Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

sAreOn

Sice opět typická vyvraždovačka, ale tentokráte na norský způsob. Tzn. pěkná příroda, všude sníh, chlápek v beranici toužící po krvi... Je to sice ohrané, ale díky perfektní hudbě, dobré kameře a celkovému modernímu vzhledu se na to opravdu dobře kouká! ()

bulawaio

Klasická vyvraždovačka tentokrát z krásné norské přírody. V rámci povadlého slashers žánru je to nadprůměr a první polovina má docela atmostéru. Nicméně druhá již nabíhá do standartních kolejí a naprosto ničím nepřekvapí. Za jedno zkouknutí to stojí, nic víc. ()

Djmacik

Vcelku napínavý horror, len mi to prišlo skoro ako všetky americké horrory, kde ide banda kámošov niekde na výlet a kde tu zrazu ich začne zabíjať nejaký týpek, ktorému sa v detstve niečo stalo....otrepané, ale na zabitie času sa to dá.. :) ()

kikin01

Horory nemám rád, a ani nevím, jak jsem se dostal k tomuto. Něco málo to má do sebe, ale to už dávno známe z jiných filmů, a tento se teda ničím jiným neliší. Možná jen tím, že za to může Norsko. Klasická vyvražďovačka, nakonec zůstane jeden přeživší a bude druhé pokračování. No a ejhle, dokonce je i třetí. Tomu už ale šanci nedám. Ani herci mě nepřesvědčily. ()

Elijah93

Od tohohle hororu jsem upřímě nic nečekal, jen jsem projížděl net a hledal něco čím bych zabil páteční večer. Ale co jsem dostal? Horor, který se mi líbil jako už předním dlouho žádný. Je to v podstatě klasický slasher, kdy partička kamarádů uvízne v horách a postupně je někdo masakruje. Ale podle mě má film hodně zvláštní retro nádech a norské prostředí dělá taky svoje. Sněhem pokryté všem kolem ve vás vyvolává pocit úzkosti. Hlavním plusem je pro mě, že se nejedná o klasický americký horor. Ani jsem nečekal že Norové umí takhle dobře točit horory. Vřele doporučují. Nejedná se sice o nějakou inovaci mezi horory, ale v žádném případě vás neurazí, spíše naopak. ()

Sentinel

Překvapivě slušné herecké výkony a režie, ale jinak docela zívačka. První půlka se celkem táhne a té druhé chybí nápady a lépe vygradované finále, takže ve výsledku je to takový lepší průměr. ()

Jason13

Slasher - žánr, který už jen velmi těžko nabídne něco originálního nebo překvapujícího.. Ale stále může být kvalitní zábavou. Například když má: a) zajímavé prostředí - potažmo dobrou atmošku, b) sympatické postavy, c) nápadité vraždy. Fritt vilt má A i B. Třetího bodu se bohužel nedočkáme, ale i tak si myslím, že jde o žánrový nadprůměr.. A do závěrečných titulků nemohli tvůrci vybrat lepší song 😊 ()

Azareth

Za mňa určite spokojnosť. Konečne som po dlhej dobe videl slasher, ktorý sa môže pyšniť svojou dokonalou atmosférou. To chovanie postav si ale odpustiť mohli.. ()

karnifex

Atmosféra opuštěného horského hotelu je opravdu strašidelná. A postupně odhalované monstrum (nejprve jen v krátkých střizích) působí děsivě. ()

Easykill

Ledovou smrt jsem si odkládal celkem dlouho, no možná jsem ji měl nechat u ledu. Ne vždy (jak víme) je hodnocení odpovídající. Ono to možná špatný není, ale na mě to teda ničím nezapůsobilo. Je to zbytečně dlouhé a rozjíždí se poměrně pomalu a sledovat tuhle partičku mě vůbec nebavilo. Další díly radši vynechám, bez toho se asi obejdu. ()

squire

Název tohoto filmu se ke mně dostal ve slovenštině a bez diakritiky. Takže: Ladova smrt :-) O smrti Josefa Lady se tady nehovoří, což je škoda, protože pak by to mohl být možná o něco zajímavější film. ()

chaosteory

V dnešní době se vaří většina horrorů podle dvou receptů. Na ten první stačí hrstka neherců, kteří jsou rádi, že se dostali před kameru, podprůměrný štáb a barely krve. Dostanete 90% žánru a většinou to stojí za prd. Druhý je složitější. Herci musí něco umět, produkce se snaží jak může a výsledek je nejistý. Tohle je ten druhý případ a Norsku se docela daří vrýt svou stopu do žánru. Děj nepřekvapí, obehraná zápletka, kdy se partička z nenadálých okolností musí usídlit na opuštěném místě, které ale zas tak opuštěné není. Tady není z čeho víc těžit a tak tvůrci vsadili na atmosféru a povedlo se. Příběh se stupňuje pozvolna, postavy si oblíbíte a většinou se ani nechovají jako ovce, čekající na zabití. Herecké výkony jsou dosti velká deviza filmu a spolu s výbornou hudbou a mrazivým prostředím drží film v napjatém tempu. Nejvíc chválím samotného vraha, zase jednou se chová jako člověk a netrpí nesmrtelností, střety sním maji náboj a já si chvílemi připadal jakobych sledoval 90's horror. Seveřani ukázali, že umí. Bez hnusu, kusů těl a litrů krve. ()

Snakefinger

Velmi prvoplánové a místy velice nudné. Všechny klišé (osamocený hotel, žádný signál na mobilním telefonu, milenecký pár se vytratí separátně na pokoj, objevení tajné komnaty s pozůstatky obětí) jsou zde obsaženy opravdu beze zbytku. Viděl jsem prostě už lepší. ()

Pajas92

Tenhle film neviděl logiku ani z rychlíku, ale rozhodně lepší, než řada podobných filmů z USA, kde to nevidělo ani ten rychlík. ()

Smashed

Film krásně zapadá to svý kategorie. Je to takovej ten typockej slasher horor s docela předvídatelnym dějem. V poslední době jsem viděla několik 'severskejch' filmů a tenhle měl ze všech nejsympatičtější herce a herečky. To se cení. No a pak taky oceňuji hudbu, která film doprovázela, ta bxla taky skvělá. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)