Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

Rozpočet €65miliónovTržby Celosvetovo $33,510,000▐ určite popravilo chuť po suchšej druhej časti, v tomto prípade to je opäť slušná zábavná jazda s dobrou trikovou stránkou, je na čo pozerať, aj keď miestami pohľad na Maltazarda musí byť pre decká pekný horror, nehovoriac už o jeho plastike tváre, brrr /60%/(8.2.2015)

• Nach

Sice o chloupek lepší, než naprosto zbytečný druhý film, ale ani tak se nejedná o bůhví jaký zázrak. Logiku to minulo rychlostí blesku, postavy o sobě řeknou tolik nového jako poslanec při majetkovém přiznání a údajná epická bitva dvou světů vypadá jako hospodská rvačka při níž bezdůvodně začalo - jen tak mimochodem – hořet všech dvacet vesnických stavení. 55% P.S. A hlavní záporák už není zlý, ale pouze blbý!!!(24.5.2012)

Obstojný rodinný film tříhvězdičkové kategorie. Po dosti zbytečné dvojce (Arthur a Maltazardova pomsta) je poměrně milým překvapením, ačkoliv stále nejde o nic světoborného a Bessonův popud pro tuto trilogii mi zůstává trochu záhadou (třeba si plnil nějaký svůj sen). Trojka nabídne alespoň pár milých vtípků a narážek například v podobě Darth Vadera. 60%(30.3.2013)

Závěr "minimojské trilogie" je kvalitově srovnatelný s prvním dílem a na rozdíl od dvojky má alespoň nějaký příběh, což je značný posun a plusový bod zároveň. Některé nápady byly dobře vymyšlené, nicméně často se tvůrci chtěli zavděčit hlavně malému publiku, a proto to sem tam působilo infantilně. Avšak závěrečné akční scény tento nedostatek celkem vyrovnaly, a působily v rámci možností uvěřitelně. Zkrátka ucházející (i když jednoduché) zakončení příběhu o Arthurovi a Minimojích, které neohromí, ale ani neurazí.(25.7.2016)

Solídna trojka. Pekne nám to vyvrcholí, prepojí sa a uspokojí. Nie je to už ten boom ako jednotka, ale ani tá hanba ako dvojka. Príjemný filmík, ktorého najväčšiu chybu vidím v neschopnosti vyriešiť a v závere ukončiť niektoré dejové linky (napr. romantickú, alebo by sa možno zišlo aj trochu viac preskúmať miniatúrny svet. Akurát škoda, že na posledný diel je to také komorné, tiché ani komercia žiadna okolo toho nebola. Ale treba pochváliť dobrú animáciu, jendoznačne... (28.12.2014)