Clona

Clona

Shutter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

Tyhle kopíráky je potřeba brát a hodnotit jako samostatné filmy. Jasný že to je čorka jak prase a film je točenej podle pravítka přesně podle originálu, ale bál sem se, lekal sem se a jak píše MrHlad vše funguje jak má a o to jde. Stejný případ ja Karantena vs. Rec, je to naprosto to samé akorát s jinými herci a přesto filmy dělí 30%. To je tak když někdo nedokáže hodnotit nezaujatě. Navíc Joshua příjemně potěšil.(19.7.2009)

• petero

Nie a nie sa vymaniť z tej kliatby. Ale čuduje sa tomu niekto? Čím dokáže vyčačkanejší remake prekvapiť keď poznáme pointu a čakať, že tvorcovia remaku by ju mohli ešte nejako vyšperkovať je zbytočné, keď už ani tie ľakacie scény nedosahujú ani za mak napätia pôvodného. Omieľačka na záver: „NEPOZERAŤ, ORIGINÁL JE LEPŠÍ“.(23.9.2008)

Celá tahle vlna mě nechávala od začátku chladným, takže u další kopírky s nafialovělými asijskými dívčinami jsem nehnul brvou. Hvězdička navíc vyskočila za slušnou práci s kamerou a vcelku adekvátní hudbu. Počítám, že za den nebo dva už si nebudu pamatovat ani název, ani děj a toto "dílo" mi krásně splyne s patnácti navlas podobnými kousky. Jako levná thajská prostitutka - úplně škaredé to nebylo, účel to splnilo, tak zapnout gatě a jde se domů.(10.6.2008)

• heyda

Drtivá prohra s Thajským originálem. Nejen, že film není dostatečně konzistentní v příběhu jako jeho asijská předloha, ale především je slabě odehraný a hororově nezdařený. Takový ten nepříjemný pocit, který jsem měl při sledování a po zhlédnutí Shuttera, se zde rozhodně neopakoval. S ramekama je to těžké, buď se tvůrci snaží držet úplně stejné linie jako originál a nebo se snaží natočit něco trochu jiného na motivy originálu. Jenže Clona se na první pohled držela zuby nehty předlohy, ale v důležitých momentech si tam vložila různé inovace, kterými vlastně podbourávala pevnou půdu pod samotným příběhem, takže nebylo daleko od toho, aby se z Clony stal paskvil. Naštěstí právě snaha držet se co nejvíce originálu, napomohla k tomu, že dám alespoň 2 hvězdičky, ale opravdu lituju ty, kteří se nejdřív podívali na Clonu a pak až na Shuttera.(20.12.2010)

Po dlouhé době remake asijské duchařiny, jehož není třeba posílat po porovnání s originálem klečet do rohu na hanbu. Ke cti mu slouží, že původní thajský Shutter patří bez debat mezi absolutní duchařskou špičku. Americká předělávka, které prospěl převážně japonský štáb, jest neurážejícím průměrem s pár světlými, lehce strašícími momenty (na údernost originálu samozřejmě nemá, což se týká především ztvárnění pointy), měkčí jü-rei bez krvavého faceliftingu (zato s dlouhým jazykem a mušincem kolem sebe) a zkratkovitou poslední čtvrtinou. Hodina a půl mi u Clony příjemně utekla, leč podruhé na ni do kina asi nepůjdu, jelikož její dějová kostra je až na pár drobných odchylek totožná s originálem a vidět poněkolikáté to samé a v horší verzi nemusím. 5/10(18.4.2008)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 31. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)