Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

icone

Keď som tento film pozerala prvýkrát pred niekoľkými rokmi, vypla som ho v polovici a povedala som si, že nič horšie som od môjho milovaného Burtona ešte nevidela. Kládla som si mnoho otázok typu prečo. Prečo Johny spieva tak falošne? Prečo vôbec spieva? Prečo toľko krvi? V súvislosti s Burtonom som nikdy nebola zvyknutá na takéto drastické vraždenie a podrezávanie hrdiel. No pred pár mesiacmi som si povedala, že dám ešte Sweeneymu šancu, nech sa mi zapáči. Po druhom pozretí sa môj názor zmenil o 180 stupňov. Myslím, že som si len musela nechať dostatok času na vyzretie pre tento film. Johnyho spev mi už vôbec neznel zle a aj na tú krv som sa pozerala trošku s nadhľadom. Helena bola, ako obvykle, božská a Johnymu som verila úplne všetko. Teraz patrí k mojim obľúbeným filmom a rada si ho kedykoľvek pozriem znova . ()

Scaevola

Soudím, že nic lepšího již skupinka Burton/Depp/Carter/Rickman nestvoří. Přiznávám, že nedokáži posoudit pěvecká vystoupení, ale vše ostatní mne pozřelo. Stylizace ad absolutum! ()

neficek

Naprosto skvělé. Trio Depp, Carterová a Burton dokáží divy a zde se to opět potvrzuje. Skvělé herecké výkony, výprava, kostýmy a klasická Burtonovská atmosféra. Krásný kontrast sťastného života předtím, kdy je všechno zářivé a krásné s tím nynějším, kde je ukázána hlavně špína a hnus Londýna. Hudba skvělá a zpěv ještě lepší. Opravdu zde nemám, co vytknout. A těm, co mají rádi hudební filmy či muzikály mohu jen a jen doporučit. :-) ()

KeiGe

Johnník mě opět nezklamal. A asi poprvé jsem ho slyšela zpívat. Helena opět skvělá. A samozřejmě i Snapeík. Prostě hlavní obsazení je dokonalé. Napětí tam bylo. Nebála jsem se, ale spíš jsem s napětím čekala kdo je další na řadě. Někdy jsem byla v šoku a párkrát mi z toho bylo zle. Burtonovské temné zpracování se mi líbilo a vždycky líbit bude. A tak si říkám... CO MI TAM SAKRA CHYBÍ? ()

Pateyl odpad!

Zase další overrated dílo. Hovadina, hovadina, hovadina. Jako jen kvůli tomu, že je to od Burtona a že tam hraje Depp to přece nemůže bejt tak vychvalovaný, ne? Songy furt o tom samým, jedna tónina a utahaný jako hovno po slámě... ()

metztlimoon

Ďalší morbídny príbeh v burtonovskej monochromatickej šedi, sem-tam doplnené nejakou živšou farbou (napr. krvavou červenou;)). Hudba chytľavá, jendotlivé motívy sa často opakujú a po chvílke to začne trošičku nudiť. Ale inak sa na to dobre pozerá. Čo som si však všimla až teraz, a celý film mi to potom nešlo do hlavy, bolo, ako sa tie mŕtve telá dostali z vrchného poschodia do suterénu, keď na prízemí má Mrs.Lovett obchod s koláčmi. To ako šli nenápadne skrz miestnosť alebo čo? Tvocovia to asi trochu nedomysleli, takže body dole. Tentokrát za 3*. ()

AndysekAndys

Nadprůměrný snímek s Alanem tak nádherně hrajícím záporáka a s Johnnym s tak skvělým bílým pruhem na hlavě :-D škoda jen, že to pojmuli jako muzikál, to mi hodně rvalo uši, příběh a prostředí úchvatné. Tim Burton je prostě král. Za ten muzikál ale hvězda dolů. ()

MrLinhy

Já se nedívám na muzikály, ale když je režíruje Burton a hraje tam Depp tak proč se na to nepodívat :) Mě se to celkem líbilo a Depp umí zpívat (tedy pokud to zpíval on) ()

