Zahřívací kolo

Starter for Ten

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 96 min

Zahřívací kolo mohlo být jedním z mnoha příjemných snímků o dospívání, studentských létech a prvních láskách. Obsazení ho však pozvedává ještě o několik levelů výše. Příběh je možná předvídatelný, ale mně to bylo tak nějak jedno, protože tady se psaly dějiny:) Většina z herců si zde užívala své poslední chvíle "before they become famous." Mladý Charles Xavier sedí na lavičce spolu s mladým Howardem Starkem a poslouchají pecku Ace of Spades od Motörhead:) V první scéně, v níž se James a Benedict setkají, jsem jen mohla zaplesat. A pasáž, kdy si dají do držky, je dokonalá. Při všech těch eskapádách se tam ještě navíc objeví i Mycroft Holmes:) A Dominic a James spolu mají úžasnou chemii. Bromance? Absolutely. Perfektní soundtrack je spolu s castingem další věcí, která snímek vyzvedává o třídu výše.(31.12.2016)

Film z vysokoškolského prostředí se soutěží plné otázek, na které lze většinou odpovědět se středoškolským vzděláním, aby si to i smrtelník užil :-) JInak jde o milostný trojúhelník, jeden kluk zakoukaný do krásné blondýnky a brunetka zakoukaná do kluka. Nakonec se správně proházejí, dojdou k názoru že dělání chyb je normální a v klidu skončí.(13.6.2010)

Knížky Davida Nichollse nikdy nebudou na plátně tak výborné jako jsou Nichollsovy knihy. Nejde to, Nicholls píše s nenuceností, lehce, s ironií, nadhledem, síla jeho knih je v atmosféře, v tahnutí do děje. A proto nikdy nemáte z jeho filmových adaptací pocit něčeho výjimečného, protože je to do velké míry nepřenesitelné. Zatímco v Jednom dni se adaptace povedla, u Zahřívacího kola (dle knihy Otázka za deset) to není tak jednoznačné. Velká část vtipů z dialogů se vytratila neznámo kam, některé věci byly upraveny za účelem zestručnění k neprospěchu věci a jiné naopak vyzněly o něco lépe (hlavně úplný konec, který v knize není úplně tak dovedený do cíle). Převládají ale spíše rozpaky, protože to hlavní tady není - atmosféra z knihy a ironie, které byly přistřiženy křídla opravdu hodně. Výsledkem je zklamání přestože trojice James McAvoy, Dominic Cooper a Benedict Cumberbatch je výborná. Z lásky k původní knižní předloze - 70%. P.S. Vážně mi tam chyběla ta scéna s činkama jako v knize! :-D(10.4.2013)

Příliš jsem od téhle romantické komedie nečekal (kvůli nízkému hodnocení na CSFD), ale podle bratra to měl být fajn film, tak jsem to zkusil, vypnout to můžu vždycky. A dávám za pravdu bratrovi - tenhle film je fajn, ani chviličku jsem se nenudil, vybraní herci sem padnou, je to dobře napsané i zrežírované a nejlépe tenhle snímek asi zhrne trochu otřepaná věta: "prostě se mně na to celou dobu příjemně dívalo." Tahle romantika mě bavila a hodnocení na imdb (67) jako obvykle mnohem lépe sedí.(16.5.2013)

Více než zajímavý filmek na víkendové poobědní válení. Pokud od něj budete čekat něco více, budete jisto jistě zklamáni. To u mě ale neplatí, já jsem byl spíše příjemně překvapen. Narazil jsem na Zahřívací kolo více méně náhodou a k jeho sledování mě přimělo nejspíše zajímavé herecké obsazení (McAvoy, Eve, Hall a ten ze Sherlocka, jehož jméno se bojím i napsat). A rozhodně nelituji, není to sice bůhví jak originální podívaná, ale takový zlatý střed, který pouze pobaví, ale víckrát už ho vidět nemusíte.(8.5.2012)

• - Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)