Žáby

Animovaný / Krátkometrážní
Česko, 2002, 4 min

Režie:

Jan Tománek

Jedna žába má hlad, ale neví co s tím dělat a její sousedka žere jednu mouchu za druhou. (Vojtino)

ScarPoul

Češi sú novátorský, skúšajú 3D grafiku, lenže majú jednu veľkú chybu, nevedia byť originálny a taký je aj tento snímok, neoriginálny a vzbudzujúci pocit že 15 ročný chalan s plastelinou by to spravil skrátka lepšie, vtipnejšie. Tománku. nooo nič moc ()

murakamigirl odpad!

Za guráž podpísať sa pod tak otrasné, asi moc špatne surreálne stvárnenie žiab (!) by si to zasluhovalo *, ale to by bolo bohapustou urážkou všetkého, čomu kedy tú * pridelím . Čím netvrdím, že hodnotenie odpad! ostatné "odpady!" neuráža. Toto by sa vôbec nemalo hodnotiť. Načo to hodnotím????? ()

curunir

Na začiatok otázka: Má vlastne zmysel hodnotiť takéto veci? Na tunajšie veľmi nízke hodnotenie som čakal niečo omnoho horšie a vo výsledku som bol ako-tak prekvapený. Iste ten hlavný príbeh je dosť o ničom, nie je ani vtipný (ani vzhľadom na animáciu) a nemá ani len poriadnu pointu. Žabám však veľmi poháma a všetko s časti kompenzuje záverečný záber a do toho priam nehorázne dobre sa hodiaca jedna z najslávnejších Morriconeho skladieb. Kde všade sa maestrova hudba nedostane... ()

Kryton odpad!

No to je humus. Ten člověk dokazuje, že nemá ani talent ani schopnost vytvořit kraťas, který je nudný už po prvních deseti sekundách. ()

Pierre odpad!

Uživatel Hromino to vystihl dokonale, pod každé písmeno jeho komentáře se podepisuji. Krátkomežární filmy Svět a Žáby jsou skutečně tak nepovedenné, že je snad ani nemůže duševně zdravý člověk udělat. Nejsou špatné, jsou PŘÍÍÍÍŠERNÉÉÉ!!!!! Přeju hodně sil těm, co je právě jdou shlédnout.:-) ()

Naslund

Na české poměry pěkná animace, ale zcela bez obsahu. Od krátkometrážních filmů očekávám v lepším případě spoustu humoru, dobrou pointu, nebo v tom horším alespoň něco k zamyšlení. Tady chtěl někdo asi ukázat kontrasty mezi druhy mocí, ale těch si všimne asi jen ten, kdo vyhledává smysl filmu, takže pro většinu lidí kromě usměvného závěru bohužel nemá nic k nabídnutí. ()

Kreeki odpad!

Platí to samé, co jsem napsal již k Tománkově předchozímu "dílu", kde nám Honzík ukázal, co při tvorbě těchto kraťasů sjíždí. Nu což, musím si asi dát též, abych to vstřebal. ()

Fallen_One odpad!

To u nás v Čechách není někdo jiný kdo by...dělal 3D příběhy s dobrou(!!) grafikou a dobrým příběhem? Jasně, tahle pointa už byla kapku lepší, ale pořád nemůžu dát ani boda, protože ta voda vypadala děsně. A o žábách ani nemluvim. Spíš pseudožábách. Nechápu jak tohle někdo může pustit ven... ()

MarekT

Přišlo mi to jako česká mutace pixarovských předfilmů, kam autor odkazuje stylem kresby. Nicméně jestli taková Geriho hra rozehrává na poli čtyř minut propracovaný a především vtipný příběh, zde se za stejnou dobu vlastně nic neděje a ani se nepobavíte (jelikož to autor prezentuje jako grotesku, dílo se tak míjí účinkem). Podobně jako u "Světu" si však myslím, že kdyby na tom pracoval člověk, který aspoň umí spojit dvě scény tak, aby na sebe souvisle navazovaly, nebylo by to vůbec špatné a šel bych s hodnocením rozhodně výše. ()

tom88

Ďalšie z mnohích zbytočných videí. Animácia je dosť chabá, zdĺhavé zábery, dej skoro žiaden, pointa minimálna a hudba ujde, ale aj tak to nezachraňuje. ()

Stegman

Na české poměry nová animace, ale že by mě ohromila, to zas ne. Příběh nemá ani zápletku, ani dobrou pointu... (jestli vůbec nějakou) :) ()

Kmotr76

No má to dokonce i pointu, která není zas až tak debilní. Animace tomu ale rozhodně nepřidává. S kolegy se shoduji, že nejlepší na filmu je hudba, byť nevlastní. ()

Allenka

Sledování mne tak nebavilo, že ty čtyři minuty se staly věčností. Jedna * za... moment. Ani si nemohu vybavit za co vlastně. ()

pursulus

Tománek.¬         Co mohu čekati od absolventa oboru "Nová média" jiného než méněcenný projev? Navíc Jan Tománek, takto tvůrce tohoto krátkého animovaného snímku "Žáby", žebrá kde se dá o státní podporu, znamení to všech neschopných, ač pracuje ve vlastní soukromé společnosti inteligentního názvu "Art And Animation Studio". Že je členem Mensy, spolku nadprůměrně inteligentních lidí, je k neuvěření; ale asi prošel o příslovečný chlup a také, inteligence zkoušeného druhu se dá do jisté míry i naučiti.¬                 Heslo "výtvarník Tománek r. 1948" se mi stalo synonymem pro stvůru vystudovavší sice výtvarné školy, ale vlastního umění neschopnou. Jak už tady někdo psal, i nejhorší obdobné snímečky od fy Pixar měly alespoň zdání, alespoň patinu umleckého ztvárnění a nějaké myšlenky, byť třebas slaboduché. Tedy, tady je také přítomna myšlenka, abych byl spravedlivým a pozorným divákem. Beznápaditě vytvořený hmyz, žáby zjevu mezi rostlinami a hrochy vydávající místo kvákání podivné martické zvuky, chlemstající okololétající hmyz; pak, se změnou hudebního podbarvení (vypůjčeného z filmu Tenkrát na Západě — och, opět, jak inteligentní) objeví se štíhlé, dlouhé ptačí nohy: další predátor ale na scaenu už nevešel, bylť konec filmu. ()