Příští rok ve stejnou dobu

• USA Same Time, Next Year (více)

V malém hotelu nedaleko moře se uprostřed léta seznámí muž a žena. Jejich vzájemné okouzlení je tak veliké, že Doris a George Peters se pak pravidelně po dvacet let scházejí jednou v roce, daleko od svých rodin. Stráví spolu vždy jeden víkend. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, pokud bychom nevěděli, že oba mají nejen své manželské partnery, ale každý také tři děti. Jejich milostný vztah prochází různými stupni vývoje... Divácký film vznikl podle slavné divadelní hry hra Bernarda Sladea (řadu let se uváděla s úspěchem i u nás), komorní příběh o manželské nevěře i lásce zároveň neobvyklým způsobem dokumentuje vývoj americké společnosti. (Česká televize)

Vlad

Úžasný film! Úžasný film, ktorý napriek svojmu veku (a z toho vyplývajúcich neduhov), komornému spracovaniu a nedostatku fyzického deja dokonalými konverzáciami, hereckými výkonmi (najmä skvelého Aldu) dokonale líči lásku ako hlboký cit, ktorý dokáže medzi ľuďmi pretrvať napriek všetkým možným okolnostiam, ktoré hrajú proti nemu. Ellen Burstyn síce nebola zlá, ale mne osobne nesedela, napriek tomu, nič na kvalite netratí, romantika za 5*, ktorá by už v dnešných časoch ale nebola možná. 90-100% ()

Trucker

Naprosto nudná záležitost zcela bez děje skládající se pouze z monotónních dialogů dvou postupně stárnoucích lidí o sexu a nevěře. ()

Ganka

Skvělý film, scénář i oba hlavní herci. Je to perfektní důkaz toho, že na natočení dobrého filmu stačí jen dva herci. Hezký příběh o dvou lidech, kteří se milují a jejich láska jim vydrží tak dlouho, přestože se vidí jednou za rok. I tak se dokáží navzájem ovlivňovat a pomáhat si. ()

Rindi

Viděl jsem před 35 lety v kině a byla to strašná nuda, nevydržel jsem tehdy do konce. Možná, pokud se někdy přinutím to zhlédnout znovu, změním názor ... ()

Janakin

Tenhle film je život a to doslova. Život milenců co se každý rok vidí jen na pár dní. Stárnou, přibývají jim starosti, mění se, ale stále jezdí ve stejnou dobu na stejné místo. Odpočinout si, vymluvit se, milovat se, utéct. Dva herci, fajnovej scénář a zajímavá neokoukaná myšlenka jejíž podstatu se podařilo naplno využít. Je to kouzelné a přitom smutně realistické. A ten text té písně? Miluju, žiju. ()

peproch

Šlo o to přinést sexuálně liberalizující a současně smírnou dramedy z divadelních scén do filmu, aby se tak poselství o sexualitě jako sdílení přátelství dostalo k daleko většímu počtu lidí a těm pomohlo osvobodit svá cenná manželství od prokletí nevěry. Výkony obou herců tomuto záměru přispěly zásadně, jsou výborní. ()

Dan_K.

Jednoduché převedení divadelní hry na filmové plátno. A právě v té jednoduchosti je největší síla celého filmu. Dokonce se dá říct, že kdyby se Mulligan pokusil Sladea donutit, aby pro film přidal ještě něco navíc, nejspíš by to příběhu ublížilo. Krásný film, který je možné vidět opakovaně a přesto se u něho nenudit. A pokud se na něj budete dívat s někým, s kým si rádi vlezete pod jednu peřinu, užijete si to dvakrát tolik. ()