Zahřívací kolo

Starter for Ten

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 96 min

• fmash

Šablona je vyrytá tak hluboko, že po prvních minutách jako bych viděl celý film, a zbylou půldruha hodinu si jenom ověřuju, v kterých detailech jsem se netrefil. Moc jich nebylo. Jedním z nich je mírné překvapení, že jsem nedokázal vysledovat pointu — za předpokladu, že jí opravdu nebylo poučování, nebo snad nadávání na thatcherismus.(16.8.2012)

U některých filmů se člověk neustále dívá na hodiny a čeká, kdy bude konec. Také u tohoto snímku jsem občas koukl na hodiny, ale právě z opačného důvodu. Říkal jsem si: "ach jo, už jenom dvacet minut." Tohle se moc často nestává a byl jsem překvapen, že se této "pocty" dočkal právě tenhle, zdánlivě tuctový film. Máme tu klasicou studentskou zápletku, kdy on se zamiluje na první pohled do krásné blondýny, ona jeho lásku neopětuje a on, jakoby neviděl kolem sebe tu, která je ta pravá. Samozřejmě vše končí tak, jak to od první chvíle čekáme, ale právě ta cesta je pro mě, jak se kdysi říkalo - hřejivě lidská:-) Nejpůsobivější scéna: alkoholové slavení silvestra, kdy to mezi "přáteli" jaksepatří jiskří...(20.9.2008)

Neoriginální film, co se jich v Tescu válí v těch velkých koších hafo moc, jenže... Narozdíl od nich má Starter for Ten ne jedno ale hned čtyři esa v rukávu- Tate, McAvoy, Hall, Cumberbatch, hlavně poslední jmenovaný si to tu neskutečně dává :-) K tomu si připočtěte skvělou osmdesátkovou atmosféru, britský humor a máte na jedno pohodové odpoledne vystaráno.(3.1.2014)

Žádný zázrak. Herecké obsazení Catherine Tate, Mark Gatiss, Charles Dance, Lindsay Duncan, Benedict Cumberbatch mi sice poskytlo pár momentů, kdy jsem se slušně bavila. ... ale spíše než filmem samotným to bylo tím, co všechno ze sebe mí oblíbení herci udělali. Takže pro ty, pro které jsou výše zmiňovaní jen obyčejní herci tu toho k vidění asi moc nebude.(23.7.2012)

James McAvoy, Benedict Cumberbatch a vlastně i Domin Cooper. Ti byli ten pravý důvod, proč jsem se na tento né nijak extra dobrý film dívala. Naprosto průměrný, kde se jen těžko narazilo na humor, akci nebo napětí. Což je trošku paradox, když hlavní témou je soutěž. Ze strany herců povedené. Bohužel ani oni nevyzdvihli film výše, abych si ho do budoucna pamatovala. Ale odškrtnuto...(2.1.2015)

• - Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)