Storm Warning

Paul Pirola

Kostýmy:

Michael Chisholm
  • choze

Ne, že by studiová hixploitation se známými herci byla principielně nesmysl, viz. STRAŠÁCI nebo VYSVOBOZENÍ. Jenže syrová, kontroverzní a brutální 70. léta jsou dávno pryč a dneska znamená známá herečka v hlavní roli především to, že znásilnění nebude (jako zde) nebo bude bleskové a pes po něm neštěkne (PRAVIDLA NÁSILÍ). A vypulírovaný vizuál smrdící počítačem syrovosti taky dvakrát nepomáhá, stejně jako nepřidává mcgayverovská past ve stodole na realističnosti nebo zcela nepřekvapivý děj na zábavnosti. Takže zbývá jen trocha té šikany, solidní řezničiny (s jednou pěknou vaginální vychytávkou) a typově fajn herci (sexy Fares, trojice buranů).(7.4.2010)

Solidní přírůstek do hixploitation. Tradiční schéma, kde byste originalitu těžko pohledali, ale zato technické zpracování je bez výhrad. Storm Warning splňuje všechny složky - hutnou atmosféru, gradaci děje, nepříjemné tísnivé pocity a špičkovej závěr. Nezklamaly ani herecké výkony, jak ústřední dvojice, tak vyšinutých maniaků. Ve svém subžánru určitě jedno z toho lepšího.(19.1.2009)

Zpočátku je to opravdu syrový buranský horor a australská příroda, pocit izolace a náznaky brutálních vidláků vše umocňují. Jenže pak se hlavní hrdinka vzchopí. Ve stodole vynalezne z udic mega past, že by MacGyver čuměl a pak už je to násilí spíše groteskní. Pocit ohrožení odpadává a už se jen chechtáte pervezním buranům hltajícím zoofilní porno a přejete papínkovi, aby už konečně přišel o dick. Btw další věc, co jsem nepochopil. Vždyť jí tam před "znásileněním" čuměl mezi nohy. Kam to teda schovala? Každopádně pobavil jsem se náramně.(16.12.2012)

Naprosto exkluzivní návrat (a pocta) k explotation žánru!!! Byl jsem neuvěřitelně mile překvapen. Film sice na jedné straně čerpá a dalo by se říct že i vykrádá řadu slavných explotačních horrorů a thrillerů, na druhé straně je plynule spojuje do úžasného díla, který považuju za jeden v vrcholů této hraniční odnože horroru. Tvůrci nás provedou klasikami jako je Den matek, Straw Dogs, Deliverance, The Hills have eyes (1977), I Spit on Your Grave (kastrace), a v neposlední řadě samozřejmě The Texas chainsaw massacre (1974). Ano ... všechny tyto brutální a násilné klasiky na nás z tohoto majstrštyku dýchnou, ovšem v novém kabátě a "rozložení". Každopádně, film má od začátku úžasnou hutnou atmosféru, přímo dokonalé výtvarné ztvárnění, klasicky nechutné prostředí, ve kterém se odehrává atd. Všech pět herců podává perfektní výkon přesně v rámci psychologie svých postav, film se nebojí ukázat vše, co do správného explotation žánru patří, nebo se o tom alespoň nebojí zmínit (zoofilie apod.). Od poloviny je to navíc brutální, krvavá jízda. Pro mne jako milovníka těchto filmů opravdové překvapení a skvost ... jsem rád, že se ještě stále takové filmy natáčí ... Každopádně, jako vždy u komentáře k podobným filmům musím dodat, že pro běžného diváka tohle není ...(8.4.2008)

Parádní pecka. Je to hodně velká žánrovka, exploitation (resp. hixploitation) o úchylnejch farmerech a jejich nebohém páru, který vězní. Originalita tedy skoro žádná, ale tu dosyta nahrazuje špinavá stísněná atmosféra farmy, výborně zahraní záporáci (to jejich chování, gesta, proslovy, všechno výborně zvládnutý) a gore, kterej je tady těžce extrémní. V rámci žánru fakt špička a to pro silné nátury. Podobně jako u nedávno skouknutýho Fritt Vilt zaokrouhluju 4,5 nahoru, pač tu zas tolik pětek nevidím. Jo a jinak akorát (SPOILER) chudák malej klokánek, ale nebojte, věřím že se mu při natáčení jinak nic nestalo. No a jak se tak koukám, měl bych zase skouknout nějakou totální sračku které dám odpad, těch pětek dávám v poslední době hodně. Ale když ty filmy sou tak povedený :-)(10.12.2010)

• - Pre potreby filmu bol za 5 týždňov postavený aj celý farmársky dom. (MikaelSVK)

• - Natáčanie filmu trvalo len 24 dní. (MikaelSVK)

• - Při natáčení snímku bylo v Austrálii zrovna období sucha, tak ve většině scén bylo později deštivé počasí doděláno počítačem. (Chatterer)