poster

Arthur a souboj dvou světů

 • Francie

  Arthur et la guerre des deux mondes

 • Slovensko

  Arthur a súboj dvoch svetov

 • USA

  Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

Francie, 2010, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Od posledního dílu jsem moc nečekal. Dvojka mě natolik zklamala, že jsem do toho šel skutečně se skepsí. Jestli už si Besson počkal na to, zda mu "Arthur a Minimojové" dost vydělají, to nebyl schopen se aspoň trochu věnovat scénáři, který by nebyl tak stupidní? Když se Maltazard dostane do světa lidí, už to přestává mít své kouzlo, vytratila se ta nádhera animace a prostě mi to k Arthurovi nesedí. Je pořád roztomilejší jako ten pačesatý prcek. Navíc, Freddie Highmore nám přece jen o něco vyrostl a je to na něm poznat. Už není dětská hvězda, chlapec nám už prošel pubertou. Na třetím díle je pozitivní jedna zásadní věc, a to skutečnost, že se příběh konečně uzavřel a já můžu s klidem říct, že jsem viděl všechny díly. Jednička mi zůstane v paměti, ty ostatní vůbec. Je škoda, když vidí člověk takovou zajímavou sérii umřít hned s druhým dílem. Jestli jste se s Arthurem ještě nesetkali, podívejte se na jedničku a zapomeňte, že jsou nějaká pokračování. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html(20.2.2013)

 • klerik
  ***

  Rovnako dobré, ak nie lepšie ako jednotka (na dvojku treba čím skôr zabudnúť, je to len zbytočný prequel k trojke). Všetko je opäť chlapčensky nezbedné, akcie dravé, vtipy vtipné, navyše sa tu slušne paroduje, Francúzsky Spielberg ukazuje, že remeslo má ešte stále v malíčku. Najvyšší čas na niečo seriózne...(13.11.2011)

 • Fr
  **

  MALTAZARD OPUSTIL SVĚT MINIMOJŮ MÍSTO ARTHURA A VMÍSIL SE MEZI LIDI. JE NYNÍ VĚTŠÍ A SILNĚJŠÍ NEŽ KDYKOLIV PŘED TÍM. PODAŘÍ SE HO ZASTAVIT ????..... /// Milimetroví tvorečci ve světě lidí lítají a jezdí po horský dráze, používají autíčka, vláček, motorku, letadlo a připomínají příběh jiných hraček. (Možná i ten 3D efekt by stál za viděnou.) Jinak klasika: humor pro děti do 10 ti let a CGI efekty, které uspokojí i ty (nás) větší (stejně jako solidní ,,narážka“ na Star Wars). Hoďku a půl klidně dětem obětujte. Poselství, že si máme důvěřovat a pomáhat narozdíl od obřích komárů nikoho nezabije. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět animovanýho bráchu Kurgana. 2.) Mám rád pohádky, kde se umírá bezbolestně. 3.) Zjistím, že i pohádkové postavy musí jednou zapomenout na své sny o velikosti. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * (řekl bych dětskýma očima...)(19.4.2011)

 • M.i.k.e
  ***

  byť nejlepší,tak ani třetí díl Bessonovi dětské triolgie nijak extrémně nevybočuje z již zajetých kolejí a určený je stále prioritně dětem.Naštěstí je to celé poměrně dobře udělané a zábavné,takže problémy nebudou mít ani odrostlejší diváci.Osobně mě nejvíc potěšila narážka na Star Wars - aspoň už víme,kde vzal Lucas inspiraci :-) Velká škoda,že všechny tři díly od sebe dělí takový časový úsek.Dvojku jsem viděl někdy loni touhle dobou a moc si z ní nepamatuju (o jedniččce nemluvě).Docela mě zaráží i brutální datum české kinopremiéry...70%(20.7.2011)

 • Incantator
  ****

  Posledný z filmov o Arthurovi s názvom ARTHUR A VOJNA DVOCH SVETOV je natočený na základe poslednej časti knižnej tetralógie, ktorá je po úvodnej knihe najkvalitnejšie napísaným dielom. V podobnom duchu sa nesie i film - Luc Besson po obsahovo prázdnej dvojke pochopil, že veľkolepo sa tváriace heroické činy nezaberú, a tak radšej stavil na humor, priateľstvo a dobrodružnú púť na rozhraní animovanej a hranej snímky. Vtipných nápadov je tu, podobne ako v knihe, neúrekom, iba spomeniem napr. požiarnika, ktorý nikdy nevyliezol na rebrík či Arturových rodičov, ktorí svojim naivným pohľadom na zlého Maltazarda často zmenia vážne okamihy na zábavu. Otravnejším je už Selenin brat, ktorého kúsky už po prvých dvoch častiach novinkou nie sú, ale keď vystupoval v knihe, z filmu ho predsa vysadiť nemohli. Záver je mierne uponáhľaný a chýba nejaká pointa, ktorá by film dôstojne zakončila (scéna s Maltazardom v zaváraninovom pohári nie je to pravé orechové). Avšak, práve preto, že sa tretí Artur netvári byť dokonalejším a významnejším filmom, než akým v skutočnosti je, sa približuje na úroveň prvej časti a neklesá do fádnosti, v ktorej by sme našli tú druhú. (29.12.2010)(29.12.2010)