Závan smrti

Clint Mansell

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings

Škoda, škoda...potenciál byl větší. První polovina jako z partesu: napětí, hudba, vývoj. Druhá polovina však jednoduše hrozná. S dějem si nikdo nedal tu práci, což je škoda, rozjeté to bylo velice dobře. Vývoj postav se jaksi zasekl a konec je prostě strašně odfláklý. Emily Blunt byla perfektní jako vždy, Ashton Holmes ji zdárně sekundoval, ale bohužel ani tak nedokázali nemožné, a to udělat z filmu kvalitní thriller / horor, jelikož ho páni vedoucí totálně zmrvili. 3* s odřenýma ušima, faktor Emily prostě dělá svoje.(12.5.2013)

Tohle ani není horor, spíš takový film o dvou lidech v autě, aspoň že na Emily Blunt se dá celou dobu koukat:-)) Ovšem pozor, přidal jsem jednu hvězdičku za skvělou muziku, za kterou nemůže nikdo jiný než mistr Clint Mansell!!! Už jenom za Emily Blunt a za hudební doprovod se vyplatí na to koukat:-)(6.9.2007)

Na cestách zřejmě prostě existují jistá místa, v nichž čas a prostor plynou trošku jinak. O tom již bylo vymyšleno mnoho příběhů, takže v tomhle ohledu nic nového. Líbila se mi ale dobře budovaná atmosféra, to hodně pozvolné tempo odhalování a fakt, že film v podstatě nic nevysvětlil, respektive, že se o to za každou cenu nesnažil a nechal taky něco na divácích a divačkách. Plusem rozhodně je zajímavě pojatá postava Emily Blunt. Průměr s několika výraznými nadprůměrnými chvilkami a okamžiky.(13.4.2012)

• killerbean

Film pôsobí dosť neohrabane a druhá polovica priam odfláknuto. Sľubne sa rozbiehajúci úvod a najmä atmosféra na ktorej sa snažil byť film postavený nestačila. Nevýrazná a vcelku otrepaná zápletka, ešte k tomu zle spracovaná, jednoznačne odsúdila tento film na oddelenie s názvom „priemerné“. Vyvrcholenie, ak to tak vôbec môžeme nazvať bolo až moc vlažné, predvídateľné a príbeh ako taký dokonale vystihovalo. Neprinieslo žiaden šok, iba sa vynútene premlelo a doviedlo nás k vytúženému koncu. 40%(8.11.2008)

• lennyd

Když má mladá slečna před sebou dlouhou cestu domů, a může si vybrat mezi autobusem a nebo cestu stopem s příjemným spolužákem - co si asi tak vybere? Už po cestě se jí ale zdá, že to, že měl cestu stejným směrem jako ona asi nebude velká náhoda. A když to náhle vezme zkratkou přes divočinu, je už vyděšená totálně. A to ještě netuší, že to není její řidič, koho se musí bát. Když je ze silnice vytlačí sněžný pluh, začnou se okolo dít podivné věci. Zjišťují, že nejsou prvním (ani posledním) vozem, který onen pluh v tomto místě sejmul ... Když jsem po skončení filmu přemýšlel, o čem to vlastně bylo a co tady šlo, nebyl jsem schopen si vůbec nic zásadního vybavit. Tak nějak mi přišlo, že tady někdo smíchal dva filmy dohromady. Jeden asi měl být thriller, jak se z ochotného mladíka stane zákeřný vrah a druhý o úchylném sněhovém mužíčkovi. Ale když se to zmixlo, není z toho ani ryba ani rak, ale jen (naštěstí necelou) hodinu a půl dlouhá nuda. Kromě první půlhodinky kladně hodnotím i představitelku hlavní (a téměř jediné) ženské role, Emily Blunt (aka první sekretářky z Ďábel nosí Pradu) ...(25.11.2008)

• - Ve scéně, která se má odehrávat v 17:15, je venku stále světlo, přestože je období okolo Vánoc. (..Lucas..)

• - Slova na zrcadle na záchodech na benzinové pumpě, kde dívka uvízla, se během chvíle různě mění. (..Lucas..)

• - Žiadna postava vo filme nemá meno. Aj v záverečných titulkoch sú pomenované iba ako "chlapec", "dievča", "cudzinec" a podobne. (U_S_O)