Sarangddawin pilyoeobseo

Love Me Not

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2006, 119 min

Cheol-ha Lee

Cheol-ha Lee, Jukari Tacui (původní scénář)

Herci byli super a ve spojení s krásným scénářem dělají toto zdáním obyčejné dílko velice poutavým. Zvolím přirovnání, které je trochu zvláštní, ale nese se v duchu závěrečné řeči. Představte si obsah filmu jako cigarety. Ne každá značka vám bude chutnat i přesto, že se stále jedná o cigaretu. Pod touto značkou si představme hlavní herce. Každá značka je chuťově v něčem jiná, tak jako samotní herci. To co chci říct je, že moje hodnocení stojí hlavně na hlavních hercích, kteří své pocity znázorňovali úžasně. Stačil by vyměnit jen jediný z nich a i když by obsah zůstal stejný, tak by Love Me Not ztratil své kouzlo.(10.9.2015)

Love zero se nejspíš nezařadí mezi klasiské kousky korejského romantismu, ale pořád jde o velmi dobrý film. Jediné, co mě trochu štvalo, byl dlouhý konec. Asi čtyřikrát jsem si říkal, že to je skvělý konec a čekal titulky. Přišel ale další zvrat a po něm zase další. Film jsem si ale užil a na romantický film byl i nezvykle napínavý.(17.1.2008)

Je to celkom dobrá romantická dráma. Má dobrý príbeh menšom zločincovi, ktorý si užíva bezstarostný život plný priazne žien a to aj napriek tomu, že sa práve vrátil z väzenia, lenže sa dozvie, že úžerníkom musí splatiť veľký dlh, na čo má presne mesiac. A tak keď sa dozvie, že jedna chladná slepá dedička má po svojich rodičoch zdediť veľký majetok, rozhodne sa predstierať, že je jej brat, s ktorým už dávno nebola v kontakte, pričom ju chce časom odstrániť, ale postupne sa začnú zbližovať. So spracovaním som spokojný, je síce pravda, že to celé pôsobí trochu nedôveryhodne a navyše by som ocenil trochu dlhší úvod, ktorý by lepšie zoznámil s hlavnou postavou a jeho problémami, toto mi prišlo možno až moc rýchle, ale inak nemám väčší problém, film si už od začiatku nastaví výrazne nadpriemernú úroveň a tú si aj po celý čas udrží, dej ma bavil po celý čas, je tu dobre podané aj to postupné zbližovanie oboch hlavných postáv, ktoré sú spočiatku úplne chladné, ale cez spoločne prežité situácie, pri ktorých sa lepšie spoznávajú si k sebe nachádzajú cestu a navyše tu dostáva dostatočný priestor aj slepota hlavnej hrdinky, chválim aj zaujímavý prvok, postavu neustále sledujúceho úžerníka a navyše v záverečnej fázi sa už objaví aj jeden slušný zvrat, takže som sa stále bavil viac než dobre. Aj keď na oboch hlavných žánroch sa dalo ešte trochu popracovať, romantika mi celkovo nesadla až tak dobre, ako by som chcel, ale zase v určitých scénach fungovala výborne, dráma mi zase prišla výraznejšia až v záverečnej fázi, ale aj takto som spokojný. Herecké obsadenie je na tom dobre, sklamaním je jedine hlavný hrdina, nie je zlý, ale chcelo by to niekoho lepšieho, inak opäť výborná Moon Geun-Young a viacero zaujímavých vedľajších postáv, či už úžerník, priateľ hlavného hrdinu alebo aj opatrovníčka. Réžia a technická stránka sa dali ešte trochu doladiť, ale aj tak je to stále žánrový nadpriemer. Ja som spokojný, na žánrovú špičku to určite nemá, ale stále je to jedna z tých kvalitných juhokórejských romantických drám. 76%(3.3.2013)

Kromě velmi příjemné Mun Geun-yeong nemá Sarangddawin pilyoeobseo mnoho kladů, které by se daly vyzdvihnout. Na dnes už skoro tradiční korejský depresivně-romantický skelet je naroubována zápletka s falešnou identitou, jež zvolna plyne k očekávanému závěru.. Kupodivu však plyne poměrně příjemně, aby byl nakonec tento film oplakán a.. zapomenut jako spousty jemu podobných. 7/10 (+1 je za světlušku)(15.1.2007)

Ukázka toho nejlepšího, co se v Koreji může zrodit. Naštěstí nepatřím k těm, kteří si pletou kvalitu a originalitu; příběh může být poměrně jednoduše předvídatelný, ale co se počítá je způsob jakým snímek jednotlivé scény doručuje divákovi. Co se nevede mnohým současným snímkům podžánru se zde daří, v mnoha okamžicích mi prostě běhal mráz po zádech a cítil jsem s hrdiny. Snad jediné dvě věci, které bych vytknul, byl kníratý páprda (ten člověk tam snad byl aby zkazil film) a, nebudu říkat strašná... Příšerně kýčovitá scéna se světluškou. Naštěstí je zbytek filmu natolik krásně udělaný, že se v něm ony nedostatky ztratí a já jsem jen rád.(26.6.2007)

• - Film byl natočen podle desetidílného japonského televizního dramatu I Don't Need Love, Summer (2002). V roce 2013 podle něj vznikl šestnáctidílný jihokorejský televizní seriál That Winter, The Wind Blows (od r. 2013). (juvelinokivi)