korok

Do dokumentu jsem šel s nevědomím toho, že se nejedná o autentický dokument, což znásobilo zážitek a depresivnost ze shlédnutí. I když záběry z mučení a únosů, to jsem tušil, že jsou nahrané, nicméně na základě skutečných. Nejhorší je, že člověk ví, že inspirace autorů je z reálu a že takoví vyšinutí magoři skutečně existují. Hodně depresivní dokument. ()

domirovec

The Poughkeepsie Tapes se mi dlouhou dobu vyhýbaly a jediné známky toho, že tento film existuje byly pro mě sestříhané záběry v těch hororových kompilacích na YouTubu.. Nicméně film byl úžasný, ať už ze stránky originality a storytellingu, tak i ze stránky atmosféry. Celé to totiž působí hrozně zvrhle, bizarně, děsivě a především a to asi nejhůře, reálně. Upřímně si nedokážu představit, že vše co bylo ve filmu ukázáno, by bylo reálné.. 4/5 ()

foundation

Zo zaciatku to vyzeralo ze pojde o dalsi priemerny šit ale postupne sa z toho stal celkom slusny psycho horror..tie kecy dookola resp rozhovory s jednotlivymi osobami ktore boli v tom pripade zaiteresovane boli pre film dolezite ale ked uz to mal byt brutalny horror uvital by som trochu menej toho rozpravania a vysvetlovania a trochu viac ,,akcie,, a bolo by to dostalo uplne iny rozmer.Zaujimala by ma jedna vec ci je to natocene podla nejakej udalosti ktora sa stala alebo je to kompletne vymyslene..na nete su samozrejme obidva nazory a samozrejme vsetci tvrdia ze prave ten ich nazor je ten spravny..V celku sa z toho stala teda napriemerna vec, niektore sceny psychicky celkom narocne aj ked to nie je nic co by sme uz nevideli inde kazdopadne stopaz 85 minut a niekolko krat som sa pozrel kolko este chyba do konca takze je tam aj vela nudy. Ale niektore rozhovory a sceny stali rozhodne za to. Nakoniec sa priklonim k vyssiemu hodnoteniu lebo to bola predsa len vec ktora sa lisila od tych lacnych akoze horrorov ktore zaplavuju trh a koli tym niekolkym dobrym scenam ku ktorym patril aj ten zaverecny rozhovor ale ak by som si to mal pozriet znova co ma nejak zvlast nelaka pravdepodobne by slo hodnotenie dole ()

Orina

Já bláhová jsem se tomuto snímku záměrně x měsíců vyhýbala, protože jsem myslela, že bude prošpikovaný nechutně brutálními scénami, které fakt nemusím, jenže chyba. Hned ze začátku se na mě vyvalil těžce dokumentární film protkaný found footage, kde nebylo téměř nic vidět a já se začala tetelit blahem :-) Film by byl s klidem na sto procent nebýt pár vážných nedostatků: 1. herci byli tak zatraceně neherečtí, že se mi až občas chtělo smát jak přehrávali, 2. vrah měl tak komický hábit a masku, že zazdil veškerý strach, který by býval mohl nahánět. Ale závěrečný rozhovor s Cheryl byl tak mrazivý, že všechny nedostatky překonal. ()

Vabr

Někdo na tik toku říkal, že když lidem připadá Megan Is Missing hrůzostrašný, děsivý a gore, ať se podívají na tohle. Dala tam dost lákavou a strašidelnou scénu, kde je ženská svázaná a něco/někdo jde divným způsobem za ní. Působilo to hodně děsivě a řekl jsem si, že to bude asi taky dobrý, tak jsem se těšil. Bohužel to bylo o několik set úrovní horší. Za celý film jsem se nedokázal za žádnou cenu vžít a v klidu se dívat. FF kamera je příšerná (kvalita, úhly a sekání) a to mi snad vždy u FF filmů nevadí. Dokumentární styl mi přišel hodně nudný a nezajímavý. Celé to nepůsobilo vůbec strašidelně (trošku občas ano, ale to byla výjimka), byla to hrozná nuda a bylo to strašlivě táhlé, tak jsme to vypnuli. Náměť to mělo, ale jinak absolutně nic. Vrah byl taky takovej dost blbej. VYHODNOCENÍ: TIK TOKEM SE PŘÍŠTĚ UŽ NEŘÍDÍM ()

bakeero

Asi jsem už otrlej z koukání na ujeté francouzské horory, protože jsem čekal, že po shlédnutí se mi nebude dobře usínat, ale nic takového nenastalo. I když je kvalita záznamů chytře nekvalitní, tak jako zkušenému divákovi mě to nepřišlo autentické hlavně z toho důvodu, že vrahovi všechno vycházelo. A nemám na mysli samotné zločiny, ale teatrálnost jeho záznamů, kdy se přesně v požadovaný okamžik ukryl do stínu atd. Pokud bych si připustil, že je to realita, musel bych konstatovat, že vrah nebyl sám, protože tohle chce režii. Přesto zamrazí, když si člověk uvědomí, že takoví zvrhlí jedinci se na Zemi vyskytují. ()

Dubron

Sám doma, natěšen na pořádný horor ve stylu REC či Blair Witch. Strach se jaksi nedostavil, jen se ometlo zklamání. Nefunguje to, neoslovuje to, hnus je to... ()

djtoko

Tak to byla síla. Ačkoliv se mě tenhle typ filmu moc nezamlouvá a BLAIR WITCH mě k srdci nepřirostl, tohle byl silný zážitek. A pokud někdo tvrdí že se u PARANORMAL ACTIVITY bál tak to at si u tohoto snímku koupí celý balení plínek... ()

