Zkušený newyorský policista Cristofuoro (Russell Crowe – Gladiátor, L.A.:Přísně tajné) chce dokázat, že čerstvě propuštěný mladík Erik (Jon Foster – Terminátor 3:Vzpoura strojů) je vrah. Že zabil své rodiče schválně, a ne pod vlivem prášků, jak tvrdil soudu. Aby svou teorii poručík potvrdil, začne Erika sledovat. Situaci ještě zkomplikuje krásná Lori, kterou vzrušuje blízkost trestaného násilníka. Je Erik jen nevinnou obětí policistovy fantazie nebo nebezpečným masovým vrahem, který dříve nebo později zaútočí? (oficiální text distributora)

Ice123

Krásný film se skvělou výpravou. Záleží ale na člověku, někoho to může nudit, někdo bude zase potěšen, že je film natočen jinak než-li ten stereotyp, na který jsem v nynější době zvyklý. Herecké role nejsou nic extra, ale ty osoby nemají být nic extra, takže to tam bezvadně sedí. Ubírám hvězdu za konec, který mi přišel, jak když to chce režisér už co nejrychleji ukončit. Výsledný verdikt 80%. ()

Xmilden

Russell se pyšnil dlouhou sérií, kdy od Životní zkoušky točil jednu pecku za druhou, najednou se ovšem pustil do tohoto filmu a já moc nepochopil proč tak činil. Častečně možná zajímavé téma o mladém recidivistovi, ambice ovšem jaksi chybí. Ona celkově navíc postava detektiva, kterou hraje Russell není výrazná. Trošku mě mrzí že v tomhle hrál. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $319,000Tržby za predaj DVD v USA $743,694 //počet predaných kusov 42,862║ atmosférou a herecky celkom podmanivý thriller, kamera slušná, len je škoda že tá veľká snaha o nejaký vyšší ciel ostane niekde v nedohľadne /45%/ ()

HOCKEYKA

Tento film vôbec nie je o Russellovi Croweovi.Osobne som dosť prekvapená,že rolu policajta Cristofuora vôbec prijal,že sa nechal celkom zatieniť neznámymi mladými hercami a sám pritom ako filmová postava dobrovoľne ustupuje do úzadia.Na jeho parte by sa pritom bezpochyby dalo celkom slušne popracovať a ja,ako nie príliš vyhľadávaná režisérka,by som sa snažila vyžmýkať čo najviac z toho,že mám pred kamerou hviezdu tak veľkého kalibru.Film je však aj napriek tomu dosť zaujímavý,aj ked mu v podstate chýba logika a pointu si musí každý vysvetliť po svojom. ()

Wormboy

Na tomto mimoriadne nenapadnom filme je zaujimava predovsetkym jeho velmi zvlastna atmosfera, ktora divaka sprevadza pocas celeho snimku. Namet je v poriadku, avsak spracovanie je az prilis televizne a na filme to veru poriadne vidiet. Crowe je v pohode, ale nic extra, rovnako ako vsetko ostatne...a teda nic nezabudnutelne sa nekona.2,5/5* ()

• Russell Crowe stihl natočit všechny své scény ve filmy za pouhých 9 dnů. (Baffer)

Časové pásmo bylo změněno