Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

hronikpetr odpad!

Tak jako opravdu nechápu, jak někdo může tomuhle filmu dát víc jak 1 hvězdu..Je to hrozná sra.ka která nedává vůbec smysl..Postavy jsou nelogické a jen jsem dostával vztek jak někdo mohl něco tak trapného a ubohého natočit..Jen bezmozeku se může líbit koukat se na stupidní film plný krve který nedává sebemenší logiku..Za mě odpad první třídy!! ()

Xyozux

Ty, co tento snímek bohužel viděli opravdu lituji, ale ještě více lituji ty, kteří na to koukali s českým dabingem. Český dabing u tohohle filmu je slušný důvod k sebevraždě, ale to je i film celkově. Jedna hvězdička za snahu, ale ať už radši nic netočej. ()

Habansz

Tohle musel být trash uz v roce 2007, natož dneska. Nejdou mě do hlavy ty oslavný písně tady. Příběh tu není, ale to bych prominul vzhledem k žánru. Postavy jsou úplně dementní, ale zase - vzhledem k žánru. Jenže to je tak všechno. Je to prostě další generická vyvražďovačka, kterých jsme už do roku 2007 viděli tak stovku a nenabídla nic nového. Gore je tady na úrovní osmdesátkovýho slasheru. Víc toho předvedl i první Robocop se svou legendární zakázanou scénou s ustřelováním nádobíček. Ničim to nešokuje, nebaví, nechutný to taky není. Čekal jsem, že si tady z nečeho fakt ublinknu, jako třeba u Martyrs, ale na blinkání byl akorát tenhle počin jako celek. Jako 20 min studenťák bych tomu byl ochotnej lecos odpustit, ale protože jsem neměl v žíle 3 gramy, jako tady kolegové, co byly ochotní pod vlivem drog dát 4* a víc, tak tomu dám přesně takový hodnocení, jaký si to zaslouží. Snad to co nejrychleji vytěsním z paměti. Stopu to ve mě opravdu zanechalo, jen jinačí, o který tady tolik lidí básní a jakou zamýšleli tvůrci. P.S. Jestli i vy nechce te skončit s nůžkama v hlavě, tak si to pusťte s originálním dabingem. Protože ten český je na úrovni 30 let starého jedním hlasem s jedinou intonací. Film to není o nic mín opovržení hodnej, ale alespoň je snesitelnejší. ()

draxxi

V prvni rade dve varovani. Tohle neni a nemuze byt nejlepsi horor. A za druhe vyhnete se dabovane verzi. Alespon dabingu z roku 2011 nejake spolecnosti Perla Group nebo tak nejak. Ten dabing je horor rozhodne. A ted k filmu. Rozhodne mu nechybi napeti a krev. Napinavy to je a krve tu je cisterna. Skoda tech nevydarenejch, levnejch triku... Ale vydrzel jsem fandit a koukat az do konce. Ted je pulnoc, a ja vim, ze tohle brzy zapomenu... 14/2/2021 63% ()

Tr0nic

Uf, tak tu veľa do 5* veľa nechýbalo, snáď len aby policajti mali v priemer o 20 IQ viac, potom by sme sa vyhli aj pár cringe momentom. Teraz ale tie kladnejšie veci. Aj keď film nemá v podstate žiadnu zápletku, od 20 minúty je strašne napínavý a nepredvídateľný, o tom konci ani nehovorím. Miestami budete mať pocit, že ľudské telo musí obsahovať aspoň 20 litrov krvi. Oh, aby som nezabudol je to z roku 2007, vidieť to vtedy, tak sa asi poseriem. ()

Falker[4N]

Od tohoto horroru jsem si sliboval opravdu hodně, ale bohužel jsem se nedočkal ani nijak úžasné atmosféry, ani hrůzného děje plného zvratu a otázek k zamyšlení, ani překvapivé pointy a dokonce ani zajímavé vizuální stránky (Američani to dělaj dobře, když už točej srágoru, tak to aspoň nějak vypadá - nebo teda aspoň mrtvoly neopatlávaj kečupem) - místo toho jsem málem přišel o uši díky tomu, co asi měla bejt "hrůzostrašná atmosferická muzika", potom se mi udělalo nevolno z brutality, která je od určitého momentu jediný pilíř, na kterém celý film stojí, no a třešničkou na dortu mi byla neexistující pointa, která uzavřela neexistující zajímavý děj. Abych ale pořád jenom nesypal popel na hlavu tvůrcům tohoto jedinečného kousku, tehle film má i klad - a právě za něj si zaslouží hvězdičku: Má jenom 88 minut. ()

Pattrick

Ou. Výtečné filmové zpracování. Brutalita ve filmu je hodně krvavá a dost šokující. Celou dobu napjatě sledujete, co tam vlastně ta ženská chce a nakonec se to dozvíte v příjemném podání, nehledě na to, že scénář má zajímavý potenciál, ale samotné postavy už tak promakané nejsou, protože dělají šílené nelogičnosti, které absolutně bijí do očí. Je zajímavé, že u hororů se točí v poslední době takové zajímavé konce, které jsou teďkom in. 80% ()

