Clona

Clona

Shutter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

Málokdy se stává, že by Asijský film předčil Americký Remake, tady tomu však bylo.. The Shutter je Nadupaná Scary Duchařina jedna z nejlepších vůbec.. Clona je zbytečný remake, ve kterém hrajou pouze příjemnější Herci, ale musím však poděkovat za velmi příjemnou scénu, kde se problikává obraz Fotoaparátém! To je pro mně Creepy Scéna jako Mrak! Objevil jsem jí pouze v Apollu 18, Los de Julia Ojos a právě tady v Shutteru!(13.2.2013)

Je vidieť, že film robil Japonec. Bola tu vytvorená fakt perfektná atmosféra. Atmosféricky to dosť pripomínalo Ju-On alebo Kruh. Ostatné sa opäť pomaly vlieklo. Dej sa dal celkom predpokladať, zamýšľané lakačky som odhalil 15 sekúnd pred tým, než prišli. Avšak na nejakom slušnom filmovom dojme mi to až tak moc neubralo.(4.5.2010)

• freddy

Mám-li být upřímný, tak tenhle film mě zrovna dvakrát nezaujal. Vůbec jsem se nebál, ani jednou jsem sebou neškubl hrůzou, ani jednou jsem nevyjekl, zkrátka jsem to normálně v klidu pozoroval a čekal jsem, kdy už přijdou ty strašidelné pasáže. Jenže za celou dobu filmu jsem se bohužel takovýchto pasáží nedočkal, takže místo hororu jsem vlastně celou dobu sledoval pouhé drama s trochou napětí. A to mi věřte, že mě dokáže vyděsit v hororech prakticky všechno, já jsem člověk, který se lekne velice snadno, takže v tomto případě je asi někde chyba. Ale pokud tedy pominu, že to měl být horor a budu to brát jako drama s trochou duchařiny, tak to alespoň na ten mírný podprůměr docela funguje, ale to je tak všechno, protože tu není nic navíc a celou dobu jsem prakticky jen čekal na něco, co nepřišlo. A příliš tomu tedy nepomohli ani herci. Proti Joshuovi Jacksonovi osobně nic nemám, ale tuto roli jsem mu zrovna příliš nevěřil, nepůsobil na mě zkrátka důvěryhodným dojmem a i v tom zřejmě může být kámen úrazu. Tohle je tedy po všech stránkách skutečně zklamání, asi jsem prostě čekal něco docela jiného. Po zralé úvaze, kdy jsem váhal mezi dvěma a třema hvězdama jsem dospěl k názoru, že vzhledem k mému zklamání zvolím tu horší možnost, takže filmu uděluji dvě podprůměrné hvězdy.(17.7.2010)

• Hrabka

Co jiného zbývá než politovat ty, kteří to viděli dříve než thajský originál. Připravili jste se o perfektní zážitek! Nedivím se vám, že se vám tento remake líbil a pointa vám příjde skvělá, ale věřte, že originál je jen jeden a tomu nesahá tento ctrl-c ctrl-v kousek ani po kotníky. Jak se nemám nudit, když děj je úplně stejný, se stejnými momenty a závěr to samé. Sice to není úplná kopie jako např. Rec - Karanténa, ale i tak prostě už vím, co příjde. Na druhou stranu jsem aspoň zavzpomínal na pětihvězdičkový originál a některé scény se tady taky povedly. Dokonce mě přejel mráz po zádech, ale to bylo asi spíš při vzpomínce na nervydrásající thajskou verzi. Chápu, že Amíci chtějí přiblížit svým obyvatelům asijské horory, ale vážně lituji ty, kdo dají přednost kopii před originálem. 40%(13.12.2010)

Po dlouhé době remake asijské duchařiny, jehož není třeba posílat po porovnání s originálem klečet do rohu na hanbu. Ke cti mu slouží, že původní thajský Shutter patří bez debat mezi absolutní duchařskou špičku. Americká předělávka, které prospěl převážně japonský štáb, jest neurážejícím průměrem s pár světlými, lehce strašícími momenty (na údernost originálu samozřejmě nemá, což se týká především ztvárnění pointy), měkčí jü-rei bez krvavého faceliftingu (zato s dlouhým jazykem a mušincem kolem sebe) a zkratkovitou poslední čtvrtinou. Hodina a půl mi u Clony příjemně utekla, leč podruhé na ni do kina asi nepůjdu, jelikož její dějová kostra je až na pár drobných odchylek totožná s originálem a vidět poněkolikáté to samé a v horší verzi nemusím. 5/10(18.4.2008)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 31. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)