Pat a Mat: Bodygárdi

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 8 min

Marek Beneš

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. když už ho nevidí samotní tvůrci. Novým dobrodružstvím Pata a Mata chybí to podstatné - vtip a nápad..(12.7.2011)

• MMR

Tak tenhle díl je hotová noční můra. Kam se podělo kouzlo Pata a Mata?(29.3.2016)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

Tihle dva pajduláci vstoupili do legend. A právem - nemají chybu.(6.2.2012)

• WANDRWALL

Než Pat a Mat přijdou na to, jak si zachránit prý cenný kus, i když každý divák vidí, že je to padělek, tak by jim ho i průměrný zloděj vzal i s hodinkami co jeden z nich nosí na rukou! Pro nepřesvědčivost musím dát jen jednu hvězdičku.(17.6.2010)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Většina zřejmě naseká těch pět hvězd každému dílu Pata a Mata. Jak jinak si lze vysvětlit, že tento moderní nepodělek má jen o pár procent méně než nadupané díly z dob socialismu... 60%(22.11.2011)

Nejvíce mě udivuje, že v české pohádce se objevuje americký časopis. Nejsme snad proboha hrdí na náš jazyk? Tenhle díl nápadně připomíná Mys Hrůzy.(6.9.2012)

Rozhodně spíše slabší kousek, s bídou 70%(10.2.2015)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(17.12.2008)

Podle názvu epizodky jsem očekávala, že ti dva chlapíci budou střežit nějakou celebritu. Ale oni se rozhodli ochrnánit umělecké dílo, jehož cena musela být opravdu závratná, když se tak všemožně snažili a za tu snahu se večer taky parádně odměnili. Po dobře provedené práci to musí být. Škoda, že přitom usilí s vymýšlením pastí a bezpečnostních systémů zapomněli na to hlavní.(27.1.2012)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Těžko říct, co byl úmysl tvůrců, ale Pat a Mat si přivezou část sochy domů a ze strachu před lupičem vymýšlejí nejrůznější pasti. Jen tu sochu jaksi přestali hlídat.(20.3.2008)

Dveře v zemi, zase skvělej vynález :)(13.4.2013)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Téměř tajemná atmosféra, to jsem u této dvojice ještě nezažil.(8.1.2011)

Pat a Mat našli sochu co byla ukradena.....vymyšleli pasti ale nějak na sochu zapoměli a tvůrci Bonton Zlín asi taky na něco zapoměli, protože tohle se jim moc nepovedlo:-)(18.12.2008)

Tohle se povedlo, dva "ranaři" Pat a Mat, úplně živě si je představuji před "Karlovkama" nebo "Žlutýma lázněma".(3.5.2012)

• Colleague

Tento seriál nehodnotím jako celek, ale každý zvlášť. Pata a Mata mám hodně rád, ale tenhle díl se mi bohužel vůbec nelíbil, zatím mi přišel tenhle nejhorší.(20.3.2009)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

<< předchozí 1 2