Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

Boylina

Pro mne příliš zdlouhavé vyprávění ničeho.. Nevydžela jsem to do konce, ačkoli tam hrají všichni moji oblíbení herci. ()

A.ZziK

Co mě iritovalo ještě víc než zpomalovaná a přefiltrovaná kamera byla stupidita většiny figur, které se ve filmu vyskytly. Skutečně nejzábavnější (a nejkrásnější) postavičkou je Natálka a i když její část příběhu bůví jak nevyčníva nad zbytek týhle slátaniny, pořad vévodí. Jones v hlavní roli mě hodně nebavila a její projev mi přišel šíleně topornej. Za hudbu a za Natálku za dvě. ()

karmalat

Mne se libilo. Skvělá hudba, takový trochu romantický příběh. A smutná nálada. Není to film pro každého, ale já doporučuji v podzimním dni k šálku horkého čaje s příchutí optimismu. ()

Jannine

Krásně plynoucí pohodový film, s výbornými herci a nádhernou hudbou, ze kterého budete mít chuť na borůvkový koláč :) ()

pappaja

myslím, že jsem už viděla hodně filmů na podobné téma - nešťastná láska, osudová láska, atd. Bohužel v tomto případě jsem skoro celou dobu čekala, kdy se začne něco dít!! ..no a ono nezačalo. Nudné zpracování, nezáživný děj, prostě nic světoborného. Podprůměr. ()

Morgane

Promítání tohoto filmu pro mě bylo jako pohlazení po duši. Norah Jones často poslouchám, Natalie Portman zbožňuji, Rachel Weisz a Jude Law jsou dle mého názoru famózní herci. Navíc miluji poetické filmy k přemýšlení. Přesto všechno ale musím přiznat, že jde až příliš o dílo poetické a k přemýšlení - musíte totiž často přemýšlet, zda Vám něco uniklo, nebo se toho opravdu odehrálo tak málo. Film tak nějak postrádá elán a po jeho zhlédnutí se cítíte sice inspirováni, ale zároveň filozoficky zatíženi. ()

Orbeek

Nebýt některých vyprázdněných repetitivních "artově nudných" kavárenských (i jiných) záběrů, byl by to s ohledem na zajímavě pojatý (byť jednoduchý) příběh, skvělou hudbu a aktéry (především Natalie Portman v nezvyklém vzhedu, Rachel Weisz a David Strathairn přesně obsazení), mnohem zapamatovatelnější a tak nějak živější film. ()

LiSaiFun

Tenhle film jsem chtěl vidět, nač to skrývat, kvůli Noře Jonesové; jaké to bude, vidět ji ve filmu. Po této stránce jsem byl příjemně překvapen, na tu roli se výtečně hodila, ačkoli tam vůbec neměla úlohu nějaké excelentní kočky. Jinak film neurazil, byl příjemný, ale stačilo to. ()

walsidal

Ve filmu nelze přehlédnout skvělé obsazení, kterému vévodí Jude Law, Rachel Weisz a především výborná Natalie Portman v roli pokerové hráčky. Samotný film se mi nehodnotí úplně lehce. Přiznávám, že při prvním zhlédnutí mě trochu odrazoval ten zdánlivě pomalu se posouvající děj, ale při druhém se mi už film líbil mnohem víc. Začíná v noční kavárně, kde se Elizabeth dozvídá, že je svým přítelem podváděna a to je vlastně začátek její podivné pouti, během které se snaží vyléčit své bolavé srdce. Chce si vydělat na auto, pracuje v baru, ve fast foodu i v kasinu a potkává se se svéráznými lidskými osudy a příběhy. A taky poznává sama sebe, aby se na konci této prazvláštní cesty stala sama sebou, osvobozená od svých bolestných ztrát a připravená na to, co ji čeká. Film má zvláštní, pozvolné tempo a na první pohled ani žádnou souvislou dějovou linii. Ve skutečnosti je ale tou linií právě ona postupná proměna Elizabeth na její cestě „na druhou stranu ulice“. Kvůli výborným hereckým epizodám dávám tomuhle filmu 4*. ()

andy60

Kdyby se to více prezentovalo jako road movie (ta pasáž se mně líbila nejvíc), než jako romantické drama, hvězdičku bych ještě přihodil. ()