Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)
Trailer

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

Trailer

JASON_X

Nic nepotěší srdce a duši citlivého a romantického diváka víc, než poctivá a staromódní vyvražďovačka, zvlášť když je vyvražďována tlupa protivných xichtů, kterým od první minuty filmu nepřejete nic jiného, než aby je někdo brutálně vyvraždil. Vyvražďování se chopí zakuklené dvoumetrové hovado, které pracuje s masivním cepínem velkým jako krumpáč. Až potud dobrý. Jen mě mrzelo, že materiálu na vyvražďování není víc. Taky mohla víc zapracovat scénáristova fantazie, protože mordy byly dost odfláknuté. A taky to mohlo (mělo) skončit úplně jinak, než jak to skončilo. No takže vlastně tahle norská vyvražďovačka není žádná velká sláva. A já teď marně přemýšlím, kterou scénu bych vypíchl a pochválil; žádná mě nenapadá. Bylo to prostě celé takové... nenápadité. ()

Campbell

Bohužel přes velký hype a očekávání jsem čekal něco víc než jen průměrný slasher se sice pěknou atmosférou chaty, ale pomalým příběhem. Největším mínusem kromě pomalé plynulosti ale přičítám vrahovy kterej je prostě úplně nudnej a neumí vytvořit ani jednu kreativní smrt. A jeho charakteristika a osobnost je strašná. A největší plus je rozhodně hudba a kamera která byla úžasná. Ale jak říkám i přes velký hype co jsem o tom slyšel je to spíše průměr. ()

korbitch22

Výborná atmosferická řežba, která mě slušně přikovala do křesla. Sice je vidět nezkušenost režiséra, který občas hloupě zachybuje a nechá postavy občas udělat nějakou tu kardinální píčovinu, ale herci jsou narozdíl od těch amerických puberťáků značně sympatičtí, až mě jich bylo i líto :) Příběh jak to u slasherů bývá není nijak složitý, tady prostě fungují ty nádherné hory, všude sníh, psychopat s krumpáčem a dost slušný lekačky na slasher teda. Do prdele s Krvavým Valentýnem :) Těšim se na dvojku, příjemné překvapení. 80%. ()

predators

Jo, dobry, takže do Norska se rozhodně lyžovat nechystám :-) A nebo jedině v tom případě, že to bude na místě, kde budu muset čekat hodinu ve frontě na vlek a po sjezdu si budu moct dát studené pivo. :-) Jojo, tohle všechno si tato dobrodružná pětka nechala ujít a většina z nich za to... Hustá atmosféra a ještě hustší zabiják, jo a taky husté sněžení, ale toho si nikdo nevšimne :-) 70% ()

cunesk8

Po Skjultu a Villmarku velké zklamání. Obyčejný "horror" jednoho opuštěného hotelu v horách, kdy parta snowboraďáčku si vyjela na výlet. Film má takřka nulovou atmosféru, je pomalý a nudný až až. Ubohý děj, špatné herecké výkony a hudba jak z armagedonu (krom zavěrečných titulků, kdy nám zahrajou na zlepšní náladý Turbonegro) dělají snímek takovým jaká je. :( Škoda škoda. Druhý díl si rozhodně zítra nepustím. Ze stejného žánru bych doboručil určitě: IN 3 TAGEB BIST DU TOT prví i druhý díl. Trošku bych tu pochválil kameru, ale hotel moc nevypadal, že by byl přes 30 let stárý a opuštěný.Jinak hodně souhlas s Červeňákem. Toto je tak max. 40% ()

• Hotel, v ktorom sa film odohráva, v skutočnosti nesie názov Hotel Leirvassbu. Jeho adresa je 2687 Bøverdalen, Nórsko. (BoredKid)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v nórskom pohorí Jotunheimen a trvalo od 17. januára 2006 do 4. marca 2006. (MikaelSVK)
  • Keď Jannicke (Ingrid Bolsø Berdal) ide skontrolovať Ingunn (Viktoria Winge), dvere do izby sa otvárajú smerom von. Keď sa Jannicke vracia s Morten (Rolf Kristian Larsen) a Mikal (Endre Martin Midtstigen), dvere sa otvoria dovnútra. (misterz)

Související novinky

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)