Závan smrti

Clint Mansell

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings

Pro jednou zase musím nesouhlasit. Wind Chill možná neoplývá nadprůměrným scénářem, ale je po čertech atmosferický. Především první polovina je lahůdková a krásně drží diváka v nejistotě. Škoda, že v momentech, kdy začne tlačit explicitně na pilu, je nejslabší. Těch ale naštěstí zas až tolik není, ona už ta zasněžená krajina má sama co do sebe a když se zrovna nedělá bububu, tak je vlastně dost povedený survival thriller.(24.8.2017)

Tak v poslední době jsem si nějak oblíbil béčkové horory, někdy je to příjemná změna! O tom to snímku jsem nic nevěděl, než jsem si ho pustil a po shlédnutí jsem nebyl ani nadšený ani nějak moc znechucený. Klady filmu jsou zajímavý námět, výborná atmosféra a hudba a pěkná Emily Blunt, ale pořád jsem čekal na velké finále, nějakou pořádnou honičku po lese a ono nic a to mě docela zklamalo, žádná gradace, když horor, tak pořádný ne? Strašidelných postav tady bylo dost, ale všichni jen chodili kolem auta na procházku a vůbec žádný útok na ústřední dvojici filmu. Opravdu jsem se lekl jen jednou, kdy to vám neřeknu:) Pro choze: nevím jestli jsou dvě verze, ale já viděl Závan smrti a ten měl opravdu necelou hodinu a půl(9.7.2008)

Wind Chill jsem již dlouho měla na seznamu hororů, které chci zhlédnout. Nejspíš jsem se na něj ale nedívala v té správné náladě. Protože jsem byla po*raná strachy:) Takže je to vlastně asi dobře, že? Ať už se jedná o film, jehož příběh je vystavěn dle té nejobehranější šablony s tradičními postupy i klišé, či vysoce kvalitní horor s originálním nápadem, jakmile se něco odehrává v noci uprostřed opuštěných lesů, někdo sedí v noci uprostřed lesů v autě, či se sám vydává do lesa, jsem prostě po*raná strachy. Takže myslím, že tímto Wind Chill splnil svůj účel:)(1.6.2013)

Yup, slabé to bylo. Průměrné slabé. Na tři hvězdy tomu pomáhají oba solidně hrající herci (potěšující přítomnost Emily Blunt), studenej punc opuštěný zasněžený silnice a zimy, nepříjemnej pocit odtržení od civilizace a občasný závany atmosféry a tajemna. Samotný duchové mi přišli nevyužitý, vlastně tam ani moc nebyli, až na toho kněze, ten byl celkem dobrej. Narazit na dobrou duchařinu je nějak čím dál těžší, ach jo...(5.3.2012)

Ty hvězdy jsou hlavně za atmosféru a výborný soundtrack, což jsou věci, které se na sebe lepí jak můra na světlo. Pro mně neznámá věc, která mi ovšem dokázala poskytnout zábavu na necelé půldruhé hodiny, kdy jsem byl alone in the dark a jinak bych díky insomnii čuměl do tmy. Trochu nelogična nevadí, trochu nepochopitelna taky ne, hlavní hrdinka je děsná kravka a její řidič podezřelý sociopat. Ještě že to zachránila parta kněží a zlej policajt. 70% za černocha s úhořem :)(31.3.2013)

• - Ve scéně, která se má odehrávat v 17:15, je venku stále světlo, přestože je období okolo Vánoc. (..Lucas..)

• - Žiadna postava vo filme nemá meno. Aj v záverečných titulkoch sú pomenované iba ako "chlapec", "dievča", "cudzinec" a podobne. (U_S_O)

• - Natáčení probíhalo ve městech Peachland, v okolí Manning Park a ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. (Cheeker)