Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím. (oficiální text distributora)

mnaujohansso

Nemůžu si pomoct, ale ten hlavní hrdina je nebo není hluchý/ postižený / zaostalý ? Po půl hodině jsem to znechuceně vypla, krásný Brad Pitt je, ale nedávalo mi to smysl a už mě to nudilo sledovat, asi je to pro vyšší intelektuální vrstvy...Já jsem tenhle film za půlkou bohužel vzdala. ()

Jannine

Nechápu.. Nechápu, jak někdo, kdo natočí film o vztahu despotickýho otce a jeho syna, je schopnej tam dát ještě scény, jak vznikal vesmír a život na Zemi (i když paradoxně tahle část mě zaujala asi víc, než zbytek filmu). Nechápu.. Asi to bude mít co dočinění i s mým ateismem, že nejsem schopná ten film tak nějak pořádně uchopit. Ale Vltava jednoznačně nejlepší. ()

ArtanisX odpad!

Film byl naprosto o ničem, nejsem fanda hlubokomyslných filmů a nejvíc jsem se pobavil při čtení zdejších komentářů. ()

Edwin44

no jediný pozitivum tohohle filmu byli záběry z vesmíru, které pravděpodobně měly ztvárňovat zrod vesmíru. Zkrátka nejsem cílová skupina, pro mě tohle bylo 2 hodinové smyslu-zbavené blábolení. Taková filmové hvězdy a film taková srágora. Nechápu. Ani nevim za co jsem dal tu jednu hvězdu? Asi za to že to skončilo. ()

RonnieR

Keď idete, alebo si pustíte Malicka, viete, že to bude neskutočný lyricko-epický príbeh plný prekrásnych obrazov s gulometným strihom a minimom textu. Ale toto Malick ovláda dokonale. Nádherné.76%. ()

Fash

Po x letech jsem byl...dotlacen k tomu, ze jsem se na film podival znovu a musim rict, ze jsem mel opet stejny dojem po shlednuti jako pri odchodu z kina. Mozna jsem malo citlive zalozen, dost veci mi nemusi dochazet,..ale zkratka prvni co film skoncil mi probehlo v obou pripadech hlavou "O cem to kurva bylo? Na co jsem to 2h koukal?" a vybavil jsem si pouze velky tresk...nevim. Celkove jde o 266 minut myho zivota, ktery chci zpet! ()

Dagmiczka odpad!

Tak tohle jsem absolutně nepochopila. Možná že záměr byl dobrý - natočit něco trochu víc v uměleckém stylu... ale nechápu, proč u toho stále hraje Smetana a proč kamera neustále kouká do listí stromů a točí se... Nepostřehla jsem tam ani žádný příběh, zápletku, cokoli. Málokdy se mi stalo, že by lidi odcházeli z kina během filmu. Připadalo mi to tak nekonečné a neustále jsem koukala na hodinky. Chci zpět svých 133 minut života!!!! ()

milunech odpad!

Zlákalo mne obsazení, ale po dvaceti minutách mne z toho filmu tak rozbolela hlava, že jsem musela odejít. Tak toto nebyl můj šálek kávy. To si raději uvařím a pořádné. Hudbu asi také snese jen ten největší odborník na kostelní zpěvy, ale tím neříkám, že byla špatná, jen pro mne dost nestravitelná. Přemýšlím, jak bych si odůvodnila aspoň jednu hvězdu, na nic jsem nepřišla...bohužel. ()

gafai

pripájam sa k POMO Poetická symfónia obrazov, hudby a pocitových momentiek zo života, ktorá nám však vo výsledku nič užitočné nepovie :-D nehodnotím tento film hviezdičkami, lebo to nie je vobec podla mojej chuti a zbytočne by som tomu dával "odpad". ()

rbr

Tohle je 913. koment ke Stromu života, a není tu nedostatek dobrejch, takže ve zkratce. Tenhle film je chybějící prolog k 2001ce. Sekvence z kosmu ti připomenou, že sme pouhý mikroby ve vesmíru; přesto náš miniaturní život je ta nejvíc vzácná vzácnost pro ty který tě milujou, a tvoje ztráta jejich největší. A ty vole, namyšlenost je jedno z nejhorších slov. ()

brondy odpad!

pôvodne som tomu celému pseudointeligentnému a pseudoumelecky načančanému h.vnu dal jednu * /// po opätovnej produkcii, krátkom spánku uprostred a otráveniu ešte aj tých čo majú filmovú latku nižšie mením na: ODPAD ()

potok.009

Příměr k Malickově Tenké červené linii - poetická oslava života, která však oproti "linii" strádá tempo a ráz. Divák se ve snímku musí zaručeně ztrácet. ()

Jan_Hybern

Dechberoucí snímek, jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem kdy v životě viděl. Dokonalý popis nejen světa kolem nás, ale hlavně světa v nás samých, procesů, které se tam uvnitř nás odehrávají. Jak dozrává lidská duše? A existuje vůbec? A existuje Bůh? Může být Bůh žena? :)))) Prostě hustý teologický film. :) Když jsem o filmu prvně slyšel, nevěřil jsem vlastním uším. Všichni mí známí, kteří mě s návštěvou kina předběhli, okamžitě po filmu referovali, že museli z kina po 20 minutách odejít (a to ať již kolegyně, které tam šly kvůli Bradovi, tak též kolegové, kteří tam šli za filosofickými zážitky). Je pravda, že i při promítání, kterému jsem byl přítomen, odešla během první půlhodiny promítání zhruba polovina sálu... ale myslím, že Ti, co zůstali, jistě ocenili režisérovu genialitu. ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem