Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,390,863(7.8.2010)

K.Motohiro ma na kotne najuspesnejsie japonske filmy poslednej doby, seriu Bayside Shakedown. Udon je mensi film, oddychovejsi. Ide cestou typickeho japonskeho jemno ironickeho humoru skrz kuchynu a japonske makarony Udon. Podobna tema ako Itamiho film Tampopo. Akurat Izami je premyslajuci filmar a Motohiro len take remeslene motovidlo. Tampopo bolo o zivote a umeni robit dobre cestoviny, Udon chce byt o zivote a dobrych cestovinach ale je len instantou polievkou. Pravda, aj instatne polievky sa predavaju dobre, 10. mil. v jap. kinach na takyto maly film nie je zle.(15.4.2007)

Je to až fenomenálne ako sa dá urobiť celovečerný film o jedle! No, samozrejme nie je len o jedle je to aj trochu o ľudských vzťahoch, životnej ceste, schopnosti milovať a veľa iného pre čo je tento film lahôdka pre brucho ale aj dušu. Samozrejme keď máte radi nudle na 1000 spôsobov. So svojim pomalým rozprávaním môže akčnejšie naladené typy odradiť čo prichádzajú o naozaj kulinársky zážitok. Na film sa musíte patrične naladiť lebo ide o JAPONSKÝ film.(8.1.2011)