Závan smrti

Trailer

VOD (1)

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

Trailer

Aljak

A preto sa neoplatí chodiť skratkami... To "čaro" hororov som ešte stále neobjavil, tak som myslel, že možno Emily Blunt zmení môj názor na tento žáner. Prvá polovica sa niesla v znamení thrilleru, a to ma ešte ako tak bavilo. No ako náhle sa zase začali vo filme objavovať nejaké pofidérne bytosti, duchovia a neviem čo ešte ďalšie, tak klesol aj môj záujem. Doteraz nechápem ako niekto môže tak žrať tie horory, veď to je úplne absurdný filmový žáner... A niekedy by strašidelný príbeh mohol byť aj celkom fajn, len keby tam nasilu nemuseli natlačiť kadejaké strašidlá a pod. 2* - jedna za prvú polovicu a druhú za Emily. ()

tron

Nemám rád, ak po sebe postavy vo filme hodinu a pol hystericky vrieskajú, štekajú, skáču si do reči, neustále sa hádajú. Irituje ma to. Závanu smrti pomáha snežná výprava, sympaťáčka Emily Blunt a scenár obsahujúci viacero prekvapivých, zaujímavých momentov. Niektorí užívatelia Závan smrti prirovnávajú k istému hororu, obsahujúceho bielu farbu v názve, ale ja by som to nerobil, daný film mal podľa mňa inú pointu. Režíroval prekvapivo Gregory Jacobs, dvorný spolupracovník Stevena Sodebergha. A Soderbergh mu to pekne krásne produkoval. Spolu s Georgeom Clooneym. ()

Soweek

Tohle ani není horor, spíš takový film o dvou lidech v autě, aspoň že na Emily Blunt se dá celou dobu koukat:-)) Ovšem pozor, přidal jsem jednu hvězdičku za skvělou muziku, za kterou nemůže nikdo jiný než mistr Clint Mansell!!! Už jenom za Emily Blunt a za hudební doprovod se vyplatí na to koukat:-) ()

sedm.1

No tak se musím na rovinu přiznat,že jsem zas po dlouhé době viděl film,díky němuž jsem měl po celou dobu pořádně stažené půlky :).Sakra,já se vážně při Závanu smrti nefalšovaně bál.Skvělá atmosfericky napínavá podívaná.Určitě to tedy nebylo způsobeno samotným příběhem,neboť ten byl vážně jednoduchý a laciný,ale na prostoru jednoho místa,dvou lidí a především hlubokého,zasněženého,nočního lesa se autorům podařilo vytvořit skutečně napínavou podívanou.To prostředí zkrátka dokázalo vytvořit tak děsivou a nervydrásající atmosféru,že i přes zmiňovaný slaboučký děj mě dokázalo udržet neustále v napětí a očekávání,co přijde dál.Myslím,že se zde dá právem použít věta o málo penězích a hodně muziky.Prostě skvělý atmosférický thriller,kterému sice pomohlo i sympatické obsazení(především Emily Blunt byla fajn),ale hlavním tahákem a nejvýraznější rolí tu je zima a temný les. ()

Astaroth12

Tak tento film má dve strany: jednu nudnú, vykecávaciu a celkovo o ničom a druhú, ktorá má psycho zložku, a tá prijemne odsýpa. Film hrá na emocionálnu hĺbku, lebo sa dozvieme to, čo o minulosti hlavnej dvojice aj s problémami, ktoré majú teraz. Tento film ma asi dve silné scénky, tie ostatné nemajú nič s atmosférou či napätím. A za seba hovorím je to škoda, film bol dobre rozbehnutý, ale poj...al to stred filmu, ktorý bol veľmi nezáživný a pokazila to aj pointa, ktorá bola dobre myslená, ale na p.ču spracovaná. Plusy- dramatické chvíľky, krásna a charizmatická E.Blunt, a atmosférou napáchnuté prostredie lesa. Mínusy- viacero nudných pasáži, nezáživná pointa a dosť chabý scenár. ()

• Ve scéně, která se má odehrávat v 17:15, je venku stále světlo, přestože je období okolo Vánoc. (..Lucas..)
  • Slova na zrcadle na záchodech na benzinové pumpě, kde dívka uvízla, se během chvíle různě mění. (..Lucas..)
  • V Pensylvánii Route 606 neexistuje. (..Lucas..)