Storm Warning

Jamie Blanks

Everett De Roche

Karl von Moller

Jamie Blanks

Intro ocelově šedých kamerových filtrů, jenž zbytečně neplýtvá dialogy, klasický submisivní střed opírající se o herecké výkony (vadil jen přehrávající D.Lyons v roli „chytřejšího“ syna, ale třeba taťka obdivující kinematografii s lipicány, ten válel) a konečně závěrečné zúčtování, které ukáže, že koule mohou být i abstraktní (obzvláště pokud máte vražedný trénink z Purpurových řek), či že improvizovaný pesar z víčka od nádrže dokáže zabránit nejednomu početí a dokonce přesvědčí i psíka Honkyho, že nastal čas přejít z Chappi na něco jiného.. Svižné ozploitation, co se drží pravidel žánru i osvědčených schémat, ale přitom nabízí víc, než jen standard uniformních kusů o rudokrkém teroru. Po Storm Warning a Wolf Creek už vím, že strejdu Dundeeho pojedu navštívit leda prstem po mapě..(20.5.2014)

Na první pohled se tento spíše thriller než horror tváří celkem neoriginálně s množstvím již viděného klišé, avšak pod slupkou drsné zábavy se skrývá mnohem víc. Celkový děj se stává analogií současného světa. Dva vcelku moderní lidé, vzdělaní, inteligentní se ztratí na romantické vyjížďce. Dostanou se však do zapadlých končin, kde potkají něco, co ze svého okolí naprosto neznají. Hnus, špínu, hloupost, zrůdnost, no prostě tu nejšpinavější asociální luzu, která jim pochopitelně jejich štěstí, úspěch a spokojenost závidí, opovrhuje jimi v nejvyšší míře a chová se nepřiměřeně krutě. Je to jako odvěký nešvár mezi bohatými vrstvami a spodinou. Je sice pravda, že tento kontrast se v podobných filmech používá často, ale nikdy jsem se na to nesoustředil. Navíc si všimněte jednoho velmi zajímavého detailu. V jedné ze scén, když otec bije jednoho ze synů (snad tohle nebude považováno za spoiler), si můžete na zdi za otcovou hlavou všimnout malé repliky obrazu Leonarda da Vinci - Poslední večeře. Vidíme tedy, že ač naši burani umělkyní a uměním jako takovým na venek opovrhují, sami mají doma na zdi repliku takovéhoto obrazu. Jen jsem ještě nedomyslel, co z toho vyplývá. Asi, že se luza snaží být lepší luzou, aby nemusela těm výše postaveným závidět. No, a možná to je úplná volovina, ale všimněte si toho a zamyslete se nad tím. Já na to tímto komentem zapomenu a těžko se k tomu v brzké době vátím, možná snad jednou. No ale i něco k filmu samotnému. Je zde množství velice kvalitních scén, nápadů a chvílemi i pěkně vypjatá atmosféra. Jedna scénka je obzvlášť pikantní, kdo viděl, jistě ví, o čem je řeč, kdo ne, ať se těší. Celkově příjemný film, na kterém jak říkám není nejlepší slupka, ale to, co se skrývá pod ní.(19.12.2008)

Manželský pár sa vyberie s malým člnom na rybársky výlet. Potom ako ich zastihne búrka a uviaznu na plytčine, rozhodnú sa prespať v opustenom dome na malom ostrove. To čo sa v prvom momente zdalo ako správna voľba sa po chvíli zmení na nočnú moru spojenú s bojom o holé životy. Po dlhej dobe napínavý hixploitation so správnou dávkou krvi, ktorý môžem len odporučiť. Na dnešné pomery pomerne krátka stopáž vďaka ktorej má horor ten správny spád.(6.2.2013)

Samoúčelná brutalita ke konci trochu zarazí, jinak se jedná o perfektní thriller tak trochu v duchu Funny Games USA. Schéma je dobře známé: scénáristická berlička vyřadí silnější kladnou postavu ze hry, a o slovo se tak hlásí ponižovaná slabší polovička, aby se pokusila oplzlým venkovanům vyprášit kožichy. Atmosféra napětí je budována pečlivě, takže je to i docela zábava... Poklona patří Blanksovi za umně nastrčené sebeparodické vtípky. Na páteční večer vhodné odreagování - silné tři hvězdy.(6.11.2010)

Tak tohle me fakt prijemne prekvapilo, to byl totiz hodne solidni masakr. Pribeh sice postrada jakejkoliv originalni napad, takze to cely pripomina texaskej masakr, akorat, ze obeti nejsou uvriskany pubertaci, ale pekne drsna zenska a jeji manzilek a vrahove jsou sice posahany dementi, ale ne nejaky uplne zvirata a navic maj vostry kecy a semtam slusnou hlasku. Jinak pribeh je paradne vygradovanej, jelikoz se to podstatny deje v noci za bourky, tak to ma hodne paradni atmosferu a neni zadny dlouhy okecavani, nez se na scenu dostavi zabijaci. No a zaverecnej asi 20 minutovej ultra masakr je naprosto kulervouci. Co se tyce smrti, je jich tu malo, ale s kazdou si tvurci vyhrali, je paradne krvava a hodne brutalni, takze to nakonec staci. No a ke vsemu tu je jeste svizna a drsna hudba a na horor nadprumerny herci, takze si nemuzu pomoct a musim dat 5*.(23.3.2008)

• - Natáčanie filmu trvalo len 24 dní. (MikaelSVK)

• - S nápadom použiť v jednej zo scén filmu rúž na pery prišla Nadia Fares (Pia). (MikaelSVK)

• - Psa - rotvajlera Honkyeho si zahralo viacero psíkov. (MikaelSVK)