Uvnitř

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

Francie, 2007, 83 min

Subjektivně na mne Uvnitř zapojením těhotné hrdinky působil jako nejbrutálnější z dosud viděných hororů. Ne pár, ale celou řadu scén budu z hlavy dostávat ještě mnoho dnů (soustům, jež vyvolávala největší dávivý efekt, vévodí nůžky). Fyzické znechucení tedy přítomno bylo, nikoliv strach. Vlastně ani není o koho se bát: Sarah nemáme šanci pořádně poznat, chová se divně, nevíme jestli dopravní nehodu nezavinila ona… . A potom se zjeví ta paní v černém a z dalšího francouzského pseudoartu jsou rázem orgie krutosti (pro někoho „torture porn“). Nedokážu posoudit, na jaké úrovni jsou zdejší splatterové scény v porovnání s jinými splatterovými scénami, mi přišly výborné (protože vážně nechutné), ač svou přehnanou brutalitou občas úsměvné. Bez „domyšlení“ černého humoru (maminka) by to vážně nešlo. Po celý film jsem si však kladl otázku svědčící nejspíš o mé neznalosti daného žánru: „proč k tomu všemu krucinál dochází?“. Ve finále, dementnějším než dosavadní chování všech postav dohromady (kobercovka forever!), jsem dostal odpověď, definitivně pohříbající jakoukoli věrohodnost zápletky. 60% Zajímavé komentáře: tombac, Subjektiv, castor, slasher, Mahalik, Aquarius(24.9.2009)

Už od úvodních titulků úžasná audiovizuální podívaná, která vůbec neztrácela na svém hutném tempu a úžasná kamera to vše krásně dokrmovala. Ve scénách, kdy se tajemná žena objevovala v pozadí, mi tuhla krev v žilách. Skřípavé zvuky v daných akcích přesně podtrhovaly daný styl a střih mnohdy nesoucí až nádech animace, byl bravurní! Co se týče celkového děje, tak musím říct, že ve stylu explotation je to naprostá špička, málo kdy se mi stává, že se mi až svírá žaludek.(12.10.2008)

No... Jo brutální a krvavý to je (zvlášť na tu krev mi přijde jsou frantíci nějak vysazený), ale něco mi tam rozhodně chybí. Pár věcí nefunguje jak má, takový ty (tady právě ne) chlupyježící halloweenovský záběry vraha na pozadí, trošku unylá atmosféra, trapně zvládnutý záběry do břicha, hrdinčina snaha o revenge, a hlavně vražedkyně samotná. To je podle mě ta nejslabší stránka - ta ženská, co se pořád někde šourá v černých šatech, nevim proč ale prostě mi nesedla (navíc je to taková držka). Dost možná by tomu pomohla nějaká maska, nevím... ale možná by to ubralo na nevšednosti. Jinak jo, masakruje se tyčkou na vlasy, jehlou na šití, nůžkama, a tak, takže takový ženský nádobíčko. Jak jsem už naznačil, krví se nešetří. Hej a bacha, dojde i na kočičí lámačku. (screeny)(24.11.2008)

Uff, tak toto se jen tak nevidí a jen málokterý horor vám hezky pohromadě přinese pocit strachu, napětí, hnusu, odporu a nadšení, že to v žádném případě nebyla ztráta času. Horor À l'intérieur rozhodně není určený pro slabší povahy, příležitostné hororáky a v žádném případě pro těhotné. V lepším případě by mohl být ponaučením pro všechny těhulky, které si ať už z jakéhokoliv důvodu přejí "císařák", no a v tom horším raději ani nepomyslet, proto by se tomuto filmu měly všechny nastávající maminky vyhnout obloukem a vy ostatní buďte na pozoru, když vás někdo záhadný za dveřmi bude žádat o pomoc, i když to bude pěkná ženská a pro jistotu zajistěte všechna okna, neboť dřív nebo později můžete být "někým" sledováni, a pak... :)(22.2.2009)

Výtečný začátek plný skvělé filmařiny, ovšem od poloviny se tvůrci čím dál víc opájejí samoúčelnou brutalitou a úvodní atmosféra jde do kytek. Závěr už je totálně mimo. Talent tu rozhodně poznat je.(30.10.2008)

• - V záběru, kdy Sarah (Alysson Paradis) otevírá dveře policistům, je možné všimnout si, že její dům má přiznačné číslo 666. (K.I.N.G.)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je osm. (fiLLthe3DD)

• - Fotoaparát, který má Sarah, je kinofilmový Canon EOS 3. (Trainspotter)