Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

SONITA

Boli časy keď som tento dokument sledovala ako posadnutá a nejaký čas som sa aj snažila podľa neho riadiť ale sama presne neviem či výsledky ktoré som dosiahla boli naozaj až také prelomové a zázračné pre môj život. Sama si kladiem otázku či som naozaj nebola šťastnejšia kým som Tajomstvo nepoznala. Veď napríklad si zoberte toho veľmi sympatického pána ktorý tam vystupuje menom James Arthur Ray. Ten pán mi bol najsympatickejší zo všetkých vystupujúcich a jeho rady som si dosť brala k srdcu. A tu sa zrazu dozviem z nejakého zahraničného článku že počas nejakej hromadnej meditácie ktorú organizoval on zahynuli 3 ľudia ? No nejako dôveryhodnosť toho sympatického pána prudko klesla a už zrazu aj k celému dokumentu pristupujem opatrnejšie. Neviem sa naozaj rozhodnúť aké hodnotenie tomuto filmu dať lebo mám z neho neskutočne zmiešané pocity. ODPAD určite nie lebo musím uznať že mnohé myšlienky boli celkom užitočné a zaujímavé ale zas na druhej strane mnohé veci mi prišli až veľmi prehnané. Tak samozrejme súhlasím s tým že pozitívne myslenie je určite lepšie ako neustále fňukanie nad tým že nemáme život podľa našich predstáv. Takže vďačnosť má rozhodne veľký vplyv na naše vnímanie vlastného života. Áno súhlasím s tým že človek by sa mal snažiť vidieť ten pohár skôr poloplný. Áno je pravda že stres, hádky, nepríjemné správanie a celkovo negatívny prístup neprináša človeku radosť či dokonca šťastie. Ale zas na druhej strane sú situácie v ktorých si neviem celkom predstaviť ako by si človek dokázal zachovať chladnú hlavu a pozitívne myslenie za každú cenu. Zoberme si napríklad náhle nečakané úmrtie blízkej milovanej osoby. No skúste vtedy pozitívne myslieť. Máte v rodine ťažko chorého človeka ktorý denne trpí ťažkými bolesťami a vy ani lekári mu nedokážete pomôcť a len sa pomaly bezmocne dívate ako ten človek zomiera. Si myslíte že stačí len toho človeka denne hladkať za rúčku a opakovať ako papagáj že všetko je v poriadku že nič sa nedeje že život je krásny ? Áno nejaký čas to vydržíte ale ak prejde niekoľko týždňov a mesiacov a vy vidíte že ten človek je na tom ešte horšie tak si uvedomíte že sranda končí. Skúste v takých situáciach nebiť zúfalí a pozitívne myslieť. Skúste človeku ktorý skončil zmrzačený alebo vážne popálený vysvetliť že pozitívne myslenie všetko napraví. Skúste takýmto hlboko poznačeným ľuďom ktorí prežili traumy a všelijaké iné nešťastia vysvetliť že o nič neide že to len treba zmeniť pohľad na svet. Sú na svete ľudia pre ktorých je každý deň ako zlý sen z ktorého sa nedokážu zobudiť a žiadna príjemná hudba ani dívanie sa na mačičku tú situáciu nezlepší. Taká je proste REALITA či sa vám to páči alebo nie. Áno každý z nás má istú možnosť vytvoriť si svoj vlastný šťastný život ale pokiaľ nemáte šťastie ( Božie požehnanie ) tak je naša snaha márna. Áno netreba sa uzatvárať do negativizmu a všetko považovať za vopred prehratý boj ale zas na druhej strane tiež v sebe netreba zbytočne kŕmiť falošné nádeje. Človek musí odhadnúť kde je jeho limit úspechu. Zatiaľ nepoznám nikoho kto by vedel lietať ako Superman ale to neznamená že to idem hneď skúsiť lebo sa cítim pozitívne. () (méně) (více)

Feacher

No, je to takový dvousečný a plusů i mínusu má dokument spousty, takže zůstane s hodnocením někde uprostřed, a když zjistím, že vše dokonale funguje, tak klidně hvězdičku přidám. Jinak taky jsem rád, že jsem nečekaně objevil inspiraci k dalšímu dílů Simpsonů, což jsem skutečně neočekával... Co se týče filmařské stránky - je to natočený podle mě hrozně - celé ve stejné barvě, ilustrační opakující se obrázky jako z teleshopingu a i ty věci, co se tam říkají, tak jsou jednoduše vymývání mozku neustálým opakováním. Výjimečně ale nebude moje hodnocení založeno většinově na provedení, ale na myšlence. Myšlenka pěkná, ale našel jsem tam pár chyb, o kterých bych si klidně podebatoval, každopádně nějaký ten point to má. I kdyby tento dokument oslovil 1% diváků a ti by si začali víc vážit sami sebe a toho co mají a začali by pozitivně přemýšlet, tak by se ten dokument vyplatil. Nevěřím na to, že mi vesmír přinese kolo, když v něj budu věřit, ale věřím, že když budu přemýšlet pozitivně (také nevěřím, že se musí myslet pozitivně pořád, jinak se na nás vesmír vykšsle), tak se mi budou dít víc pozitivní věci a bude mi daleko lépe, než když budu přemýšlet negativně. Je to na delší rozvahu, každopádně filmařsky 1*, myšlenkou 5*, subjetivní pravdivostí 3* - podtrženo, sečteno 3*! ()

Helgard odpad!

