Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

Hwaelos

Stvořeni pro lásku to není. Spojnice jsou vidět třeba v kameře, ale styl podání je úplně jiný. Možná víc americký, ale raději bych se vyhnul negativním konotacím, které by z toho měly plynout. Myslím, že Wong to tak chtěl natočit. Norah Jones dokazuje, že hrát celkem umí a Jude Law a Rachel Weisz jsou vyloženě příjemným překvapením. Hudba i nálada filmu jsou super, ale přiznám se, že kdyby se to celé odehrávalo v Lawově baru, byl bych nejraději. Třeba epizoda s opilým policajtem a jeho ženou byla super, ale ta o pokerové gamblerce mě dost bila do očí... ()

Martinibaby

Přesně tohle je druh filmů, pro který se dokážu nadchnout. I když není bůhvíjak převratný, myšlenka skoro jako z 'Cliché 101' , tak zpracováním, soundtrackem a hereckým obsazením je to prostě borůvková lahůdka. Ach. ()

Terva

Zajímavá příběhová romance, které toho hodně chybí. Za zmínku stojí kamera, kterou vedl Darius Khondji. ()

Gazy

Moje borůvkové noci jsou velice jemný a intimní film, který asi neocení každý, pokud si zvyknete na Wongův styl vyprávění, tahle romantika vám nabídne velmi příjemné chvilky, výrazným plusem, alespoň co se mé osoby týče, je přítomnost Norah Jones, pro kterou mám beznadějnou slabost, a která dodává své postavě nezaměnitelnou auru křehkosti a jakési opravdovosti, jinými slovy byl jsem výsledkem velmi potěšen. ()

Skrk

Malý velký film, krásný a tolik nedoceněný. Wong umí hrozně moc. (Prázdné to není, Wong má nezaměnitelný rukopis a ten ne každému sedne.) 80% ()

DEXTER099

Film o vyrovnání se se ztrátou v jakýmkoliv slova smyslu.Dobré herecké výkony kde vyčnívá pro mě Jude Law co by chlápek co má kavárnu a hráčka pokeru Natalie Portman.Kdo někdy zažil nějakou ztrátu tak si myslím,že si ve snímku najde to své.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

Philippa

No jo, já jsem snílek , ale z tohohle už jsem vyrostla. Já už se tolik balamutit nenechám. Přesně v tom jednom momentě , kdy se s někým rozejdete , potkáte pana velké P? Hmm. Cesta za sebepoznáním je skvělá. Najít se a ujasnit si vše , tomu říkám krok správným směrem a i v tomto snímku je to TO , co ho drží nad propastí. No a pak se blíží závěr a borůvkový koláč je už hodně uleželý a já raději méně sladké. ()

hous.enka

skvele herecke obsazeni nema moznost uhrat filmu ctvrtou hvezdicku. Takze ackoli film vypada napadite, klouzne do bahna prumernosti... Skoda. ()

kikuka

Fragmenty ostali fragmentami, hovor hovorom..a do toho znie príjemná hudba. Slová, slová, slová..Nakoniec odznelo a ukázalo sa toho veľa, no nič, čo by My Blueberry Nights robilo My Blueberry Nights, čiže aspoň kúsok osob(it)ným filmom. Áno, je príjemné vrátiť sa a nájsť niekoho, kto na vás čaká a pre prípad, že sa vrátite, má napečený váš obľúbený čučoriedkový koláč..ale na jeden film tu chcelo byť priveľa múdra..a film sa vytratil..ostali len Wongov(sk)e obrazy a finesy - tentoraz však bez nálady a účelu..luck ran out.. ()

Krt.Ek

Napadají mě čtyři slova, které ale dle mého dokonalé vystihují celý film: Neskutečně povedená vizuální stránka. - Barevnost, detaily, zpomalené záběry, tohle se mi skutečně líbilo. Na druhé straně příběhové to poněkud vázne, alespoň v mých očích. Ale já zas nejsem vyznavačem romantických filmů (i když mě napadá otázka, zde lze MBN označit přídomkem romantický film?), takže možná bude problém v tomto. 75% ()

