Storm Warning

Jamie Blanks

Everett De Roche

Karl von Moller

Jamie Blanks

Solidní přírůstek do hixploitation. Tradiční schéma, kde byste originalitu těžko pohledali, ale zato technické zpracování je bez výhrad. Storm Warning splňuje všechny složky - hutnou atmosféru, gradaci děje, nepříjemné tísnivé pocity a špičkovej závěr. Nezklamaly ani herecké výkony, jak ústřední dvojice, tak vyšinutých maniaků. Ve svém subžánru určitě jedno z toho lepšího.(19.1.2009)

Tak tohle me fakt prijemne prekvapilo, to byl totiz hodne solidni masakr. Pribeh sice postrada jakejkoliv originalni napad, takze to cely pripomina texaskej masakr, akorat, ze obeti nejsou uvriskany pubertaci, ale pekne drsna zenska a jeji manzilek a vrahove jsou sice posahany dementi, ale ne nejaky uplne zvirata a navic maj vostry kecy a semtam slusnou hlasku. Jinak pribeh je paradne vygradovanej, jelikoz se to podstatny deje v noci za bourky, tak to ma hodne paradni atmosferu a neni zadny dlouhy okecavani, nez se na scenu dostavi zabijaci. No a zaverecnej asi 20 minutovej ultra masakr je naprosto kulervouci. Co se tyce smrti, je jich tu malo, ale s kazdou si tvurci vyhrali, je paradne krvava a hodne brutalni, takze to nakonec staci. No a ke vsemu tu je jeste svizna a drsna hudba a na horor nadprumerny herci, takze si nemuzu pomoct a musim dat 5*.(23.3.2008)

Ve srovnání s trošku podobným snímkem Plivu na váš hrob vychází tento australský horor určitě o něco lépe. Je tu sice jen asi pět herců, příběh je celkem jednoduchý, ovšem tohle vše vynahradí to ostatní. Velmi slušná akce, kdy hostující tým hraje v oslabení dva na tři, solidní muzika a hlavně „ taťka“ a dva jeho vypečení synáčci, ti nemají skoro žádnou chybu. Až se na to chudák, velmi šarmantní Naida nemohla dívat a vzala to (nejen) do vlastních rukou, razíc při tom heslo, dávej pozor, co kam strkáš. Velmi příjemné hororové pokoukání, které jsem nucen ocenit netradičně čtyřkou.(21.9.2014)

„Co je to?!“ - „Překvapení…“ Ano, film mě vcelku mile překvapil (tedy, podstatně více než-li „taťku“). Solidním budováním atmosféry, napětím, pořádnými záporáky, ale i docela zvládnutými žánrovými klišé, se kterými si Storm Warning i mírně pohrává. Ať už jde o ten profláklý ženský varovný signál, vložku ala Sám doma, proměnu z kořisti na lovce (ta je samozřejmě maximálně „cool“, že), patřičnou krvavostí a až sebeparodií (užití country hudby a vůbec celá ta jatka). Film člověku rychle uběhne a ani nemá potřebu se nějak moc zamýšlet nad předvídatelností, tím, že zimou se třesoucí ženská-fajnovka najednou „našla koule“ či pokulháváním „držení překvapení“. Za mě to budou slušné 4* směr Austrálie. „Abys chytil rozlícenýho psa, musíš myslet jako rozlícenej pes...pouze víc rozlíceně.“(9.9.2015)

Nakonec dám 5 protože i přes droboulinké nedostatky sem se takle parádně dlouho nepobavil.Film má opravdu grády a od začátku stupňuje od jemného napětí,až po nekompromisní náser.Některé scény mě doslova zvedli ze židle,co se gore týče,tak sem si jen příjemně broukal...Blanks stále více dokazuje,že horory točit umí!(10.11.2008)

• - Scénárista Everett De Roche měl napsaný scénář již před třiceti lety, ale kvůli násilným scénám měl problém sehnat sponzory. (Chatterer)

• - S nápadom použiť v jednej zo scén filmu rúž na pery prišla Nadia Fares (Pia). (MikaelSVK)

• - Při natáčení snímku bylo v Austrálii zrovna období sucha, tak ve většině scén bylo později deštivé počasí doděláno počítačem. (Chatterer)