Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

Danny F.

Toto je můj styl. Perfektní gore scénky, dost krve a výborné nechutné vraždy. Tak jako Mučedníci je i tento film maximálně drsný a nechutný. Francouzi prostě umí znechutit diváky (viz. další povedené dílo Hranice smrti). Klobouk dolů. Přesně takhle by měly vypadat filmy bez zábran. Jediné co sráží film do kolen je dabing. Dost jsem se mu smál a nevěnoval jsem dost pozornosti strachu. Nelogické bylo rozřezané břicho těhotné ženy, které bylo i po vyjmutí dítěte stále "nafouklé" a taky oheň byl dost umělý. Jinak takhle by měl vypadat každý solidní thriller. 95% ()

greghouse

tan film je opravdu zvrácený...opět tupé chování postav...ale klobouk dolů před amatérskými chirurgickými zákroky, kde i Doktor House by to už vzdával, tam nastoupí nůžky...úžasná verze je s amatérským moravsko, něco dabingem :-) jinak kamera dobrá, maskéři jak co... moto filmu: jak silné je mateřské pouto ()

jujec odpad!

Potoky krve a nic víc. Napětí chybí, zato hnusných detailů je požehnaně. Texaský masakr motorovou pilou měl aspoň děj. ()

J.Lajner

Nekompromisní gore jízda, kterou k zemi těžce sráží debilita snad všech postav. Pak nemají vznikat vtipy o policistech. ()

NoFiction

Jsem opravdu prekvapen co je schopna zena udelat pro to, aby ziskala dite! Behem velice kratke doby se v jednom dome rozpouta hotove peklo a priznivci krvavych scen si prijdou na sve. A ja samozrejme take.... :) ()

drackula

Francúzi jednoznačne kráčajú po chodníku, ktorí im svojho času vydláždil A. Aja a v brutalite a surovosti sa posúvajú stále ďalej a Inside je toho jasným dôkazom. "Žena v čiernom" zo začiatku príjemne straší, ale v zápätí sme skrz ňu bombardovaný nevídanými krvavými jatkami. Celé dianie potom drsne tlačí na mieru únosnosti diváka a napriek tomu, že som už videl kadečo, niektoré scény boli fakt silná káva. Záver už trošku s brutalitou prestrelil, ale napriek tomu hodnotím Inside veľmi kladne. 90 % ()

huli601

Prvá polovica super!!! Fakt niektoré zábery kamerou sú až nenormálne až psycho, ale akonáhle sa objavujú na scéne policajti tak to ide dolu vodou. Nezmyselnosť scenáru však neprekryje super réžiu. Krvák ako sa patrí! ()

Kosmik 1

Mě to příliš nenadchlo....u frantíků jsem zvyklý na jiné drasťárny, tohle je takové obyčejné, možná bych řekl až amatérské. Prvních dvacet minut je o ničem...vzhledem ke krátké stopáži je to opruz, z filmu už toho pak moc nezbyde. Nevím, jak přišli na 83 minut, má verze totiž měla pouze 78 minut včetně titulků. A když se prvních 20 minut nic neděje a na konci běží 5 minut titulky, zbyde Vám 53 minut na nějakou akci, což je opravdu málo. Všechny postavy hrají dost nelogicky, někdy mi přišlo, že až trapně. O dialozích radši ani nemluvím. Hlavní vraždídí zbraň jsou nůžky, které mi zabodlé do čela přišly trochu komické. Nevím, pro mě napůl komedie, občas jsem se totiž přistihl, že se pousmívám. :-) Konec pak potěší milovníky gore efektů, avšak celý film to nezachrání. 35% ()

Skeksis

Cool, cool. Partička retardov a psychopatka s nožnicami, ktorá si popri všetkom tom vraždení stihla trikrát zapáliť. Štvrtý raz si radšej nemala. Až na zopár vyslovených stupidít, je to parádny horor, konečne taký, kde bolo toľko krvi ako z národnej krvnej banky. Myslím si, že popri všetkých mechanických zbraniach, sú nožnice stále najdesivejšia vražedná zbraň. ()

jamalka

První půlka filmu byla skvělá. Pak už to začalo pokulhávat a konec byl hodně stupido. Jinak 2 hlavní hrdinky podaly nadprůměrný (na horor) herecký výkon. Nádherné brutální scény, všude potoky krve, sadističtí úchylové se budou třást blahem. Škoda posledních pěti minut, které film hodně shodily.Za jedno podívání to stálo, natočeno to bylo bez chyb, jen to chtělo trošku lepší scénář. ()

