Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

Tak.normal

Možná to je tím, že jsem si zrovna před Clonou dala maraton snad nejstupidnějších hororů, které jsem kdy viděla, ale mně se film líbil. Nebyly potřeba naprosto žádné krvavé scény, protože ve filmu jsou dobré lekačky a chvílemi mi běhal velice nepříjemný mráz po zádech, což se mi bohužel moc často nestává. Škoda jen, že to bylo tak předvídatelné... ()

teseth

Neviděl jsem originál a proto mám asi jednodušší hodnocení. Vcelku film působí dobrým zpracováním a dokonce i logickými dialogy. Na druhou stranu ho sráží herecké výkony ústřední dvojice herců, kteří se sice snaží ale asi nepochopili co hrát. Joshua je ve všech rovinách impotentní. Snad jen postelovou scénu mu člověk věří! Rachael to doplňuje zbytečným přehráváním a bezvýrazovostí, které se celý film střídají jak na houpačce. Dát filmu jiné herce tak by jistě byl tak o 7% výš. Takto působí dojmem nemastnosti-neslanosti. ()

uprchlice

Není nad to, když jste s někým dlouho a pak zjistíte, že ho vlastně vůbec neznáte... Přesně tohle se stane hrdince v horroru "Clona". Abych byla přesnější. "Clona" je duchařský příběh. I když není strašidelný (to byste museli být fakt poserové ), tak určitě pobaví a nezklame. Od jiných duchařin má jednoduchý děj a závěr je velice šokující (i když zápletku jsem prokoukla po 30 minutách filmu ). Tím závěrem myslím tu děsivou (malém) sebevraždu a zápletkou, co z toho filmu vlastně vzejde Popravdě jednu z postav jsem litovala, jelikož ona litovala svých hříchů... Celkově se "Clona" jako remake velice povedla, i když začátek je velice pomalý a než se začne něco dít je skoro polovina filmu za námi. Vraždy, i když jenom dvě, tak celkem solidní a děsivý, takže já "Clonu" velice doporučuju ;) ()

YNWA

Já vlastně ani nevím, neviděl jsem originál, tak nemohu srovnávat, ale musím, že na škodu je cloně to, že se až příliš podobá Kruhu a Nenávisti. Prakticky z té části hororové jsem neviděl nic nového, takže momenty hrůzy se nekonaly. Ani mě to nějak příliš nebavilo. Na druhou stranu horory tohoto typu mám velice rád takže tim bych vysvětlil, proč dávám za tři hvězdy. ()

Vendea

zlatá střední cesta - známe horší, ale i lepší - klasika, která nikoho nepřekvapí a teoreticky ani nezklame, ale nás "hororofily" potěší :) ()

Hystory

Dúfam, že éra prevzatých duchárskych hororových filmov sa schyľuje ku koncu. Po Kruhu 1,2, Kľúču, Nenávisti 1,2 a po Oku prichádza ďalší filmový omyl, teraz v koprodukcii 20th Century Fox a Regency. Známy duchársky príbeh situovali do Tokia, pričom teraz sledujeme kariéru fotografa, ktorý po svadbe ihneď odcestuje so ženou. Ona po čase začne mať vidiny, ktoré jej naznačujú hrôzostrašné tajomstvo. Film má veľa podobného s Nenávisťou, v ktorej práve brutálna vražda vynútila pomstu Kajako a jej syna. Tento však stratil cestou všetok napätie a nespĺňa ani základné požiadavky hororového diváka/ fanúšika. Východisko netreba hľadať len v hereckom obsadení, hoci do značnej miery ovplyvňuje hore spomínané skutočnosti. Prvotný problém nachádzame v kvalite spracovania. Režisér Masayuki Ochiai spomenul, že pôsobiť chcel tmavou atmosférou a náznakmi, t.j. naznačiť transcendentný svet. Zabudol na to, že pre diváka nepoznajúc ich kultúru, film v takomto spracovaní nadobudne inú hodnotu. Tým, že hneď v prvých scénach odhalí ducha, náročnejší (európsky) divák stratí záujem. Spomeňme si na Jeepers Creepers, ktorý je ideálny príklad na to, ako sa dá zhustiť atmosféru a v druhej sekvencií úplne rozbiť. Keď od začiatku vieme, že s akou bytosťou máme dočinenia, film stratí na kvalite, prv na strašidelných scénach. Samozrejme nemusí vždy to tak fungovať, ale vo väčšine prípadov je to tak. U hororoch je to nepísané pravidlo, veď viac sa bojíme toho čo nepoznáme. Ďalší problém nachádzame v make- upe. Tým, že aj duch (v prevedení Megumi Okina) je perfektne upravený, t.j. výzorom nepripomína násilím zabitú osobu, tiež veľa zhoršuje na výslednom efekte. Hoci má kukadlá, ako Kajako (Nenávisť) a vlasy ako Samara (Kruh), nevyzdvihli jej kontúry tak, aby pripomínala dajakého strašidelného ducha poháňaného nenávisťou, ale ako ducha domáceho a nadmieru sympatického. A teraz si spomeňme hercov, ktorí stvárňujú týchto úbohých terčov: Rachael Taylorová a Joshua Jackson. Rachael, ako hlavná respondentka je nesympatická a nepresvedčivá, svoje herectvo by mohla zanechať a nájsť inú robotu. Je jasné, že nebude nikdy patriť medzi najjasnejšie hviezdy Hollywoodu, keď nevie zahrať ani takúto jednostrannú a nebdelú postavu, akou je Jane. Ben, v prevedení Joshua Jackson, je už lepšie zvládnutý, samozrejme má viac hereckých skúseností (napr. kinohit Lebky). Neuveriteľné je však to, že tento „krásavec“ sa mohol dopustiť takéhoto činu- a tu už môžeme bombardovať absurditu scenára: Jane prečo nevidela Megumi skôr, len v Japonsku? Prečo sa urobilo ten zvrhlí skutok, veď mali všetko? Prečo sa o vzťahu neporozprávali Ben a Megumi? Prečo sa zmenila láska Megumi k Benovi na chorobnú? Megumi prečo chcela ukázať Jane Benovu minulosť?... mnoho ďalších. Dúfam, že podobné hororové slátaniny sa už nestanú a už vôbec nemyslím na pokračovanie... Bližšie pozri môj článok na http://najfilmy.wordpress.com/2010/05/03/japonsky-horor/ ()

