Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

Každý díl trochu jinak pojatý, každý v trochu jiném světě.pro mě je nejlepší první díl, který je dobrodružný i pohádkový. Druhý díl celkově za moc nestál byl jen úvodem pro třetí díl a tento byl v mnoha směrech aspoň zábavný i když tvůrci už moc nedali na to, že Maltazar měl mít tři metry a měl tak dva metry deset a ti dvoumilimetroví minimojové měli ve vlaku a letadlech i několik centimetrů. Ale odkaz na STar wars docela povail, jako i několik dalších momentů. Tak zůstanu s hodnocením uprostřed. Mírně lepší trojka. 6/10(5.1.2012)

Tak rozhodně to dopadlo lépe než dvojka, která na mě působila dojmem epizody nějakého seriálu a skončila dřív, než začala. Třetí Arthur se navíc odehrává převážně v reálném světě a abych pravdu řekla, ten mě vždycky bavil o něco víc, než ten Minimojovský. Takže jsem si po nedvojkové dvojce přece jen o něco zlepšila chuť, ale to nemění nic na tom, že nejlepší z Arthurovské trilogie zůstává stále samotný začátek.(24.12.2011)

• Fr

MALTAZARD OPUSTIL SVĚT MINIMOJŮ MÍSTO ARTHURA A VMÍSIL SE MEZI LIDI. JE NYNÍ VĚTŠÍ A SILNĚJŠÍ NEŽ KDYKOLIV PŘED TÍM. PODAŘÍ SE HO ZASTAVIT ????..... /// Milimetroví tvorečci ve světě lidí lítají a jezdí po horský dráze, používají autíčka, vláček, motorku, letadlo a připomínají příběh jiných hraček. (Možná i ten 3D efekt by stál za viděnou.) Jinak klasika: humor pro děti do 10 ti let a CGI efekty, které uspokojí i ty (nás) větší (stejně jako solidní ,,narážka“ na Star Wars). Hoďku a půl klidně dětem obětujte. Poselství, že si máme důvěřovat a pomáhat narozdíl od obřích komárů nikoho nezabije. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět animovanýho bráchu Kurgana. 2.) Mám rád pohádky, kde se umírá bezbolestně. 3.) Zjistím, že i pohádkové postavy musí jednou zapomenout na své sny o velikosti. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * (řekl bych dětskýma očima...)(19.4.2011)

Mnohem svižnější než dvojka. Spíše se typově podobá jedničce. Film, který nenudí a pobaví malé i velké. Princezna Selenie i ostatní Minimojové jsou roztomilí, Arthur je skvělý i v lidské podobě. Opět nezklamala Penny Balfour v roli Arthurovy pošahané matky. (scéna s mravenečkem je úžasná). Takže slušný průměr a 65%(11.1.2012)

Rozpočet €65miliónovTržby Celosvetovo $33,510,000▐ určite popravilo chuť po suchšej druhej časti, v tomto prípade to je opäť slušná zábavná jazda s dobrou trikovou stránkou, je na čo pozerať, aj keď miestami pohľad na Maltazarda musí byť pre decká pekný horror, nehovoriac už o jeho plastike tváre, brrr /60%/(8.2.2015)