Arthur leští stoly v čínské restauraci, hraje na trombon ve školní kapele a pokukuje po chytré, veselé a nekonvenční Lile, které očividně není lhostejný. V okamžiku, kdy Arthur zkouší první nesmělé kroky romantického vztahu, se všechny dlouhodobé vztahy dospělých v jeho okolí rozpadají na kusy a vtahují ho do víru, který změní jeho život navždy. (oficiální text distributora)

novoten

Neděje se tu zdánlivě nic, obyvatelé jsou poznamenaní každodenním stereotypem a dusivá atmosféra maloměsta se občas projeví malým skandálem či radikálním činem, který se na čas stane hlavním drbem. Sice chvíli trvalo na tato pravidla přistoupit, ale vychutnávat si stupňovanou náladu stojí za to. Smutným paradoxem je pak to, že ačkoli si scénář připravuje půdu pro závěr už snad od poloviny, nakonec si sám podtrhává nohy jeho zbytečnou uspěchaností. 70% a zaokrouhlení dolů za ono finální zklamání. ()

Rogue

Nečekaně bezchybné. O vizuálních kvalitách Davida Greena nebylo pochyb, ale že to celé dopadne tak dobře bych netipla. Příběh se neúprosně řítí kupředu a válcuje své hrdiny z nichž většina hraje vysoce nad svým průměrem (Sam Rockwell neskutečný a o Kate Beckinsale odvolávám, že je dobrá leda do latexu). Drsné, silné, syrové. Prostě pecka. ()

Kaka

Vše funguje perfektně. Minimalisticky podaný snímek řešící vztahy separovaný do několika příběhů zhruba v polovině zlomí nečekaná událost, od které se film strhává do drsného a syrového dramatu s výtečně zahranými postavami Kate Beckinsale a především Sama Rockwella. Dialogy jsou skutečné a naléhavé, studená zasněžená krajina nám poskytuje fantasticky podmanivou atmosféru a pomalá éterická hudba už jen dobarvuje výtečně natočené dílko, které se sice pravděpodobně jen těžko dostane do širšího povědomí, ale to mu na kvalitě vůbec neubírá. Beckinsale předvádí možná nejlepší herecký výkon její dosavadní kariéry. ()

Enšpígl

Ze začátku se to jeví jak klasické vztahové drama, kde alfasamička má kolem sebe debilního ex a debilního současnýho, pak má malé dítě s debilním ex a taky má maminku, která si tam občas stoupne do záběru a trousí názory, které nezajímají ani hlavní postavy ani mě jako diváka, pak je tam ještě pár jiných postaviček, ale ty sou tam jen proto, aby se Kate necítila na place osamocena. Někdy v poslední třetině film nabere nečekaný obrat a já z toho co se tam dělo přestal chroupat i mrkev. Jestli má film v něčem sílu tak v nepředvidatelném chování hlavních hrdinů a hereckých výkonech. ()

Renton

Scénář: David Gordon Green .. Dvakrát mě tohle tuhé a vláčné rodinné drama nerozehřálo. Mám rád obdobné projekty - slušně obsazené mal(oměstsk)é filmy, ale občas prostě nesednou tak, jak by dle potenciálu mohly. Alespoň, že Kate Beckinsale se ukázala v tom lepším hereckém světle. ()

• David Gordon Green pôvodne len spolupracoval na scenári. O tri roky neskôr sa uvoľnilo miesto režiséra a producenti snímku ho požiadali, či by zároveň aj nerežíroval. (Real Tom Hardy)
  • Aj napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v malom meste v Pensylvánii, natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Nové Škótsko, konkrétne v mestách Halifax a Dartmouth. (Real Tom Hardy)