MissyRock

Nechci být těhotná, nechci být sama, nechci se potkat s žádným kuřákem, nechci používat spreje, nože ani nůžky. Uf, dá se po shlédnutí ''À l'intérieur'' vůbec normálně žít? ()

zolo23

Dlho som rozmýšlal nad tým ako ohodnotím tento film. Po prvé, keď Alexandre Bustillo a Julien Maury chceli natočiť film tak brutálne, aby divák musel pri niektorých scénach odvrátiť zrak, ...uspeli. Po druhé, keď obsadzovali do jednej z hlavných úloh Béatrice Dalle s vedomým, že práve táto herečka môže nahnať divákovi nepríjemne mrazenie po celom tele,...uspeli dvojnásobne. Sám sa pýtam kde sú hranice nechutností, brutality a hnusu vo filmovom svete. Každý "dobrý" film by Vám mal niečo dať, či už umelecký zážitok, ponaučenie čiže niečo na čo nikdy nezabudnete. Tento francúzsky film vo mne zanechal nepríjemný pocit hnusu a preto musím dať plný počet. Film ktorý mi z hlavy len tak ľahko nezmizne! 100% ()

Lottr

Nic brutálnějšího jsem zatím asi ještě neviděl. A přitom je neustále zachovávána správná hororová atmosféra plná napětí a strachu a to zejména v první půlce filmu. Pak se vše zvrhne v nelítostné a opravdu nechutné krveprolití, které nemá obdobi. Některé chování postav je sice typicky hororové, až stupidní, ale stejně mi to celkový dojem nepokazilo. Dlouho jsem nad podobnou geniální ohavností nepřemýšlel tak dlouho, jako nad tímhle. A to stříhání na závěr, to už byl opravdu boj o mé žaludeční šťávy :) ()

giovanni3

Čekal jsem, že to bude zajímavý horor, ale že z toho bude taková "jízda"? To by mne ani ve snu nenapadlo. Ono koho by napadlo, že hlavní vraždícím maniakem bude žena se zálibou v obřích nůžkách a bránit se jí bude těhotná žena a dočkáme se i císařského řezu, mozku na zemi, náznaku "zombie kloučka" a prioritních zbraní jako jehlice, tyče, toustovač, či již zmíněné nůžky... Opravdu masakr a to finále s houpacím křeslem to byla síla. Dost mne to překvapilo, až dávám 5z5, ač reálně by to mohlo být i za ty 4, ale první dojem byl velmi silný. ()

manonfire

Prvotřídní zlo z první poloviny vyústí v debilní závěrečný masakr. Nejbrutálnější vraždu tak zpáchali tvůrci na samotném filmu. Mohl to být pojem, nebude. 60% ()

Soweek

Prasárna největšího kalibru, které se nevyrovná ani Haute Tension. Francouzi jsou zřejmě blázni a líbí se jim vystříkat litry krve po stěnách, zmasakrovat při tom pár lidí a ještě být natolik šílení, že do toho všeho zamixují i brutální porod, takovou odvahu dát všechno do 88 minut a doufat, že se z toho lidi nepoblejou sem neviděl a když to asi bude vypadat že jsem šílený, lepší slasher movie jsem doopravdy ještě neviděl. Gratuluju mistrům prasáren, tohle se jim povedlo na jedničku. ()

NALBERTik

Kdyby toto viděla má žena, že tomu dávám 5*, tak bych asi mel co vysvetlovat :D Ale nemuzu si pomoct, v rámci svého žánru určitě nejlepší film. Jen škoda toho oživlého policajta s černyma očima...ten muj dojem trošku skazil...jinak opravdu poctivá řež ! ()

DeLaMorte

Francouzké horory nabírají na intenzitě a právě tenhle film je tomu příkladem.Takové krvavé drama jsem opravdu dlouho neviděl navíc atmosféra filmu byla chvílema tak děsivá že mi doslova tuhla krev a ještě navíc jsem si stále opakoval..to si dělaj srandu...NE nedělali pro slabší povahy zejména pak citlivé ženy tento snímek opravdu není.Naopak pro vychutnávače filmového teroru je toto opravdu třešnička na dortu...Herecké obsazení neznámé a výkony herců obstojné to ovšem vše kompenzuje ono zníňěné napětí a převažující brutal scénky. ()

Anticque

Ještě jsem trochu v šoku, ale to mi nezabrání napsat, že po filmu Noc s nabroušenou břitvou jsem nečekal že francouzi přijdou ještě s něčím brutálnějším, ale stalo se. Jednoduchá zápletka obalená do nevídané brutality, litrů krve a nekonečných jatek, které nebrali konce a vypadali tak reálně, až mi z toho bylo chvilkama blbě (hlavně na konci). Co se týče obsazení, tak samá plus, zahráli to holky opravdu skvostně. Jinak celkově se mi líbí skvělé tempo, jedinečná hudba, která dodávala už tak šokujícímu filmu skvělou atmosféru. Jediné co mohu filmu vytknout, je až přehnaný konec, ale celkově jsem dám 5 hvězdiček, neboť jsem po shlédnutí filmu zůstal čumět s otevřenou hubou přimrazený do židle:) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)