Machys

Francouzi se rozjeli ! Setsakramensky krvavá řež. Pět hvězdiček nedostane jen kvůli těm scénaristickým chybám,které opravdu bijí do očí.Jinak ale skvělá práce! ()

deryck

Hm. Sokuje ma linia, akou sa vyvija filmovy horor. Od hrozy, desu, napatia, stylu menej je viac, viac hrozy, menej krvi, az k takymto zanrom, ktore len tazko definovat. Americania vymysleli pojem zanru ex/hixploitation a my ho preberame a uzivame si ho, lebo nic ine vymysliet nevieme. Je smutne, ze nieco taketo sa toci a dosahuje uspech. Od kvalitnych spracovani zanra hrozy az k vernemu a neuveritelne/extremne brutalnemu zobrazovaniu nasilia (gore) a ukrutnosti ludskeho utrpenia, tam sme dospeli. Myslim, ze nieco ako Interier si mozu naplno vychutnat len jedinci, ktorych by bavilo uzivat si ludsku bolest a neznesitelne bezdovodne utrpenie aj v reali. Toho sa desim. Tento zaner zasiel od Noci s nabrusenou britvou az k novej hranici. Zaver filmu bol tak odporny, ze som ho dopozeral uz len kvoli tomu, aby som mohol povedat aku prisernu kurevsku sracku som videl. A to som myslel, ze od Dievcata odvedla a American Crime to horsie v tomto zanri nemoze byt. Aby som to uviedol na spravnu mieru: mam rad horory, milujem ich. Ale nasilie takehoto druhu by vo filme nemalo byt zobrazovane samoucelne, ako v tomto filme, ale ako doplnok na vytvorenie atmosfery, pripadne na mierne zhnusenie divaka. Toto vsak uz psychicky zdraveho a vyrovnaneho cloveka zhnusi az prilis. Uprimne, kto normalny si scenu "porodu" vychutnaval? Dobry postreh, Dogmeat, Wormboy, apod. ()

Kerwin

Hodnocení tohoto filmu je velice rozporuplné. Sice jsem se celý film bral za hlavu a bál jsem se co dál příjde. Ne však bohužel, že bych se něčeho lekal, ale obával jsem se odkud zase ta krev poteče. Zajímalo by mě kam až dnešní horor může v dnešní době zajít. Vypárat zaživa dítě nůžkama? "bravo" hranice je posunuta zase o kousek dál. ()

cr@shboy

Film s hustou atmosférou....tak jak francouzi poslední léta horory točí. Výborná hudba a solidní zápletka. 7 mrtvých lidí a jedna kočka navrch je lepší průměr v hororech. Ke konci již budete mít velmi nepříjemný pocit. ()

headhot

Na tento film jsem se psychicky pripravoval skoro rok:) a absolutne me nezklamal, ocekaval jsem tedy obrovsky masakr a znechuceni, skoro 60 min se tento pocit nedostaval,ale to co se stalo v poslednich 20 min,byl absolutni vrchol nasili a brutality,ktere je snad mozne videt jen ve filmech s oznacenim Cat III. ()

Alligator- odpad!

Všechny pokusy o budování atmosféry v tomto filmu zabila neskutečná demence všech postav v čele s policisty. Velmi rychle se to všechno zvrhlo od zajímavě vypadajícího horor v nudnou a nezajímavou vyvražďovačku. Příběh byl naprosto nulový, nemohu tedy hodnotit jinak než jako odpad. ()

bronik

Neskutečná hovadina, teda prvni trictvrte hodinky by slo, ale potom....nakonci uz jsem se spis smala, protoze tam te krve bylo opravdu az moc:-)urcite nejhorsi exploitation co jsem zatim videla...umeni v tom vazne nevidim. ()

Calibos!

dle mého nejbrutálnější film za poslední roky, avšak ne po stránce krvavých jatek, ale díky naprosto vyšperkovanému násilí a atmosféře na dva další filmy .... maximálně násilné v minimálním prostoru (90%) ()

lipta

Brutalita největšího kalibru.Tohle je něco pro těhotné maminky.Měl jsem co dělat,abych to dokoukal do konce. ()

granatoo

Tak toto ma fakt dostalo. Tento film patri do mojej TOP 10 daneho zanru a to som v danej kategorii videl vselico. Je tam napatie ,surovost a stale cakate co ESTE PRIDE ako napisal PUMIIIX :Brutální gore podívaná, která se mi vryla hluboko pod kůži. Tleskám. ()

Bobstajn

Francouzi jedou na vysoké vlně! Film se po úvodních deseti minutách rozjede do vysokých otáček a nezastaví se až do závěrečných titulků. Souboj dvou žen, které se "na nože" bijí za to, co jim podle každé z nich po právu náleží, je vykreslen poměrně věrohodně, bez zbytečného přehrávání. Tajemná vražedkyně zosobňuje čisté (leč pochopitelné) zlo, které se nezastaví před ničím a před nikým. Závěr je dost šokující - na film jsem se díval spolu se svou manželkou, která byla v tu dobu těhotná, a ještě několik dní poté mě proklínala, co jsem jí to pustil. Opět se potvrzuje, že celková jednoduchost a nízký rozpočet mohou být u hororu zárukou kvality. Jedinou výhradu mám k postavám zasahujících policistů, kteří jednají dost hloupě a v nastoleném tempu se to hodně projevuje... ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)