Arthur a souboj dvou světů

• Francie Arthur et la guerre des deux mondes (více)
Trailer

Pomocí lsti se Maltazard dostal do světa lidí. Má jasný cíl: sestavit armádu obřích seidů a převzít nadvládu nad celým světem. Vypadá to, že plány mu může zmařit jenom Arthur, který se ale musí nejdříve dostat do své ložnice a vrátit se do své původní velikosti! Uvězněný v drobném tělíčku Minimoje, se může samozřejmě spolehnout na pomoc Selenie a Betamechea a kupodivu také na Darkose, syna Maltazarda, který tvrdí, že chce přejít na jeho stranu. V závěrečném boji proti Maltazardovi, kdy jde Arthur se svými kamarády pěšky, jede na kole, v autě a dokonce i na motorce Harley Davidson, bude Arthur s kamarády potřebovat veškerou pomoc, která seženou. Bitva může začít! (oficiální text distributora)

Trailer

kaylin

Od posledního dílu jsem moc nečekal. Dvojka mě natolik zklamala, že jsem do toho šel skutečně se skepsí. Jestli už si Besson počkal na to, zda mu "Arthur a Minimojové" dost vydělají, to nebyl schopen se aspoň trochu věnovat scénáři, který by nebyl tak stupidní? Když se Maltazard dostane do světa lidí, už to přestává mít své kouzlo, vytratila se ta nádhera animace a prostě mi to k Arthurovi nesedí. Je pořád roztomilejší jako ten pačesatý prcek. Navíc, Freddie Highmore nám přece jen o něco vyrostl a je to na něm poznat. Už není dětská hvězda, chlapec nám už prošel pubertou. Na třetím díle je pozitivní jedna zásadní věc, a to skutečnost, že se příběh konečně uzavřel a já můžu s klidem říct, že jsem viděl všechny díly. Jednička mi zůstane v paměti, ty ostatní vůbec. Je škoda, když vidí člověk takovou zajímavou sérii umřít hned s druhým dílem. Jestli jste se s Arthurem ještě nesetkali, podívejte se na jedničku a zapomeňte, že jsou nějaká pokračování. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html ()

blazenka

Mnohem svižnější než dvojka. Spíše se typově podobá jedničce. Film, který nenudí a pobaví malé i velké. Princezna Selenie i ostatní Minimojové jsou roztomilí, Arthur je skvělý i v lidské podobě. Opět nezklamala Penny Balfour v roli Arthurovy pošahané matky. (scéna s mravenečkem je úžasná). Takže slušný průměr a 65% ()

Herráček

Oceňuji konečně nějaký dějový posun... Dvojku beru pouze jako prolog jedničky a epilog trojky, jelikož jako samostatný film je prostě dokonale nefunkční... Ale na Luca Bessona bylo toto až přespříliš infantilní... Ano, herecké výkony sice byly fajn, některé nápady filmu neotřelé, ale síla celé série tkví v příběhu a kombinaci animovaného světa s reálným... A tady ta kombinace byla dost dobrá... ()

canucks333

Solídna trojka. Pekne nám to vyvrcholí, prepojí sa a uspokojí. Nie je to už ten boom ako jednotka, ale ani tá hanba ako dvojka. Príjemný filmík, ktorého najväčšiu chybu vidím v neschopnosti vyriešiť a v závere ukončiť niektoré dejové linky (napr. romantickú, alebo by sa možno zišlo aj trochu viac preskúmať miniatúrny svet. Akurát škoda, že na posledný diel je to také komorné, tiché ani komercia žiadna okolo toho nebola. Ale treba pochváliť dobrú animáciu, jendoznačne... ()

KosiR_ksr

Obstojný rodinný film tříhvězdičkové kategorie. Po dosti zbytečné dvojce (Arthur a Maltazardova pomsta) je poměrně milým překvapením, ačkoliv stále nejde o nic světoborného a Bessonův popud pro tuto trilogii mi zůstává trochu záhadou (třeba si plnil nějaký svůj sen). Trojka nabídne alespoň pár milých vtípků a narážek například v podobě Darth Vadera. 60% ()

• Pokud připustíme, že letadlo na gumu má takový dolet a lze ho ovládat, pak není důvod, aby se zřítilo kolmo k zemi jakmile k natažení gumy dojde. Ve skutečnosti by následoval klouzavý let. (Jarek572)
  • Celá animovaná trilógia o Arturovi stála 196,4 milióna eur, čím sa stala najdrahším francúzskym projektom vo francúzskej kinematografii a zanechala za sebou také trilógie ako Asterix, Kuriér alebo Návštevníci. (Raccoon.city)
  • Snímka sa so svojím rozpočtom 68 milióna eur stala najdrahším animovaným filmom francúzskej kinematografie. (Raccoon.city)