Chytrák a dva společníci

• Itálie Un Genio, due compari, un pollo (více)

Podvodníček Lokomotiva Bill a jeho souputnice Lucy se na Divokém západě živí vším možným. Naposledy se jim podařilo ukořistit stříbrné mešní poháry a kříž, ale teď ne a ne sehnat kupce. Naštěstí se na scéně objeví starý známý Joe Dík, který má v rukávu vždy několik triků a pod kloboukem plán na nesmírné bohatství. Tentokrát má Joe vyhlídnuto tři sta tisíc dolarů v pevnosti Christobal, které velí zkorumpovaný major Cabot. Aby ovšem vykutálený plán fungoval, bude potřeba falešný zrzavý plnovous, pomatený milovník káňat a hora dynamitu. Navíc se Bill nikdy nesmí dozvědět o všech krocích najednou – jeho krátká rozbuška a nefalšovaný vztek totiž sehrají důležitou roli ve velkém finále... Komediální western se zamotaným plánem loupeže natočil v italsko-francouzsko-německé koprodukci režisér Damiano Damiani, známý spíše italskými krimi a politickými thrillery. Přestože svůj westernový debut si odbyl už Kulkou pro generála (1967), teprve u filmu Chytrák a dva společníci si Damiani zkusil lehkovážnou verzi žánru, kterou ve světě proslavilo komediální duo Bud Spencer a Terence Hill. Právě Hill se zhostil ústřední role Joe Díka a trojlístek pak doplnila francouzská herečka Miou-Miou a kanadský rodák Robert Charlebois. (Česká televize)

4567arthur

"V životě jsou okamžiky, kdy si myslíš, že peníze jsou to nejdůležitější, ale když je máš, radši bys je možná neměl." Joe Dík je pistolník, podvodník a možná trochu i kouzelník, od všeho něco. Je nejvíce známý svými geniálními plány, jak kohokoliv napálit. Teď mu zrovna jde o 300 000 dolarů, které by moc rád získal z pevnosti Christobal, kterému velí major Cabot. Těch 300 000 dolarů by chtěl rozdělit sobě a dvěma jeho společníkům. V hlavě se mu rodí nápad, jak se velkého balíku peněz zmocnit. Jedná se o poslední western, na kterém spolupracoval samotný Sergio Leone. Úvodní scéna je jedna z nejlepších a tu právě natáčel Leone. Hudba od Ennia Morriconeho se dost podobá o dva roky dřívějšímu komediálnímu westernu "Mé jméno je Nikdo". Tento snímek na mě udělal teda mnohem větší dojem a tak dávám velice pozitivní ohlasy! Snad je jen jediný negativum, a to jsou vystřižené scény, které se údajně ztratili a tak film sem tam nenavazuje, jak by měl. Jednu z vedlejších rolí si tu také zahrál Klaus Kinski, který už má na svědomí pár známějších westernů. "Nějaký muž je v její posteli!... Kde ?... Přece tady!" ()

paddy35

Všichni tu nadáváte, ale neuvádíte ani jeden důvod, proč je film špatný. Terence Hill ve skvělé formě. Skvělé prostředí, ve kterém se film odehrává. Ale bohatá nadílka humoru, který pobaví. Terenci, klaním se. ()

brasek

Pokiaľ Terence Hill nemal vo westernových komédiách za parťáka Bud Spencera bolo to polovičné a snímok "Moje meno je Nikto" nie je podľa mňa komédia. ()

John Dunbar

Pomatený předražený nesmysl, ve kterém mě neskutečně srala i muzika starého mistra M. Hlavně rychle zapomenout, že jsem tohle musel absolvovat. ()

soukyd33

Protože jsem film ani pořádně nepochopil, hodnotím nízko. Komedie, ale u téhle jsem se nesmál. 🤔 Nedoporučuji. Hvězdiček 2 ()

topol999 odpad!

Co to jako mělo bejt??!! Ani ze shovívavosti tomu ani ten 1 bod nedám!! Ani ten můj oblíbenec Rick Battaglia v opravdu pidi midi roličce tomu nepomůže!!?? NE!! ()

SNCIS

"Hej! Já tě znám." - "Ty mně znáš?" - "Jo, ty jsi tady ten místní idiot... V každým městě je někdo, kdo mně, tak víta." Ze začátku to vypadá na drsný western jako Tenkrát na Západě, ale postupem času je to jasná komedie. Vtipných situacích je tam mnoho: "Bolelo to?" - "Ne pane! Protože jsem vojákem páté kavalerie." Hill je tu svůj - šašek, chytrák, provokatér. Hudba skvělá a celkově paráda. Snad jediné mínus je, že dlouho trvá než se to rozjede. Sergio Leone kovbojky zkrátka uměl točit. - 70%. ()

Monco

Viděl jsem dokument o natáčení filmu a prý se ukradl některý natočený materiál. A bohužel na výsledku je to znát. Některé scény jsou nelogické, ale vynikající hudba Morriconeho a skvělý Terence Hill to zachrání. ()