Veselé Velikonoce

Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

• blixadovan

Tak tohle byla opravdu velká slabota, faktem je, že jsem se ke konci opravdu hodně smál, ale to bylo dáno množstvím vypitého alkoholu, neboť bez něj se na film nedalo koukat, spousta naprosto zbytečných dialogů, totálně nesedících, smyslu pozbývajících a hlavně místy dost hloupých. Situační vtípky na úrovni základní školy, brutálně klišovité vtipy se sklem neseným přes ulici a následně omylem rozbtiým, protože neviděným, podtržení žebříku atd. apod. Navíc naprosto samoúčelné byly kaskadérské pasáže, včetně závěrečné rvačky. Nebýt nádherné Sophie Marceau, nebylo by se z čeho radovat. Dobře, zmastit se a koukat, to by šlo, za střízliva absolutně ne! Nebo jsem snad něco nepochopil? To je také možné, v Comebacku jsou prý strašně inteligentní vtipy, které teda vůbec nechápu, tak to může být stejný případ i s tímto fimem.(14.4.2009)

Výborná zábava, po Zvířeti můj druhý nejoblíbenější Belmondův film a rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. Jeden z nejvtipnějších filmů, které jsem kdy viděla. Má to skvělé tempo a neuvěřitelný náboj, dialogy nemají chybu, tenhle film je hláškami zkrátka a dobře přeplněný. Film se nejlépe rozjede ve scéně, kdy manželka v jejich bytě načapá Stefana s mladou Julií, od té doby Belmondo neuvěřitelně perlí a hází jednu hlášku za druhou. A lepší Julii než Sophie Marceau nemohly vybrat. Jen konec se vyvedl o něco méně než zbytek filmu, konečná scéna s honičkou v autě byla poněkud zbytečná ale nevadí. U tohohle filmu se prostě pokaždé úžasně nasměju.(21.10.2012)

Belmondo skombinoval Bonda s Funésom a vznikla bláznivá akčná aj situačná komédia s trochu pochybnou zápletkou. Ale prečo si nepozrieť superakčného superzvodcu Belmonda a Sophie Merceau, ktorá chodí zásadne bez podprsenky a tak viacnásobnému chutnému odhaleniu nič nebráni. Ale na druhej strane ma to ani neprimäje ku štvrtej hviezde. –––– Ukážu vám, jekej posera je James Bond! –––– Já nikdy nelžu. Nenávidím lež.(17.4.2017)

I když se to nezdá, tak Veselé Velikonoce jsou pro hodně diváků typickým velikonočním filmem. Jan Pavel první - Belmondo je vždy jednička. a jeho Stéphane Margelle je rošťák, policista není, ale proutník ano. Andělíček strážníček Stéphana se dle jeho slov asi někde fláka, asi v Limoges, nicméně je obklopen náhradou dvěmi krásnými ženami Marii Laforêt a Sophii Marceau. Komentář psán na Velký pátek.(30.3.2018)

Takových lepších 70%. 3/4 filmu je hlavně konverzační humor. Najde se zde pár opravdu skvostných hlášek a potom takové ty normálně vtipné. Každopádně jsem se dobře bavil, i když nejsem příliš fanda stálého hulákání a pobíhání, bylo to zde uděláno mistrně. Konec filmu je už takový trošku podivný, asi tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Každopádně většina filmu byla dobrá zábava a jsem schopen se na to podívat každé velikonoce. A jako bonus roztomilá Sophie. Howgh!(26.4.2011)

• - Natáčelo se ve Francii. (Varan)

• - Kritici často Jean-Paulu Belmondovi (Stephane Margelle) vyčítali, že ve snímku strhává všechnu pozornost na sebe. (Olík)

• - Margellova vila je skutečně v St. Paul du Vence, GPS - 43°42'24.134"N 7°6'9.705"E. Margellův byt je na pláži v Nice - GPS - 43°41'37.328"N 7°15'15.770"E. (Haniczka)