Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

• Nach

Sice o chloupek lepší, než naprosto zbytečný druhý film, ale ani tak se nejedná o bůhví jaký zázrak. Logiku to minulo rychlostí blesku, postavy o sobě řeknou tolik nového jako poslanec při majetkovém přiznání a údajná epická bitva dvou světů vypadá jako hospodská rvačka při níž bezdůvodně začalo - jen tak mimochodem – hořet všech dvacet vesnických stavení. 55% P.S. A hlavní záporák už není zlý, ale pouze blbý!!!(24.5.2012)

Obstojný rodinný film tříhvězdičkové kategorie. Po dosti zbytečné dvojce (Arthur a Maltazardova pomsta) je poměrně milým překvapením, ačkoliv stále nejde o nic světoborného a Bessonův popud pro tuto trilogii mi zůstává trochu záhadou (třeba si plnil nějaký svůj sen). Trojka nabídne alespoň pár milých vtípků a narážek například v podobě Darth Vadera. 60%(30.3.2013)

Závěr "minimojské trilogie" je kvalitově srovnatelný s prvním dílem a na rozdíl od dvojky má alespoň nějaký příběh, což je značný posun a plusový bod zároveň. Některé nápady byly dobře vymyšlené, nicméně často se tvůrci chtěli zavděčit hlavně malému publiku, a proto to sem tam působilo infantilně. Avšak závěrečné akční scény tento nedostatek celkem vyrovnaly, a působily v rámci možností uvěřitelně. Zkrátka ucházející (i když jednoduché) zakončení příběhu o Arthurovi a Minimojích, které neohromí, ale ani neurazí.(25.7.2016)

Tak rozhodně to dopadlo lépe než dvojka, která na mě působila dojmem epizody nějakého seriálu a skončila dřív, než začala. Třetí Arthur se navíc odehrává převážně v reálném světě a abych pravdu řekla, ten mě vždycky bavil o něco víc, než ten Minimojovský. Takže jsem si po nedvojkové dvojce přece jen o něco zlepšila chuť, ale to nemění nic na tom, že nejlepší z Arthurovské trilogie zůstává stále samotný začátek.(24.12.2011)

Každý díl trochu jinak pojatý, každý v trochu jiném světě.pro mě je nejlepší první díl, který je dobrodružný i pohádkový. Druhý díl celkově za moc nestál byl jen úvodem pro třetí díl a tento byl v mnoha směrech aspoň zábavný i když tvůrci už moc nedali na to, že Maltazar měl mít tři metry a měl tak dva metry deset a ti dvoumilimetroví minimojové měli ve vlaku a letadlech i několik centimetrů. Ale odkaz na STar wars docela povail, jako i několik dalších momentů. Tak zůstanu s hodnocením uprostřed. Mírně lepší trojka. 6/10(5.1.2012)