Clona

Trailer 2

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

Trailer 2

Socrates

Špatně odrežírovaná duchařina se špatnými herci (obzvlášť Joshua byl k smíchu). Trapný scénky, trapný dialogy, trapný postavy, trapný záběry. Ale nakonec za šlápnutí na plyn v poslední dvacetiminutovce dávám hvězdičku a brzo vyhledám originál, protože ten snad takhle bídně udělanej bejt nemohl a tudíž je tam šance, že budu mít u filmu bobky, což se tady nepovedlo. ()

veru_needy

Od tohodle filmu jsem neočekávala moc, avšak musím říct, že překvapil. Až na několikero kýčovitých scén a naprosto grotesktních morbidních prvků byl film skvělý. Hudba sice v některých pasážích přehnaná, což mi občas trhalo sluch, ale co od takového žánru čekat. Nejvíce mě ovšem nadchla zápletka, která tam kupodivu opravdu byla. Film měl více smyslu a logiky nežli mnohá důkladně propracovaná dramata, popřípadě thrillery. Příjemné mrazení, napětí a troška vzrušení, prostě super. Hlavně ten konec teda. ()

darkrobyk

Jane, půvabná blond hysterka, odjede na svatební cestu s novomanželem Benjaminem do Japonska. Ten ovšem, aniž by to tušila, má plný kufr kostlivců, a tak se začnou dít věci. Má v tom spáry duch a je třeba říci, že černovlasé Japonky jsou děsivé samy od sebe, natožpak když hrají ducha. Vše se pak točí okolo fotografií a hysterka Jane se pokouší zjistit, co je pronásleduje a proč. Slušný a místy velmi pěkný vizuál, standardní hudba a standardní výkony. Napětí má poslední čtvrtina, no, skoro třetina. Čekal jsem větší bizár, alespoň jazyk a mouchy potěšily. A odkaz na Psycho. Tokio je příjemně fotogenické, proud lidí s deštníky má až snovou atmosféru. Jinak vcelku tuctová duchařina, u níž se člověk nebojí, což pokládám za velké minus. Přesto kvůli závěru zaokrouhlím 2,5* nahoru. ()

tombac

Po dlouhé době remake asijské duchařiny, jehož není třeba posílat po porovnání s originálem klečet do rohu na hanbu. Ke cti mu slouží, že původní thajský Shutter patří bez debat mezi absolutní duchařskou špičku. Americká předělávka, které prospěl převážně japonský štáb, jest neurážejícím průměrem s pár světlými, lehce strašícími momenty (na údernost originálu samozřejmě nemá, což se týká především ztvárnění pointy), měkčí jü-rei bez krvavého faceliftingu (zato s dlouhým jazykem a mušincem kolem sebe) a zkratkovitou poslední čtvrtinou. Hodina a půl mi u Clony příjemně utekla, leč podruhé na ni do kina asi nepůjdu, jelikož její dějová kostra je až na pár drobných odchylek totožná s originálem a vidět poněkolikáté to samé a v horší verzi nemusím. 5/10 ()

DDT

Nudný mix duchařských hororů. Všechny scény už jste kdysi kdesi viděli, jen trochu líp natočené. Dokonce i herci mi připadali jako remixy jiných, slavnějších jmen. Například Rachel Taylor vypadá jako perfektní kříženec Naomi Watts a Nicole Kidman, jen bez jejich talentu. A ještě malá poznámka - že by si dnes profesionální fotograf módy sám vyvolával ve vývojce nafocené filmy mi přišlo míň pravděpodobné než porazit na silnici autem ducha. ()

• Film nebyl promítán pro kritiky. (LUKICKK)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 31. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (ČSFD)
  • Fenomén zachycování duchů na fotografiích je známý jako duchařská fotografie, nadpřirozený jev, jehož počátky sahají až do konce 19. století. (LUKICKK)