Reklama

Reklama

Chytrák a dva společníci

  • Itálie Un Genio, due compari, un pollo (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Podvodníček Lokomotiva Bill a jeho souputnice Lucy se na Divokém západě živí vším možným. Naposledy se jim podařilo ukořistit stříbrné mešní poháry a kříž, ale teď ne a ne sehnat kupce. Naštěstí se na scéně objeví starý známý Joe Dík, který má v rukávu vždy několik triků a pod kloboukem plán na nesmírné bohatství. Tentokrát má Joe vyhlídnuto tři sta tisíc dolarů v pevnosti Christobal, které velí zkorumpovaný major Cabot. Aby ovšem vykutálený plán fungoval, bude potřeba falešný zrzavý plnovous, pomatený milovník káňat a hora dynamitu. Navíc se Bill nikdy nesmí dozvědět o všech krocích najednou – jeho krátká rozbuška a nefalšovaný vztek totiž sehrají důležitou roli ve velkém finále... Komediální western se zamotaným plánem loupeže natočil v italsko-francouzsko-německé koprodukci režisér Damiano Damiani, známý spíše italskými krimi a politickými thrillery. Přestože svůj westernový debut si odbyl už Kulkou pro generála (1967), teprve u filmu Chytrák a dva společníci si Damiani zkusil lehkovážnou verzi žánru, kterou ve světě proslavilo komediální duo Bud Spencer a Terence Hill. Právě Hill se zhostil ústřední role Joe Díka a trojlístek pak doplnila francouzská herečka Miou-Miou a kanadský rodák Robert Charlebois. (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jestli něco z filmového ranku obvzlášť miluju, tak jsou to stylové spaghetti westerny, tak jak je krásně reprezentuje úvodní scéna. Jestli něco nemusím, tak italský smysl pro bláznivý humor. A pokud něco vyloženě nesnáším, tak je to hrubě nepovedený italský smysl pro bláznivý humor, který tu, bohužel, panuje se svou všudypřítomnou trapností nad většinou stopáže. Dojmy nezachraňuje ani hlavní trio hrdinů, z nichž jeden je nijaký, jeden antisympatický a afektovaná Lucy je skutečnou "třešinkou" na dortu divákova utrpení. Z největšího bahna táhnou tohohle chytráka a jeho dva vykutálené společníky alespoň nádherná kamera, hudba a několik málo momentů, kdy to na chvíli funguje tak jak má. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Za několik minut budeš jeden z nejmrtvějších mužů, kteří kdy žili." Joe Dík, týpek s koltem na dálkové ovládání a nabitým kanónem, že by prohrál souboj? Tak o tom si všichni mohou nechat zdát, stejně jako já o tom, že tento Chytrák je komedie. Je to jen celkem pomalý western s několika vtípky a já bych byl panu Hillovi vděčný, kdyby nevylézal z komediální škatulky a neustále tam s panem Spencerem fackoval nemalý počet komparsistů. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Toto sa Sergiovi rozpadlo pod rukami (pravda, aj vďaka legendárnej krádeži časti natočeného materiálu, kvôli čomu to v strižni museli skladať aj z nepodarených klapiek a pod.). Ale tak či onak to nemá ten správny "ťah na bránku". Mnohé scény sú samostatne vtipné, dobre natočené, s údernými pointami v dialógoch, ale dokopy to nie a nie fungovať. 5/10, ale zaokrúhlim nahor kvôli tej úvodnej, Sergiom natočenej scéne. Tá bola fajn. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Geniální western v komediálním provedení geniálních režisérů a herců neméně tak. S nádhernou místy až podmanivou hudbou(honička jezdce a dostavníku) od mistra "M", jsem rád, že čeští milovníci klasiky westernové školy mohli shlédnout. Vřele doporučuji všem, kdož žánr spaghetti western(s) vyhledávají. :-) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nechápu proč spagetti westerny netočili ti dva spolu, když už nic jiného. Terence Hill bez Bud Spencera je jako ryba bez vody, mdlá, obyčejná, ale tvůrci se snažili. Atmosféru z toho vydřeli dobrou, příběh taky nestál za zahození, jen mi tak trochu při sledování toho všeho bylo smutno, při faktu, kde je Bud, a že to bez něj není ono, ale takhle nadávám skoro při každém filmu, který je bez jednoho nebo bez druhého. Fakt ale je, že občas mi to nevadilo, s Budem mi to opravdu nevadilo, takže nevěřím, že by to zvládnout nějak nešlo. Prostě mě jen zamrzelo, že koukám na spagetti western, kde hraje jen jedna půlka tohoto nezničitelného dua. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se i ve slavné Monument Valley ve státě Utah. (Rugero)
  • Některé části negativu natočeného filmu byly ukradeny a již nikdy nebyly nalezeny. (špaček421)

Reklama

Reklama