Storm Warning

Karl von Moller

Gary Hamilton

Kostýmy:

Michael Chisholm

Parádní pecka. Je to hodně velká žánrovka, exploitation (resp. hixploitation) o úchylnejch farmerech a jejich nebohém páru, který vězní. Originalita tedy skoro žádná, ale tu dosyta nahrazuje špinavá stísněná atmosféra farmy, výborně zahraní záporáci (to jejich chování, gesta, proslovy, všechno výborně zvládnutý) a gore, kterej je tady těžce extrémní. V rámci žánru fakt špička a to pro silné nátury. Podobně jako u nedávno skouknutýho Fritt Vilt zaokrouhluju 4,5 nahoru, pač tu zas tolik pětek nevidím. Jo a jinak akorát (SPOILER) chudák malej klokánek, ale nebojte, věřím že se mu při natáčení jinak nic nestalo. No a jak se tak koukám, měl bych zase skouknout nějakou totální sračku které dám odpad, těch pětek dávám v poslední době hodně. Ale když ty filmy sou tak povedený :-)(10.12.2010)

• mysicka

páreček manželů se vydá rybařit a protože pán, ač právník, nebude patřit zrovna mezi nejbystřejší (a nejstatečnější, což bych mu ještě odpustila..), ocitnou se na ostrově, na farmě, která patří taťkovi úchylákovi a jeho dvěma synáčkům podobného ražení.. kdopak se asi dočká dalšího rána? a já se budu znovu opakovat, že je to všechno stejný, stejný, stejný.. neni to šokantní - je to trapný, neni to strašidelný - je to nudný.. a ta proměna paninky v macgyvera (jak tu již bylo vtipně zmíněno) a její proslov o rozlíceném psovi.. páni.. tak to bylo na potrhání se smíchy.. což asi nebylo záměrem...(22.7.2008)

Manželský pár, který zabloudil uprostřed pustiny, rozhodně neudělal dobře, když se před průtrží mračen skryl do zanedbaného a zdánlivě opuštěného domu kdesi na venkově. Farma patří třem vidláckým zvrhlíkům, kteří se svými hosty zrovna nezacházejí v rukavičkách. Zvláště nemají v oblibě městské zbohatlíky. Od ponižování a slovního napadání páru, mají tatínek a jeho dva synové v plánu uchýlit se k daleko horším praktikám, ale ještě, že je Nadia Farés tak silná a statečná žena, která se hrdinně postaví šílencům na odpor ve stylu ženy-kutilky. Její manžel je totiž bačkora a se zlomenou nohou by v kůlně, kam je zavřeli, jen těžko narychlo dokázal vyrobit likvidační prostředek na maniaky utržené ze řetězu. Jamie Blanks umí brilantně navodit zlověstnou hororovou atmosféru a plusové body sbírá rovněž za bezchybné herecké obsazení. V závěru se však i on tak trochu utrhl ze řetězu, a když se filmem začalo ozývat ryzí rozpustilé country v jedné z nejnapínavějších scén, tak jsem měl pocit, že tady to přepálil a krok do žánru parodie byl celkem neuvážený, ale je fakt, že občas balancoval na této tenké žánrové hranici. I z logického hlediska to nebylo nejčistší, a to především ve chvíli, kdy dvojice zjistí, jaká individua to mají před sebou a jen těžko bych s nimi zamířil zpět do jejich barabizny, když mě uvítali tak nechutně urážlivým stylem. Jako celek je to však horor, který pohltí svojí až strašidelnou atmosférou, spádem a na divákovi si smlsne dost zvrhlým způsobem. A dobře mu tak. 100%(8.2.2011)

Naprosto exkluzivní návrat (a pocta) k explotation žánru!!! Byl jsem neuvěřitelně mile překvapen. Film sice na jedné straně čerpá a dalo by se říct že i vykrádá řadu slavných explotačních horrorů a thrillerů, na druhé straně je plynule spojuje do úžasného díla, který považuju za jeden v vrcholů této hraniční odnože horroru. Tvůrci nás provedou klasikami jako je Den matek, Straw Dogs, Deliverance, The Hills have eyes (1977), I Spit on Your Grave (kastrace), a v neposlední řadě samozřejmě The Texas chainsaw massacre (1974). Ano ... všechny tyto brutální a násilné klasiky na nás z tohoto majstrštyku dýchnou, ovšem v novém kabátě a "rozložení". Každopádně, film má od začátku úžasnou hutnou atmosféru, přímo dokonalé výtvarné ztvárnění, klasicky nechutné prostředí, ve kterém se odehrává atd. Všech pět herců podává perfektní výkon přesně v rámci psychologie svých postav, film se nebojí ukázat vše, co do správného explotation žánru patří, nebo se o tom alespoň nebojí zmínit (zoofilie apod.). Od poloviny je to navíc brutální, krvavá jízda. Pro mne jako milovníka těchto filmů opravdové překvapení a skvost ... jsem rád, že se ještě stále takové filmy natáčí ... Každopádně, jako vždy u komentáře k podobným filmům musím dodat, že pro běžného diváka tohle není ...(8.4.2008)

• korbitch22

Další z řady vidlácké vybíjené, tentokráte po Australsku.Páreček nesympatických měšťáků vyrazí rybařit, samozřejmě motor se podělá a tak je potřeba se někde upíchnout.Co čert nechtěl, plesnivý dům obývají tři mongoloidní koňomrdi a může začít další klišoidní céčko o hovně.Ve filmu není žádný výrazný moment, který by stál za řeč.Děj se odehrává pořád na jednom fleku, nedočkáme se žádných pořádných naháneček či pastí.Dvojice se nemá za co mstít, jelikož se jí vlastně nic nestane.Trochu jsem doufal, že ta kráva dostane dvojitou penetraci, načež se jí ještě do huby udělá fotr a ta městská bábovka se vzchopí a všechny řádně vykundí.Ne bohužel, dočkáte se jen pár slintů a zabitého klokánka (což mě nasralo) a pěkné prdelky.Nuda bez tahu na branku a bez invence.Už mě tyhle sterilní mrdky riadně serou.Jediný plus hudba.30%.(12.7.2014)

• - S nápadom použiť v jednej zo scén filmu rúž na pery prišla Nadia Fares (Pia). (MikaelSVK)

• - Při natáčení snímku bylo v Austrálii zrovna období sucha, tak ve většině scén bylo později deštivé počasí doděláno počítačem. (Chatterer)

• - Psa - rotvajlera Honkyeho si zahralo viacero psíkov. (MikaelSVK)