Krissty

Velmi nudný průměr s velmi dobrými herci... Tím, že v každé půlhodině filmu se řešilo úplně něco jiného, co spolu vlastně nesouviselo, film docela dost ztratil.. Příběhy to byly možná zajímavé, ale díky tomu, že jsme se v žádném případě nedostali do hloubky, to vyznělo do ztracena. Pokud můžu něco vyzdvihnout, tak je to jednoznačně Rachel Weisz, která tam byla bezkonkurenčně nejlepší.. Naproti tomu Norah Jones mi byla nesympatická.. Nebýt Rachel, dám asi jen 2*, ale jelikož byla tak dokonalá, hvězdičku přidám. ()

katasta

Na začátku filmu mi přišlo, že se koukám na nějaký film od poloviny, pořád mi tam něco chybělo, nějak se nic moc nedělo...proto bych začátku dala tak 3*. Celkově na mě ale ten film udělal takovej pěknej dojem, že na konci bych mu dala 4*. Bohužel nic mezi tím tu neni, ale jelikož dojem z filmu je podle mě důležitější, tak dám ty 4*. Sice v tom vidim něco úplně jiného, než romantický film, protože té romantiky tam zrovna moc není, ale i tak je to dobrej film s pěkným obsazením a nespornou výhodou je i to, že neni nějak moc dlouhý, tak moc nehorzí, že by se člověk začal nějak moc nudit... ()

Ridick

fuuu..asi tazko okomentovat nieco, co som pozeral na trikrat, pretoze som bol rozmlateny a zaspal som.norah jones sa rozide s priatelom a po meditaciach s kavickarom judom lawom sa pusti na mensi road trip za hladanim niecoho...co je to nieco neviem, ale asi to nasla a zazila tak pol na pol nudne a zazivne zazitky, a to hlavne s natalie portman...taky mensi film o nicom... ()

GodComplex

Vubec. To co dela asijske filmy Kar-wai Wonga (a nejen jeho) tak krasne poetickymi v US ztraci veskere kouzlo. Kamera a vizual jsou stale nadstandardni, ale to prostredi, ti herci, to jadro a duse proste nesedi a proto to ve vysledku vubec nefunguje. Nebo je to jen proto, ze scenar nestoji za moc a je to tak silena nuda? Ne, podobne nudne scenare s pomalym tempem muzou prave kvuli tomu poetickemu feelingu uvnitr v ramci asian sfery fungovat dokonale, ale nikde jinde. "There's nothing wrong with the Blueberry Pie, just people make other choices. You can't blame the Blueberry Pie, it's just... no one wants it." 3/10 ()

Alementina

Jako vzdy uzasna Natalie Portman a skvela Rachel Weisz, ale any ty bohuzel nedokazu zachranit jinak nevyrazny film. Jude dostal minumum prostoru. Vykon Norah Jones je nemastny, neslany a hlavne nudny, tak by ho zahral jakykoliv neherec. ()

anniehall

Miluju Kar-Waiův neotřelý a impresionistický způsob vyprávění, který v kombinaci s jehou vždy velmi silnou výtvarnou stránkou a přesně korespondující hudbou vyvolává téměř uhrančivý dojem. Snímání jednotlivých postav přes skla výkladů a polepených dveří, zpomalené a zrychlené záběry, téměř všudypřítomné míhající se vlaky a kouzlení s barevným laděním filmu v člověku navozují snový, až téměř halucinogenní pocity. A podobně jako Kleopatra vidím nejen tématické, ale i výtvarné spojení mezi Stvořeni pro lásku a 2046. Wong zde na půdorysu romantického dramatu k mému potěšení opět rozprostřel několik zásadních otázek, které však jen pokládá a odpovědi si musí hledat divák sám v sobě. Za těchto několik zastavení, za stále lepšího Juda Lawa a zcela překvapivě dobrou Norah, za krásnou vizualitu a za výtečnou hudbu - korunovanou božskou Cassandrou Wilson a jejím Harvest Moon, dávám čtyři hvězdičky. Zajímavé komentáře: Bluntman. ()

Remedy

Jakožto vůbec neseznámen s tvorbou Wonga Kar-waie jsem k My Blueberry Nights přistupoval bez větších očekávání. Film mi doporučila bývalá přítelkyně a mluvila o něm s velkým nadšením a možná i s podtextem, kdo ví.) Hned v úvodních minutách mi bylo jasné, že nepůjde o žádnou tuctovou záležitost, ale o komorně natočené drama o hledání sebe sama s netradiční a sympatickou režií. Výběr hudby taktéž velmi pěkný, herci velmi příjemní. Do 5* chybí opravdu jen málo, třeba tu poslední po 2. projekci přidám.) ()