poster

Mushishi

 • japonský

  蟲師

 • anglický

  Bugmaster

Fantasy

Japonsko, 2006, 131 min

Režie:

Kacuhiro Ótomo

Scénář:

Kacuhiro Ótomo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ceres
  *

  Animé seriál byl bohovsky dobrej, ale tento hraný film prostě vůbec nefunguje. I když se odehrává film v přírodě, která je krásná, tak postrádá tu záhadnou atmosféru seriálu. Celou dobu jsem si říkal, proč je to tak špatné? Asi po hodině a půl jsem si uvědomil, že to je tím, že OST neudělal opět Masada, tak jako u seriálu:P Celkově je to natahovaná nuda.(7.6.2015)

 • sochoking
  **

  Anime som nevidel a mangá poznám akurát tak exotické ovocie, takže nemôžem porovnávať a koniec koncov som i len rád. Holdujem mystickým filmom a fantasy, ale toto sa vlieklo a vlieklo...No kurevská nuda, čo vám poviem. Dával som to na tri razy. Je to ten typ filmov, ktorý je lepšie pozerať s notesom a robiť si poznámky, inak sa veľmi ľahko stratíte a ak nie, tak na konci odpadnete veľmi vyčerpaní rovnako, ako oni. Nič iného nerobili, len preberali negatívnu energiu a potom vyfluslí odpadávali! V podstate, ked' sa objavili záverečné titulky, bol som nekonečne šťastný!(16.5.2013)

 • Brandon
  *

  Na motivy Urushibaryho manga natočil Ôtomo fantasy film o lidovém léčiteli jménem Ginko a zvláštních stvořeních "Mushi", které se mohou dostat do člověka a ten pak díky nim získá mystické schopnosti. Bohužel, ani více jak po dvou hodinách se mi nepodařil rozlousknout příběh jakýchsi parazitických entit, které spolu soupeří. Mushishi tak dál pro mne zůstává zahaleno tajemstvím.(28.12.2007)

 • Alwirian
  ***

  Vizuálně vcelku podařená záležitost...jenže to nestačí. Jak je anime výtečné, tak je film pouze průměrný. Omezení dané živými herci a prostředím nedovoluje ten správný vhled a navození atmosféry. Navíc příběh nebyl kompaktní...v anime to fungovalo, zde nikoliv. Pro všechny doporučuji: shlédněte anime (přečtěte mangu) kvůli souvislostem a poté se podívejte na film...ale riskujete zkreslený náhled, protože anime je prostě o několik tříd výš. Celkové hodnocení: 4,5/10.(29.7.2013)

 • Moiraine
  ***

  Po shlédnutí jsem mírně na rozpacích. Kdo nezná anime (popř mangu), se asi nebude moc orientovat, kdo zná, ten už většinu viděl (hádám, že většinu, protože anime jsem ještě nedokoukala - šetřím si ho, protože nechci aby skončilo:)). Chyběla mi tu ta atmosféra, kterou má anime. Bez ní to působí dost nudně. I postava Ginka mi přijde, že má trochu jiný charakter. Ale jako pokus o zpracování předlohy to nehodnotím zas až tak záporně, mohlo být podstatně hůř.(30.1.2013)