Ledová smrt

Thomas Moldestad

Daniel Voldheim

Magnus Beite
  • Pítrs85

Slabý, od slasheru samozřejmě nečekám nějaký objevný děj a hluboce prokreslené charaktery, od slasheru očekávám bradavky a pořádně krvavej bodycount. Tady jsem se však nedočkal ani jednoho, postavy sice nejsou banda dementních otrapů, ty palce, aby přežily (což samozřejmě nepřežijou- ne, tohle fakt nebyl spoiler), jim i docela držíte, ale co je největší problém, je postava toho motherfuckera, co se je rozhodl naporcovat do zavařovaček. Ani tady jsem nečekal něco tak kultovního, jako jsou mistři v oboru, páni Michael s Jasonem, ale tady tenhle strejda? To jako fakt? Něco mezi zamrzlým Amundsenem a bezďákem. A to moc charismatický není... Navíc atmosféra zamrzla kdesi v těch zasněžených horách a samotné vraždičky jsou zábavné jak pondělní rána. Dvojka slibuje větší masakr, tak snad...(17.9.2017)

Povedený horor se vším tak jak má být. Standardní příběh, zpracovaný snad už na všechny způsoby, zde neuhýbá z hlavní osy. Je jen zasazen do úžasné severské depresivní "barevnosti" (rozuměj odstíny šedi) a do objektu z ještě depresivnějších sedmdesátých let minulého století. Drsné severské prostředí je podtrženo akční hudbou a zvukovými efekty, které zanechají hlubokou stopu na vaší nervové soustavě.(27.12.2010)

Po velkém zklamání s Temnými lesy z norské produkce jsem dal chlapcům z Norska ještě jednu šanci a hleďme, co v nich je. Seveřani, ošlehaní sněhem a větrem si jak jinak vybrali natočit tenhle snímek v nádherné zasněžené horské krajině. Tento opravdu mrazivý horor mi trošku připomíná Collectora, ale troufám si říct, že tohle je o třídu lepší. Nejen, že se nám dostane lekaček a krve, ale narozdíl od Collectora je nám to naservírováno věrohodně a dokonce se nám na konci dostane i jakéhosi vysvětlení, byť jen asi na 3 vteřinovém prostoru filmu, ale i tak jsem docela překvapeně zíral. Škoda toho poměrně slabšího scénáře a několika do očí bijících chyb. Ale i tak si myslím, že je tohle docela milé překvapení s opravdu vydařenou kamerou a hudbou a 4 hvězdičky jasně zasloužené.(24.3.2010)

Partia teenagerov vyberie niekam na spoločný výlet, väčšinou na nejaké poriadne odľahlé miesto, kilometre vzdialené od živej duše, kde obyčajne nie je signál. Takýto začiatok by sedel k tisícom dnešným horrorom, tento začína na milimeter presne. Podstatné je, že aj keď sa na prvý pohľad toto všetko zdá klišé, Dáni to inteligentne a reálne zhrnuli do prvých pätnástich minút. Potom sa plánovaná idylka lusknutím prsta zmení na luxusnú porciu napätia, ktorá zvyšuje porciu mrazivej atmosféry až do konca. Nervy som mal fixne na pokraji kolapsu, miestami ma tak striaslo, akoby do mňa niekto pustil plnú šťavu elektriky na elektrickom kresle. Hodnotím možno trošku nadnesene, každopádne musím vyjadriť spokojnosť so stopercentnou absenciou pocitu klišé, originalitou mrazivých scén, výberom hudby a záverom. No a úplným prekvapením bolo zvládnutie (u mňa v horrorových filmoch) zlomových momentov, medzi ktoré zaraďujem iritujúce výlevy plaču hlavných predstaviteliek, zakopnutie v existenčných momentoch atď. Maximálna spokojnosť. 90%.(25.5.2009)

Výborná atmosferická řežba, která mě slušně přikovala do křesla. Sice je vidět nezkušenost režiséra, který občas hloupě zachybuje a nechá postavy občas udělat nějakou tu kardinální píčovinu, ale herci jsou narozdíl od těch amerických puberťáků značně sympatičtí, až mě jich bylo i líto :) Příběh jak to u slasherů bývá není nijak složitý, tady prostě fungují ty nádherné hory, všude sníh, psychopat s krumpáčem a dost slušný lekačky na slasher teda. Do prdele s Krvavým Valentýnem :) Těšim se na dvojku, příjemné překvapení. 80%.(5.10.2012)

• - Hotel, v ktorom sa film odohráva, v skutočnosti nesie názov Hotel Leirvassbu. Jeho adresa je 2687 Bøverdalen, Nórsko. (Stefan Deryck)

• - Keď Jannicke (Ingrid Bolsø Berdal) ide skontrolovať Ingunn (Viktoria Winge), dvere do izby sa otvárajú smerom von. Keď sa Jannicke vracia s Morten (Rolf Kristian Larsen) a Mikal (Endre Martin Midtstigen), dvere sa otvoria dovnútra. (misterz)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v nórskom pohorí Jotunheimen a trvalo od 17. januára 2006 do 4. marca 2006. (MikaelSVK)