Arthur leští stoly v čínské restauraci, hraje na trombon ve školní kapele a pokukuje po chytré, veselé a nekonvenční Lile, které očividně není lhostejný. V okamžiku, kdy Arthur zkouší první nesmělé kroky romantického vztahu, se všechny dlouhodobé vztahy dospělých v jeho okolí rozpadají na kusy a vtahují ho do víru, který změní jeho život navždy. (oficiální text distributora)

Pythonator

Takový divný film s neočekávaným koncem. Vlastně všechny postavy se chovaly neočekávaně. Kate Beckinsale je skvělá. Film doporučuju všem jejím odpůrcům, co tvrdí, že neumí hrát. ()

fojťan

Velmi nenápadný, ale o to zajímavější snímek, přinášející pohled na lidské osudy z mnoha stran. Příběh o lidské tragédii, o spletitosti života, o štěstí, neštěstí, o tom, jak moc si za svůj osud můžeme sami, kde děláme chyby, kde bychom se mohli zachovat jinak a lépe… Ovšem když to zjistíme, je už pozdě. Není zde komu fandit, nevidím žádnou z postav ani kladnou, ani zápornou. Všechny plují životem tak, jak považují aktuálně za nejlepší. Pro sebe samotné, nebo pro ty druhé… Někteří se snaží nehledět jen na sebe, ale i přesto je vlastní činy dovedou k tragickým východiskům. Opravdu zvláštní snímek, který určitě stojí za to vidět. Nabízí více, než by se mohlo zdát na první pohled. Kate Beckinsale ve velmi zajímavé roli, nabízející mnoho otázek bez odpovědí. Na Oskara to není, ale… ()

Sejkorka

Tohle není špatný film. Někdo píše, že ukazuje necukrkandlovou tvář americké společnosti. Mix lásky a nenávisti. Tragický závěr a vůbec nosné téma filmu velmi ponuré. Ale je tu i romantická láska mladých studentů. Výborné jsou herecké výkony hlavních protagonistů (Kate Beckinsale, Sam Rockwell). Co se týče Kate, podle mne její nejlepší role, co jsem viděl. Hodnocení je na 70%, 3,5*. S ohledem na (moje) jiná hodnocení však 4* dát nemůžu. ()