První sníh

Jimmy Starks (Guy Pearce) měl všechno. Krásnou holku, super práci a talent ošulit i toho nejprotřelejšího gaunera. Klidně plynoucí životní pouť mu rozházelo až setkání s Vacarem, který mu předpověděl tajemné nebezpečí, které se začíná přibližovat. Nezná jeho povahu, ale jedno ví jistě - Jimmy může být v klidu jen do chvíle než napadne první sníh. (oficiální text distributora)

Soweek

Psycho-drama v podání Guy Pearce to už bylo, akorát v lepší podobě. Tím ovšem nechci říct, že tento film je špatný. Jimmy Starks je úspěšný muž, kterému se cestou pouští rozbije auto. Aby si zkrátil chvíli, navštíví místního věštce, který mu předpoví osud( a že to není nic pěkného). Jaké je pak překvapení, když se věštby začnou naplňovat. O tom, jestli se Jimmy rozhodne akceptovat či neakceptovat svůj osud se už přesvědčte sami. Škoda toho konce, jinak by to byly plné 4, takhle "pouze" 3,5 ()

Kracken

Podobné Mementu ale slabší. Dramatičnost nepůsobí tak dramaticky a děj se vleče. Guy Pearce hraje dobře ale celou dobu co jsem se na film díval, jsem měl pocit že už jsem to někde viděl a nebylo to jen zmiňované Memento, jen mi příjde že podobným filmům už odzvonilo. ()

Anaximandr

Cestu si zvoliť môžete, môžete ju aj zmeniť...No osud si nevolíte a už vôbec ho nezmeníte. Guy Pearce veľmi dobre. Zaujímavý filmík, napriek tomu, že koniec bol veľmi skoro predvídateľný, bolo to fajn... ()

MareT.

Moc nepovedený kousek, který nedokázal dostat z námětu, co by mohlo být dostáno! Ta jedna * je za Guye Pearce, který dokázal to, abych vydržel do konce, jak to teda všechno bude! Ale finále bylo ještě horší než vše předešlé! Žádné finále, pořád se jenom na něco čekalo a bohužel nepřišlo nic! Ztráta času! ()

DannyBoy80

Začátek je hodně slabý, vpodstatě se nic neděje. Začátek zkrátit o 15 minut, trochu to víc natlačit na sebe ať nejsou hluchá místa a bude to jeste o fous lepší. Závěr už nebyl tak špatný. Možná to chtělo zasadit do jiného prostředí, více do hor. prostředí mi přišlo hodně sterilní a podle mě to filmu uškodilo. Apropo Piper Perabo je pěkná kočka :) Moto: jseš-li na tom aspoň trochu dobře, nechtěj znát svou budoucnost, pokud jsi totálně na dně, tak je to jedno..... ()

sona123

Podobně, jako děti čekají na první vločky (a Martin ne a ne přijet na bílém koni), tak i zde jsem čekala na to, co se stane, až napadne první sníh, a ... Ale to je jedno. Bylo to nudné, Guy se mi jako chlap vůbec nelíbí a chvilka napětí na konci nic nezměnila. ()

kowalski

Na začátku filmu bych ani nechtěl věřit, že takový arogantní obchodník uvěří takové předpovědi a nevysvětlí si ji jako náhodu. Pak už jen klasická cesta do nikam kdy hlavní hrdina začne kašlat na práci a pomalu blázní až se mu celej život začne rozpadat. Pro mě to je další ponaučení nedávat moc na kvalitu traileru, protože narozdíl od něj je film velice volně (až nudně) plynoucí a předvídatelný. Ty dvě hvězdy dám snad jen za kameru a parádní výběr prostředí společně s hudbou Clifa Martineze. Škoda čekal jsem více. ()

