob, kdy jsme se vydali první migrační vlnou z Afriky oblažit tuhle planetu svou humanitou. „Kdyby teď schválili zákon o znovuzavedení útrpného práva, mučil byste, pane prokurátore? - Používáte extrémy, pane komisaři – Hm, možná, ale kde jsou vaše hranice?“ Jak dodržovat a lpět na zákonech země, kde se zmrdství stává národní politikou? Damiani odpovídá vcelku jasně, nezbývá než je postřílet do posledního kreténa. Ale je to řešení? Po zhlédnutí tohohle filmu pravděpodobně i ten největší pacifista odpoví minimálně: Těžko říct. Ti radikálnější nabrousí nůž. P. S. Smutné na tom je, že mnozí si myslí, že tento pradávný přístup bezohledných dravců stojí vlastně za úspěchem lidstva jako celku. Tak se zkuste zamyslet, co se asi tak stane s vypatlaným predátorem, když se jeho druh přemnoží…(23.9.2017)

 • italka63
  ****

  Damiano Damiani je prostě pan Někdo. Nikdy si nebral servítky a jeho milované vlasti to dokázal naservírovat s plnou parádou. Jeho politická dramata jsou skvosty kinematografie a plně jim věřte, Itálie v sedmdesátých letech byla opravdu divoká, mafie si servítky nebrala a nedejbože Sicílie. Takže charismatický Franco Nero a vynikající Martin Balsam ve výborném filmu, oba jdoucí po mafiánském bossovi z Palerma, jen každý trochu jiným způsobem a ne každý končí šťastně.(10.7.2016)

 • dopitak
  *****

  Skvělý film, a skvělá atmosféra italského jihu ovládaného mafií. Film s námětem podobně bezvýchodným jako Vyšetřování skončilo - zapomeňte, zamrazí, když přijmeme paralelu s dnešní dobou u nás. Dabing, který právem patří do zlatého fondu každého sběratele. Že je tempo pomalejší a vražd jen několik? Tenhle film stojí na dialogu, bolesti, přemýšlení, jsou tu a až do konce zůstanou pochyby. Pokud vám to nestačí, tak si zahrajte Duke 3D...(20.5.2013)

 • Martin741
  ***

  Rezisera Damianiho /Chytrak a dva spolecnici, mam Strach, Amityville 2/ velmi nemusim a zase som sa dostal do ostreho spolu s miestnym konspiracnym teoretikom Karlom Chrochtom, alias Karlosom80. Jasne, karle, jasne, film nastavuje zrkadlo tomu fuj, fuj zapadnemi prehnitemu kapitalistickemu systemu - tak s tymto chod naspat v case a do Vumlu. No nic, film je to priemerny, nic viac, strasne vela sa keca, v strede prevladli az vatovo plane plky, fakt sa to nedalo pocuvat. Rezisersky tiez nic moc, teda Damiani nebol nijak extra vynimocny rezisersky talent. Fakt akcia takmer ziadna, len nuda, vatovo plane plky, zas nuda, zas vatovo plane plky - a tak to ide celym filmom. Franco Nerovi sa cudujem ze do takehoto siveho sediveho priemeru liezol, fakt ako nic sa tam nedialo, Luciano Catenaci /Suda a Licha/ bol len do poctu. Aby som len zase nekritizoval, scena so stlpom bola brutalna, uz len kvoli nej ma zmysel film vidiet : 60 %(31.1.2018)

 • Karamanlis
  ***

  Sľubná samopalová strieľačka zo začiatku filmu je iba malou osviežujúcou kvapkou v mori nudy a siahodlhých, miestami priam "guľometných" dialógov, prebiehajúcich prevažne medzi policajným komisárom a okresným prokurátorom. Je známe, že subžáner poliziotteschi reagoval na vtedajšie búrlivé politické a spoločenské dianie v Taliansku a odsudzoval ho, dalo sa to však odprezentovať aj pútavejšou a menej ukecanou formou než zvolil Damiano Damiani.(12.7.2017)

 • - Podle filmu vznikla v roce 1973 v Československu stejnojmenná rozhlasová hra. (Přemek)