Sněžní andělé

Snow Angels

Drama / Krimi

USA, 2007, 106 min

Jeden z mnoha filmů, kterej nejdřív spíš připomíná nějakou telenovelu, kde se hlavně řeší vztahy. Tady je to poněkud vyhrocené, protože je to americký a aby to bylo zajímavý, tak skoro každej charakter má nějakou tu vadu či dvě. V podstatě jsou tam dvě linie - týkající se rozpadu manželství pobucha Glenna a Annie, kteří spolu mají dceru, a agresivní a pobožnej Glenn to všechno špatně nese, a druhá linie obskakuje mladýho kluka Arthura, kterej je svědkem všech těch blbejch vztahů (rodičů atd.) a kterej se seznámí s trochu divnou retro holkou a začne s ní chodit. Má to být asi kontrast mezi zničenými a novým vztahem. Nenašlo se tam nic, co by mě nějak zaujalo, kromě krásy Kate Beckinsale, OlivieThirlby a konce, ke kterýmu bylo jasný, že to dospěje. Nudil jsem se jenom trochu, ale už se na to nikdy nepodívám.(18.1.2009)

Příběh se odehrává ve dvou liniích, z nichž jedna spěje k destrukci vztahů a ve druhé se nový vztah rodí. Dramatickou linku onoho destruktivního příběhu vytváří drobné neshody, které pomalu narůstají jako sněhová koule až do tragického finále. V protikladu k tomu stojí příběh rodícího se citu mladých lidí, jehož intimnost je podtržena vizuální neatraktivností obou hrdinů. Dospělé postavy příběhu jsou vesměs nesympatické, působí o to směšněji, oč sebevědoměji se chovají. Sympatie režiséra sklízí mládí pro jeho naději, kterou sebou nese. A až jeho hrdinové dospějí? Zřejmě se změní zase v ony dospělé postavy spějící k dramatickému konci, aby uvolnili místo nové naději. Jako v přírodě, která je zde v pozadí tušit a ve které se odehrávají vrcholné dramatické scény. Tak mě napadá: kdybych měl někomu vysvětlit, co je podle mě USA, pustil bych mu tenhle film.(22.11.2008)

• becki_tu

Some will fall. Some will fly. Ano, je sice hezké, že se někomu život rozpadá pod rukama a někomu naopak začíná nabývat na smyslu, ale že se to dá natočit až takhle nezáživně jsem nečekal. Asi je moje chyba, že jsem očekával uslzené drama o štěstí a neštěstí a místo toho jsem dostal povětšinou nudnou a emočně prázdnou záležitost, která zaujme akorát díky Kate Beckinsale. Samotný příběh je sice dobře čitelný, ale zbytečně roztáhlý a nepřekvapí ani bohužel vcelku očekávaný závěr, který mi přišel až moc extrémní. Sněžní andělé nejsou špatným filmem, ale vzhledem k absenci silnějších a výraznějších momentů je tenhle film bohužel odsouzen k tomu, že si na něj po pár hodinách pravděpodobně už ani nevzpomenete. A nebo mi to prostě jen nesedlo. 50%(6.11.2008)

Neděje se tu zdánlivě nic, obyvatelé jsou poznamenaní každodenním stereotypem a dusivá atmosféra maloměsta se občas projeví malým skandálem či radikálním činem, který se na čas stane hlavním drbem. Sice chvíli trvalo na tato pravidla přistoupit, ale vychutnávat si stupňovanou náladu stojí za to. Smutným paradoxem je pak to, že ačkoli si scénář připravuje půdu pro závěr už snad od poloviny, nakonec si sám podtrhává nohy jeho zbytečnou uspěchaností. 70% a zaokrouhlení dolů za ono finální zklamání.(17.3.2009)

Další americké drama snažící se z diváků vytáhnout nějakou tu slzu ale moc se mu to nedaří. Jedná se o standardní slzopudné drama o několika postavách a jejich životech. Už ze začátku je divákovy jasné, že se něco pokazí, protože začátek je až přeslazeně idylický. Herci se snaží ale nic světoborného nepředvádějí. Film ale docela utíká a občas vytasí nějaké to překvapení.(6.1.2009)

• - Aj napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v malom meste v Pensylvánii, natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Nové Škótsko, konkrétne v mestách Halifax a Dartmouth. (Real Tom Hardy)

• - Sam Rockwell udieral päsťami o strom a hlavou o auto aj v skutočnosti. Na druhý deň skončil v nemocnici. (Real Tom Hardy)

• - David Gordon Green pôvodne len spolupracoval na scenári. O tri roky neskôr sa uvoľnilo miesto režiséra a producenti snímku ho požiadali, či by zároveň aj nerežíroval. (Real Tom Hardy)