The Kiss

Krátkometrážní / Romantický
USA, 1896, 1 min

Režie:

William Heise

Pravděpodobně první filmový polibek, který sám o sobě zapříčinil řadu vášnivých reakcí z řad puritánských obyvatel Ameriky. Lze říci, že tímto dílem, ve kterém si dají polibek divadelní herci May Irwinová a John Rice, odstartoval poněkud kontroverzní hon za cenzurou, jehož vrchol se dá hledat až v Prvním produkčním kodexu z roku 1930 (tzv. Haysův kodex). (Micro41CZ)

Micro41CZ

To ocucávání se na začátek je jako předpověď před bouří: v poslední chvíli na sebe vlítnou a dají si pořádnou pusu a... konec! Jako záminka puritánů začít od tohoto díla svůj hon za cenzurou... inu, proč ne :)) ()

Djkoma

I pornografický průmysl musel nějak začínat... dnes úsměvné, dříve skandální aneb jak se rychle mění společenské vnímání nepřijatelného:) ()

Karlos80

Ve své době značný skandál a velký poprask. Dnes už jen více méně k zasmání a k zamyšlení jak to všechno začalo. První filmová pusa-polibek na filmovém plátně, s dvojicí známých divadelních herců May Irwinové a Johna C. Riceho v jednom z prvních Edisonových filmů. Download :zde. ()

Psychor odpad!

Nepříliš sympatičtí herci v krátkometrážním filmu, který je celý o jednom polibku. Smysl takového filmu jsem opravdu nezachytil. ()

Jara.Cimrman.jr

Od prvního cudného doteku rtů vedla k pornografii ještě dlouhá a trnitá cesta, ale naštěstí se s tím začalo již v roce 1896. Co se týká herců, tak pevně doufám, že ten s knírem byl muž a ten druhý byla žena. Nemohu však vyloučit, že to bylo naopak nebo nějak úplně jinak. ()

dwi

Edisonův nejvýdělečnější film roku 1896 je docela prostý. Polibek z finální scény divadelního muzikálu The Widow Jones se stal kontroverzním tématem celé divadelní sezóny. Vedle tohoto záznamu vznikla i série fotek pro nedělní edici New York World. ()

Radko

Alternatívny názov: May Irwin Kiss. Inak ikonická momentka zrejme prvého bozku vo filme, často literárne i filmovo citovaná. Ak by to bolo tak nepodarené, ako tu podaktorí píšu, tak by som si určite nepúšťal s odstupom znovu. Historicky cenná cudná a zároveň trochu čudná pusa. ()

Trellíno

Docele roztomilý, ale nikdo po mě nemůže chtít, abych tady sázel nějaký hvězdičky, protože tohle se prostě procentuálně hodnotit nedá. :) ()

Marek1991

Neberte to tak, že nie som romantik, ale toto bolo nejaké muckanie sa a z toho bozku, ktorý prišiel na konci sme veľa nevideli. Vo svojej dobe možno škandál, začiatok možno romantických filmov, možno aj pornografie, ale zároveň pre mňa nič extra. ()