Freemantle

"The Poughkeepsie Tapes" se těžko hodnotí. Mám ze snímku velice smíšené pocity. Ne proto, že by se mi při sledování ježily vlasy. Lomcovalo se mnou něco jiného, ale zásadního - obsah a zpracování. Režisér se diváka snaží utáhnout na pseudo-dokument. Jako lákavou vstupenku nabízí možnost nahlédnout do vlastnoručně pořizovaných materiálů - videozáznamů - jednoho z nejhorších a nejbrutálnějších sériových vrahů USA. Za účelem navození reálnějšího pocitu - skutečnosti, že se jedná o autentické záběry - je film okořeněn nejen jejich ukázkami, ale také pravidelnými vstupy vyšetřovatelů z řad FBI, policie, rodičů a kamarádky jedné z unesených žen... U zmíněných nahrávek naráží pověstná kosa na kámen. Ruční kamera, kvalita obrazu a rádoby brutální scény, které ovšem s lehkostí tančí paradoxně na hranici nudy a "sadismu", nijak extra nezabírají... Sadistické chování je ovšem prezentováno spíše verbálně než vizuálně, a to zejména při rozhovorech s vyšetřovateli. V rámci vystoupení z řad béčkových thrillerů se režisér snaží být originálnějším a prorazit s něčím novým. Používání bizarní masky mi připomnělo SAW. Nicméně... do poloviny filmu jsem se nudil. Zlom nastal v okamžiku popravy, kdy se příběh relativně rozjel a donutil mě vytáhnout hodnocení z původních dvou na tři hvězdičky. ()

merlinovic

Pokud se těšíte na nějaké jatka co budou na kazetách, stejně jako sem se těšil já, tak zbytečně. Film je tvořen jako pseudodokument o sériovém vrahovi. I když se tomu dá všelicos vytknout tak to ve mě nechalo pozitivní dojem (todle asi zní blbě když to píšu k hororu co ? :D). Každopádně po najetí titulků nevypínejte a podívejte se co je za nimi ;) ()

Miagy

Celkom dobre zvladnuty mockumentarny horor. Ale mal aj kopu slabych, nudnych a nedotiahnutych pasazi. PLUS: sceny v maskach, miestami som veril, ze ide o pribeh zo skutocneho zivota. MINUS: tmave, nudne hluche miesta. ()

Alouette

Ve malém městečku se našly videokazety s nahrávkami brutálních vražd, které má na svědomí totálně ujetý vrahoun. Věřte mi, že na celý film jsem zíral s otevřenou hubou a kroutil hlavou nad zvráceností a brutalitou toho hajzla. Celkem reálně natočený found footage horor s klepající se kamerou a děsivými scénami. Když se psychoušek blíží ke své oběti v jedné ze svých oblíbených masek, opravdu jde mráz po zádech. Fandům těchto "dokumentů" vřele doporučuji! ()

BrianStorker odpad!

Thriller (ne, není to horror) natočený jako dokument. Upřímně řečeno, nechápu co tím chtěli tvůrci říci, ale mě se tento druh filmů absolutně nelíbí. Pokud si někdo libuje v brutálních záběrech, ponižování a násilí, nechť navštíví psychiatra. Tyto, a jemu podobné, snímky snad ani nenatáčí normální lidi a ty, kterým se to líbí upřímně lituji a raději bych se jim vyhnul obloukem. Co se snímku týče, tak z kriminalistického a právního hlediska je tam spoustu dějových a procesních nesmyslů, což divák (tedy alespoň ten, kterému jde o děj a nikoliv o brutální záběry), byť právním vzděláním nepolíben, musí poznat jistě sám. Navíc nekvalitní záběry ruční kamery na neosvětlené prostory nočního bytu jsou nesporně "úchvatné." Ne, děkuji, tomuhle (a podobným snímkům) doporučuji normálním lidem se obloukem vyhnout. ()

Voorhees

Kdyby se ještě doladil profil vraha film by byl naprostou bombou. Problém je, že jeho hlas působí spíš jako kdyby to byl ožrala mlátící svojí rodinu. Jinak dost surovej soundtrack a na poměry "found tape" je to hodně dobrý. A ty kecy k tomu by mohli trošku stříhnout, páč jsou někdy pěkně nudný. ()

joelly01

Nalezenych futydzu uz jsem videla fakt hodne, ale na pet hvezd nebyl zadny. Vlastne snad ani na ctyri, kdyz o tom tak premyslim. Vetsinou je to vsechno na jedno brdo, roztrepana kamera, predvidatelny dej = ve vsech se ceka ze driv nebo pozdeji se tam objevi nejake neidentifikovatelne zlo a bla bla bla.... Tady je zlo presne urceno, nalezeny futydz je zde jakoby zpracovan do dokumentu o seriovem vrahovi. Dlouha leta jsem si to v hororech ujizdela, vlastne uz od malicka, ale kdyz o tom tak premyslim, tak Poughkeepsie Tapes byl jediny u ktereho jsem se fakt a doopravdy bala. Ani ne tak toho co jsem videla na obrazovce (i kdyz pri scene s maskou se "zobakem" jsem si fakt malem strachy okremplovala textilie), spis me dostala celkova atmosfera filmu. Podminky ke sledovani filmu: Nejlepe sledovat v noci, kdyz jste sami doma! ;) Chapu ze spoustu lidi film nenadchnul, ale na me proste fungoval na 100%, proto vyjimecne vysoke hodnoceni pro FF. ()

Knor

Hodně zajímavý zpracování. Díky všem těm výpovědím a nahraným zprávám je to hodně působivý. Díky hodně špatné kvalitě nalzených pásek je věrohodnost mučení a páchání všech těch zločinů velmi přesvědčivá a dělá to z filmu hodně mrazivou podívanou. Nic veselého a na konci dostanete ještě takovou finální pecku a jste rádi, že to končí. ()