Veselé Velikonoce

Veselá Veľká noc

Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

Ale jo - je to poměrně zábavné, zvláště scény kdy je Belmondo načapán ženou a příchod mámy Sophie na oslavu, ale nevzbuzuje to ve mě takový ten příjemný pohodový pocit jako jiné, lepší Belmondovy kousky. Prostě to není ta správná oddechovka. Asi už mám Belmonda příliš zaškatulkovaného a chci ho vidět jako ultimátního macho frajera, tutíž mi jeho neurotický chlap bojící se své ženy moc nesedí. Sophie se mi ze začátku moc nelíbila, ale postupem jsem musel ocenit její kvality :) U Belmonda mám za favority rozhodně jiné kousky, ikdyž shlédnutím člověk chybu určitě neudělá.(30.1.2011)

Peckovni komedie zacatek nebyl nic moc ale pak se to rozjelo suknickar Belmondo postupne pada do vetsich a vetsich sracek snazi se ze vseho vykecat ale pronasleduje ho jedna katastrofa za druhou zakladem filmu jsou samozrejmne skvely dialogy a nejruznejsi blaznivy situace ja byl kazdopadne spokojenej Francouzi ani tentokrat nezklamali(27.11.2012)

• blixadovan

Tak tohle byla opravdu velká slabota, faktem je, že jsem se ke konci opravdu hodně smál, ale to bylo dáno množstvím vypitého alkoholu, neboť bez něj se na film nedalo koukat, spousta naprosto zbytečných dialogů, totálně nesedících, smyslu pozbývajících a hlavně místy dost hloupých. Situační vtípky na úrovni základní školy, brutálně klišovité vtipy se sklem neseným přes ulici a následně omylem rozbtiým, protože neviděným, podtržení žebříku atd. apod. Navíc naprosto samoúčelné byly kaskadérské pasáže, včetně závěrečné rvačky. Nebýt nádherné Sophie Marceau, nebylo by se z čeho radovat. Dobře, zmastit se a koukat, to by šlo, za střízliva absolutně ne! Nebo jsem snad něco nepochopil? To je také možné, v Comebacku jsou prý strašně inteligentní vtipy, které teda vůbec nechápu, tak to může být stejný případ i s tímto fimem.(14.4.2009)

Klasická komeide s klasickým Belmondem vysílaná klasicky na Velikonoce je sice klasika všech klasik, ale ruku na srdce, neznat tento film z doby, kdy vysílali úplné kulové a kdy si ho mnozí zafixovali jako "tu dobrou komedii s Belmondem", tak jde o průměrnou až slabší komedii, která kromě Belmonda nemá příliš co nabídnout. Zápletka mnohokrát použitá, vtípky slabé, nebýt několika komických situací a Belmondovy komiky (hlavně v nemocnici a při cestě z ní), jde vyloženě o slabý film.(27.4.2017)

Stephane Margelle (Jean-Paul Belmondo), majitel stavební firmy, šťastně ženatý má ale jednu drobnou vadu. Je nenapravitelný proutník - jak potká nějakou mladou a hezkou ženu, nedá si pokoje dokud ji nedostane. Když jednou takto potká mladou Julii (Sophii Marceauvou), která se právě rozešla se svým přítelem, a už se schyluje k nejlepšímu, náhle vchází do bytu jeho manželka. Aby situaci zachránil, Stephane začne tvrdit, že Julie je jeho dcerou z prvního manželství. A Julie se k této hře ochotně přidá... Ze všech stran jsem slyšel tvrzení, že tento film je nejlepším Belmondovým filmem, a ať určitě neváhám a podívám se na něj. A tak se stalo, že jsem z filmu trochu rozpačitý. Že bych se nebavil vůbec nelze říct, hlavně první hodinka je hodně dobrá - trojice Belmondo, Marceau a Marie Laforêt - je úžasná, a jejich hádky jsou prostě skvělý. Jenže pak si někdo řekl, že co by byl film s Belmondem bez nějaké větší akce, a tak je závěrečná půhodinka jen hloupou akcí, která kazí celý můj dojem z předchozí části filmu - nemá na předchozí děj žádné hlubší navázání, prostě tam tak je. Když budu chtít vidět akční film s Belmondem, tak si pustím ten, který si nehraje na nic jiného - tohle měla být komorní komedie (věřím tomu, že Jean Poiret ve své divadelní hře o honičce autem a rozbíjení oken a rvačce všech se všemi nic nepsal)...(2.6.2013)

• - Kritici často Jean-Paulu Belmondovi (Stephane Margelle) vyčítali, že ve snímku strhává všechnu pozornost na sebe. (Olík)

• - Natáčelo se ve Francii. (Varan)

• - Margellova vila je skutečně v St. Paul du Vence, GPS - 43°42'24.134"N 7°6'9.705"E. Margellův byt je na pláži v Nice - GPS - 43°41'37.328"N 7°15'15.770"E. (Haniczka)