Nixdorfie

Slizké. Úchylné. A přece okouzlující. Za tou spoustou krve se ve skutečnosti skrývá jemný romantický příběh, což je velice působivé spojení, škoda jen, že jde o příběh tak depresivní. Každopádně kromě vynikajících hereckých výkonů zde funguje neuvěřitelná 100% burtonovská atmosféra, která mě vtáhla od první chvíle, co zazněly v celé své děsivé monumentálnosti varhany. Co mě velice potěšilo, byla všudypřítomná ironie (hlavně "holení" soudce Turpina nemělo v tomto ohledu chybu) a Johnny Depp, jehož další (tentokrát viktoriánský) psychouš svou přesvědčivostí opět nezklamal. Písničky jsou svělé, bez nich si film ani nedovedu předsavit. Hlasy Carterové a Rickmana, potažmo i Deppa, mě příjemně překvapily. ()

Dekovnik

Dlouho jsem se na tento film chystal a pořád jsem se k němu nějak nepropracoval, ale nyní nelituji probděné noci. Tady je prostě vidět chemie v triu Burton-Depp-Carter, a když jim sekundují esa jako Rickman, Spall, Cohen, tak máme o zábavu postaráno. Film je klasicky burtonovsky úchylný a svím zpusobem jedinečný. A teď, kdo si dá Masový koláč? ()

Tony.Frisco

Temnú atmosféru , ktorú vytvára TIM BURTON nikto nenahradí a neprekoná . Hercov ,ktorý dokonale zapadali a úžasne vyzerali taktiež nenahradí nikto (Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall)Skvelý temný príbeh , ktorý som do teraz nepoznal a som rád , že som ho spoznal. Proste to okolie temného Londýna je úžasné spievanie postáv a preto sa stal Sweeney Todd môj obľúbený muzikál . ()

AceDandelion

Rozhodovala jsem se mezi 4* a nebo 5* , nakonec dávám za čtyři , s tím, že mohlo být méně násilí a závěrečná scéna více propracovaná,s porovnáním dokonalosti celého filmu. Ale jinak si myslím, že Sweeney Todd je velmi povedený a výborný muzikál a co se týče toho zpěvu, nemyslím si, že by na tom Johny Depp byl nějak špatně, jak se píše v předešlých komentářích, dokonce si ani nemyslim, že Burton z toho chtěl mít přepychovou operu ;-). Hýřila bych superlativy, kdybych měla popsat herecký výkon každého hrdiny, takže to shrnu - nemám jedinou výtku. Film jsem zaujatě pozorovala od začátku do konce, písničky jsem si užívala a Helenu s Johnym vychutnávala na maximum. A za zmínku stojí samozřejmě i výkon pana Rickmana. ()

SNCF

Tim Burton snad nenatočil film, který by nebyl ponurý, téměř černobílý a jehož součástí by nebyla písnička. No ale film neztrácí dynamiku po celé 2 hodiny a jehož atmosféra je skvělá. ()

wenzik

Tim Burton a Johnny Depp, když se tato dvojce sejde tak podle mě nemůže vzniknout nic špatného a Sweeney Todd je jen další z mnoha příkladů. Je k tomu ale také nutno podotknout jak skvěle hraje Helena Bohman Carter bláznivé ženy. ()

kverula

S dvojicí Depp-Bonhamová má každý snímek o úspěch vystaráno. Vizuálně dobré, hudebně chytlavé. Morbidity bych ubrala, ale co. Za pět. ()

JackieBliz

Podle mě úžasný mrazivý horor-muzikál ze starého Londýna se vším, co patří k Timu Burtonovi (takže vším, co na jeho filmech zbožňuji!) včetně jako vždy úchvatné Helen Bonham Carter a tajemné atmosféry, kterou jsem celý film pociťovala. Johny Depp - pan herec se svým děsivým, pomstychtivým výrazem a písničky - roztomilé jemné a přesto drsné. Překvapivé rozuzlení nakonec, tak to má přeci být! Skvostné dílko, určitě stojí za shlédnutí! Nebo za dvě. Nebo za tři. ()

Cvachetka

Kdyby to byl obyčejný film, dal bych možná o hvězdičku víc, ale tohle má byt muzikál. A jako muzikál je to velmi slabé. Písničky jsou jednotvárné, nudné (a zpívající Johny není žádná sláva). Choreografie téměř chybí. Celý film je mdlý a téměř ničím nepřekvapující. Myslím, že k muzikálům by už Tima pouštět neměli. Za mě 40%. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)