Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

Nagg

Nechápu, proč tak nízké hodnocení. Velice příjemný snímek, podkreslený velmi emotivní hudbou. Skvělé herecké výkony. Vlastně nejvíc mě asi zaujal způsob, jakým je celý film natočený. Ráda se na film podívám kdykoliv znovu. :) ()

tara

je hezký widět po dlouhý době film, kde nikdo s nikym nespí..a wšechno probíhá w takowý klidný, samozřejmý atmosféře.. ()

BaronX

Takhle užvaněnej film jsem už dlouho neviděl, samé kecičky, kecičky, kecičky :) Jediná dobrá část je ta s Natalie Portman - tu jsem si vychutnal. A proč krucinál nikdo nemá rád borůvkovej koláč? Já bych se po něm utloukl ;-) ()

merlik

Výborný pocitový film o různých tvářích lásky a hledání pravé cesty v životě. Hlavní hrdinka v přirozeném podání Norah Jones musela podniknout cestu po celé Americe, aby poznala že nejvíc jí chybí ten "borůvkový koláč", tedy spíš ten, kdo ho pro ni s láskou udělá. Cestou potká reprezentanty toho, jak s láskou nezacházet. Policajt Arnie nenechal svoji ženu samou láskou ani dýchat a tím ji udusil. Jeho žena Sue Lynne si zase lásky nevážila. Hazardní hráčka Leslie otcovu lásku odmítla. Nejlepší herecké výkony podaly právě představitelé těchto rolí: David Strathairn, Rachel Weisz a Natalie Portman. ()

touchud

Kdyby se ve filmu neobjevila N. Portman a její příběh, byla by to nuda a sotva 2*, naštěstí jsem byl trpělivý a vydržel. ()

Šňůra

Já mám tyhle komorní příběhy docela rád a když do toho přijde i správné duševní a myšlenkové rozpoložení... Navíc se mi velmi líbila perfektní Khonjiho kamera. ()

casef

Dost nudný. Vůbec jsem se nedokázal vtáhnout do děje a celkově vzato, jsem po zhlédnutí měl divný depresivní pocit. ()

štíple

Výborné, výborné, výborné. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Nakonec jsem dala 5, protože Jude Lawe byl zase jednou brilliant a film byl podbarvený skvělou hudbou, kterou mám už dlouho ráda. Natalie Portman předvedla další polohu, nestačila jsem koukat, jak to bravurně zvládla.(A Rachel Weisz byla už tradičně velmi přesvědčivá, naposledy jsem ji obdivovala v Agoře). A nakonec překvapení pro mě. Říkala jsem si: to se Amíkům vyjímečně moc povedlo, to bych nečekala... A ejhle, ocitla jsem se produkčně ve staré dobré Francii. ()

DadysGirl

Jude Law a Natalie Portman... Na tom stojí celý film... Rachel Weisz je krásná a dramatická... Zařadila bych ho možná mezi takové nezávislé až lehce amatérské... I když s tím obsazením to zní šíleně, já vím... Takový pomalu vyprávěný příběh o různých formách lásky... Líbil se mi i při druhém shlédnutí a jen jsem si říkala, že chlapi by se prostě měli víc snažit a když něco chtějí, skočit po tom ne to nechat odejít, i když tady se jí alespoň snaží najít...Prostě abychom všechno docenili, musíme o to přijít... Hořko-sladké... ()

TommyDiamond

Velice zajímavě zpracovaný film, především po vizuální stránce. Čínský lidový režisér Wong nám nabízí svou interpretaci pro lásku, kterou neporazí žádná vzdálenost. Líbilo se mi, že byl příběh rozdělen do několika segmentů a přitom je spojoval příběh jedné osoby. Obsazení filmu bylo víc než kvalitní. I přes všechny sympatie k Natálii Portman, mi její role pokerové hráčky nepřišla vůbec věrohodná. Ostatní herecké výkony byli uspokojivé (J.Law, R.Waisz,N.Jones,atd.). Dám tři hvězdy, protože si je film zaslouží...... ()

viky13

Až na závěrečná polibek ,kde to vypadalo že Norah Jones bude sežrána chtivým Jude Lawem ,mdlý a oprýskaný snímek bez špetky kreativity či humoru. ()

huzgi

Tak moc dobře vím, kam chtěl Wong Kar Wai dojít, ale nedošel tam. Film je příjemný svou civilností, ale i s vynikajícím obsazením, geniální hudbou, výtečnou atmosférou není tak dobrý, jak by bylo třeba ... ()

Hank

Proč bylo obsazeno ve filmu tolik slavných jmen hvězd a hvězdiček? Ne moc úderný scénář a celkové pojetí, které se vyznačuje až okázalou mdlostí a stereotypem, měl být patrně nahrazen hvězdným prachem co za sebou zanechají slavná jména. Škoda, mělo to být naopak. ()

Romeroo

Já se asi z těch přeslazených citů pose*u…co víc napsat? Asi takhle, nuda, nuda, nuda, chvilku zajímavé, nuda, extra citlivé, nuda, závěr klasická přeslazená s*ačka, ale to už jsem psal…já mám občas rád filmy tohoto typu, ale to bylo fakt moc…2* ()

Bigwave

Máme tu nestandardní, ale o to působivější romantickou zápletku, která se nevídá v každém romantickém filmu. Jsem nesmírně unaven ze všech romantických klišé, kterých se někteří scénáristé a režiséři dopouštějí stále dokola. Herecké obsazení mi sedlo naprosto dokonale Norah Jones, Jude Law, Natalie Portman herecké osobnosti mně blízké, i když N. Jones není prioritní herečka. Moje borůvkové noc, jsou jak borůvka. Představte si její chuť a vidíte ten film. Pomalu, sladce kyselá nastupující chuť. Je to jak děj tohoto filmu. A kde nalézáme borůvky? Vždy musíme podniknout nějakou cestu, nebo boj, ať už v orosených keřících tajemných lesů nebo neprůstupných supermarketech. I v obyčejném koláči musíme podstoupit hledání za pomocí lžičky. Je to o hledání místa na konci cesty, v podobě sebepoznání a citového naplnění. ()

miligretchen

Tento film ve mně zanechal jediné poselství a to to, že lidé, které potkáváme, fungují vlastně jako zrcadlo, které nám poskytuje nejvěrnější obraz o nás samotných. Kromě toho byla spousta scén, které byly až moc čitelné a předvídatelné. A kromě geniální muziky a vskutku zajímavého příběhu, tomu chybělo něco jako šmrnc, pročež by tento snímek zůstal nezapomenutelným, což nezůstal.... U mě 3*** ()

Sagisia

Vleče se to. Ale našlo se tu několik dialogů a situací, který se mě vážně hluboce dotkly, a proto film hodnotím vesměs kladně. A je tu krásná, ale fakt krásná, kamera a barevnost. ()