Reklama

Reklama

Jak se Vám líbí

  • USA As You Like It (více)
všechny plakáty
Trailer

Rosalinda, dcera vévody (žijícího ve vyhnanství), je vychovávána na dvoře vévody Fredericka (mladšího bratra vyhnaného vévody, který uchvátil jeho vévodství) se svou sestřenicí Célií (dcerou vévody Frederika). Zamiluje se do mladého muže jménem Orlando, ale než si to vůbec může rozmyslet, vévoda Frederick ji vykáže ze svého dvora a hrozí jí smrtí, pokud jeho zákaz poruší. Célie jako nejlepší přítelkyně Rosalindy (která se převlékla za chlapce Ganyméda) a dvorní šašek Prubíř odejdou s Rosalindou do Ardenského lesa. Když do lesa dorazí, náhodou se setkají s Orlandem a jeho sluhou, kteří utíkají před hněvem nejstaršího Orlandova bratra. Následuje promyšlený plán, který vymyslela převlečená Rosalinda, aby zjistila, zda Orlandovy city k ní jsou upřímné, a aby si ještě více získala jeho srdce, a to prostřednictvím vtipné a nezbedné masky Ganyméda. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

V mém žebříčku filmů inspirovaných Shakespearem s naprostým přehledem vyhrávají tři kousky: Romeo a Julie od Luhrmanna, Zkrocení zlé ženy od Richardse a Titus od Taymorové. Z toho vyplívá, že bližší jsou mi díla převedená do moderního hávu dnešní doby. Přesto mě Branaghova verze As you like it dokázala zaujmout, přestože Marná lásky snaha v jeho režii pro mě byla utrpením, přestože As you like it (kór teď po přečtení knihy) považuji za Shakespearovo slabší kus, i přesto, že se odehrává ve své době, ke všemu v Japonsku, kam se dle mého dvakrát nehodí.Co mě na něm tedy tak zaujalo, že připadá mi vtipný, přes svou naivitu pohodový a jak moudrý šašek v dané hře i chvílema překvapující? Jedním z důvodů je zcela jistě uklidňující hudba, plná smutku i naděje, která mi nedá spát. Dalším z důvodů je herecké obsazení a tím nemyslím jen herečky, Romola toho mnoho nepředvedla, což je škoda, ale scénář jí holt prostoru dost nedopřál, přesto se na ní dobře koukalo, a to i v konkurenci Bryce Dallas Howard a Kevina Klinea, což jsou právě ti, kteří si tu odehráli, chvílema i s Molinou, svůj malý herecký koncert a mně dělá radost mu opakovaně přihlížet. Nehledě na to, že scénář psal sám Shakespeare, věty zůstaly takřka nepozměněny oproti staré klasice a květnatost poetického jazyka jsem si protentokrát na výsost užila. 70% PS: Po čtvrtém zhlédnutí a především za druhou polovinu filmu, plnou emocí, a čím dál líbivější soundtrack přihazuji hvězdu. ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Rozhodně moc hezké. Úžasná atmosféra, kterou ještě podpořil text ve verších, jako kdyby to byla divadelní hra. Což by byl Willi rád. Navíc vše ještě zlepšují herci a dvě krásné hlavní herečky - z nich hlavně Bryce Dallas Howard, která opravdu exceluje. Výborný příběh, bohužel jsem neměla možnost číst knihu, ale toto ztvárnění je opravdu povedené. Sice je to až moc přeromantizované, ale o tom to je. Já jsem se bavila, super hlášky z úst šaška i ostatních a opravdu výstižné scénáře. Hodně kvalitní snímek. ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Cely ten filmovy vesmir je tak podivny (a nemyslim iba zasadenim do multi kulti japonska), ze to musi mat nejaky vyssi zmysel. Ja som ho vsak neobjavil a nezral som filmovu realitu (zmena pohlavia wtf). Ostal tak iba ten rozsafny a stale funkcny pribeh o laske a vtipnych situaciach. Bryce je na zozratie, postavy su super, prechod od dramy k srande plynuly a Doyle sa snazi. Ta lacnota, sposobena tv produkciou je vsak neprijemna. Hlavne ak vieme ake formalne uzasne veci Branah dokaze. V celku aj tak (najma vdaka predlohe) fajn romanticka komedia, ale ide jednoznacne o najslabsiu Branaghovu adaptaciu Shakespeara. 6/10 ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Bryce Dallas Howard a Romola Garai, především druhá jmenovaná, jsou okouzlující a je radost je nejen sledovat, ale i poslouchat. Zde ovšem musím skončit s výčtem výrazných kladů. As you like it je natolik naivním až triviálním příběhem, že po dějové stránce neměl příliš šancí mě zaujmout, ale budiž, to bych ještě odpustil. Hůře se mi odpouští účelná afektovanost postav a celkově používaný humor (především postava Phoebe a jejího nápadníka), celková přeslazenost (ať se jedná o dialogy nebo záběry kamery), otravoval mě i šašek v podání Alfreda Moliny a vlastně všechny mužské (přiteplené) postavy. Samotný konec je jeden velký epic fail a to i případě, že se jedná o doslovný přepis Shakespearovy předlohy. Ona čtyřsvatba, běhání po lesích, dovádění a tančení už bohužel bylo za hranicí toho, co jsem v rámci kýčovité romantiky ještě ochoten tolerovat :o) V hodnocení se tudíž přikláním k IMDB. - Závěrem každopádně velké díky stvořitelce titulků. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Když pominu přesun místa a času děje do Japonska 19. století, nemá to chybu. "Jak se vám líbí" je jedna z mých nejoblíbenějších klasických komedií, ve snímku zazní všechny nesmrtelné hlášky, které vás napadnou, když se řekne Will Shakespeare... Celý děj vlastně spočívá na roli Rosalindy, proto považuji její ztvárnění za velmi šťastné, Bryce Dallas Howard (na jménu sice aby si člověk jazyk vylámal) je skvostný diblík, Romola Garai taktéž. David Oyelowo (po výkonu v Small Island) opět dokazuje své nesporné kvality. Jestli nemám problém s tím, že bratři de Boys jsou v této adaptaci černí? Nemám. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama