Závan smrti

Clint Mansell

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings

Mám slabosť pre Emily. Preto som dokázal prejsť riadne béčkový scenár (zbytočný guláš viacerych tém) i kolísanie v atmosfére. Kde mal byť priamy ťah na bránku a gradícia napätia, bol len súbor viac či menej vydarených scénok. Dopozeral som film bez ujmy na zdraví, ale podchvíľou ma napadlo, že pri takto rozdaných kartách, to mohlo byť podstatne lepšie...(5.8.2014)

Čekal jsem nějaké příšerné béčko, ale byl jsem příjemně překvapen jak atmosférou, tak i sympatickými výkony obou hlavních představitelů. Je sice pravda, že by si to zasloužilo trošičku upravit formu, protože občas to působilo poněkud zmateně, ale i tak to patí na hororové scéně k tomu lepšímu průměru. 65%(27.6.2010)

• Hapretor

Tu holku bych vyhodil na kraji cesty a pokračoval dál. Taková fiflena blbá ! A ještě bych kvůli ní chcípnul. - Spíše nudná duchařinka. Žádné extra lekačky. Jen rádoby zvrat na konci - óóó, jak to bylo záhadné. Tento film bych na večerní projekci pro mrazení v zádech opravdu nedoporučil. Ono to ústřední duo, hlavně ta fiflena, nebylo zrovna sympatické.(11.8.2013)

Slušný komorní horor . Dívka jede na vánoce domů a jistý mladík jí na bídne že jí sveze ,jak se pozdějš ukáže jede tím směrem jen kvůli ní ,aby s ní mohl být sám šest hodin ,protože je do ní zamilovaný. Cestou ve sněhu s jede ze silnice a jede zkratkou ,ale je vytlačem proti jedoucím autem a anbourají. On je docela vážně zraněn ,ale nedává to na sobě znát. dívka si myslí že je to náký šílenec ,ale nakonec se spřátelí a společně se pokouší přečkat mrazivou noc. Jenže se tu objevují lidé ,ale jsou náký divný napadají je a jsou jakoby mrtvý. Místy se tu člověk ztrácí v realitě ,ale i tak to má slušně mrazivou atmosféru.(4.10.2008)

Celkem slušný film. Je sice pravda, že se ve filmu mnoho neděje a napětí je zde minimální ale oba herci předvadějí slušné výkony a zimní atmosféra filmu také dost pomáhá. Jen závěr mi přišel nějaký divoký a dost nelogický a hudby mohlo být také více, jelikož byla kvalitní (hodně připomínala Fontánu).(24.12.2007)

• - Žiadna postava vo filme nemá meno. Aj v záverečných titulkoch sú pomenované iba ako "chlapec", "dievča", "cudzinec" a podobne. (U_S_O)

• - Natáčení probíhalo ve městech Peachland, v okolí Manning Park a ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. (Cheeker)

• - Ve scéně, která se má odehrávat v 17:15, je venku stále světlo, přestože je období okolo Vánoc. (..Lucas..)