Clona

Shutter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 85 min

• grogodil

Spolu s Temnou vodou najubohejší americký remake nejakého šikmookého hororu.... Kórejský originál je niekde veľmi blízko vrcholu hororového žánru zahrnujúceho malé nasrané vraždiace dlhovlasé dievčatká akoby pretrené Primalexom. Pôvodné scény, pri ktorých mi aj teraz nabehne husacina na chrbte, sú spôsobom "paste/copy" a bez štipky nejakej invencie nasilu natlačené dohromady pričom to podstatné nejak okopírovať zabudli - bubácku atmosféru....(21.1.2009)

• honajz

Americký remake thajského hororu, který se odehrává v Japonsku. Přijde vám to poněkud kosmopolitní? Nu, a navíc je to celé hloupé. --- Americký remake thajského hororu, který se odehrává v Japonsku. Přijde vám to poněkud kosmopolitní? Nu, a navíc je to celé hloupé. Netuším, o čem je původní thajský horor, protože jsem zatím za svůj život viděl dva thajské horory a daří se mi držet svůj slib a abstinovat od nich. Nicméně tenhle blábol je vyloženě nudný - mladý pár se vezme, letí z USA do Japonska, kde má manžel práci fotografa modelek, a tak celou první polovinu filmu fotí a užívají si výhledy na Fuji. Pravda, taky srazí nějakou podivnou ženu na silnici, ale pak nikde ani stopa po srážce, takže štěstí zdánlivě kazí jen nějaký kaz ve foťáku, protože fotky vypadají mázlé. Asi jako ty moje z dovolených. Jenže žena v tomhle filmu usoudí, že jde o fotky duchů, bu bu bu, hledá nějaké vysvětlení, žádného se jí nedostane, a to už nám zbývá poslední čtvrt hodinka, v níž proběhne zásadní odhalení stylem náhoda je můj vůdce a uzavření celého filmu, které je tak stupidní, že bych se snad ani nebál spoilerovat. (Takže pozor, bude spoiler!!! Můžu? Ten duch celou tu dobu seděl manželovi za krkem.) A to nemluvím o spoustě logických nesmyslů, kdy některé vám dokonce dojdou s prozrazením pointy, jak jsou nelogické a nesmyslné. Ale jinak tu uvidíte jednoho herce z Dawsonova světa, jednoho z Plastické chirurgie, s.r.o., nějakou vždy svěží a namakeupovanou blondýnku, třeba to někomu ke štěstí stačí? Disk vypadá na první pohled pěkně vybaveně. Avšak jen do doby, než zjistíte, že většina odkazů vlastně patří do jednoho ranku. Disk načíná protipirát a v bonusech najdeme audiokomentář výkonné producentky, scenáristy a hlavní herečky - pouze s RU titulky, rozhovory s herci o filmu (8:17), rozhovory s herci a tvůrci o natáčení v Japonsku (9:28), rozhovor s režisérem (9:32), se scenáristou (5:34), dokument o historii fotografií duchů (4:50), návod, jak si vytvořit vlastní fotku s duchem pomocí Photoshopu (4:00), návod, jak a kde najít duchy (2:29 - jen text přebíhající na pozadí), 11x vystřižené scény (14:22 - jedna s alternativním koncem, který ale vůbec alternativní není) - vše s CZ titulky, a link na Foxe. Mimochodem - jestli se nepletu, tak shutter znamená závěrka?(25.1.2015)

Nó, asi tak, že nic nového pod sluncem. Být to nějaký můj první film podobného duchařského žánru, tak dávám hodně, ale problém je, že už sem pár takovýhle alá japonských duchařinek viděl, takže mě už napadaly nějaké ty scénáře, jak by to asi mohlo odvíjet, a to asi není dobře. Navíc když sem tak nad tím přemýšlel, tak dost napětí vlastně pocházelo ze zvuků, kteří tam ty hrdinové vůbec neslyší, ale bylo to tam jen pro nás diváky, abychom si nepřepli na kanál o pletení, no a to taky není zrovna nejlepší vizitka.(7.8.2008)

Málokdy se stává, že by Asijský film předčil Americký Remake, tady tomu však bylo.. The Shutter je Nadupaná Scary Duchařina jedna z nejlepších vůbec.. Clona je zbytečný remake, ve kterém hrajou pouze příjemnější Herci, ale musím však poděkovat za velmi příjemnou scénu, kde se problikává obraz Fotoaparátém! To je pro mně Creepy Scéna jako Mrak! Objevil jsem jí pouze v Apollu 18, Los de Julia Ojos a právě tady v Shutteru!(13.2.2013)

Už to človeka nebaví ani opakovať, ale ešte to zvládnem :) další remake :D Shutter som išiel pozerať čisto z povinnosti a neočakával som samozrejme nič resp. som čakal čistú žumpu. Film je plný klišé, ktoré, ale na počudovanie fungujú celkom slušne a všetky lakačky a iné pri ducharčine povinné veci pracovali tak ako mali. Síce film ničím neexceloval, milo ma prekvapil, že aj v tejto vlne remakovania azijských ducharčín s bledými, čiernovalými ženymi sa nájde nejaký, ktorý spadá aspoň je priemeru. A práve Shtter si minimálne 50% zaslúži.(23.6.2008)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 31. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Originál z roku 2004 Shutter: They Are Around Us pochází i se odehrává v thajském Bangkoku, zde se příběh odehrává v Japonsku. (t.mon)