BathoryMan

Podpriemerná a nudná dráma.Sice na začiatku to tak nevyzerá a myslel som si že to bude celkom slušný mystikou okorenený film ale ako minúty pribúdali tak film sa čoraz viacej prepadal do bahna plného nudy a predvýdatelného deja!Guy Pearce sa tu nejako nenašiel a ani jeho filmová partnerka Piper Perabo bohvieako nehrá!A tak nakoniec mi tu zostali len tie nádherné pohlady na krajinu Nového Mexika,ktorých je tu síce požehnane ale v deji posobia ako vsuvka,ked už režiser nevedel čo dalej s dejom! ()

AbelXavier

Guy Pearce si opet prozil sve Memento, ackoliv First Snow kvalit jmenovaneho filmu nedosahuje. Prekvapive kvalitni herecke vykony spolu s kamerou delaji z natahnuteho a vpravde celkem nudneho deje docela stravitelnou podivanou. ()

arkie

Priemer, Guy Pearce hrá síce super, ale pomalé tempo a nevýrazný koniec zbíja inak sľubný príbeh. Žiadne prekvapenie sa teda nekonalo. ()

xenopus

Poměrně předvídatelný závěr, poněkud filosofický začátek a k němu se obloukem vracející konec (známý trik pro zvýšení estetické hodnoty výtvoru, užívaný téměř všude), ale ten prostředek byl poměrně nudný. Když nemáte kvalitní scénář, horkotěžko se z toho vytváří něco lepšího - Marcu Fergusovi se to v rámci možností podařilo, nicméně film zůstal u průměru - bez nosné myšlenky, báječných hereckých výkonů i výborného celkového zpracování (taky hudba nic moc) a taky bez osobního dopadu na mě. Škoda, nápad (co udělat před svou smrtí) sice ne nový, ale pojatý pro mě novým způsobem, což je dobře, ale o hodně větší dramatičnost by neuškodila. Slabší tři. ()

jafuska

mohlo to být horší, ale nějak se na to dalo dívat, je těžké vědět, že až napadne první sníh, že člověk má umřít, ale když se na to člověk připraví, nic ho nemůže překvapit, ani minulost, která se dějem prolínala. ()

Mr.nachos

Označení drama/thriller, jo? Ha, ani dramatický, ani napínavý. Nuda, velká, příšerná nuda. Celej film se strašně táhnul a já jsem si už dlouho u filmu nepřála, aby byl konečně konec. ()

david666

Zajímavý film o tom, kam až může člověk ve svých paranoidních vizích dojít pokud uvěři jednomu věštci osudu. Po celou dobu jsem čekal jak to všechno dopadne. Pravda ke konci už ale film ztrácel tempo. Guy Pearce ale hraje dobře. Víceméně one man show. ()

Kozlowski8

To byl ale divnej film... Slabý scénář, slabý - nevýrazný Pearce, celý ten příběh byl nějakej divnej a hlavně jedna velká nuda. ()

štěpule

jak už tady zaznělo, zííííív zíííív.... Velice nudné, pořád se to motá dokola a když se objeví zápletka, tak za chvilku zjistí že to tak vůbec nebylo a vlastně se nic neděje.... Ani jsem nevydržela do konce, znám lepší způsoby zabíjení času... ()

Tomulka

Sice moc nemusím herecké výkony Guy Pearce, ale musm říct, klobouk dolů Guy. V tomto filmu si byl velmi dobrý přerod postavy od namistrovaného namyšleného egomaniaka až po vyrovnaného, citlivého a velmi hodného muže, fakt dobrý. Sice si to zápletka žádala, ale myslím, že byl film zbytečně natáhnutý a měl byl dost uměle prodloužený. Film se mi líbil, ale víckrát už na něj nekouknu, takže tři hvězdičky. ()

ko.mi

Ze začátku klidnější tempo po předpovědi to začínalo zajímovatět. Zvyšovalo se napětí, který podpořil Guy svým výkonem. To vydrželo do doby, něž napadl první sníh. Pak tempo upadlo na dno a rázem film ztratil na zajímavosti :( Konec byl převapivej, ale nic světobornýho, co by film zvedlo vejš. ()