Vzhledem k tomu že jsem pracoval léta jako novinář a tufíž jsem měl kdysi dávnoza povinnnost poměrně přesně znát definici slova dokument, fikce, představa, interview, a nebo taky pohádka, tak jsem to vydržel přesně 27minut a 45 vteřin. Moc se omlouvám že jsem nedal celému "dokumentu" šanci na to aby mně ještě o další hodinu déle oblboval, ale moje nálada nabrala na zájmu v okamžiku kdy se tam na začátku objeví žena které jak říká tajemství změnilo život. A už hned na to následuje nesmysl. Objevila se jí v ruce kniha s názvem tajemství a na ní nápis tohle ti pomůže mami. Takže co se to stalo? Ona v tu chvíli vůbec o žádném tajemství nevěděla ani že existuje v podobě knihy nebo dokumentu nebo dokonce v celé životní filosofii, ale vesmír jí už nadělil knihu kterou přesně potřebovala. Tak a tím u mně prohrál celý dokument jako dokument. Ale koukal jsem na to dál abych tomu tedy přišel na klou a vzápětí mne odrvonal další věcička. Všiml si ještě někdo krom mne že pod pojmem zákon přitažlivosti se na začátku ti chytráci pokusili vecpat planetární fyzikální zákon který skutečně nelze odsunout avytěsnit a tedy smaozřejmě gravitaci? Gravitaci popsal a dokázal její fyzikální podstatu isaac newton ale tajemstvím se řídili už babyloňané jak bylo v dokumento rečeno a ti neměli pochopitelně o nějaké gravitaci a tedy přitažlivosti ani potuchy čili dělali vše co obsahuje dokument pouze podvědomě a pouze podvědomé reakce je možno si z tohoto dokumento vzít k srdci...Když na někoho na ulici zařvu ty debile co odhazuješ nedopalek na chodník tak mi asi těžko půjde sebrat on nešvar a hodit do koše než když mu to sdělím slušně. JInými slovy dveře nám tady otevírá prachobyčejné lidské chování a jeho normální projevy které perfektně zpracoval Dale carnegie a nezlobte se na mne všechno ostatní co je v tom dokumentu po 27mou minutu a 45 vteřinu je slátanina nad slátaninu a jen opravdu hloupý člověk může něčemu takovému věřit a nebo dokonce tímto ztrácet čas a energii. Tak to je celé z helgardova.... ()

John88

Ako zacat,film Tajomstvo je v podstate vyrozpravanou verziou knihy ale nie najorsou ale urcite radsej odporucam knihu.Mam vela znamych ktorym kniha pomohla dokonca na nej aj zalozili karieru len treba tomu samozrejme verit takze knihu vrelo odporucam ()

Petko92

Odkedy som videl tento dokumentárny film, začínal som vnímať jeho skutočnú moc všade...V knižkách, v pesničkách, vo filmoch.... Som si spravil aj "koláž" na počítači ...zostrih mojich snov a vecí, ktoré chcem dosiahnuť vo svojom živote ...ešte ho dakde vylepiť na stenu ....Tento dokumentárný film je prví krok k tomu, ako začať viesť svoje myšlienky v optimálnej harmónií, a tak si vytvoriť svoj vysnívaný svet.....keď prídem na dačo s hlbším významom, tiež pridám aj tú piatú hviezdičku ...zatiaľ 4* ()

pikovyeso

přečetl jsem si tuhle knížku, a myslím že film je o dost lepší protože dává lepší informace, a co se týče samotného obsahu musí to takhle fungovat všechno v životě vzniklo z myšlenky ať je dobrá nebo ne ()

Fixa

Nejde hodnotit. Je to tak trošku, jako bych se díval na propagaci nějaké sekty a zároveň je pravda o čem mluví - myslím tím pozitivní myšlení a přístup. Avšak důkazy, které jsou předkládány jsou prostě jen vybrané ty, které vyšly. Ukážou vám pouze to, co chcete vidět, abyste uvěřili. Já to beru prostě jen tak, že vím o tom, jaký přístup k životu bych měl mít. Ale ruku na srdce - kdyby to šlo, tak to děláme všichni. Zásadní problém (beru to ze svého úhlu pohledu) je v tom, že člověk by rád byl stále pozitivního myšlení, jenomže to by musel být blázen, nebo sobeckej parchant ()

Naked_Snake odpad!