miman

Dobrý nápad, docela dobře zpracované. Možná o trošinku lépe než originál. Jelikož jsem ovšem viděl asijský originál, tak mě film zklamal. Je to totiž totálně okopírované. Pokud se chcete bát a hledat pravdu o duších na fotkách a neuvidíte thajský originál, tak možná bližší evropanovi je americká verze. Pokud jste ovšem viděli originál, tak na tento film nemá cenu koukat. ()

Honzyg

Nepřesvědčivé a bez překvapení. Strachu se člověk moc nedočká, akorát tak čeká, odkud to bafne. Zajímavé mi přišlo, jak se Taylor hodně podobá Nicole Kidman. ()

CornelieJame

Osobně nefandím hororům japonského stylu teda pokud ho američani nepředělají :o) Zajímavý námět filmu i když trošku předvídatelný jak jinak vidět ducha než na fotkách nebo v zrcadle. Pár chyb by se ve filmu našlo taky a nebo sem uplně natvrdlá nějak sem nepochopila jak ta přejetá holka mohla vědět ze zrovna její bejvalej jede zrovna v tom autě nebo to byla jiná?A jak na konci jeho žena zjisti díky fotkam jeho minulost a říká že jí zabili tak kdo byla ta přejetá na začátku.Ještě je naprostá pitomost zabít ducha el.proudem to mě celkem pobavilo ale zase si říkám co bych v takové situaci dělala já? Můj nazor je podívat se na clonu ale vůbec jí neřešit. Příbeh o zamilovaný holce která i když zemře chce mít kluka jen pro sebe ať to stojí co to stojí s občasným mrazením v zádech jinak nic zajímavýho ve cloně nenajdete. ()

vojtik.sup

Nemějte mi to za zlé, ale mě vážně přijde remake lepší než originál (jako většinou). Ano, je pravda, že jde o prakticky stejný film a nápad na něj získal originál v r. 2004. Akorát zde jsou dosazeni američtí herci a kvalitnější zpracování. Jinak - opravdu jsem tady měl strach a myslím si že oprávněně. Do by mi docela stačilo. ()

aerokh

Líbilo se mi to, nicméně o dost méně než kruh a Sirotčinec. Závěrečné rozuzlení bylo nečekané a potěšilo mně . nebyla nouze o lekačky ani o pár nechutných scének (s jazýčkem ) za mně tak 60% ()

Traktorista

Takový průměr. Některé záběry jsou velice vydařené, bohužel to vše dost kraví dialogy na úrovni třetí třídy pomocné školy. Postavy nejsou moc uvěřitelné, některé vedlejší zápletky, které se tam řeší půl filmu nakonec jen tak odezní bez vysvětlení. počítám, že startujícím impulsem byla asi ona svatba, bo začátek onoho strašení tam nějak není osvětlen. Ke konci to začíná lehce gradovat, bohužel konec jako takový to celý pošle do kytek.Film na večer, kdy človík nepotřebuje zapnout mozek. ()

p.a.n.d.a

Nebudem taký drsný ako niektorý kritický užívatelia aj, keď Americké remaky vôbec nemám v láske. Thajský Shutter z roku 2004 je moja srdcovka takže tak :D ale napriek tomuto faktu musím poznamenať, že tento remake je v dabingu a s lepšou obrazovou kvalitou. Atmosféra opadla, herecké výkony taktiež a skvelá kamera takisto. Odporúčam 3 hviezdičky. ()

Martinaa.Tru

A mě se to naopak líbilo. Hlavně po dějové stránce, a rozuzlení příběhu a následném konci. Jako horor - lekačky stály za kulový, to je fakt. Ale troječku si zaslouží :) ()

Monikasson

Tak tento remake chúďa utŕžil riadnu podpásovku a keby iba jednu.O atmosfére sa moc hovoriť nedá a slečna Megumi Tanaka by dokázala vystrašiť ... asi nikoho,kto videl pôvodný Shutter.Pár scénok bolo fajn,ale žiaľ iba pár,to jest dve scénky.Ktoré to sú písať nejdem,aby ten film malo vôbec zmysel pozerať.Škoda,veľké sklamanie. ()

Krteczek

Originál jsem neviděl, proto jsem od Clony asi neměl přehnaný očekávání. Rozhodně mě ale film celkem bavil a mile překvapil. Zdejší hodnocení se mi zdá zbytečně nízké. ()

bloks

Remake thajského hororu. Technicky lepšie ako originál, aj ľakačky desivejšie. Ale v thajskej verzii bol príbeh viac uveriteľnejší. ()