911 Mysteries Part 1: Demolitions

USA, 2006, 91 min

Režie:

Sofia Shafquat

Rudy Giuliani (a.z.)

Dokumentární film, pojednávající o zřícení věží Světové obchodního centra v září 2001. Autoři uvádějí jasné důkazy, že Dvojčata se nemohla zřítit vlivem žáru z letadel a naopak předkládají teorii o řízené demolici WTC. Dále připomínají ,že dvojčata a WTC 7 byly jediné budovy v historii, které se zřítily vlivem ohně. Film pokládá další otázky: Proč se první zřítila věž, která byla zasažena až jako druhá? Proč věže padaly téměř volným pádem, když patra musely vydávat obrovský odpor? (culas)

FIBO

Byl jsem tehdy deváťákem na základní škole. Můj typický život po příchodu ze školy bylo pouštění filmů. Zapnu televizi, ale nakonec jsem na žádný film nekoukal. Sledoval jsem přímý přenos. V záběru byl mrakodrap, ze kterého se valí oblaka černého kouře. Namátkově přepnu na jiný program, který vysílá tentýž přímý přenos. Sleduju dál. Vidím jak druhé letadlo narazí do druhé věže a pak následně nevěřícně sleduju zhroucení obou věží. Myslím, že jsem tam seděl až do pozdního večera aniž bych odběhl. Dnes více jak třináct let od té události vím, že jsem tehdy byl svědkem jedné věci - největší mystifikace v novodobých dějinách. Samozřejmě ne kvůli jednomu dokumentu. 911 Mysteries je jeden z řady x dokumentů, který vzbuzuje vášně a rozbouřené diskuze. Mezi diváky a hodnotícími tu najdeme všechny od fanatických konspiračních teoretiků až po zapřísáhle hatery. Nejsem konspirační teoretik, nejsem hater. Jenom naslouchám, sleduju nové a nové zdroje a čím víc jich znám, tím spíše se utvrzuju v tom, že celá událost se stala jinak, než jak byla prezentována, komentována a jak se zapsala do dějin. To samozřejmě neznamená, že bych slepě polykal každé sousto, které tyto dokumenty citují. Naopak, ke každému jsem velmi zdrženlivej a nahlížím na ně z pozice skeptika, nicméně když už těch zdrojů je tolik, člověk by si jen skrytě přál, aby to byla jen snůžka lží, nesmyslů a dohadů. Stačí jenom otevřít oči a mít schopnost vlastního úsudku. Nebrat média a mainstream jako skálopevnou pravdu. Otřásám se při představě, že se děti ve škole budou učit o zlém Bin Ládinovi, který zosnoval útok na věže WTC. O představě, že do těch malých nevinných lidí budou nalévat jednu lež za další - viz. ofiicální zpráva. Dokument samozřejmě na spoustu věcí ukazuje jako na jasnou pravdu, což je taky hloupost, na druhou stranu nabádá lidi, aby přemýšleli, aby si kladli nezodpovězené dotazy a zajímali se na dané téma, aby nenechali tuto historickou událost vyšumět jako uzavřenou (jak by si mnozí přáli) a stím já osobně, souhlasím. ()

SG-1

"Silvestein, realitní magnát s mezinárodními politickými kontakty, získal na jaře 2001 smlouvu na 99 roční pronájem celého komplexu WTC. V létě upravil pojistné smlouvy a pojistil budovy proti případnému teroristickému útoku." -průvodce pořadem- ()

Kámen

Názorná ukázka, že vláda USA a jejich přisluhovači (např. Alexandr Vondra) jsou schopni naprosto všeho ... a to bez jakýchkoliv skrupulí. Jejich verzi může věřit již jen naprostý idiot či anální alpinista. Ostatně George W. Bush (IQ 91 - méně, než gorila Koko - 95), bývalý těžký to alkoholik a kokainista (asi také největší terorista na světě), který ale vystudoval Yale a Harvard (no to bych chtěl tedy vidět - i když se možná inspiroval v Plzni, kdoví, jak to tam totiž dlouho fungovalo), je nejspíš iniciátorem tohoto (ve spojení s někým, kdo nemá IQ tykve jako on). Bleee ... je mi z nich zle ! ()

laserr

Dokument, který umožňuje pohled na 11.září z jiného úhlu. Jak je možné, že spadla ocelová konstrukce, kterou by nemělo zničit nic? Jak je možné, že se ohnula ocel pod teplotou menší než by měla? Jak je možné, že se budova zřítila rychlostí volného pádu? Z těchto i dalších otázek vyplývá, že se nejednalo o teroristické útoky, ale pouze o dobře sehrané divadlo na získání peněz. Avšak já se ptám: Opravdu je americká vláda tolik hloupá, aby věc neututlala ještě mnohem víc a neskryla více důkazů? Opravdu je americká vláda tolik bezcitná, aby nechala tisíce nevinných lidí zahynout? Verze, kterou dokument podává jako nejvíce pravděpodobnou je stejně nepravděpodobná jako verze, kterou vyvrací a tudíž si myslím, že pravda bude někde uprostřed. Ať už však věříte jedné či druhé straně nic to nemění na tom, že tento dokument je výborný jak po stránce dokumentární, tak po stránce propagandistické, jelikož skalní odpůrci Bushe a USA obecně teď mají konečně verzi o 11.září, která se jim líbí. ()

WinstonS odpad!

Stádo hlupáků nadšeně hýká, jací hajzli vládnou světu z Bílého domu. No nic, móda je móda... LordMysti a Subjektiv - potlesk a souhlas. ()

kubyno

Tohle hodnotit nemůžu. Je totiž rozdíl, jestli hodnotíte kvalitu nebo obsah. Neříkám, že to je všechno pravda, ale něco na tom (trošku) bude. Nijak víc se o to nezajímám, proto to ani neřeším. Tenhle ''dokument'' ovšem vyvolává reakce (aspoň malé) a to je účel. ()

Tom44zKA

Když už je Subjektiv takový hrdý zastánce Ameriky a ty zpochybnitelné fakta ve filmu zpochybnil, mohl by nám i vysvětlit ty vybuchující místa na věžích, v průbehu pádu budov. Dále údajné práce na novém zabezpečení o rok dříve, nebo taky další náhodný pád budovy WTC 7, který odporuje logice... ()

in4mator

I když se tu objevuje pár neopodstatněných dedukcí - trefně je popsal Subjektiv - přesto je celkem dost podezřelých aspektů ohledně zřícení WTC, resp. WTC 7. Neříkám, že nejdou vysvětlit "anti-konspiračně", ale myslím, že by to bylo tvrzení proti tvrzení. Těžko říct, jestli se někdy dovíme "opravdovou" pravdu, vždycky to bude pravda podmíněná určitou mírou pravděpodobnosti. Kdybych měl ale říct za sebe, čemu víc věřím (a chci věřit), tak je to ta oficiální verze. Přesto je dobré, že vznikl jiný, i když dost znepokojivý, pohled na tuto událost. ()

Lucas87

11. září všechny vyděsilo, ale tohle předložení faktů je daleko děsivější. Snad se naše generace dožije zveřejnění infomací o tom jak to bylo s J.F a Martinem Lutherem Kingem, a ti co se letost narodili snad se dozví pravdu o WTC ve svém důchodovém věku. Ta Amerika bude zatloukat a zatloukat, nedá se jí věřit. Online zde - http://youtu.be/tvtxM4ZwMO0 ()

LordMysti

Opravdu si myslíte, že se americká vláda a armáda podíleli na demolici WTC? Navíc nekonvenčními armádními prostředky? A při tom aby to vypadalo věrohodně a utopili jednu (či více) pojišťovnu, tak vycvičili přičmoudlíky z blízkého východu jako piloty, obětovali několik set/tisíc lidích v letadlech, spousty tisíc lidí v budovách a ještě si při tom hodili jedno letadlo na Pentagon? Opravdu je tak divné, že když někdo něco takto drahého koupí/dostane do pronájmu, tak si to krátce pak pojistí? Opravdu dvojčata nemohla spadnout sama od sebe, i když i nepovolaní lidé a hasiči tušili že to budova nemůže vydržet a spadne? Není spíš více pravděpodobné, že náraz letadla budova vydržela, ale toto poškození + požár který poškodil další části + možná nedbalost při stavbě či konstrukci budovy = zřícení? Ne opravdu tato konspirační teorie je tak extrémně přitažená za vlasy, že je absolutně nesmyslná. Nedostali možnost vidět jedinou reakci oponentů, kteří by jistě dokázali již teť vysvětlit drtivou větěšinu obvinění, které zde padají. Nedostali jsme jediný záběr z bezpečnostní kamery (kterých tam muselo být tisíce), že někdo nosí do budovy výbušniny, kabely, atp. Nemáme jediné svědectví o navrtaných dírách pro lineární nálože a položení kabelů potřebných pro řízenou demolici, kterých by mimochodem muselo být ukrutné množství. Pouze nějaké spekulace bláznivého IT pracovníka, který toto vydedukoval z toho, že se mu v práci prášilo. I přiložené záběry nic nedokazují, výbuchy domělých náloží při demolici byli ojedinělé a nahodilé. Vůbec to neodpovídalo řízené demolici. A pár nevysvětlených otázek se brzy také logicky vyřeší, rozhodně ne ale podobným způsobem, jaký předvádí tato slátanina. PS - nemám rad Bushe, nemám rád ameriku, ale jsem soudnej. ()

Trifi

Někdo měl odvahu vidět věci jinak. Někdo měl odvahu se ptát. Někdo měl odvahu jít za pravdou. Z několika dokumentů odhalujících pravdu o 11.9.01 je tento asi nejlepší. Jenom škoda, že takových není víc. A děsí mě, že si skoro nikdo neuvědomuje co tahle pravda o WTC znamená... ------ Plus: Fakta, zpracování -- Mínus: To, že vůbec musel vzniknout... ------ Recept: 100% trhání oficiální verze na cucky ----- Hodnocení: 100% ()

Wyrdas

V dnešní době už těžko hledat člověka, co by nevěřil v řízenou demolici. Ono stovky důkazů - i kdyby nepřímých, versus žádný důkaz pro oficiální verzi... Ale co... nebylo to poprvé a troufám si říct, že ani naposledy. Konkrétně tento dokument je fajn především kvůli absenci nějakého podsouvání názorů. Na což ale dnešní člověk už moc není zvyklý. ()

RedRose

Jeste nedavno jsem byl vuci temto vecem celkem chladny a navic me tupi americani nijak neberou, takze jsem se o udalosti z 9/11 uz zpetne nijak nezajimal a ani nechtel... Ovsam nazazil jsem na web 911.yweb.sk ktery jsem si trochu prosel a nasledne me to privedlo k shlednuti dokumentu Loose Change 2nd Edition, 911 Mysteries Demolitions a 911 In Plane Site! Kazdy kdo ma alespon trochu zdravy rozum a shledne tyto nejasnosti (zamerne nepouzivam vyraz "dukazy"), musi mu byt jasne ze tady opravdu neni v poradku zkoro nic z toho, co jsme pred lety videli v primych prenosech! A pokud nic jineho, urcite se udalosti 9/11 nestaly tak, jak to v oficialnich zpravach tvrdi americka vlada a vysetrujici urady (FEMA a spol)! Nabizi se otazka, jestli by opravdu byla americka vlada schopna spachat na svych vlastnich lidech takove zverstvo a s klidnym svedomim si odpovim, ze by me to nijak zvlast neprekvapilo, jen je skoda ze uplnou pravdu se asi nikdy nedovime... Nebudu tyto dokumenty hodnotit podle kvality zpracovani ale podle obsahu a proto plny stav! Jeste doporucuju tem ktere tyto veci alespon trochu zajimaji, shlednout i dokumenty The Power of Nightmares a Zeitgeist, ktere se netykaji primo udalosti 9/11, ale castecne se jich dotykaji taky. ()

PavelH

tak já nevím, co si o tom myslet. Každopádně je to značně znepokojující. Líbí se mi, jak je vše hezky vysvětleno a i vůl to pochopí. Nelíbí se mi, že hned každýmu vtlačej jejich názor a nedávaj moc prostor na vlastní. Hudba je kapitola sama o sobě. to je fakt hrůza ()

kabul

Dosť vecí bolo celkom rozumne vysvetlených, i keď uveriť tomu na poprvé sa nedá. Ale rozhodne to, čo tvrdí Americká vláda pravda nie je. A som ochotný uveriť tomu, že sa na tom podielala aj Americká vláda. ()