Veselé Velikonoce

Veselá Veľká noc

Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

Nikdy, upozorňuji nikdy neřikejte Belovi, že je posera jelikož on Vám pak ukáže takového Jamese Bonda, že se budete divit a kochat pohledem na to, jak si akční scény neskutečně užívá. Veselé Velikonece mě vždycky na Velikonoce minuly, musím se přiznat a tak jsem si to vynahradil jedno zamračené odpoledne a výborně jsem se bavil. Belmondo příjde na scénu a už s jeho úsměvem se člověk musí smát. Ten jeho šarm, jak se na něj ženský lepí, to je prostě nádhera sledovat. Každou chvíli se člověk musí smát, to jinak ani nejde. Nejlepší na tom je, že on má na to všecko takový talent, že se srovnávat s ním nedá prakticky nikdo. Belmondo je prostě jedinečný a jeho filmy tak zábavné, že se na ně kdykoliv rád znovu podívám.(10.7.2008)

Ovšem na dvd příšerný dabing . Ne ne, pan Krampol to není ! Je to ukázka jak ze zavedeného filmu udělat hnus ! Takže nepřepínejte na dabing. Raději si poslechněte mírně ,,přihřátý,, hlas J.P.B. Někdy mám pocit , že právě pánové Krampol,Tříska,Moravec až dodají tu auru chlapáctví a podtrhnou rošťáctví , které nepochybně J.P.Belmondo má......... Jen tak na okraj ,je to pan Vašinka ??? Dne 19.3. 2008 vydáno znovu jako příloha deníku Sport z dabingem pana Krampola !!!!(26.9.2007)

Dle mého názoru nejlepší komediální role Belmonda! Spousta gagů , hlášek , úsměvných dialogů , vtipných situací a k tomu krásná S.Marceau. Rozhodně by tento snímek neměl chybět v žádné filmotéce příznivců Francouzských bláznivějších komedií a hlavně fanoušků Belmonda. Hlášky jako "Papá Papá , padá mi vanilka" , "James Bond s plnejma kalhotama" jsou nezapomenutelné! Film: 89%(27.8.2007)

Po úvodní přehlídce kaskaderských kousků značky J.P.B., přijde na řadu zábavná dialogová smršť v nejvyšší kvalitě. Pozorovat jak Bebel kličkuje ve společnosti krásných žen ve svých lžích je opravdu více než zábavné. Tuhle roli milovníka žen fakt hrát nemusel, tomu se říká "jak Belmondo ve vodě". Ostatně ať mě nikdo neříká, že ten jeho pohled na krásnou a nahou Sophie Marceau v posteli musel předstírat. Belmondo + ženský ideální kombinace pro vynikající zábavu a skvělej důvod pro pět hvězdiček.(3.10.2007)

Klasická komeide s klasickým Belmondem vysílaná klasicky na Velikonoce je sice klasika všech klasik, ale ruku na srdce, neznat tento film z doby, kdy vysílali úplné kulové a kdy si ho mnozí zafixovali jako "tu dobrou komedii s Belmondem", tak jde o průměrnou až slabší komedii, která kromě Belmonda nemá příliš co nabídnout. Zápletka mnohokrát použitá, vtípky slabé, nebýt několika komických situací a Belmondovy komiky (hlavně v nemocnici a při cestě z ní), jde vyloženě o slabý film.(27.4.2017)

• - Jeden z filmů Belmonda, který nesklidil celosvětový úspěch. Promítal se na 2 kontinentech - v Evropě (Francie, Západní Německo, Nizozemí, Španělsko a Maďarsko) a v Asii (Japonsko a Jižní Korea). (Varan)

• - Kritici často Jean-Paulu Belmondovi (Stephane Margelle) vyčítali, že ve snímku strhává všechnu pozornost na sebe. (Olík)

• - Margellova vila je skutečně v St. Paul du Vence, GPS - 43°42'24.134"N 7°6'9.705"E. Margellův byt je na pláži v Nice - GPS - 43°41'37.328"N 7°15'15.770"E. (Haniczka)