Lymelife je příběh o temné straně předměstského ráje a ztrátě nevinnosti ztrápené a dysfunkční rodiny na počátku osmdesátých let. Film se odehrává kolem citlivého patnáctiletého chlapce Scotta Bartletta (Rory Culkin), jehož rodina se obrátí vzhůru nohama. Komunitu totiž zasáhne Lymská borelioza, která se rychle šíří. Navíc, rodiče Scotta - workoholický otec Mickey (Alec Baldwin) a přehnaně pečující matka Brenda (Jill Hennessyová) jsou na pokraji rozvodu. Bratr Jim se chystá přidat k posádce válečné lodi. Navíc se scott zamiluje do své sousedky Adrianny (Emma Roberts). Oba si rozumějí, protože jejich rodinné zázemí je velmi podobné. (oficiální text distributora)

Wormboy

Kazda rodina ma svoj zivot a svoje problemi, tak ako ich ma aj kazdy teenager. Lymelife je malym, nenapadnym, no citlivym filmom, ktory napriek tomu, ze jeho ponuka zahrna "len" obycajny zivot, ma co ponuknut a pocit, ktory mi z neho zostal bol v celku intenzivny a prijemny. A film svoj ciel dosiahol bez zbytocneho emocionalneho zmykania a vydierania. 3,5/5* ()

J0hny5

Celkem průměrný rodinný film se zajímavou atmosférou. Čekal jsem trochu něco jiného a kolem "lyme" se to točilo víceméně jen okrajově, v tomhle ohledu pro mě trošku zklamání. Jinak to zas tak hrozné nebylo, rozhodně je to koukatelné a občas se v tom člověk i najde. 65% ()

Riley

Pardon, ale Rory Culcin vypadá, chová se a hraje jako retard! Díky bohu za Emmu Roberts, která tu katastrofu vyvážila. Jinak komorní příběh amerického předměstí. Nenadchne, neurazí. 50% ()

Tyny

Jedna velká nuda. Uběhlo dvacet minut filmu a musím říct, že to bylo nekonečných 20 minut. Když byl film v půlce tak jsem si říkala, ať už to proboha skončí. Jedna * za Baldwina, bez něj by to nemělo cenu a druhá hvězdička za zvláštní a neobyčejnou atmosféru. Až na pár dobrých scének je to ztracených 95 minut. ()

Cushing

Dojemné, pravdivé, ze života. Klíšťata a borelióza jsou pouhou metaforou, podobně jako puška namířená na koloucha nebo třeba na souseda. Moc jsem to banální vítězství tomu obyčejnýmu klukovi a holce přál, koneckonců doba jejich čistoty (a převahy nad chybujícími, hřešícími dospělými) se teď už bude povážlivě krátit, vždyť i oni sami provedli nemálo kravin... Líbilo se mi prostředí zapadákova a amerických katolíků v něm, to se moc často nevidí, asi by mi tam bylo dobře. Proč nemůže být český venkov takovýhle? Proč nemůžou být české filmy takovéhle? Možná by Bohdan Sláma dovedl něco podobného spíchnout... ()

Tomik.

