poster

Suiyō puremia: sekai saikyō J horā SP Nihon no kowai yoru (TV film)

 • Japonsko

  日本のこわい夜

 • USA

  Dark Tales of Japan

Horor / Povídkový

Japonsko, 2004, 82 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

 • tombac
  ****

  Bledé babici v kimonu není radno zastavovat. Obzvláště když vám bude vnucovat strašidelné historky, které podá velice sugestivně... Pětice japonských režisérů - mezi nimi horroroví veteráni Takashi Shimizu a Norio Tsuruta - se zhostila televizního povídkového projektu se ctí. Provedením a vyzněním jednotlivé příběhy připomínají Tales from the Crypt. V první povídce se dostává investigativní žurnalista na stopu pavoučí ženy; ve druhé se mladík ocitne v bytě, ve kterém úřaduje chichotající se zrůda schovávající se v temných zákoutích a mající schopnost dostat se dovnitř jakoukoliv štěrbinou; ve třetí se mladá žena setká s jakýmsi voodoo božstvem; ve čtvrté zjišťuje vyděšený chlapík se slabostí pro blondýny, že v hotelovém pokoji není sám a v páté se zlodějský úředník ocitne ve výtahu s trojicí neobyčejných spolujezdců. Za nejslabší bych označil asi třetí příběh. Jinak jsou povídky poměrně kvalitativně vyrovnané a nepříjemný pocit dokážou navodit. O něco málo lepší, než koprodukční asijský horrorový triptych Black Night. 7/10(20.2.2007)

 • kitano
  ****

  V skutku slusna zbierka piatich hororovych kratasov. Ak poznate filmy ako Ringu ci Grudge (sam reziser Grudge reziroval jeden kratas) a pacia sa vam, nebudete sklamany. Kratka stopaz nedovoli aby ste sa co i len trosku nudili a vsetky z piatich pribehov su dejovo zaujimave, rezisersky slusne zvladnute a s mnohymi zaujimavymi napadmi. Prijemne - mrazivo straveny cas. Kludne tam tych pribehov mohlo byt viac :) (8/10)(18.5.2007)

 • Hunter2222
  **

  Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu... Herecké výkony boli podľa mňa absolútne nulové, príbehy nič moc a efekty tiež veľmi neohúrili, skôr sa človek pousmial. Ale je tam snaha a pre (japonské) poviedkové filmy mám akúsi slabosť, takže hodnotím trochu viac ako si zaslúži.(5.5.2010)

 • sochoking
  **

  Tak na prvej poviedke som skoro odpadol na hláške turbo stařena a druhá mi nahnala aj trochu do gatí, ale zvyšok bola nuda, blbosť, hovadina a krvi pitie, pretože dívať sa na Japončíkov, ako hrajú vystrašených a pokakaných, to chce nutne byť oddaným hororovým fanúšikom, inak sa to na jeden záťah dať jednoducho nedá!(22.9.2011)

 • cunesk8
  **

  Na toto jsem se strašně tešil, ale bylo to velké zklamání. Všechny ty povídky mě docela nudily. A párkrát jsem i zalomil. 40%(2.3.2009)

 • maddy
  ***

  Poviedky pôvodne určené pre TV vyšli vďaka neutíchajúcemu záujmu o ázijské horory aj na DVD. Bohužiaľ televízny pôvod je na nich až moc poznať a celkovo kvôli tomu vyznievajú až moc Béčkovo. Prvá poviedka o pavúčej žene mi prišla vynikajúca, skvelé natočené, perfektná afmosféra a s vyborným koncom 5*, druhá krátka poviedka o nejakom duchovi, ktorý sa snaží dostať do bytu pomoc škár je síce dosť krátka, ale taktiež aj dosť o ničom, bez výraznejšieho deja alebo momentu 2*, tretia poviedka sa zaoberá voodoo je priemerná a aj na pomerne krátku stopáž dosť nudí 2*, štvrtá poviedka o japoncovi a "blondíne" v Hollywoode je až príliš amatérska 2*, a posledná piata poviedka sa odohráva prevažne v jednom výťahu, je ale výborne natočená, celý čas nás drží v napätí a aj koniec je na daný žáner dobrý 5*. Celkovo sa mi najviac páčili prvá a posledná poviedka, zbytok medzitým bol skôr priemer až podpriemer a ani scény s bábou v autobuse, ktoré vyplňovali jednotlivé medzery medzi poviedkami neboli nič extra.(8.2.2008)

 • stration
  ****

  Ne všechny povídky mě zaujaly stejně, ale každá má určité kouzlo, něčím se odlišuje a zaujme. Celé je to rámované pekelnou babicí v autobuse, do kterého bych si nesedl ani za polibek od pavoučí ženy...(29.7.2011)

 • VanTom
  ***

  Soubor pěti krátkých, nijak nesouvisejících hororových příběhů od různých tvůrců, což se ovšem téměř nepozná, protože žádný výrazně odlišný rukopis se nekoná. Příběhově jsou však zajímavé (nikoliv originální) a slušně pobaví. Lepší 3*.(31.5.2013)

 • Burdock
  ***

  Spíše podprůměrné příběhy, viděl jsem daleko lepší japonské hororové kolekce. 1. příběh: béčková blbůstka; 2. příběh: velmi pěkně udělané se strašidelnou atmosférou; 3. příběh: nezajímavé; 4. příběh: useknuto v nejlepším, když se zrovna začlo něco dít - takže špatně; 5. příběh: taky takové béčkové, jak ze seriálu "Věřte nevěřte". Celkově doporučuju teda jen tu druhou povídku - Škvíry.(6.8.2012)

 • JimiH
  ***

  Dost nevyvážené a spíše béčkové povídky. Ale bát se u nich taky budete ;-)(23.5.2008)

 • maldoror16
  *

  Pro mě rozhodně nuda a zklamání až na povídku Škvíry, která byla fajnová a samostatně by to měla tak za 4****, a na pohlednou Yu Yamada. V součtu každopádně více než na 1* nemůžu jít - 20%(10.7.2012)

 • djbarrel
  **

  První povídka o Pavoučí ženě byla dost ubohá, stejně jako triky v ní - 10 % . Druhá povídka o Škvírách v nichž číhá nebezpečí byla asi nejlepší. Působila dost atmosféricky a temně - 80 %. Třetí Woodoo povídka byla hodně průhledná a nezáživná. Nic moc se nedělo a ty triky ... - 20 % . Čtvrtá povídka o mrtvých Blondýnách je celkem fajn, docela ujde i atmosféra, nenudil jsem se - 62 % . Poslední povídka o Zloději nad kterým si smrtka brousí kosu, byla celkem překvapivá, ale naprosto nudná a bez atmosféry - 35 % . Celkově jsem se dost nudil a nebýt povídky "Škvíry" snad bych uvažoval i o Odpadu! Takhle 40 %(4.8.2011)