Sledge, který mohl konečně vstoupit do námořní pěchoty, prodělává bojový výcvik v táboře Elliott. 1. divize námořní pěchoty se vylodí na mysu Gloucester na ostrově New Britain, který drží Japonci. Když s nimi Leckie a ostatní vojáci bojují, záhy zjistí, že mnohem horší než nepřítel je dusná džungle. Na Leckiem, který přežil Gloucester a byl převelen na zapomenutý ostrov Pavuvu, se začínají projevovat fyzické i duševní následky bojů. Je proto poslán do nemocnice námořnictva na nedalekém ostrově Mbanika na psychiatrické pozorování. (HBO Europe)

cyphercz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spousta lidí si stěžovala na 3. díl, já osobně mám trochu problém s tím 4. - nejen, že se celý točí okolo ne zrovna sympatického Leckieho (co furt akorát pi*uje na důstojníky), bohužel i ta samotná zápletka o jeho urologických problémech je celkem dost nezáživná... To je jak kdyby celý jeden díl Bratrstva věnovali ledvinovým kamenům třeba Malarkeyho a jaké to bylo být v polní nemocnici... pro někoho to asi zajímavé může být, ale pro mě a asi i většinu diváků to je opruz a daleko radši bych viděl konkrétní akce a postup v pacifické kampani (což je naštěstí ukázáno ve zbytku epizod). ()

Shakers

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Úvodná dvadsať minútovka je ešte celkom zaujímavá, kým sa brodíme lesom, dažďom a blatom. Potom nám zvyšok dielu servíruje zúfalstvo a zdravie vojakov a odnesie si to aj Bob Leckie. Asi najslabší diel, kedže sa tu každý tvári, že ho ta vojna nebaví, mňa zas nebavilo pozerať sa na ich znudene xsichty. Ale ako celok sa to dalo. 75% - 4* ()