Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

animario

..aneb jak to mělo dopadnout s Vojtou Kokotkem a Jirkou Máslem. Klasický schéma teenagerský vyvražďovačky zasazený do mrazivýho prostředí norských hor. Po všech těch americkejch slasherech působí Fritt vilt jako příjemnej chladivej vánek uprostřed parnýho léta. Fajnový prostředí jak venku tak uvnitř (samotná postkomunistická chata je z celýho filmu asi to nejstrašidelnější),mrazivý temný atmo,dobrá hudba a na horror i herecký výkony (taky norská hatmatilka a řev zní líp než angličtina). Ač tenhle žánr obvykle nevyhledávám,tohle mě bavilo. Veldig godt! ()

Rathalos

Uz som to spominal,ze filmova tvorba norov je zvycajne skvela,oni jednoducho vedia tocit dobre filmy a tento horor nie je vynimkou,nadherne prostredie,z ktoreho mi bola zima,sympaticki herci,fajn zvukovy doprovod,atmosfera i napatie bolo skvele,zaporak tiez,jedine,co by som vytkol je dlhsi rozjazd,ale to az tak nevadi...:-) ()

foundation

Atmosféricky nádherne zvládnutý nórsky survival horror s prostredia jedného opusteného zasneženého hotela. Čo je ale veľké prekvapenie, že ja som si ten rozjazd a celú prvú polovicu užil minimálne rovnako, ak nie viac, ako tú druhú za čo môže z veľkej časti určite ten týpek ktorý pri tomto filme sedel na režisérskej stoličke. Film dáva dostatok času na to aby sa mohli diváci zoznámiť s postavami aj trochu hlbšie a nebrali ich iba ako piatich pandrlákov pripravených na odstrel. Vlastne tých ktorí čakajú nejaké krvavé, efektné vraždy sklamem úplne pretože nič také sa v prípade Fritt Vilt nekoná. Film si jednoducho vsadil výlučne na atmosféru a tú vymaznal takmer k dokonalosti. Druhá polovica je podľa mňa ale o niečo málo slabšia ako prvá, a klinec navyše potom pridáva aj dosť hrubo odfláknutý záver. Navyše nech sa Cold Prey tvári akokoľvek originálne, čo mu nechcem brať pretože oproti iným svojho druhu je nadpriemerný, je to stále v konečnom dôsledku strašne predvídateľný film kedy si možete byť istý SPOILER kto túto fušku prežije, pri prvom zábere do auta našich hrdinov. Nedá sa neuhádnuť, už len podľa toho ako v tom aute sedia :D KONIEC SPOILERU. Herci, aspoň väčšina, sú ale natoľko sympatický že sa im dá fandiť a to je plus. Nakoniec je to dobrých 75 percent ale hviezdičkové zaokrúhlenie pôjde tentokrát ešte smerom dole. Rozhodopádne sa ale teším na pokračovanie. EDIT : Po zhliadnutí trojky to je o jedna hviezda navrch. Táto vec si odlíšiť určite zaslúži. ()

cerbygerby

Docela povedený horor z mrazivého prostředí, s celkem sympatickými herci... Film se odehrával převážně jen v hotelu, ale vůbec mu to neubralo na napětí.. taková vyvraždovačka.... celkem kvalitní 4* ()

RobLord

Tenhle film mne velice příjemně překvapil. Vizuálně strhující slasher, na který se zkrátka náramně dobře kouká. ()

Al44...

Norský teenage slasher, který se velmi snaží připodobnit téměř ve všem US filmům s podobnou tematikou. Což je ale dle mého na škodu. Připravte se tedy na přehlídku nadržených teenagerů, kteří hloupě polezou vrahovi pod krumpáč. Dále pak na nelogické, zbytečné dialogy a ubohé sebelekačky. Potěší nekompromisní ztvárnění jednotlivých vražd. ()

miawallacova

Ničím nevybočující, klasický slasher, který ovšem díky Norskému podání, příjemnému obsazení herců, zvolenou hubou, zasazením příběhu do krásného prostředí (tím myslím hory, ne starý plesnivý hotel) a hlavně tím, že všude neblomcají vyvrhnuté vnitřnosti, jako u "pachu krve" je příjemně koukatelný. Bála jsem se tím správným způsobem což se u Pachu krve říci nedalo. ()

