Clona

Clona

Shutter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

Tento horor začíná tou nejděsivější možnou scénou: nikoliv vraždou, ale..... svatbou! Naštěstí hrůzyplné okamžiky manželských začátků skončí hned po úvodních titulcích, kdy američtí novomanželé vyrážejí do Země vycházejícího slunce. A tam, ach jaká hrůza, mají problémy s foťákem! Takové šmouhy na fotkách, to už vyděsí nejednoho drsňáka. A jak vyjde překvapivě najevo, džaponci žerou mnoho luštěnin a proto snímky kazí duchové. Následují další "překvapivá" odhalení pro blondýnu a pak už konečně může divák se zíváním film vypnout a zamyslet se, jestli nebylo lepší vzít si knihu. Zoufale průměrný horor, který ani moc nevyděsí, pokud nejste vyloženě chabrus na nervy. Věřím tomu, že původní japonská verze je lepší, ale nějak mi ty ťamanské podivnosti prostě nesedí. 50%(18.7.2013)

Mam rad remaky, lebo niektore su horsie /Souboj Titanu 2010/ ako original, niektore zase lepsie. No a u tohoto filmu Clona je remake podstatne horsi nez Shutter z roku 2004. SEm-tam sice strasidelna atmosfera je, ale hororove sceny su odflaknute a reziser Masayuki Ochiai odviedol len priemernu pracu. Cirych 50 %(13.3.2013)

• J*A*S*M

Nejsem z těch, kteří hned na každý chystaný remake hledí skrz prsty, ale zrovna u Shuttera jsem se výsledku docela bál, neboť originál považuju za jednu z mála opravdu povedených asijských duchařin. No a americká verze nakonec není žádná velká pohroma, ale původní film zůstal nepřekonán, takže remake se jeví naprosto zbytečně. Živě si pamatuju ty záchvěvy hrůzy, které jsem při sledování thajského Shutteru pociťoval, ale tady mi ani mráz po hřbetě nepřeběhl, prostě po hororové stránce velmi slabé. Ale koukat se na to dá. Průměrných 50%.(7.6.2008)

• Hakha

Dopadlo to tak, jak se asi od amerického remaku dalo očekávat, ve srovnání s originálem ve všem ztrácí, ale až tak hrozné to není. Myslím, že si tento film více užijí lidé, co předchozí film neviděli, jelikož je aspoň něco překvapí, ale spíše doporučuji zhlédnout Thajskou verzi, jelikož tato je krapet nudnější a jestli máte chuť na více lekačet, tak Thajská verze je jasnou volbou. Já hodnotím 2 hvězdičky…(31.10.2008)

Po dlouhé době remake asijské duchařiny, jehož není třeba posílat po porovnání s originálem klečet do rohu na hanbu. Ke cti mu slouží, že původní thajský Shutter patří bez debat mezi absolutní duchařskou špičku. Americká předělávka, které prospěl převážně japonský štáb, jest neurážejícím průměrem s pár světlými, lehce strašícími momenty (na údernost originálu samozřejmě nemá, což se týká především ztvárnění pointy), měkčí jü-rei bez krvavého faceliftingu (zato s dlouhým jazykem a mušincem kolem sebe) a zkratkovitou poslední čtvrtinou. Hodina a půl mi u Clony příjemně utekla, leč podruhé na ni do kina asi nepůjdu, jelikož její dějová kostra je až na pár drobných odchylek totožná s originálem a vidět poněkolikáté to samé a v horší verzi nemusím. 5/10(18.4.2008)

• - Originál z roku 2004 Shutter: They Are Around Us pochází i se odehrává v thajském Bangkoku, zde se příběh odehrává v Japonsku. (t.mon)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 31. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)