Největším tahákem tohoto filmu pro mě bylo určitě skvělé herecké obsazení. Alec Baldwin jako pan herec, Rory Culkin a samozřejmě nesmírně svůdná Emma Roberts (bylo velmi zajímavé pozorovat ji v její první „mature“ roli). Celý film byl velmi ponurý, působil místy opravdu depresivně. Velmi se mi líbil americký venkov a život místních v něm. Vše se zde točilo kolem rodiny, mezilidských vztahů. Řekl bych také krásná sonda do života dvou teenagerů, jejich každodenních problémů a trápení. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji skutečný život určité skupinky lidí, tak reálně to na mě působilo. Třeba zmínit, že to není film pro každého. Člověk musí místy opravdu přemýšlet, aby pochytil a hlavně pochopil všechny ty metafory a jinotaje. Jak tady už někdo psal „Život s boreliózou“? Ale kdepak, krásný jinotaj (pochopíte ve filmu). Scénárista zde vypíchl a několikrát zdůraznil velmi silné problémy dnešní doby (nevěra atd.), rozhodně si tedy přijde na své i divák, který má rád ve filmech „aktuální témata“. Celým filmem se taky táhne taková ta lehce erotická atmosféra, hlavně tedy snad každá scéna Culkin & Emma Roberts má výrazný sexuální náboj (který vyvrcholí na konci společnou postelovou scénou). No, kdo by to byl řekl, že chodit do kostela může být zábava? Ještě jednou tedy zdůrazňuji skvělý herecký výkon Emmy Roberts, působila VELMI dospěle (třeba při scéně, kdy s Culkinem kouřili trávu, zatímco jejich rodiče tajně souložili dole ve sklepě a nakonec to byla právě Emma, která to celé rozlouskla…no, běhal mi mráz po zádech). Je radost vidět ji v jiné pozici, než praštěné uřvané puberťačky. Takže za mě rozhodně doporučuji. Tento film je nádherný důkaz, že Amerika dokáže vyprodukovat snímek, který je myšlenkově a intelektuálně na výši. ()

VasaX

Tato maloměstská komedie má své pomalé kouzlo. Jako vždy výborný Alec Baldwin, i když už poněkud stereotypní, a mnoho dalších skvělých hereckých výkonů - to v první řadě, a dobrý, lehce uvěřitelný - jako ze života, příběh. Pokud hledáte něco co by káplo do noty chmurným podzimním večerům, našli jste. Dostanete velkou dávku různých mezilidských vztahů v chytlavém příběhu, sic v šedivém balení, ale za to s výbornou příchutí. ()

Curlyman

K tomuto filmu som sa dostal hlavne preto, že som si chcel pozrieť začínajúcu „shining star“ Emmu Roberts v jej prvej vážnejšej úlohe. Nesklamala ma. Film sa odohráva v 70. rokoch a na diváka od začiatku pôsobí dosť depresívne. Nielen správaním postáv a ich osudmi, ale aj večne upršaným počasím, čo podčiarkuje jeho celkovú ponurú atmosféru. Príbeh sa zameriava predovšetkým na vývoj vzťahu medzi dvoma teenagermi – utiahnutým Scottom a puberťáčkou Adriannou. Scott pochádza s dobre situovanej rodiny so záletníckym otcom, Adriannin otec je chorý a nedokáže pracovať. Snaží sa mapovať vnútorné aj vzájomné vzťahy v týchto dvoch rodinách. Každá postava má svoje vlastné trápenia a vyrovnáva sa s nimi po svojom. Film môže byť miestami pre niekoho zdĺhavý, celkový dojem však vylepšuje otvorený koniec a dobre obsadení herci (veľmi sa mi páčila postava Aleca Baldwina, ktorý zahral „sviňu“ skutočne bravúrne). Nie je to síce nič, čo tu ešte nebolo, ale má to atmosféru a ak máte radi nezávislé filmy, určite si prídete na svoje. ()

noby

Komorní drama a spíš naznačená komedie (což ale není na škodu). Filmaři i herci zručně vystavěná posmutnělá atmosféra bezchybně drží celý film, příběh plyne jak má…ani nevím, proč jsem se od čtyř hvězd přiklonil ke třem. Asi že mě vytrhly scény u zrcadla, mám na ně nějakou alergii. ()

aLPaC

Povedený americký nezávislý film, odehrávající se v poklidném předměstí, zaujme propletenými vztahy dvou rodin. ()