Stále to samé dokola. ,,Myslete na to a ono se to vyplní".... To bych chtěl vidět, co by se stalo kdyby to znali všichni na světě a přáli by si být bohatí.... Hloupá vymývačka mozků. A jak je vidět, mnoho blbců na to i naletí a věří v to. Život je boj kde je potřeba disciplíny. Ne že si na papírek napíšeme chci 100 000 dolarů a za chvíli je máme na stříbrném podnosu jako vysvětluje tento film. Mám dva kamarády kteří kvůli tomuto filmu naprosto ztratili hlavu a teď se topí ve srač***. Radim vám, se na to ani nekoukat. ()

CrashHP

90 minút rozprávania v podstate o tom istom, čo som vedel už po piatich minútach. Budem si predstavovať, že do roka zarobím milión, ono to príde samé, nezdá sa mi. Neviem, či to môže niekomu pomôcť, zdalo sa mi tam veľa teórii, no nič potvrdené. Dávam 3* pretože ako nápad je to dobré, no podľa mňa príliš nereálne. Možno by sa dalo z toho vytrieskať viac, keby tam boli nejaké dôkazy. ()

keenny

Vynikajúci dokument, ktorý podľa mňa nezavádza ani netlačí na diváka aby sa ním riadil, proste nás informuje o najsilnejšom zákone vo Vesmíre - Zákone príťažlivosti. Veľké množstvo výpovedí (aj známych ľudí), vedecké vysvetlenia a logicky fungujúce názory jednotlivcov robia z tohto dokumentu doslova úžasné dielo. Hlavná myšlienka bola spomínaná už predtým, avšak práve The Secret obsahuje akýsi hlavný výcuc, kde je pekne všetko pokope a dobre vysvetlené. Navyše, ak sledujeme akúkoľvek úspešnú osobnosť, zistíme, že jej konanie sa minimálne vo veľa veciach zhoduje s The Secret... ()

Tess.s

Tuto nejde o to hodnotiť spracovanie a podobné veci. Ide totiž o viac. Myslím si, že je dosť dôležité aby ľudia poznali Tajomstvo a aby si z neho odniesli aspoň niečo. Pretože neverím, že ak to niekto pozorne pozeral, nemôže povedať ani jednu múdrosť, ktorú si z toho odniesol. "Ľudia zakaždým obviňujú okolnosti z toho, že sú takí, akí sú. Neverím na okolnosti. Tí, čo naozaj čosi dosiahli, sa snažia nájsť také okolnosti, aké potrebujú, a ak ich nenájdu, vytvoria si ich sami." George Bernard Shaw ()

ondro1511

Zaujimavé poslanie prináša film, asi aj má dačo do seba, no budem sa asi opakovat, trošku som mal pocit že sledujem teleshopping. Trošku iné usporiadanie takého dokumentu by bolo lepšie. Ako menej toho istého dokola a možno stvárnený nejaký príbeh profesionálnejším hercom. Film nehodnotím, najprv si počkám čo mi vesmír prinesie. ()

Srandistka

Z mnoha amerických dokumentů jsem si všimla, že autoři (možná nevědomky) často jednají s divákem jako s lehce retardovanou osobou, které se vše musí zopakovat osmkrát, polopaticky a nejlíp nějak "barevně", aby jim u toho americký divák neusnul. Proto tenhle dokument může působit jako technicky kvalitní brainwash Horsta Fuchse - což je ovšem vážně škoda, protože říká zajímavé a důležité myšlenky. Člověk si to prostě musí zažít. A tím, že to zkusí, opravdu nic ztratit nemůže - tak proč ne? ()

Isirian

Nemůžu si pomoct, ale už dlouho jsem se nezasmála tak jako při čtení odpadů. Člověk, který si myslí, že si jen sedne na zadek, bude si přát 1 milion a hned je bude mít na stříbrném podnose, takový člověk je zabedněný negativista. A já mu velmi přeji veškeré jeho potíže, protože si za ně může sám :-). Ono to Tajemství je jednoduché a může pomoci, ale nesmí se to vzít hned jen skepticky a negativně, jako je v dnešní době "dobrým" zvykem. Je snazší vše odsoudit než se zamyslet :-). ()

sucker2011

Tento film je zfilmován podle stejno jmené knihy Secret.Mohu tento film jen doporučit a ikdyž se na něj podívat i těd něco nového mi vždy dá.Dávám 5 hvězd což je rozumné a doporučuji v blízké době se tento film podívejte. ()

Kate.Juliet

Není třeba tomu rozumět, ani tomu věřit ... Funguje to stále a s každým, a proto je naprosto nesmyslné, to nezkusit. Tento film vám buď bude připadat jako naprostá slátanina nesmyslných žvástů, nebo tomu uvěříte, zkusíte tou cestou jít a zjistíte, že to funguje :) .. Pokud máte mysl otevřenou, skutečně vám to může naprosto měnit život :) Pět hvězdiček za to, že konečně někoho napadlo předat Tajemství dál. ()