Arthur a souboj dvou světů

• Francie Arthur et la guerre des deux mondes (více)

Pomocí lsti se Maltazard dostal do světa lidí. Má jasný cíl: sestavit armádu obřích seidů a převzít nadvládu nad celým světem. Vypadá to, že plány mu může zmařit jenom Arthur, který se ale musí nejdříve dostat do své ložnice a vrátit se do své původní velikosti! Uvězněný v drobném tělíčku Minimoje, se může samozřejmě spolehnout na pomoc Selenie a Betamechea a kupodivu také na Darkose, syna Maltazarda, který tvrdí, že chce přejít na jeho stranu. V závěrečném boji proti Maltazardovi, kdy jde Arthur se svými kamarády pěšky, jede na kole, v autě a dokonce i na motorce Harley Davidson, bude Arthur s kamarády potřebovat veškerou pomoc, která seženou. Bitva může začít! (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet €65miliónovTržby Celosvetovo $33,510,000▐ určite popravilo chuť po suchšej druhej časti, v tomto prípade to je opäť slušná zábavná jazda s dobrou trikovou stránkou, je na čo pozerať, aj keď miestami pohľad na Maltazarda musí byť pre decká pekný horror, nehovoriac už o jeho plastike tváre, brrr /60%/ ()

BradleyT

Velke kritice se radeji vyhnu, protoze tento film je urceny predevsim pro deti. Nicmene si neodpustim poznamku, ze demence nekterych postav je do oci bijici ipro deti a klisovitost nekterych dialogu je tez krapet prehnana a trapna. Tento dil zaujme predevsim slovem "valka", ktera se tam opravdu rozpouta a je take tim jedinym a vybornym lakadlem. Nejvic se mi "libi" ze v kazdem dile pribyl jakoby "novy" zpusob, jak se dostat k minimojum :-D ()

Incantator

Posledný z filmov o Arthurovi s názvom ARTHUR A VOJNA DVOCH SVETOV je natočený na základe poslednej časti knižnej tetralógie, ktorá je po úvodnej knihe najkvalitnejšie napísaným dielom. V podobnom duchu sa nesie i film - Luc Besson po obsahovo prázdnej dvojke pochopil, že veľkolepo sa tváriace heroické činy nezaberú, a tak radšej stavil na humor, priateľstvo a dobrodružnú púť na rozhraní animovanej a hranej snímky. Vtipných nápadov je tu, podobne ako v knihe, neúrekom, iba spomeniem napr. požiarnika, ktorý nikdy nevyliezol na rebrík či Arturových rodičov, ktorí svojim naivným pohľadom na zlého Maltazarda často zmenia vážne okamihy na zábavu. Otravnejším je už Selenin brat, ktorého kúsky už po prvých dvoch častiach novinkou nie sú, ale keď vystupoval v knihe, z filmu ho predsa vysadiť nemohli. Záver je mierne uponáhľaný a chýba nejaká pointa, ktorá by film dôstojne zakončila (scéna s Maltazardom v zaváraninovom pohári nie je to pravé orechové). Avšak, práve preto, že sa tretí Artur netvári byť dokonalejším a významnejším filmom, než akým v skutočnosti je, sa približuje na úroveň prvej časti a neklesá do fádnosti, v ktorej by sme našli tú druhú. (29.12.2010) ()

canucks333

Solídna trojka. Pekne nám to vyvrcholí, prepojí sa a uspokojí. Nie je to už ten boom ako jednotka, ale ani tá hanba ako dvojka. Príjemný filmík, ktorého najväčšiu chybu vidím v neschopnosti vyriešiť a v závere ukončiť niektoré dejové linky (napr. romantickú, alebo by sa možno zišlo aj trochu viac preskúmať miniatúrny svet. Akurát škoda, že na posledný diel je to také komorné, tiché ani komercia žiadna okolo toho nebola. Ale treba pochváliť dobrú animáciu, jendoznačne... ()

Herráček

Oceňuji konečně nějaký dějový posun... Dvojku beru pouze jako prolog jedničky a epilog trojky, jelikož jako samostatný film je prostě dokonale nefunkční... Ale na Luca Bessona bylo toto až přespříliš infantilní... Ano, herecké výkony sice byly fajn, některé nápady filmu neotřelé, ale síla celé série tkví v příběhu a kombinaci animovaného světa s reálným... A tady ta kombinace byla dost dobrá... ()

• Pokud připustíme, že letadlo na gumu má takový dolet a lze ho ovládat, pak není důvod, aby se zřítilo kolmo k zemi jakmile k natažení gumy dojde. Ve skutečnosti by následoval klouzavý let. (Jarek572)
  • Snímka sa so svojím rozpočtom 68 milióna eur stala najdrahším animovaným filmom francúzskej kinematografie. (Raccoon.city)
  • Celá animovaná trilógia o Arturovi stála 196,4 milióna eur, čím sa stala najdrahším francúzskym projektom vo francúzskej kinematografii a zanechala za sebou také trilógie ako Asterix, Kuriér alebo Návštevníci. (Raccoon.city)