Ong bak 2: Pomsta

Ong-bak 2: The Beginning

Akční

Thajsko, 2008, 94 min

Tony Jaa

Film se odklonil do historie a do pralesů, ale nepřišel ani o špetku výborných soubojů, Jaa opět ukazuje svoje nadání, ve kterém patří k nejlepším. Není to tak dobrý jako klasická dvojka, ale rád se k tomuto filmu vracím. Tony Jaa je prostě borec a je jen otázka času, než se objeví v nějakém americkém velkofilmu, kde bude hrát pět minut a nic pořádného nepředvede....třeba v Rychle a Zběsile 7(12.5.2015)

Je to skvelý akčný film s perfektným hercom Tony Jaa v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh, ktorý je aj celkom dobre spracovaný, takže film nemá problém zaujať po celý čas. Akčných scén je tu dosť a ako je to pri tomto hercovi zvykom, tak v súčasnosti nemajú žiadnu konkurenciu. Najviac sa mi páči finálna akcia, čo predstavuje asi tak 15 minút neustálych súbojov alebo bitka na trhu otrokov, ale úplne všetky akčné scény sú na veľmi vysokej úrovni. Som spokojný aj s ich celkovou drsnosťou, pretože sú dobre krvavé a nechýbajú ani polámané končatiny. A tiež sa mi tu veľmi páči, že zatiaľ čo napríklad v Americkom akčnom filme je väčšinou tak jeden odborník a ostatní sú skôr do počtu, tak tento film je plný profesionálov a tak nikomu nie je potrebné pomáhať strihom alebo efektami a preto sa na súboje skvelo pozerá. Ale Tony Jaa sa tu nepredviedol len ako vynikajúci bojovník, ale aj ako dobrý režisér, pretože tento film má aj výbornú vizuálnu stránku. Ale ked´ si tento film porovnám s jeho predchádzajúcimi filmami Ong-Bak a Tom yum goong, tak je určite najslabší, ale vôbec ma to neprekvapuje. Tieto dva filmy sú prakticky také exhibície a tak sú po všetkých stránkach jednoduché, aby naplno vynikol jeho talent. A Ong-Bak 2 je už normálny akčný film s príbehom a réžiou. A daľší dôležitý rozdiel je zasadenie deja do minulosti, čo je značné obmedzenie akcie. Priame súboje sú približne na rovnakej úrovni, ale chýba mi tu to, čo je podľa mńa na oboch filmoch najlepšie ako zneškodńovanie motorkárov, cyklistov, prerážanie ľudí dverami, oknami alebo preskakovanie plotov, áut a podobne. Takže určite je to prvotriedny akčný film, ktorý by si mal pozrieť každý milovník kvalitnej akcie, ale aspoń pre mńa to nie je až taký kult ako Ong-Bak alebo Tom yum goong. 85%(28.3.2009)

Tony jako režisér rozhodně co se týče soubojů nezklamal. Dynamické a přehledně sestříhané, souboj střídá souboj, kde se u každého mění zbraň a technika. Bohužel scénáristicky a celkové je film jen sled scének, a to ne dobře navazujících a tady pravé Tony jako režisér selhává, což se ostatně projevilo produkčníma potížema, překročením rozpočtu, kdy Tony utekl do džungle, aby se pak vrátil a film dokončil. Navíc nechápu smysl pojmenovat film Ong bak 2, když s jedničkou nemá nic společného. To Tom Jun Goong měl být Ong bak 2. Ale s přimhouřením očí jsem tohle mírně prominout, protože ty souboje opravdu stojí za to v čele s naprosto nářezovým finále. 7/10(15.10.2010)

Ještě, že je film vlastně jenom o bitkách, jinak by hodnocení vypadalo jinak. Na výsledném produktu se holt hodně podepsaly průsery při natáčení, kdy Tonymu ruplo v bedně a zdrhl uprostřed natáčení do pralesa, aby se nějak psychicky dal dohromady. Takže co se děje týče, tak to nějak moc nedává smysl... ale ser to skunk ! Bitky tu jsou a, jak jsem již zmínil, je jich tu fakt hodně. Tony tomu dává slušně na prdel moc hezky se na to kouká !(12.4.2011)

tak konečně! Středověk sedí Tonymu Jaa mnohem více než současnost, konečně se objevuje krev, slonů je pomálu, šetří se zbytečnými slovy a rozmazaná, špinavá beznaděj středověkého venkova je v některých scénách doslova hmatatelná. Film podle mě dost odkazuje k japonským komixovým rubačkám typu Azumi - neuvěřitelná rozmanitost protivníků a skoro neůnavný Tony Jaa, který je kosí jako na běžícím pásu. Moc mě potěšila i Drunkem Masterovská bitka, stejně jako heroicky pesimistický konec - prostě milé překvapení po všech stránkách, po nic moc Ong Baku nebo Protectorovi konečně krok správným směrem.(12.7.2009)

• Tony Jaa

• - Předtím než započaly práce na filmu, odebral se Tony Jaa do chrámu v džungli v provincii Ubon Ratchathani, aby zde meditoval. Podle jeho slov jde o způsob získávání sil, který provádí před každým novým projektem. (Raztubyl)

• - Pro potřeby natáčení byla za 25 milionů bahtů postavena replika starověkého khmerského chrámu nazvaného „Prasart Nagara“. (Raztubyl)

• - Veškeré scény natáčené v Kambodži byly z finální verze vystřiženy kvůli sporům mezi Kambodžou a Thajskem, které se před premiérou znovu rozhořely, když Kambodža požádala o zapsání chrámu Preah Vihear do UNESCO. O tuto památku obě země usilují již mnohá desetiletí a neváhaly k němu dokonce vyslat své armády. (Raztubyl)