Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

Závěr "minimojské trilogie" je kvalitově srovnatelný s prvním dílem a na rozdíl od dvojky má alespoň nějaký příběh, což je značný posun a plusový bod zároveň. Některé nápady byly dobře vymyšlené, nicméně často se tvůrci chtěli zavděčit hlavně malému publiku, a proto to sem tam působilo infantilně. Avšak závěrečné akční scény tento nedostatek celkem vyrovnaly, a působily v rámci možností uvěřitelně. Zkrátka ucházející (i když jednoduché) zakončení příběhu o Arthurovi a Minimojích, které neohromí, ale ani neurazí.(25.7.2016)

• kaylin

Od posledního dílu jsem moc nečekal. Dvojka mě natolik zklamala, že jsem do toho šel skutečně se skepsí. Jestli už si Besson počkal na to, zda mu "Arthur a Minimojové" dost vydělají, to nebyl schopen se aspoň trochu věnovat scénáři, který by nebyl tak stupidní? Když se Maltazard dostane do světa lidí, už to přestává mít své kouzlo, vytratila se ta nádhera animace a prostě mi to k Arthurovi nesedí. Je pořád roztomilejší jako ten pačesatý prcek. Navíc, Freddie Highmore nám přece jen o něco vyrostl a je to na něm poznat. Už není dětská hvězda, chlapec nám už prošel pubertou. Na třetím díle je pozitivní jedna zásadní věc, a to skutečnost, že se příběh konečně uzavřel a já můžu s klidem říct, že jsem viděl všechny díly. Jednička mi zůstane v paměti, ty ostatní vůbec. Je škoda, když vidí člověk takovou zajímavou sérii umřít hned s druhým dílem. Jestli jste se s Arthurem ještě nesetkali, podívejte se na jedničku a zapomeňte, že jsou nějaká pokračování. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html(20.2.2013)

Sice jsem první dva díly neviděl, ale na začátku je rekápko, takže no problem. Arthur je hodně infantilní a veškeré fórky jsou cílený na děti, takže dospělí se nepobaví, protože zkrátka ten vtip očekávají. Děj je vyváženej tak, aby neurážel dospělé a chápaly ho i děti, což je super. V průměrných vodách drží film zdařilý akční scény (hlavně ty odehrávající se v dětském pokoji, tam mi přišlo, že Besson využil potenciál na maximum), který sice na konci v tý "epický" bitvě už jsou horší, pořád ale přehledný a koukatelný. Horší je to s hercema - oba Arthurovi rodiče jsou nesnesitelný a tak děsně ňoumovitý, že to vůbec neni možný. Jedinej opravdu dobrej herec tam je právě Freddie Highmore, jenže ten je tam zas hodně málo, takže škoda no :(. Je to takový nic proti ničemu. Dospělýho to neurazí a moc nenudí, děti se asi pobaví. 50%(3.11.2011)

Solídna trojka. Pekne nám to vyvrcholí, prepojí sa a uspokojí. Nie je to už ten boom ako jednotka, ale ani tá hanba ako dvojka. Príjemný filmík, ktorého najväčšiu chybu vidím v neschopnosti vyriešiť a v závere ukončiť niektoré dejové linky (napr. romantickú, alebo by sa možno zišlo aj trochu viac preskúmať miniatúrny svet. Akurát škoda, že na posledný diel je to také komorné, tiché ani komercia žiadna okolo toho nebola. Ale treba pochváliť dobrú animáciu, jendoznačne... (28.12.2014)

Obstojný rodinný film tříhvězdičkové kategorie. Po dosti zbytečné dvojce (Arthur a Maltazardova pomsta) je poměrně milým překvapením, ačkoliv stále nejde o nic světoborného a Bessonův popud pro tuto trilogii mi zůstává trochu záhadou (třeba si plnil nějaký svůj sen). Trojka nabídne alespoň pár milých vtípků a narážek například v podobě Darth Vadera. 60%(30.3.2013)