Storm Warning

Horor / Thriller
Austrálie, 2007, 82 min

Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje. (LIVINGDEAD)

tron

Nemám rád exploitationy. Storm Warning síce nie je v prvej polovičke taký krvavý kúpeľ, aký som čakal, ale v druhej to bohužiaľ dobehol. Keďže počet hrdinov a zlosynov je rovnako malý (2 + 2 a neskôr do deja zasiahne „tatíčko“ s imidžom Davida Thewlisa, ale nie je to David Thewlis), nejde o slasher, ale režisér sa pokúša budovať atmosféru. No je ním Jamie Blanks (Temná legenda, Valentín s Denise Richards), takže mu to bohvieako nejde. Napriek tomu to spočiatku nie je úplne zlé. Noc, ostrov, búrka, nebezpečenstvo. Postupne sa ale začína hrať s čoraz otvorenejšími kartami a v druhej polovici dochádza k bitúnku a odrezaným penisom. Na nič z toho sa mi samozrejme nepozeralo dobre (čo je asi pochvala?), ale ani ma to nešokovalo. Skôr ma to nudilo a hovoril som si, že by som ocenil skôr prácu s postavami a hercami. Avšak hneď som si spomenul, že žiadne dobré postavy ani herci tu nie sú (Nadia Fares z Purpurových riek a Long Weekendu by bola dobrá maximálne v MILF porne), tak som to vzdal. Prostredie „francúzskeho ostrova“ na papieri znie super, ale pre dej z toho nič nevyplýva (90% sa odohráva na nočnej farme). Samozrejmosťou sú logické kraviny (neukrytie mŕtvoly, rafinovaný nápad uväzniť obete do stodoly plnej potenciálnych smrteľne nebezpečných zbraní). ()

obitus

Příběh sice postrádá jakýkoli nápad, ale tvůrci si to vynahradili na slušně originálních zabitích. Aby taky ne, při tak nízkém počtu protagonistů si mohli s každým pořádně vyhrát a minimálně dvě scény se vám zapíší hluboko do mozku. Jamie Blanks potvrdil pověst schopného horrorového řemeslníka (na Valentine raději zapomeňme) a rozhodně se můžeme těšit na jeho další kousek. ()

Superpero

Zpočátku je to opravdu syrový buranský horor a australská příroda, pocit izolace a náznaky brutálních vidláků vše umocňují. Jenže pak se hlavní hrdinka vzchopí. Ve stodole vynalezne z udic mega past, že by MacGyver čuměl a pak už je to násilí spíše groteskní. Pocit ohrožení odpadává a už se jen chechtáte pervezním buranům hltajícím zoofilní porno a přejete papínkovi, aby už konečně přišel o dick. Btw další věc, co jsem nepochopil. Vždyť jí tam před "znásileněním" čuměl mezi nohy. Kam to teda schovala? Každopádně pobavil jsem se náramně. ()

J*A*S*M

Po Wolf Creeku mé druhé (alespoň co si teď v rychlosti vybavím) setkání s australským hixploitation dopadlo nad očekávání dobře. Film sice jede víceméně po zaběhnutých kolejích, mírně překvapí snad jen poměr úmrtí mezi kladnou a zápornou stranou. Malá dávka originality tu ale vůbec nevadí. Vidláci jsou zde totiž vyobrazeni velmi odporně, strach o osud hrdinů vás vtáhne do děje a vy si budete přát, aby se těm hajzlům buranskejm pořádně pomstili. Film je místy dost krvavý, jedna scéna pro mne byla dokonce až nepříjemná (kdo viděl, ví...), atmosféra taktéž funguje. Storm Warning rozhodně hororovým fanouškům můžu doporučit, jedná se o nejlepší film svého žánru (hixploitation) za poslední dobu. 90% Horror movie of the year ()

B!shop

Tak tohle me fakt prijemne prekvapilo, to byl totiz hodne solidni masakr. Pribeh sice postrada jakejkoliv originalni napad, takze to cely pripomina texaskej masakr, akorat, ze obeti nejsou uvriskany pubertaci, ale pekne drsna zenska a jeji manzilek a vrahove jsou sice posahany dementi, ale ne nejaky uplne zvirata a navic maj vostry kecy a semtam slusnou hlasku. Jinak pribeh je paradne vygradovanej, jelikoz se to podstatny deje v noci za bourky, tak to ma hodne paradni atmosferu a neni zadny dlouhy okecavani, nez se na scenu dostavi zabijaci. No a zaverecnej asi 20 minutovej ultra masakr je naprosto kulervouci. Co se tyce smrti, je jich tu malo, ale s kazdou si tvurci vyhrali, je paradne krvava a hodne brutalni, takze to nakonec staci. No a ke vsemu tu je jeste svizna a drsna hudba a na horor nadprumerny herci, takze si nemuzu pomoct a musim dat 5*. ()

• Psa - rotvajlera Honkyeho si zahralo viacero psíkov. (MikaelSVK)
  • Scénárista Everett De Roche měl napsaný scénář již před třiceti lety, ale kvůli násilným scénám měl problém sehnat sponzory. (Chatterer)