Zahřívací kolo

Starter for Ten

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 96 min

Britská romantická komedie z univerzitního prostředí, obsazená herci, kteří mají v reálu univerzitní věk dávno za sebou :) Bylo to milé, občas praštěné. Nezastírám, že se u mě hodnocení výrazně zvýšilo, především kvůli luxusnímu obsazení - Catherine Tate, Benedict Cumberbatch, Mark Gatiss a James McAvoy. Je to neuvěřitelné, ale McAvoy vypadá i ve svých letech pořád na dvacet. Bless him :) ..............70%.(18.1.2012)

Knížky Davida Nichollse nikdy nebudou na plátně tak výborné jako jsou Nichollsovy knihy. Nejde to, Nicholls píše s nenuceností, lehce, s ironií, nadhledem, síla jeho knih je v atmosféře, v tahnutí do děje. A proto nikdy nemáte z jeho filmových adaptací pocit něčeho výjimečného, protože je to do velké míry nepřenesitelné. Zatímco v Jednom dni se adaptace povedla, u Zahřívacího kola (dle knihy Otázka za deset) to není tak jednoznačné. Velká část vtipů z dialogů se vytratila neznámo kam, některé věci byly upraveny za účelem zestručnění k neprospěchu věci a jiné naopak vyzněly o něco lépe (hlavně úplný konec, který v knize není úplně tak dovedený do cíle). Převládají ale spíše rozpaky, protože to hlavní tady není - atmosféra z knihy a ironie, které byly přistřiženy křídla opravdu hodně. Výsledkem je zklamání přestože trojice James McAvoy, Dominic Cooper a Benedict Cumberbatch je výborná. Z lásky k původní knižní předloze - 70%. P.S. Vážně mi tam chyběla ta scéna s činkama jako v knize! :-D(10.4.2013)

Charizmatickí James McAvoy a Rebecca Hall s účesmi nie z 80.r., ale z 19.storočia zachraňujú priemerný film so sľubným rozbehom, ktorý sa postupne stráca v scenáristickej, resp. dramaturgickej bezradnosti. Takže mňa nakoniec najviac okrem pohľadu na titulnú dvojicu potešil soundtrack, skvelí starí dobrí chlapci z The Cure a Katka Bush (akokoľvek ironicky použitá).(18.4.2009)

Když blbě zadaptují vaši oblíbenou knížku, je to smutné. Ještě smutnější je ale když to provede sám její autor. Starter For Ten Davida Nichollse je neskutečně vtipná, ale taky až bolestně upřímná knížka o radostech a strastech dospívání a studia na vysoké škole. Scénář bohužel osekal všechny hrany a spoustu humoru, takže zůstala ne úplně špatná, ale vlastně dost průměrná britská komedie. Ještě že ten soundtrack je aspoň super.(24.11.2007)

• fmash

Šablona je vyrytá tak hluboko, že po prvních minutách jako bych viděl celý film, a zbylou půldruha hodinu si jenom ověřuju, v kterých detailech jsem se netrefil. Moc jich nebylo. Jedním z nich je mírné překvapení, že jsem nedokázal vysledovat pointu — za předpokladu, že jí opravdu nebylo poučování, nebo snad nadávání na thatcherismus.(16.8.2012)

• - Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)