Suiyō puremia: sekai saikyō J horā SP Nihon no kowai yoru (TV film)

• Japonsko

日本のこわい夜

Dark Tales of Japan

Horor / Povídkový

Japonsko, 2004, 82 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

Bledé babici v kimonu není radno zastavovat. Obzvláště když vám bude vnucovat strašidelné historky, které podá velice sugestivně... Pětice japonských režisérů - mezi nimi horroroví veteráni Takashi Shimizu a Norio Tsuruta - se zhostila televizního povídkového projektu se ctí. Provedením a vyzněním jednotlivé příběhy připomínají Tales from the Crypt. V první povídce se dostává investigativní žurnalista na stopu pavoučí ženy; ve druhé se mladík ocitne v bytě, ve kterém úřaduje chichotající se zrůda schovávající se v temných zákoutích a mající schopnost dostat se dovnitř jakoukoliv štěrbinou; ve třetí se mladá žena setká s jakýmsi voodoo božstvem; ve čtvrté zjišťuje vyděšený chlapík se slabostí pro blondýny, že v hotelovém pokoji není sám a v páté se zlodějský úředník ocitne ve výtahu s trojicí neobyčejných spolujezdců. Za nejslabší bych označil asi třetí příběh. Jinak jsou povídky poměrně kvalitativně vyrovnané a nepříjemný pocit dokážou navodit. O něco málo lepší, než koprodukční asijský horrorový triptych Black Night. 7/10(20.2.2007)

V skutku slusna zbierka piatich hororovych kratasov. Ak poznate filmy ako Ringu ci Grudge (sam reziser Grudge reziroval jeden kratas) a pacia sa vam, nebudete sklamany. Kratka stopaz nedovoli aby ste sa co i len trosku nudili a vsetky z piatich pribehov su dejovo zaujimave, rezisersky slusne zvladnute a s mnohymi zaujimavymi napadmi. Prijemne - mrazivo straveny cas. Kludne tam tych pribehov mohlo byt viac :) (8/10)(18.5.2007)

• Hunter2222

Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu... Herecké výkony boli podľa mňa absolútne nulové, príbehy nič moc a efekty tiež veľmi neohúrili, skôr sa človek pousmial. Ale je tam snaha a pre (japonské) poviedkové filmy mám akúsi slabosť, takže hodnotím trochu viac ako si zaslúži.(5.5.2010)

• sochoking

Tak na prvej poviedke som skoro odpadol na hláške turbo stařena a druhá mi nahnala aj trochu do gatí, ale zvyšok bola nuda, blbosť, hovadina a krvi pitie, pretože dívať sa na Japončíkov, ako hrajú vystrašených a pokakaných, to chce nutne byť oddaným hororovým fanúšikom, inak sa to na jeden záťah dať jednoducho nedá!(22.9.2011)

• cunesk8

Na toto jsem se strašně tešil, ale bylo to velké zklamání. Všechny ty povídky mě docela nudily. A párkrát jsem i zalomil. 40%(2.3.2009)

Poviedky pôvodne určené pre TV vyšli vďaka neutíchajúcemu záujmu o ázijské horory aj na DVD. Bohužiaľ televízny pôvod je na nich až moc poznať a celkovo kvôli tomu vyznievajú až moc Béčkovo. Prvá poviedka o pavúčej žene mi prišla vynikajúca, skvelé natočené, perfektná afmosféra a s vyborným koncom 5*, druhá krátka poviedka o nejakom duchovi, ktorý sa snaží dostať do bytu pomoc škár je síce dosť krátka, ale taktiež aj dosť o ničom, bez výraznejšieho deja alebo momentu 2*, tretia poviedka sa zaoberá voodoo je priemerná a aj na pomerne krátku stopáž dosť nudí 2*, štvrtá poviedka o japoncovi a "blondíne" v Hollywoode je až príliš amatérska 2*, a posledná piata poviedka sa odohráva prevažne v jednom výťahu, je ale výborne natočená, celý čas nás drží v napätí a aj koniec je na daný žáner dobrý 5*. Celkovo sa mi najviac páčili prvá a posledná poviedka, zbytok medzitým bol skôr priemer až podpriemer a ani scény s bábou v autobuse, ktoré vyplňovali jednotlivé medzery medzi poviedkami neboli nič extra.(8.2.2008)

Ne všechny povídky mě zaujaly stejně, ale každá má určité kouzlo, něčím se odlišuje a zaujme. Celé je to rámované pekelnou babicí v autobuse, do kterého bych si nesedl ani za polibek od pavoučí ženy...(29.7.2011)

Soubor pěti krátkých, nijak nesouvisejících hororových příběhů od různých tvůrců, což se ovšem téměř nepozná, protože žádný výrazně odlišný rukopis se nekoná. Příběhově jsou však zajímavé (nikoliv originální) a slušně pobaví. Lepší 3*.(31.5.2013)

Spíše podprůměrné příběhy, viděl jsem daleko lepší japonské hororové kolekce. 1. příběh: béčková blbůstka; 2. příběh: velmi pěkně udělané se strašidelnou atmosférou; 3. příběh: nezajímavé; 4. příběh: useknuto v nejlepším, když se zrovna začlo něco dít - takže špatně; 5. příběh: taky takové béčkové, jak ze seriálu "Věřte nevěřte". Celkově doporučuju teda jen tu druhou povídku - Škvíry.(6.8.2012)

Dost nevyvážené a spíše béčkové povídky. Ale bát se u nich taky budete ;-)(23.5.2008)

• maldoror16

Pro mě rozhodně nuda a zklamání až na povídku Škvíry, která byla fajnová a samostatně by to měla tak za 4****, a na pohlednou Yu Yamada. V součtu každopádně více než na 1* nemůžu jít - 20%(10.7.2012)

• djbarrel

První povídka o Pavoučí ženě byla dost ubohá, stejně jako triky v ní - 10 % . Druhá povídka o Škvírách v nichž číhá nebezpečí byla asi nejlepší. Působila dost atmosféricky a temně - 80 %. Třetí Woodoo povídka byla hodně průhledná a nezáživná. Nic moc se nedělo a ty triky ... - 20 % . Čtvrtá povídka o mrtvých Blondýnách je celkem fajn, docela ujde i atmosféra, nenudil jsem se - 62 % . Poslední povídka o Zloději nad kterým si smrtka brousí kosu, byla celkem překvapivá, ale naprosto nudná a bez atmosféry - 35 % . Celkově jsem se dost nudil a nebýt povídky "Škvíry" snad bych uvažoval i o Odpadu! Takhle 40 %(4.8.2011)