Vabr

Norský klenot. Ledová smrt je slasher v celé své kráse. Máme tu partu přátel, z nichž každý je sympatický, a to se příliš nevidí, fandíte všem, dále opuštěnou horskou chatu, která je temná a na horor poměrně originálním a funkčním prostředím, za celou stopáž k tomu plně využita, vraha, který je neotřelý a nelítostný a dává pořádný killy, a na konec norské hory a sníh, díky nimž si tento snímek zapamatuju o to víc, protože taková krásná příroda se v hororu jen tak nevidí. Co mě rovněž příjemně překvapilo, bylo logické chování postav. Snad v žádném jiném hororu jsem neviděl, aby se postavy rozhodly před vrahem kempit v jedné místnosti a čekat na pomoc. To bylo tak strašně skvělý vidět takovou racionalitu; je vidět, že to netočili Američani. Takže za mě se jedná o velice příjemné překvapení a celkově vzato o ukázku funkčního slasheru se vším všudy. Vyhodnocení: Final girl byla úplně parádní!!! ()

BLabaKAn

Skupinka pěti lidí si to valí do hor za účelem zběsilé jízdy na prkně. Někde zapíchnou auto a hurá po svejch nahoru. Oblíknout se do vázání a šup dolu, jo jelo jim to pěkně jen do té doby než se jeden z nich vysekal a nakonec se z toho vyklubala otevřená zlomenina na noze. Skupinka je nucena vyhledat nejbližší pomoc, samozřejmě žadný signál, tak alespoň nějaký úkryt před krutou zimou. Stačilo pár kroků, rozhlídnout se . . vykoukne na ně poměrně velká opuštěná chata. V chatě jsou co by dup, zkouší telefon, samozřejmě, že nic, tak omrknou trochu chatu. Skoro nic tu nechybí, dá se říct, je tu chlast a to je hlavní. Pak to začne, najednou se vyloupne týpek s krumpáčem v ruce a už to jede, už se to veze. Vrah byl udajně žijící hoch s rodiči na této chatě, akorát se tam kdysi v minulosti něco přihodilo. Bůh ví co se tam stalo. On tam zůstal asi sám, lebedil si ve sklepě, akorát jsem si říkal co tam takhle sám celý ty roky dělal. Nevim, netuším. Radši to vědět ani nechci. Čekal jsem daleko lepší jízdu s větším napětí. Bohůžel se tak nestalo. . . Doudám že dvojka bude lepší a nezklame mě. ()

ecis

Absolutne priemerny slash-movie so vsetkymi kladmi aj zapormi co tento zaner obnasa. Nic svetaborne, ale pozeratelne. ()

vlado90

Perfektný horor jeden z mála za poslednu dobu, horor ktorý má naozaj vsetko je tam krv,napatie ,akcia a perfektný záporak.Tento horor si inak predstavit ani neviem. ()

Alexandre

Příjemný atmosférický slasher a skvělý příklad toho, že kvalitní vyvražďovačka se dokáže obejít i bez spousty hektolitrů krve. ()

Veronica27

Taková normální vyvražďovačka v prostředí zasněžených hor.Možná to chtělo trochu více krumpáče.S přimhouřeným okem dávám tři krumpáče, teda hvězdičky. ()

Jaxx84

Postavte se do řady a vyberte si krumpáč. Dřív aspoň učili tyhle komparsisty, kteří se nazývají herci, křičet na celou hubu. Teď už stačí, když umí blbě čumět a krvácet. 2/10. ()

Jadis

Jsem na rozpacích, neboť tento film není tak úplný slasher, jak by se na první pohled zdálo. Samozdřejmě se nedají očekávat žádné inteligentní dialogy a některé jsou přímo z kategorie B, ale na druhou stranu jsem se občas přistihla, že se strachy chytám opěradla...takže zlatá střední cesta. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)