Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

Trailer 2

tron

„Takže to nie je skutočné?“ – „To som nepovedal.“ Málokedy mám pri pozeraní hororu taký pocit, že herci sú príšerní. Videl som množstvo ázijských hororov odštartovaných úspechom Nakatovho prvého Ringu, aj ich americké prerábky. Nemyslite si však, že tony klišé (dvojité finále, duch môže fyzicky ubližovať, prejavuje sa prostredníctvom techniky, má podobu bledej ázijskej dlhovlasej dievčiny s neprirodzenými pohybmi) je najhlavnejším problémom mizernej CLONY (remake pôsobivého thajského originálu). Na to som už zvyknutý. Prečo teda len 20%, keď rovnakému ZMEŠKANÉMU HOVORU s Edwardom Burnsom som dal až 40%? Lebo bol atmosférickejší a herci sa v ňom nesprávali ako blbci. Teraz mimoriadne nesympatickí predstavitelia páriku konajú až smiešne nelogicky – keď by mali jačať šialenstvom, sucho sa pýtajú „Deje sa niečo?“ a na bežné veci reagujú hystericky. Remake neprichádza s ničím, s čím neprišiel originál a to, čo kopíruje, je trápne (sedenie na pleciach). Ak ste zatiaľ žiadny „japan shock“ (resp. jeho remake) nevideli, asi budete nadšení. Ale čím viac ste si ich pozreli, tým viac budete znechutení sami zo seba, že štrnásty raz pozeráte stále to isté. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,928,550Tržby Celosvetovo $47,879,410Tržby za predaj DVD v USA $7,323,753 //počet predaných kusov 410,860║ Nič nové v tomto žánrovom ohľade strašidelných Japonských dievok, vykonávajúcich svoju posmrtnú pomstu ale aspoň to je zručne zrežírované, v znesiteľných medziach, občas aj slušná dávka napätia príde, aj keď človek má pocit že zažíva scénkové deja vu podobné z ostatnými filmami natočenými od veľkého boomu Ázijských horrorov. /60%/ ()

J*A*S*M

Nejsem z těch, kteří hned na každý chystaný remake hledí skrz prsty, ale zrovna u Shuttera jsem se výsledku docela bál, neboť originál považuju za jednu z mála opravdu povedených asijských duchařin. No a americká verze nakonec není žádná velká pohroma, ale původní film zůstal nepřekonán, takže remake se jeví naprosto zbytečně. Živě si pamatuju ty záchvěvy hrůzy, které jsem při sledování thajského Shutteru pociťoval, ale tady mi ani mráz po hřbetě nepřeběhl, prostě po hororové stránce velmi slabé. Ale koukat se na to dá. Průměrných 50%. ()

Fr

Fotografie duchů vznikají od doby, co existuje fotografování. Snaží se nám něco říct. Ale co?…. Únosná stopáž a duchařina v posledních 30 minutách snímku, kdy SPIRIT je na scéně jak jen to jde, dělají film shlédnutí hodný. Líbila se vám Nenávist? Tak zde nic objevného nehledejte! ()

LIVINGDEAD

Na rozdíl od ostatních nesnáším Thajské, Japonské, Korejské a jiné šikmooké horrory s bílohubou vlasaticí v hlavní roli a proto jsem vděčný za každé remake. Film Clona řadím mezi průměrné snímky. Rozhodně bych film nepovažoval za horror, ale spíše za drama. Lekací scény žádné a krev se zde taky neobjeví. Velké plus dávám sympatickému hereckému obsazení a hlavně byla radost se dívat na pěknou blondýnku Rachael Taylor. Prostě je to takový film: " rychle se podívat a zapomenout! " ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 31. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)