merigieren

Dvě rodinky. V první je kluk (+-16), matka a otec podnikatel s domy. Druhý dům obývá pohledná dívka (+-16), její matka a podezřele zpocený otec. Dívka a kluk zkoušejí přibližovací manévr se závěrečným vyvrcholením (i do kostela se vyplatí chodit, škoda že mi to nikdo neřekl :-)). Zvláštní je, že Culkin se tváří od začátku až do konce, včetně prvního sexu úplně stejně strnule, jak masový vrah. Také má úchylku machrovat před zrcadlem. Jeho otec ojíždí matku dívky, z čehož vyplyne rozepře v rodině a následný rozvod. V druhém případě nemocný manžel (syfilis) vždy oděný v obleku s puškou na srnky odhalí sklepní tajemství své manželky a záletníka. Ani to s ním nehne, jeho žena to ale nějak nemůže rozdýchat a odchází. Takže na konci jsou dva mladí spolu a starci každý sám. Vtipné mi připadalo akorát zvracení po alkoholu a trávě. Ještě se tam vyskytuje druhý (starší) culkin jako bratr bojovník (radar). Ten film se značně soustředí na rodinné vztahy, jejich oddalování a sbližování. To je jeho jediný cíl. ()

Heroine

I když filmy o "pocitech dospívajícího chlapce, jehož rodina se rozpadá" fakt nesnáším, tenhle mne bavil. Culkinové jsou super, a ani starší generace nebyla špatná. Asi je to skutečně černá komedie, protože v nejtragičtějších i nejsmutnějších momentech filmu jsem se vždycky musela smát. Ale myslím že to tak bylo míněno. ()

ještěžiju

Jak sem tak pročetl pár komentů zpátky, tak i jiné trklo. Ano mix filmů Ledová bouře a tak trochu Americká krása.. prostě nic nového .. na mě až překvapivě zbytečně vysoké ohodnocení ... tento film již znova vidět nemusím .. film určitě na jedno podívání špatný není ... ale ničím novátorský a ani originální .. žádný extra herecký projev .. naštěstí je stopáž filmu cca ani ne 85 minut čisté hrací doby .. ()

Harts

Život s lymskou boreliózou? :-) Každý tam má nějakou psychickou poruchu a proto je to zvláštní film. Už to, že někdo dokáže poznat, zda je klíště infikované nebo ne, svědčí o divnosti. Ale zvláštně pojatý film o vztazích mezi lidmi. ()

Šípek

Jo. Pěknej kousek. Herecky naprosto bravurně zvládnutý. Opravdu příjemné pokoukání. Lehký film s hlubokým dopadem. ()

josieaddms

Pěkný film. o dospívání, o rodičích, o životě, Každý z nás asi zná ten pocit kdy je zavřený nahoře v pokoji a poslouchá jak se dole rodiče hádají. líbil se mi celý ten pocti z filmu, líbila se mi atmosféra, na nic si to nehrálo, místama pobavilo, místama to bylo k zamyšlení, ale mě to bylo velmi blízké a potěšilo mě to, a nevadila mi ani pomalost příběhu. Navíc všichni byli výborní, zejména Culkin a Culkin. Rory je jasnej talent, což bylo znát už od dětství když začínal. Jeho bratr Kieran měl sice celkem vedlejší roli (jeho bratra, kdo by to řekl?) ale i tak se tam jak se říká vyznamenal. Zajímavé. ()

boni

Není mi úplně jasné, kde je ta komedie, ale jinak se jedná o více než dobré komorní drama s mnohokráte viděným námětem, avšak relativně originálním pojetím. Rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami je vždy snadnější pokud ve filmu hraje Emma Roberts. A jedno překvapení přišlo i se závěrečnými titulky, protože samotného mistra Scorseseho jsem v roli výkonného producenta opravdu nečekal. A to nechci znít jak Karel Gott při udílení Slavíků. ()

Lilien

neviem nejako som sa nevedel stotožniť s filmom, i keď film ma kopec pozitív pochmúrna jesenná atmosféra, nefunkčnosť dvoch rodín, vznikajúcu i dávno vyprchanú lásku,prvú sexuálnu skúsenosť,zachytenie každodenného stereotypu skvelé herecké výkony najmä u mladšej generácie hercov. ()

jafuska

průměrný film, který mě moc nenadchnul, dospívání je asi fakt problém, ale mohlo se to natočit určitě lépe, tohle určitě nebudu můj oblíbený film přesto takto hodnotím, možná to má něco do sebe, ale nějak mě to nejspíš uniklo, kdo ví. ()