Veselé Velikonoce

Veselá Veľká noc

Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

Přátelé většinou na komedii Veselé Velikonoce reagují dost rozporuplně. Někteří film zatracují jako "slátaninu dialogů", druzí ho naopak oceňují především pro množství vtipných momentů. Mě se film líbí. Situační komika s nádhernou mladičkou Sophií Marceau a nápaditým Belmondem, který se dokáže vyvléct z každé nepříjemnosti. Tady mu role svůdníka mu fakt sedla.(4.2.2007)

Po úvodní přehlídce kaskaderských kousků značky J.P.B., přijde na řadu zábavná dialogová smršť v nejvyšší kvalitě. Pozorovat jak Bebel kličkuje ve společnosti krásných žen ve svých lžích je opravdu více než zábavné. Tuhle roli milovníka žen fakt hrát nemusel, tomu se říká "jak Belmondo ve vodě". Ostatně ať mě nikdo neříká, že ten jeho pohled na krásnou a nahou Sophie Marceau v posteli musel předstírat. Belmondo + ženský ideální kombinace pro vynikající zábavu a skvělej důvod pro pět hvězdiček.(3.10.2007)

Dle mého názoru nejlepší komediální role Belmonda! Spousta gagů , hlášek , úsměvných dialogů , vtipných situací a k tomu krásná S.Marceau. Rozhodně by tento snímek neměl chybět v žádné filmotéce příznivců Francouzských bláznivějších komedií a hlavně fanoušků Belmonda. Hlášky jako "Papá Papá , padá mi vanilka" , "James Bond s plnejma kalhotama" jsou nezapomenutelné! Film: 89%(27.8.2007)

Jedna z nejlepších Belmondových konverzačních komedií, která mě dokáže rozesmát i po mnohokrát opakovaných shlédnutích. Velké nesnáze nenapravitelného záletníka a smršť geniálních dialogů a hlášek v příběhu spíše nereálném, ale přesto velmi zábavném a svižném. Třešničkou na dortu je zde mladá a krásná Sophie Marceau, navíc výborně hrající, stejně jako Marie Laforet, která skvělé trio perfektně doplňuje. Belmondo si role užívá a s potěšením divákovi předvádí i nemálo ze svých akčních čísel. Zábava jak má být (a nejen velikonoční).(18.7.2012)

Ta "jeho rodinka" se mu ale pěkně rozrostla. :-) Už zase válí. Má to ty správné belmondovské grády. S ním se člověk nenudí. Při každé příležitosti mlsně svádí něžné pohlaví. Je k pomilováníhodný, kocour jeden záletný. Nápadité historky se mu neustále valí z pusy, až se v jeho nadupané rezidenci třesou lustry. Baron Prášil nejprášilovější. Jeho pravdy v třeskutě všemožných, burácivě mužných situacích.(29.3.2016)

• - Margellova vila je skutečně v St. Paul du Vence, GPS - 43°42'24.134"N 7°6'9.705"E. Margellův byt je na pláži v Nice - GPS - 43°41'37.328"N 7°15'15.770"E. (Haniczka)

• - Kritici často Jean-Paulu Belmondovi (Stephane Margelle) vyčítali, že ve snímku strhává všechnu pozornost na sebe. (Olík)