Sarangddawin pilyoeobseo

Love Me Not

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2006, 119 min

Cheol-ha Lee

Cheol-ha Lee, Jukari Tacui (původní scénář)

Smutné, korejské, depresivní, slepé, chamtivé, ah ty jejich konce. Dlouho jsem čekala na tento film a nakonec přišlo zklamání. Nebo už nemám trpělivost na jejih sáhodlouhé pohledy, výkřiky a vztekání? Netuším. Každopádně Moon je moje srdcová záležitost. Prostředí suprově tmavé, hudba nádherná, a melancholie by se dala krájet. Sice film nekončí moc pozitivně, ale stojí za to ho vidět. ..že je musej furt vraždit.. (13.11.2011)

Mám úplně stejné dilema jako Jirka. Objektivně na čtyři, ale já dávám pět. Herci byli super a ve spojení s krásným scénářem dělají toto zdáním obyčejné dílko velice poutavým. Zvolím přirovnání, které je trochu zvláštní, ale nese se v duchu závěrečné řeči. Představte si obsah filmu jako cigarety. Abyste si cigarety pořádně vychutnali, tak potřebujete nějaký zdroj ohně. Pod tímto zdrojem ohně si představme hlavní herce. Cigaretu můžeme zapálit více věcmi, ale každá tato věc je v něčem jiná, tak jako samotní herci. Řekněme, že předmětnou cigaretu jsme zapálili zapalovačem, ale zapálit ji sirkami, tak už se jedná o rozdílný způsob zapálení, i přesto že pohoří úplně stejným způsobem. To co chci říct je, že moje hodnocení stojí hlavně na hlavních hercích, kteří své pocity znázorňovali úžasně. Stačil by vyměnit jen jediný z nich a i když by obsah zůstal stejný, tak by Love Me Not ztratil své kouzlo. Zmíněné pravidlo se dá použít u všech filmů, ale u Love Me Not by to byla změna obrovská. Takovou váhu onomu snímku Geun-young Moon a Joo-hyeok Kim dávají.(10.9.2015)

Kromě velmi příjemné Mun Geun-yeong nemá Sarangddawin pilyoeobseo mnoho kladů, které by se daly vyzdvihnout. Na dnes už skoro tradiční korejský depresivně-romantický skelet je naroubována zápletka s falešnou identitou, jež zvolna plyne k očekávanému závěru.. Kupodivu však plyne poměrně příjemně, aby byl nakonec tento film oplakán a.. zapomenut jako spousty jemu podobných. 7/10 (+1 je za světlušku)(15.1.2007)

Má to zaujímavý dej. Aspoň na papieri to tak mohlo vyzerať, ale mňa film veľmi za srdce nechytil a to inak kórejské filmy dokážu veľmi účinne. Prvá polovica kde sa viac menej oblbuje a každý hrá kvôli peniazom divadielko sa dá v pohode sledovať, ale tvorcovia sa nám postupne snažia nanútiť love story, ktorá sa síce rodí, ale nikdy skutočne neprepukne, preto ma slzy hlavných postáv v závere nemohli nijako dojať. Tak je to aj s postavami. Tie si cestu k divákovi hľadajú, ale záver príde skôr než ju nájdu. Po dlhšej dobe kórejský film, ktorý ma veľmi nenadchol, ale oni točia jak o závod, takže si určite rýclo nájdem niečo iné. Love me not is not for me...60%.(1.11.2014)

Ukázka toho nejlepšího, co se v Koreji může zrodit. Naštěstí nepatřím k těm, kteří si pletou kvalitu a originalitu; příběh může být poměrně jednoduše předvídatelný, ale co se počítá je způsob jakým snímek jednotlivé scény doručuje divákovi. Co se nevede mnohým současným snímkům podžánru se zde daří, v mnoha okamžicích mi prostě běhal mráz po zádech a cítil jsem s hrdiny. Snad jediné dvě věci, které bych vytknul, byl kníratý páprda (ten člověk tam snad byl aby zkazil film) a, nebudu říkat strašná... Příšerně kýčovitá scéna se světluškou. Naštěstí je zbytek filmu natolik krásně udělaný, že se v něm ony nedostatky ztratí a já jsem jen rád.(26.6.2007)

• - Film byl natočen podle desetidílného japonského televizního dramatu I Don't Need Love, Summer (2002). V roce 2013 podle něj vznikl šestnáctidílný jihokorejský televizní seriál That Winter, The Wind Blows (od r. 2013). (juvelinokivi)