Reklama

Reklama

Dealer III

  • Česko Dealer III (více)
Trailer 2

Organizovaný zločin s lidskou tváří. Syrový pohled do kodaňského podsvětí od proslulého dánského režiséra Nicolase Windinga Refna. Nicolas Winding Refn zakončuje svou trilogii o kodaňském podsvětí mrazivým portrétem stárnoucího gangsterského kápa Mila. V předchozích dílech byl tento srbský kmotr jen vedlejší postavou v příbězích dánských kšeftujících dealerů a zlodějíčků bezmocně se potácejících za hranou zákona. Když vše klapalo, jak mělo, byl Milo bodrým přátelským kumpánem, ale pokud měl pocit, že ho někdo chce podrazit, nebo bylo potřeba zatlačit na dlužníka, jeho žoviálnost a familiárnosti ustoupily nelítostným erupcím účelové brutality. Tentokrát se s tímto králem podsvětí, který zásobuje Kodaň drogami, setkáváme na sezení anonymních narkomanů. Milo chce přestat brát, protože pak nemá čistou hlavu na důležitější věci. Zrovna organizuje pohoštění na svatební hostinu své milované dcery, ale současně řeší i zpackanou zásilku drog. Také coby stárnoucí veterán stojí proti ambiciózním mlaďochům, ze kterých mohou být noví výhodní spojenci, ale současně i nežádoucí konkurence. Milo se snaží si v nové době udržet postavení, a tak zkouší nové věci, jenže starého psa prostě novým kouskům nenaučíš.
Režisér opět spřádá nelichotivý obraz podsvětí, prostý obvyklých mýtů a glorifikace nejen hollywoodských gangsterek. Také tentokráte přistupuje ke světu periferních podniků a umolousaných lemplů s empatickým zájem, přičemž ale v závislosti na hlavní postavě se mění atmosféra i pojetí snímku. Po vypjatě existenčním prvním dílu a jeho oidipovsky tragickém pokračování Refn trilogii uzavřel znepokojujícím portrétem krále podsvětí, který nehledá cestu ven, ani nesní o jiné budoucnosti, ale jenž je největší rybou v rybníce právě proto, že je ve svém živlu. Mít na rukou krev je pro něj stejně každodenní záležitostí, jako kuchtit tradiční lahůdky na svatební hostinu. Cenou za jeho postavení pak není strach o život, ale pouze stres a samota. Všechny roviny mnohoznačné postavy bravurně vystihl v Dánsku žijící chorvatský rodák, divadelní, filmový a televizní herec Zlatko Buric. Právě on coby představitel Mila, hlavním pojítkem celé trilogie, protože jako jediný z jejího početného hereckého ansámblu vystupuje ve všech dílech. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (173)

elanius 

všechny recenze uživatele

(94/2013) / Perfektná séria od Refna, ťažko nájsť podobne ladený film. Momentálne hodnotenie na csfd je 77, 77, 84 čo sa týka celej série. Paradoxne po prvom pozretí mám pocit, že sa jednalo o najslabší kus, aj keď zameranie na srbov bola dobrá voľba. Mikkelsen chýbal kriticky, a Zlatko ho proste nahradiť nedokázal. Celkovo ide film v pravidlách celej série, aj keď scéna s odstraňovaním mrtvol bolo asi to najhustejšie čo je možné v ramci gore vidieť vo filmoch vôbec. Treba určite vidieť všetkých Pusherov po sebe aby človek dokonale vstrebal tú autenticky deresívnu atmosféru dealerov Kodane. (8/10) ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla trefa do černýho - dát hlavní roli hnusnýmu záporňákovi Milovi (Zlatko Buric) a ukázat světu, jak tenhle pán obchoduje a řeší problémy. Rozhodně nejlepší díl trilogie, kterej má trochu problém s rozjezdem, ale jakmile se děj blíží k polovině, je to neskutečný drama. Kombinace hluchých míst bez dialogů s hudbou podporující nelehkou situaci diváka přiková a nepustí. Druhá půlka je bezkonkurenční oproti všem dílům - kdyby se podařila takhle celá trilogie, byl by to neuvěřitelnej nářez. ()

Reklama

gojackill 

všechny recenze uživatele

Pusher III završuje trilogii, která svou autentičností a minimalistickým přístupem k natáčení připomíná některé filmy hnutí Dogma 95, hlavně Rodinnou oslavu režiséra Vinterberga. Přínos toho přístupu spočívá v sice neefektní, ale důsledné konstrukci postavy. Středovým bodem je Milo, stárnoucí mafián, který však nechce ustoupit mladé generaci. V posledním pokračování jsem se opět dostal pod kůži hlavní postavy, sice o něco méně než ve dvojce, ale opět jsem tuto postavu viděl i v té lepší stránce a navzdory ohavnosti Mila, jsem mu začal v jistých chvílích i fandit. Připomnělo mi to Bulgakova Mistra a Markétu, kde se píše, že nic není jen černé, či bíle... i strom totiž vrhá svůj stín. V tomto ohledu bylo vykreslení kmotra Mila opět bravurní. Nemyslím si, že je to nejlepší díl celé série, tím je pro mě mimořádně depresivní Pusher II, který mě jednou dojal a po celou stopáž až nepříjemně znepokojoval. V době kdy píšu tento komentář jsem viděl všechny filmy režiséra Refna do roku 2012, již po filmu Bronson a Drive jsem Refna umístil do svých Top ten režiséru, protože v těchto filmech přidal ještě nezapomenutou stylizaci, která působí jako silný stimul na divákovi emoce. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Nie je ľahké byť kráľom podsvetia. A už vôbec nie, keď takýto vládca starne a prichádza o kšefty a aj o verných ľudí. Pusher III sa snaží ísť inou cestou, ako jeho predchodca. Funkčné, ako sonda do duše záporáka, ktorý je voči niektorým ľudom veľmi milý k iným sa zase správa ako totálna sviňa. Jeho hľadanie duševnej rovnováhy je tak v tomto prípade zaujímavé, uveriteľné a podané s nemalou gráciou. Tie všedné scény (oslava) tu dostávajú (podobne ako v Pusherovi II) iný význam. Emocionálnejší. Čistejší. V zásade som rád, že som to videl. Refn mi učaroval skôr v rámci jeho novodobej tvorby, ale páči sa mi tá špinavosť za tým. A že aj napriek prostrediu v ktorom sa to odohráva sa tam snaží nájsť aspoň náznak ľudskosti. To mu pomáha meniť charaktery za pochodu a zároveň ich robí nezabudnuteľnými. Je to dobrá a vyvážená trilógia. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Slaughterhouse-Three: A Duty-Dance with Death. Starý známý Milo má pod dozorem Radovana Karadžiće jeden ze svých náročných dnů. Nedaří se catering, rodinné vztahy, odvykačka ani byznys.. Kodaňské mezinárodní podsvětí do třetice a zase trochu jinak. Hodnověrnost zůstává neměnná, závěrečné bourání polského masa je děsivé svým nevybočením z nastaveného rámce všednosti. Cítíte se jak po zkažené sarmě, ale zároveň přemýšlíte nad tím, jestli ten hérák kouřící Norbert Lichý nakonec nemá dobré srdce. Osamělé. Zjizvené. Možná tam je.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • Lidé na protidrogových setkání byli skuteční narkomani. (Nathanielmon)

Reklama

Reklama