Zahřívací kolo

Trailer

VOD (1)

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost. (oficiální text distributora)

Trailer

Greg25

Knížky Davida Nichollse nikdy nebudou na plátně tak výborné jako jsou Nichollsovy knihy. Nejde to, Nicholls píše s nenuceností, lehce, s ironií, nadhledem, síla jeho knih je v atmosféře, v tahnutí do děje. A proto nikdy nemáte z jeho filmových adaptací pocit něčeho výjimečného, protože je to do velké míry nepřenesitelné. Zatímco v Jednom dni se adaptace povedla, u Zahřívacího kola (dle knihy Otázka za deset) to není tak jednoznačné. Velká část vtipů z dialogů se vytratila neznámo kam, některé věci byly upraveny za účelem zestručnění k neprospěchu věci a jiné naopak vyzněly o něco lépe (hlavně úplný konec, který v knize není úplně tak dovedený do cíle). Převládají ale spíše rozpaky, protože to hlavní tady není - atmosféra z knihy a ironie, které byly přistřiženy křídla opravdu hodně. Výsledkem je zklamání přestože trojice James McAvoy, Dominic Cooper a Benedict Cumberbatch je výborná. Z lásky k původní knižní předloze - 70%. P.S. Vážně mi tam chyběla ta scéna s činkama jako v knize! :-D ()

Sammya

Zajímavá britská romantická, lehce hořká komedie, která je naprosto nabouchaná excelentními herci, kteří někdy bohužel ani nedostanou příležitost. Není to film, na který by se dalo koukat ob týden, ale rozhodně má něco do sebe. Knihu jsem nečetla, takže to bohužel nemůžu soudit, ale film jako takový určitě stojí za to. Musím uznat, že tu jednu hvězdičku navíc dávám asi hlavně kvůli hercům. ()

Jossie

Četla jsem knihu, která byla přece jen lepší, i když mi tam dost lezl na nervy hlavní hrdina - ve filmu z něj udělali o něco menšího trotla a z konce klasickou hollywoodskou slaďárnu. Kdyby tam nehráli James McAvoy a Benedict Cumberbath, tak se na to nedívám, takových průměrných romkomů jsou spousty. ()

Elyssea

Typicky britsky nepohodlné. Trapasy, chyby, omluvy... a trapasy. K tomu McAvoy, Cumberbatch (ten válí), Rebecca Hall a Gatiss. Možná hlavně oni jsou důvodem, proč jsem to po půl hodině neodvrhla jako nudu. Nicméně je fajn vidět vysokoškolského studenta, který opravdu studovat chce, protože ho to baví. ()

sanikope

Ešte kým si pamätám. Film je biedny, je však vianočná nálada a preto asi som bol schopný upozerať tento Starter for 10. Celý film mi vŕtal v hlave pocit či sa film odohráva skutočne v UK. Scenérie boli Bristol, South End, ale dojem zostával americký. Nálada, atmosféra, farba všetko bolo holywoodske. Len ten akcent ma držal na ostrovoch. ()

• Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)