Cyklistický pretekár Ryder (Dolph Lundgren) sa nemôže zmieriť so smrťou svojho najlepšieho priateľa. Jedného dňa však Ryder zistí, že jeho priateľ nezomrel, ale že bol zavraždený miestnym podnikateľom Renom (Matthew Tompkins), ktorému stál v ceste. Ten chcel postaviť kasino na území indiánskej rezervácie. Na svojej misii spravodlivosti sa Ryder postaví proti Renovi a jeho mužom. (oficiální text distributora)

Frajer42 odpad!

Film, přesně řečeno jeho část, jsem viděl vlastně omylem. Viděl jsem asi 20 minut a usoudil jsem, že v dívání nemá nejmenší smysl pokračovat. Totální sračka o indiánech na jejichž území má vzniknou casino. Více jsem nezachytil. Protože se jedná o film od Dolpha Lungrena s Dolphem Lundgrenem, tak si docela zvládnu představit, co by přibližně mělo následovat. A jsem rád, že jsem se tomu vyhnul. Odpad, co jiného. ()

otík

Dolph Lundgren se po delší době vrátil do posilovny a dal své chátrající tělo aspoň trochu dohromady - dobrá zpráva. Kromě potu tam vypotil i příběh o naprosto neznámém muži, který přijede do města, kde žijí také původní indiáni a rozhodne se v něm udělat pořádek s bandou zlých hochů, kteří město terorizují - špatná zpráva. Do děje přidal motorkáře jako cíl své krvavě brutální pomsty za cosi z minulosti - dobrá zpráva. Z posilovny se mu nepodařilo sehnat kloudného režiséra, tak si to zrežíroval sám - špatná zpráva. Těžko se mi o tomto filmu píše. Po milém překvapení z dobrého Přímého zásahu opět Lundgren spadl do nejtěžšího filmového bahna. Příběhu chybí šťáva, je vyprávěn příšerně pomalu, o hrdinovi nevíme takřka nic, i když bychom si to tak přáli (třeba kdo a jak mu prostřílel jizvami posetá záda), akce je hrozně málo a když je, tak ne nepřehledná, střílení je trapné, i když aspoň slušně krvavé. Na druhou stranu stylizace Lundgrena do anděla smrti mu sluší, po delší době má opravdu drsný zjev, i v tváři vypadá sice unaveně, ale pěkně drsňácky a vzbuzuje pocit, že by bylo lépe vyhnout se mu na sto honů. Bohužel totéž mohu doporučit s tímto filmem. Kdo není oddaným Dolphovým fanouškem, nemá šanci. Svým námětem film hodně připomíná The Rockovu Kráčející skálu (té nesahá ani po paty) a svým tempem Van Dammovo Inferno (tomu se rozhodně vyrovná). Snad jen pro úplnost, Dolphíka dabuje Aleš Jarý (Soukup to není, ale ujde to) a hudbu má na svědomí kdysi dříve áčkový, nyní těžce béčkový Elia Cmiral. ()

Slasher

Takhle drsný už Lundgren dlouho nebyl. Žadný flashbacky, žádný velký kecy o minulosti, máme tady hrdinu beze jména a dozvíme se o něm tak akorát, že je velkej, blonďatej, na motorce, má armádní výcvik a věčně sebou tahá Bibli (prostě My family is my friends and my faith. Oh... and my bike.). Tak přijede na pohřeb svýho kámoše do indiánské rezervace, kterou ale šikanuje místní parta gaunerů. Chtějí si prosadit casino a jsou to oni kdo stojí za smrtí starýho indiána. Takže teď se jim to vymstí. Jednoduchý příběh, nic složitýho ale od pořádnýho akčního filmu nečekám. Je to slušně natočený a s relativním minimem trapných momentů, se slušnou závěrečnou čističkou (když se do toho připlete ještě banda motorkářů). Jak jsem napsal Dolph si tady vypiloval hodně drsnej charakter a zase jednou natočil nekompromisní film. Navíc bych podle jedný scény s ručníkem řekl, že se docela slušně naposiloval a oproti jeho posledním filmům je to znát. Sekne mu to i v brýlích na čtení (v tu chvíli možná i uvěřité, že má Lundgren vážně IQ 160) a zvlášť když předčítá písmo svaté místním indiánským prckům:) A taky odvrátí jeden pedofilní románek ve svůj neprospěch. Jinak to ale moc odlehčený není. Kromě toho závěrečnýho srovnání si projde pár menších střetů a jednou si na to stylově vezme i víko od popelnice. Takže vypněte mozky a čekejte klasický, jednoduchý akční film. Pokud máte takové rádi, tenhle doporučuji. ()

rublik05

Hodně retro pojatý akčňák, s opravdu mimořádně špatnou kamerou a střihem. Na herecké výkony se tu zrovna moc nehraje, jde spíš o prvoplánové nízkorozpočtové béčko, které nikterak nezaujme. Děj je vcelku obyčejný, bez nějakých zvratů či napětí. Dolph Lundgren už působí značně unaveně, film vůbec netáhne, spíš v něm udává takové pomalé tempo. Nicméně i tak si střihne pár dobrých soubojů, které stojí za to. Celkově se film rozjede až v druhé půlce, ovšem pořád tak lehce na půl plynu. Kromě Lundgrena zde nemáme prakticky žádného výrazného herce, což je veliká škoda. Protože i těch 92 minut bylo na mě moc a docela intenzivně jsem se nudil. 1/10. ()

Acrobat odpad!

V zufalo posobiacom americkom mestecku , kde nefunguju ziadne pravidla ako ich poznate zo sveta okolo seba sa podla Pisma zjavi biely anjel pomsty. Ako ju vymysli a zosnova je jasne uz z reziserskeho postu a cely tradicny cas ste svedkom hluposti v spomalovani, dialogu, herectva, deja, pribehu a postav. Netusim co vedie take tupe bytosti ako Dolpha k toceniu sebaprezentacnych odpadov a jedinym plusom pre umoreneho divaka je to, ze Dolph nevisi nahy niekde zo stropu alebo ho mlatia. Deravejsi scenar z americkeho zapadakova by jeden hladal a filmova katastrofa v sepiovom odtieni je tocena nepochopenym sposobom. (Videne 13.10.2020, Dajto archiv) ()

• Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)
  • Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)