Sněžní andělé

Snow Angels

Drama / Romantický

USA, 2007, 106 min

Ze začátku se to jeví jak klasické vztahové drama, kde alfasamička má kolem sebe debilního ex a debilního současnýho, pak má malé dítě s debilním ex a taky má maminku, která si tam občas stoupne do záběru a trousí názory, které nezajímají ani hlavní postavy ani mě jako diváka, pak je tam ještě pár jiných postaviček, ale ty sou tam jen proto, aby se Kate necítila na place osamocena. Někdy v poslední třetině film nabere nečekaný obrat a já z toho co se tam dělo přestal chroupat i mrkev. Jestli má film v něčem sílu tak v nepředvidatelném chování hlavních hrdinů a hereckých výkonech.(23.1.2015)

Snímok zachytáva osudy ľudí v malom mestečku a nepriamo nabáda na problémy dnešnej spoločnosti.Pochmúrna atmosféra sa tiahne po celej dĺžke tohto filmu a dramatické dianie vôkol sa každou minútou stupňuje...hlavný predstavitelia sú nepredvídateľný a predvádzajú herecký koncert na ktorý sa v celku dobre díva.Emocionálna"fraška"sa nekoná...7/10(14.9.2008)

Ukázat problémy lidských vztahů a přeložit do řeči filmu se všemi jeho možnostmi není tak jednoduché. Psychologická kresba postav je přesvědčivá, ale nějak sem tomu moc nevěřil. Dosáhnout niternějšího pohledu pod skořápku nešťastné lidské duše by chtělo možná větší prostor. Ale to by pak bylo asi moc dlouhé a nezáživné.(9.11.2008)

Myslím, že jsem právě shlédl jeden z těch zde zatím diváky nedoceněných filmů, přitom jde o nepřehlédnutelně brilantní dílo, výborně, věrohodně vystavěný dramatický děj s pečlivě propracovanými jednotlivými scénami, přesvědčivými dialogy, opravdu silný, schovívavou milosrdností neředěný, hořko-trpký vztahový koktejl, hlavní postavy jsou ve svých vztazích smýkáni, trýzněni, při zdánlivě vysvobozujících únicích bezohlední a stejně jen dále rozšiřují hrůznou vztahovou zkázu, jak uvolněná lavina, valící se, strhávající a vlekoucí další osoby až k dějovému vyústění do té nejtemnější a naprosto zdrcující trojnásobné lidské tragédie, a v takových neutěšených kulisách disharmonie se snaží žít dospívající chlapec Arthur, hraje ve školním orchestru, pomáhá v čínské restauraci, měl by být ve svém mládí šťastný, prožívat si bezstarostně svoji první lásku ke spolužačce Lile, ale ani on není událostmi ušetřen, je s nimi bohužel neoddělitelně propojen a také ho bolestně zasáhnou.(6.7.2012)

Hlavný problém tejto drámy, ktorá rozpráva dva príbehy je, že príbeh zoznamujúcich sa tínedžerov dostáva väčší priestor ako dráma odohrávajúca sa medzi rozvedeným párom, ktorým šťastie nepraje. Každý z týchto príbehov osobitne funguje, ale spolu to už nie je ono. Škoda, že režisér nedokázal podať túto drámu celistvejšie, pretože herecké výkony sú slušné a takto tá námaha ostala niekde na pol ceste. Film 6/10.(25.1.2009)