Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

Dr Lizal

Nudná komedie, muzikál hodně neposlouchatelný, herci přehrávající už tak bídně napsané role a pointa žádná. ()

mira007

Nejsem fanda muzikálů, ani Vondráčkové ani Tomsy. Takže mi tam zbylo něco maličko vězeňského dramatu, Daniel Landa a jeho titulní song. Nic víc. ()

Kingpin

Tomuto filmu davam 2* pouze za hudbu, ktera mi prisla vcelku kvalitni, kdyby chybela i ona, nema cenu na ten film koukat... ()

Illy

Nemám rád Landu. Ale hodnotíme film. Nemám rád Kvasku. Nemám rád Vondráčkovou. Co ale proboha má znamenat ten Hrušínský?, Nevýrazný neherec, který se zvláště pro tuto roli nehodí. Mirjam, vychovávej prosím elitu národa a už nerežíruj! ()

Jendus

Kvaska je pribehove nenaplneny a zretelne pokulhavajici dilo,ktery pri zivote drzi jen hudba.A role rezisera muzikalu?Tss,kdo mu proboha psal scenar?!!!!...Mozna i ty 2* sou moc... ()

zdenur

Celkem zajímavý film o tom, jak to chodí v divadle. Ale na druhou stranu zase nešťastné spojení s vyloženě trapným útěkem z vězení a směšným počínáním onoho uprchlíka. ()

bidja

Jelikož je mi prostředí včetně muzikálu cizí, děkuji autorům, že mi ho vykreslili přesně tak jak jsem si ho v nočních můrách představoval, to oceňuji těmi dvěmi hvězdičkami. ()

A. Murray

dávám jednu hvězdu za hudbu Daniela Landy. Nevím jestli byl film nějak umělecky dobře zpracovaným, ale já jsem se u něj dost nudil. S porovnáním se Starci na chmelu a nebo s Rebely je to naprostá blbost. ()

Greg25

15% Ale za co vlastně??? Za děj, který v tomhle filmu neexistuje??? Za scénář soap opery??? Ne, asi to bude za Lucku Vondráčkovou a Jiřího Korna, ale proč za ně??? Možná, protože je to to jediný snesitelný na tomhle snímku, který by šel nazvat muzikálem v muzikálu, nebo-li muzikál o muzikálu v dosti nepovedénem obalu. ()

arcticsky

Primitivní scénář a úplně blbá ústřední píseň. Dvě * pouze za výkon Romana Pomajba v roli cholerického režiséra. ()

Oxymoron

Když si vezmete, co se v českých luzích a hájích v roce 2007 urodilo, tak Kvaska patří rozhodně mezi to lepší. Je fakt, že o hereckých výkonech by se tu dalo sáhodlouze spekulovat, ale na všechny ty divnosti si ještě před druhou půlkou filmu zvyknete a už se jen bavíte úplně jednoduchým, ovšem o to víc fungujícím zaláskovaným příběhem. ()

cherita

Dala bych nevím co, kdybych mohla ten jejich muzikál vidět, hlavně scénu přepadení zverimexu. To by byla teprve legrace. ()

Rýža

Přiznávám se bez mučení, muzikály jsou dle mého bezbřehá konzumní nuda. Nikdy mě nebavily a ani nikdy nezačnou. Tím pádem mě jen těžko zaujme film o muzikálu. A tak se taky stalo. ()

Procker

Takové hudební divadlo převedené na filmové plátno. Herecké výkony mdlé, scénař dost plochý, kamera vypadala, hlavně při záběrech na podium, jako kdyby se natáčel další díl Superstar, ale přesto mě film příjemně překvapil. A nevím, jestli to bylo navozené písní Touha od Dana Landy, která vás provází celým filmem, či typicky zvláštním hlasem Lucie Vondráčkové, když zpívá. Možná je to tím, že mám muzikály rád a nebo taky má film zvláštní kouzlo. Takže s radostí dávám 3*/65% ()

blazenka

Film, který si mi líbí jen díky Landově hudbě, Landově roli samolibé star a roli Jiřího Korna. Lucie Vondráčková žádná bomba a to raději nemluvím o výkonu "bossáka" Rudly Hrušínského. Celý děj filmu se rozplývá rozplizlými výkony herců a rozhodně doufám, že divadelní zpracování do muzikálové podoby (kam se ostatně hodí) bude lepší. Touha je zázrak, kámo,...zázrak, že si ode mne vysloužila těch 45%. ()

missbee

Touha jsou čáry – v hloubi duše je máš. Mám ráda, když si někdo jde za tím, co chce a nebojí se překážek, které ho na cestě čekají. Film je pro mě zkrátka srdeční záležitostí, což znásobuje fakt, že divadlo Kalich a jeho protagonisty mám v oblibě. Navíc Roman Pomajbo v roli režiséra zkrátka nemá konkurenci. ()

dvd-L odpad!

...zázrak, kámo zázrak... (dlou--hý hvizd-na-na-ná-nananana) ..zázrak kámo zázrak -//- (skutečný zázrak byl, že jsem to dokoukal až do konce) ()

Luqi

Kto ešte nenatočil muzikál, prihláste sa u súdruha Žinčicu....... Landa už ho natočil (aj keď .... hmmm.....muzikál...... ), čím si teda splnil svoju ambíciu a môže si dať konečne krížik do svojho životopisu......... Čo sa týka samotného filmu, od začiatku čakám, kedy sa už bude niečo diať, čakám, čakám a zrazu sú záverečné titulky......... Jediné, čo stálo za to bol Pomajbo a jeho výbuchy. Jeho scény by som zostrihal do 10 min. krátkeho filmu a bolo by to hodnotené o 2 hviezdičky lepšie............. ()