poster

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

 • Slovensko

  Na povale alebo Kto má dnes narodeniny

 • Japonsko

  屋根裏のポムネンカ

 • angličtina

  In the Attic or Who Has a Birthday Today?

Animovaný / Pohádka

Česko / Slovensko / Japonsko, 2009, 73 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kagemush
  ****

  Hermína Týrlová by měla určitě radost,já už méně. Nebýt Bártovy předchozí tvorby ,bylo by to u mě určitě na sto procent. Ovšem chápu,že sehnat nyní peníze na kratší a ponurejší dílko o něčem není sranda. Mít na to ,rád bych si připlatil třeba na Poslední lup ll.,nebo něco. Ale nemám,co nadělám,-nic moc a tak alespoň dík za tu už málo vídanou animaci a zbírčičku toho všemožnýho půdního šuntu,který i já mám tak rád.(9.5.2010)

 • aquiver
  *****

  V létě se naskytla po letech projekce v kině v Praze a vzhledem k tomu, že se mi od pana Barty dost líbil jeho Krysař a můj oblíbený uživatel gudaulin zde napsal velmi pochvalnou recenzi, vyrazil jsem snímek podpořit. Nízké hodnocení si tu vysvětluji tak, že popcornovému druhu diváků chybí typické ukřičené postavy, pitomosti a zběsilé tempo, artovým divákům zase hlubší obsah. Jenže on je to film především o nápadech, poetice a výtvarném umění. Suma sumárum, je to mimořádně krásný film, jemuž detailům plátno pomáhá, a je obrovská škoda, jaké animaci mainstream v kinech dává přednost... na pomezí 4 a 5 hvězdiček. 85 %(1.9.2018)

 • mortak
  ***

  Děti nepochopí metaforičnost filmu - dlouholetá tradice proti nevkusu normalizačních osmdesátých či závěr s hodinkami reflektující pomíjivost všeho hmotného. Dospělý může mít námitky proti nepropracovanosti fikčního světa hraček na půdě (smysl toho jejich pohybu - kam ráno všichni jezdí?; úloha živé kočky ve světě hraček - ta se vytratí do ztracena etc. etc.). Na půdě je hodinové cvičení na téma "půda a hračky", je v něm mnoho výborných nápadů (obyvatelé světa zla), jenže na to, aby se stalo filmem, mu chybí spád a gradace. Loutkaři ho ocení - ale kdo ještě?(21.3.2010)

 • rikitiki
  ****

  No jo, no, ději by se dalo ledacos vytknout. Třeba mně osobně vadila ta přehršel panenek Poměnek v závěru, to jsem vůbec nepochopila - proč? Ale za tu uvolněnou fantazii a výtvarné nápady si to zaslouží přimhouřit oko. I když v tomhle případě spíš naopak oči doširoka otevřít a vychutnávat vodopád obrazových gagů. A nechat se vtáhnout do někdy poetické a jindy zase strašidelné atmosféry.(9.5.2012)

 • D.Moore
  *****

  Plný počet bodů, tentokrát zkrátka není co řešit! Tahla fantastická věc by vrátila do dětských let i devadesátiletého staříka. No vážně. Skvěle vybrané hlasy pro všechny postavy, výborný Jiří Lábus, perfektní Pavlíčkova hudba (Já CHCI soundtrack) a hlavně - animovaný svět plný detailů, který doopravdy žije! Ale co to nízké hodnocení tady? Nechápu.(15.5.2010)

 • - Scénář k filmu napsal Jiří Barta spolu s Edgarem Dutkou. Ten se v minulosti podílel mimo jiné na animáku O Maryšce a vlčím hrádku. (Pumiiix)

 • - Natáčelo se celkem 333 dnů (16.6. 2007 – 5.9. 2008). (Trainspotter)

 • - Film zahrnuje 1175 záběrů, z toho 498 trikových. (Trainspotter)