Hledání ztraceného času

Režie:

Pavel Vantuch

Scénář:

Karel Čáslavský

Karel Čáslavský (průvodce), Emil Hácha (a.z.)

Fenomén českého filmu - Karel Čáslavský a jeho zarputilá trpělivost! To jsou pilíře, na kterých stojí unikátní dílo, které vzniká již mnoho let v České Televizi. Čáslavský už není jen historik filmu, je to pojem, který přivádí každý týden k obrazovkám statisíce diváků. Proč? Protože dokáže jako jeden z mála lidí v této republice obsáhnout svými znalostmi historické události politické a společenské. Ale se stejnou dávkou schopnosti citlivě rozlišovat skutečně důležité věci. Pořad Hledání ztraceného času je jedinečným počinem, který udržuje naši schopnost reflexe a v dobách nepříznivých dává sílu, kterou čerpá z nás samotných, z naší historie, z našeho filmového archivu. Hledání ztraceného času je legendárním projektem České Televize. Vždyť se vysílá od roku 1992 a dosud bylo vyrobeno více než 350 dílů. (oficiální text distributora)

bararich8

Tohle je super pořad...vidět co bylo, a už není. Nebo jak co bylo, a jak je to teď. A Karel Čáslavský uvadí skvěle. ()

Drom

Pan Čáslavský moderuje pořad sice pomocí zajímavého komentáře, ale trochu nudně. Nicméně o jeho šoumenství tu nejde, čehož si je, na rozdíl od jiných moderátorů pořadů podobné kategorie, vědom. Podstatné jsou unikátní dobové záběry, které jste pravděpodobně nikdy neviděli a asi už jen tak neuvidíte. Ne vždy je téma pořadu stejně lákavé, každý se nezajímá o vše, ale i tak je to výborná sonda do zapomenutých tvarů minulosti. A je na tom vidět kus usilovné a často mravenčí práce. Vysílá se to ješte vúbec, nebo už to taky semleli? ()

dalziel

Vždy som obdivoval Karla Čáslavského ako sa orientoval vstarých archívoch a ako vyberal zaujímavé témy a persóny.Vždy som si naňho spomenul, keď som bezradne stál medzi regálmi vo videopožičovni a nevedel čo si vybrať. ()

BaruM

Legendární dokument. Jako by všechny ty historické záběry byly dělané pro hlasový komentář pana Čáslavského. ()

topi80

Co všechno dokáže Karel Čáslavský vyhrabat z filmového archivu? Dá se říci, že opravdu všechno, možná i zachycení okamžiku, kterak nějakou hvězdu dvacátých let ozdobil z výšky nějaký holub. Nedivil bych se, kdyby se objevil i záběr Járy Cimrmana :-) ()

Pijan

Velká pocta Karlu Čáslavskému za tento počin, tento seriál zachycuje historické události, ale i zapomenutá řemesla nebo dávno zmizelá místa. Jen se obávám, aby se našel další zapálený člověk s takovou geniální pamětí na lidi a chutí se prohrabovat našim archívem. ()

Tom94

Velká pocta tomuto seriálu, který zachycuje všechny možné události, místa z historie, která skončila v zapomenutí... ()

antoninsesta

Pan Karel Čáslavský ukáže dokument, řekne co to je, kdy to bylo natočeno, když si není jistý, řekne, že si není jistý. Na rozdíl od mnohých dokumentů, zvláště válečných, které ukazují stále stejné záběry a komentáře mluví o rozdílných událostech. ()

miccio

Fenomén zásluhou fenomenálního filmového historika, nenápadného a přesto obdivuhodného muže. Tenhle pořad mě nikdy nezklame, vždy poodkryje roušku zapomenutého a úžasným způsobem nás zavede do dob "nedávno minulých", byť lehce ztracených. Vracet se časem s tak vzdělaným a pro věc zapáleným průvodcem je opravdové potěšení, příjemnou výpravou a lákavou výzvou, kterou si málokdy nechám ujít. Poděkování patří Karlu Čáslavskému, stejně jako České televizi. Za pět *****. ()