Zahřívací kolo

Trailer

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost. (oficiální text distributora)

Trailer

imf

Kinematografický ekvivalent vystydlých fish&chips. Víte jak to bude chutnat, ale když už vám to objednali, tak to holt dojedete. James McAvoy se snaží, ale všechno ostatní jde rychle k čertu po tisíckrát viděné osnově. 80s soundtrack a pididávky suchého britského humoru nepomáhají, tenhle film je nuda stočená do pestrobarevného obalu. Nenechte se oblafnout a sáhněte po jiném ostrovním importu (50%). ()

Jara.Cimrman.jr

Chci znát odpověď na všechny otázky, poslouchat přitom skvělou muziku, vychutnávat si odkazy na Absolventa a užívat si toho, že nejsem jediný na světě, kdo nepochopil princip bojového úderu hlavou. Toho všeho se mi v tomto snímku dostalo v míře naprosto dostatečné, takže kdyby zběsile nastříhaná televizní soutěž neobsahovala asi desetkrát více odpovědí než položených otázek, tak bych s pátou hvězdou neváhal. ()

EdaS

Když blbě zadaptují vaši oblíbenou knížku, je to smutné. Ještě smutnější je ale když to provede sám její autor. Starter For Ten Davida Nichollse je neskutečně vtipná, ale taky až bolestně upřímná knížka o radostech a strastech dospívání a studia na vysoké škole. Scénář bohužel osekal všechny hrany a spoustu humoru, takže zůstala ne úplně špatná, ale vlastně dost průměrná britská komedie. Ještě že ten soundtrack je aspoň super. ()

Aluska88

Zahřívací kolo mohlo být jedním z mnoha příjemných snímků o dospívání, studentských létech a prvních láskách. Obsazení ho však pozvedává ještě o několik levelů výše. Příběh je možná předvídatelný, ale mně to bylo tak nějak jedno, protože tady se psaly dějiny:) Většina z herců si zde užívala své poslední chvíle "before they become famous." Mladý Charles Xavier sedí na lavičce spolu s mladým Howardem Starkem a poslouchají pecku Ace of Spades od Motörhead:) V první scéně, v níž se James a Benedict setkají, jsem jen mohla zaplesat. A pasáž, kdy si dají do držky, je dokonalá. Při všech těch eskapádách se tam ještě navíc objeví i Mycroft Holmes:) A Dominic a James spolu mají úžasnou chemii. Bromance? Absolutely. Perfektní soundtrack je spolu s castingem další věcí, která snímek vyzvedává o třídu výše. ()

Jossie

Četla jsem knihu, která byla přece jen lepší, i když mi tam dost lezl na nervy hlavní hrdina - ve filmu z něj udělali o něco menšího trotla a z konce klasickou hollywoodskou slaďárnu. Kdyby tam nehráli James McAvoy a Benedict Cumberbath, tak se na to nedívám, takových průměrných romkomů jsou spousty. ()

• Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)