Ong bak 2: Pomsta

Akční

Thajsko, 2008, 94 min

Tony Jaa
  • Djkoma

Tony Jaa se vrátil se svými milovanými slony a bojovým uměním, nad kterým se obyčejně tají dech. Diametrální rozdíl oproti prvnímu dílu není jen v místě a čase (prequel?), ale také v akci, která je o dost špinavější a založená na zbraních. To by vůbec nevadilo, kdyby té akce bylo více a nebyla už tolik "neskutečná". Bohužel právě i akční scény, asi největší tahák filmu, v závěru překračují hranice a mění se v nekonečné kopání a sekaní do nekonečného počtu soupeřů a přežívání vlastních smrtelných zranění. Hodně mě zklamal příběh, který mohl mít aspoň průměrnou úroveň a hlavně logiku. K tomu ještě ten konec... Sečteno a podtrženo, Tony Jaa vzal Ong Bak 2 natolik osobně, že nevznikl nijak kvalitní film a bohužel akcí ve stylu "já si to všechno vymyslím a udělám podle sebe" nijak neohromí. Doufám, že brzy najde "odstup a nadhled" nad svými filmy, jinak to bude stále dokola to samé o slonech a mlátičce. V podstatě (zase) hloupý film o jednom bojovníkovi, který umí bojovat a má rád slony.(5.4.2009)

okej..veľa kuchárok = presolená polievka :) .. ale odkedy je Tony Jaa národným thajským symbolom popri slonoch a tancoch, tak sa to dá vyriešiť.. aby som nadviazla na kuchársku metaforu - mlátičky sú takým zemiakom.. a tony je zjavne "born to fight".. a nielen on.. a idem vysávať..som zvedavá na 3 :P(28.3.2009)

Film se odklonil do historie a do pralesů, ale nepřišel ani o špetku výborných soubojů, Jaa opět ukazuje svoje nadání, ve kterém patří k nejlepším. Není to tak dobrý jako klasická dvojka, ale rád se k tomuto filmu vracím. Tony Jaa je prostě borec a je jen otázka času, než se objeví v nějakém americkém velkofilmu, kde bude hrát pět minut a nic pořádného nepředvede....třeba v Rychle a Zběsile 7(12.5.2015)

Tak tohle me prijemne prekvapilo, nastesti o moc zajimavejsi nez Tom yum goong . Pribeh sice jednoduchej, ale jelikoz jde o cestu za pomstou nekdy v 15. stoleti, naprosto dostacujici a navic mi to pripominalo Bang Rajan, vse je hezky spinavy a krvavy a moc pekny kulisy. Navic se Tony ve svym prvnim rezijnim pocinu docela vytahnul, spousta skvele natocenejch scen a prvni pulka filmu je perfektne atmosfericka. Bohuzel nekdy v polovine se to zacne utapet v ne prilis zajimavejch scenach a zbytecnejch flashbacich do mladi a film tak na chvily ztrati tempo. Ale vynahradi to zaverecna ultra akce, ktera je sice misty uz nerealna, ale je to fakt maso. Skoda, ze film pusobi lehce useklym dojmem, klidne bych si pak jeste nakejch 15 minut dal. Jinak co se tyce Tonyho, opet sice nevypada jako buhvijakej borec, ale opet to rozjede ve velkym, tentokrat to je tak pul na pul beze zbrane/se zbrani a Tony zvlada s prehledem naprosto vsechno. Akorat mozna mohli ubrat trochu v tech zvucich, misty to behem souboju mlaska fakt skoro az komicky. Nebejt ty vlaznejsi prostredni casti, tak bych sel asi na plny hodnoceni, takle jen slusny 4*.(11.5.2009)

Jednotka má úžasné bojové sekvencie, ale celkovo žiadny zázrak. Aj preto som k dvojke pristupoval opatrne. Posun do minulosti ja zaujímavý, akcie je dosť, ale trištvrtina filmu je vyplnená vlastne dosť priemernými a občas aj nezaujímavými bitkami. Lenže vo finále to príde. Päste, meče, kopije, dýky, slon... Tony ukazuje, že naozaj patrí k najlepším a jeho choreografie a pohybové schopnosti berú dych...(24.9.2016)

• - Supervizorem přes akci byl Panna Rittikrai. Akční choreografii a akční režii na filmu dělal Tony Jaa. (Rominator)

• - Film bude mít v Thajsku premiéru 4. 12. 2008. (Smartynko)

• - Tvůrcům The Protector, tedy předchůdce Ong Bak 2, bylo vytýkáno, že film neobsahuje téměř žádnou krev. Díky tomu se Tony Jaa nechal slyšet, že to v Ong Bak 2 hodlá rozhodně napravit a to se mu vzkutku povedlo.