Sarangddawin pilyoeobseo

Love Me Not

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2006, 119 min

Cheol-ha Lee

Cheol-ha Lee, Jukari Tacui (původní scénář)

Jakmile Geun-Yeong Mun jednou přijdete na chuť, je jako droga. A tahle role jí obzvlášť sedla. Navíc dostala rovnocenného partnera, takže herecké výkony byly nadstandartní. Mnoho scén mě dojalo až k slzám už v průběhu filmu..to se mi také nestává pořád. Líbilo se mi, jak se měnily emoce a atmosféra. I hudba tomu jejich příběhu hezky ladila. Já prostě nemám co vytknout. Jeden z nejkrásnějších korejských filmů. 5*(1.12.2011)

Je fakt, že styl natočení, krásnej soundtrack, celková atmosféra a i herci tenhle film dělaj v průběhu sledování neuvěřitelně přitažlivým a strašně dobře koukatelným, ale já nějak nemůžu přenést přes srdce občasný prapodivný chování a řešení různých situací hlavníma postavama, sice to krásu dopadu tohohle filmu nakazí nějak výrazně, ale zřejmý to taky bylo celkem dost a to obzvlášť v závěru(5.10.2008)

Kromě velmi příjemné Mun Geun-yeong nemá Sarangddawin pilyoeobseo mnoho kladů, které by se daly vyzdvihnout. Na dnes už skoro tradiční korejský depresivně-romantický skelet je naroubována zápletka s falešnou identitou, jež zvolna plyne k očekávanému závěru.. Kupodivu však plyne poměrně příjemně, aby byl nakonec tento film oplakán a.. zapomenut jako spousty jemu podobných. 7/10 (+1 je za světlušku)(15.1.2007)

Mám úplně stejné dilema jako Jirka. Objektivně na čtyři, ale já dávám pět. Herci byli super a ve spojení s krásným scénářem dělají toto zdáním obyčejné dílko velice poutavým. Zvolím přirovnání, které je trochu zvláštní, ale nese se v duchu závěrečné řeči. Představte si obsah filmu jako cigarety. Abyste si cigarety pořádně vychutnali, tak potřebujete nějaký zdroj ohně. Pod tímto zdrojem ohně si představme hlavní herce. Cigaretu můžeme zapálit více věcmi, ale každá tato věc je v něčem jiná, tak jako samotní herci. Řekněme, že předmětnou cigaretu jsme zapálili zapalovačem, ale zapálit ji sirkami, tak už se jedná o rozdílný způsob zapálení, i přesto že pohoří úplně stejným způsobem. To co chci říct je, že moje hodnocení stojí hlavně na hlavních hercích, kteří své pocity znázorňovali úžasně. Stačil by vyměnit jen jediný z nich a i když by obsah zůstal stejný, tak by Love Me Not ztratil své kouzlo. Zmíněné pravidlo se dá použít u všech filmů, ale u Love Me Not by to byla změna obrovská. Takovou váhu onomu snímku Geun-young Moon a Joo-hyeok Kim dávají.(10.9.2015)

Smutné, korejské, depresivní, slepé, chamtivé, ah ty jejich konce. Dlouho jsem čekala na tento film a nakonec přišlo zklamání. Nebo už nemám trpělivost na jejih sáhodlouhé pohledy, výkřiky a vztekání? Netuším. Každopádně Moon je moje srdcová záležitost. Prostředí suprově tmavé, hudba nádherná, a melancholie by se dala krájet. Sice film nekončí moc pozitivně, ale stojí za to ho vidět. ..že je musej furt vraždit.. (13.11.2011)

• - Film byl natočen podle desetidílného japonského televizního dramatu I Don't Need Love, Summer (2002). V roce 2013 podle něj vznikl šestnáctidílný jihokorejský televizní seriál That Winter, The Wind Blows (od r. 2013). (juvelinokivi)