Reklama

Reklama

Clona

Trailer 2

Obsahy(1)

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (270)

claudel 

všechny recenze uživatele

Pacey a hororový thriller? Proč ne, ale mohl si vybrat asi lépe. Clona mě ani nepobavila, ani nevyděsila, ani nevystrašila. Není to špatný horor, ale nedokáže diváka udržet v konstantním napětí a pár lekacích scén se míjí účinkem. Až ta poslední dvacetiminutovka osvětlující minulost hlavních postav je výborná a takřka komediální. Slabší tři hvězdičky. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Dopadlo to tak, jak se asi od amerického remaku dalo očekávat, ve srovnání s originálem ve všem ztrácí, ale až tak hrozné to není. Myslím, že si tento film více užijí lidé, co předchozí film neviděli, jelikož je aspoň něco překvapí, ale spíše doporučuji zhlédnout Thajskou verzi, jelikož tato je krapet nudnější a jestli máte chuť na více lekačet, tak Thajská verze je jasnou volbou. Já hodnotím 2 hvězdičky… ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Drtivá prohra s Thajským originálem. Nejen, že film není dostatečně konzistentní v příběhu jako jeho asijská předloha, ale především je slabě odehraný a hororově nezdařený. Takový ten nepříjemný pocit, který jsem měl při sledování a po zhlédnutí Shuttera, se zde rozhodně neopakoval. S ramekama je to těžké, buď se tvůrci snaží držet úplně stejné linie jako originál a nebo se snaží natočit něco trochu jiného na motivy originálu. Jenže Clona se na první pohled držela zuby nehty předlohy, ale v důležitých momentech si tam vložila různé inovace, kterými vlastně podbourávala pevnou půdu pod samotným příběhem, takže nebylo daleko od toho, aby se z Clony stal paskvil. Naštěstí právě snaha držet se co nejvíce originálu, napomohla k tomu, že dám alespoň 2 hvězdičky, ale opravdu lituju ty, kteří se nejdřív podívali na Clonu a pak až na Shuttera. ()

TomikZlesa 

všechny recenze uživatele

Tyhle kopíráky je potřeba brát a hodnotit jako samostatné filmy. Jasný že to je čorka jak prase a film je točenej podle pravítka přesně podle originálu, ale bál sem se, lekal sem se a jak píše MrHlad vše funguje jak má a o to jde. Stejný případ ja Karantena vs. Rec, je to naprosto to samé akorát s jinými herci a přesto filmy dělí 30%. To je tak když někdo nedokáže hodnotit nezaujatě. Navíc Joshua příjemně potěšil. ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Spolu s Temnou vodou najubohejší americký remake nejakého šikmookého hororu.... Kórejský originál je niekde veľmi blízko vrcholu hororového žánru zahrnujúceho malé nasrané vraždiace dlhovlasé dievčatká akoby pretrené Primalexom. Pôvodné scény, pri ktorých mi aj teraz nabehne husacina na chrbte, sú spôsobom "paste/copy" a bez štipky nejakej invencie nasilu natlačené dohromady pričom to podstatné nejak okopírovať zabudli - bubácku atmosféru.... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Fenomén zachycování duchů na fotografiích je známý jako duchařská fotografie, nadpřirozený jev, jehož počátky sahají až do konce 19. století. (LUKICKK)
  • Film nebyl promítán pro kritiky. (LUKICKK)

Reklama

Reklama