poster

Jak se Vám líbí

 • USA

  As You Like It

 • Velká Británie

  As You Like It

 • Slovensko

  Láska

Drama / Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2006, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  ***

  Cely ten filmovy vesmir je tak podivny (a nemyslim iba zasadenim do multi kulti japonska), ze to musi mat nejaky vyssi zmysel. Ja som ho vsak neobjavil a nezral som filmovu realitu (zmena pohlavia wtf). Ostal tak iba ten rozsafny a stale funkcny pribeh o laske a vtipnych situaciach. Bryce je na zozratie, postavy su super, prechod od dramy k srande plynuly a Doyle sa snazi. Ta lacnota, sposobena tv produkciou je vsak neprijemna. Hlavne ak vieme ake formalne uzasne veci Branah dokaze. V celku aj tak (najma vdaka predlohe) fajn romanticka komedia, ale ide jednoznacne o najslabsiu Branaghovu adaptaciu Shakespeara. 6/10(17.11.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Rozhodně moc hezké. Úžasná atmosféra, kterou ještě podpořil text ve verších, jako kdyby to byla divadelní hra. Což by byl Willi rád. Navíc vše ještě zlepšují herci a dvě krásné hlavní herečky - z nich hlavně Bryce Dallas Howard, která opravdu exceluje. Výborný příběh, bohužel jsem neměla možnost číst knihu, ale toto ztvárnění je opravdu povedené. Sice je to až moc přeromantizované, ale o tom to je. Já jsem se bavila, super hlášky z úst šaška i ostatních a opravdu výstižné scénáře. Hodně kvalitní snímek.(2.7.2012)

 • rikitiki
  ***

  Tahle hra se nedá brát vážně, aspoň podle Branagha ne, proto ji natočil jako pestrý rej zamilovaných zmatků v pohádkově krásném lese. Renesanční příběh přenáší částečně do Japonska. Stejně tak nakládal se Shakespearem Kurosawa, ten pro to měl ale lepší zdůvodnění, u Branagha je to spíš jen další hra, kdy všechno je možné, tak proč ne Japonsko v evropském lese, ve kterém útočí lev. Vždyť i Shakespeare děj umístil do Ardenského lesa, o kterém patrně mnoho nevěděl (a to není zdaleka jediný geografický lapsus v jeho hrách). _____ V lese se to postavami jen hemží, přesto se mnohé potkávají až v závěru, dívka se převlékne za chlapce, aniž by ji její milovaný poznal (my se na ty hry díváme vlastně opačně než lidé v renesanci, kdy dívku představoval chlapec, který se převlékl za chlapce - to muselo v sexuálně nevyhraněných divácích působit pořádné zmatky), lásky propukají na první pohled, zlí se napraví během vteřiny a všechno končí rozverným rejem, kdy jsou všichni spokojeni. ____Z téhle inscenace jsem měla dojem schválně přiznané hry, kdy i přepjaté herectví některých protagonistů jako by přiznávalo: Lidi, bavte se, je to jen hra a my si ji užíváme. Tahle konstrukce je úsměvná, příliš silný dojem ale nezanechá. ___ Z příběhu se vymykala postava věčně zachmuřeného Jacquese (Kevin Kline), který se na rozjuchaný a poblázněný svět kolem sebe dívá se smutkem a odtažitostí. On se do barevného finále zatáhnout nenechá. Protože je příliš cynický, anebo protože ví, že prudké vášně a zamilované bláznění rychle přejdou? /7. 10. 14./(7.10.2014)

 • playboxguest
  ****

  V mém žebříčku filmů inspirovaných Shakespearem s naprostým přehledem vyhrávají tři kousky: Romeo a Julie od Luhrmanna, Zkrocení zlé ženy od Richardse a Titus od Taymorové. Z toho vyplívá, že bližší jsou mi díla převedená do moderního hávu dnešní doby. Přesto mě Branaghova verze As you like it dokázala zaujmout, přestože Marná lásky snaha v jeho režii pro mě byla utrpením, přestože As you like it (kór teď po přečtení knihy) považuji za Shakespearovo slabší kus, i přesto, že se odehrává ve své době, ke všemu v Japonsku, kam se dle mého dvakrát nehodí.Co mě na něm tedy tak zaujalo, že připadá mi vtipný, přes svou naivitu pohodový a jak moudrý šašek v dané hře i chvílema překvapující? Jedním z důvodů je zcela jistě uklidňující hudba, plná smutku i naděje, která mi nedá spát. Dalším z důvodů je herecké obsazení a tím nemyslím jen herečky, Romola toho mnoho nepředvedla, což je škoda, ale scénář jí holt prostoru dost nedopřál, přesto se na ní dobře koukalo, a to i v konkurenci Bryce Dallas Howard a Kevina Klinea, což jsou právě ti, kteří si tu odehráli, chvílema i s Molinou, svůj malý herecký koncert a mně dělá radost mu opakovaně přihlížet. Nehledě na to, že scénář psal sám Shakespeare, věty zůstaly takřka nepozměněny oproti staré klasice a květnatost poetického jazyka jsem si protentokrát na výsost užila. 70% PS: Po čtvrtém zhlédnutí a především za druhou polovinu filmu, plnou emocí, a čím dál líbivější soundtrack přihazuji hvězdu.(25.6.2012)

 • kajda.l
  ***

  Bryce Dallas Howard a Romola Garai, především druhá jmenovaná, jsou okouzlující a je radost je nejen sledovat, ale i poslouchat. Zde ovšem musím skončit s výčtem výrazných kladů. As you like it je natolik naivním až triviálním příběhem, že po dějové stránce neměl příliš šancí mě zaujmout, ale budiž, to bych ještě odpustil. Hůře se mi odpouští účelná afektovanost postav a celkově používaný humor (především postava Phoebe a jejího nápadníka), celková přeslazenost (ať se jedná o dialogy nebo záběry kamery), otravoval mě i šašek v podání Alfreda Moliny a vlastně všechny mužské (přiteplené) postavy. Samotný konec je jeden velký epic fail a to i případě, že se jedná o doslovný přepis Shakespearovy předlohy. Ona čtyřsvatba, běhání po lesích, dovádění a tančení už bohužel bylo za hranicí toho, co jsem v rámci kýčovité romantiky ještě ochoten tolerovat :o) V hodnocení se tudíž přikláním k IMDB. - Závěrem každopádně velké díky stvořitelce titulků.(8.12.2012)